Ухвала від 03.02.2026 по справі 554/1132/26

Дата документу 03.02.2026Справа № 554/1132/26

Провадження № 1-кс/554/1920/2026

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 лютого 2026 року м. Полтава

Слідчий суддя Шевченківського районного суду міста Полтави - ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтаві клопотання старшого слідчого відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СВ Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , подане у кримінальному провадженні внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42025170000000090 від 27.08.2025 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий за погодженням із прокурором звернувся до слідчого судді із вказаним клопотанням в обґрунтування якого вказував, що у 2023-2024 роках КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » проводило закупівлі електроенергії через систему « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». За укладеними договорами із ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » службові особи підприємства підписували додаткові угоди, якими необґрунтовано підвищували ціну за 1 кВт/год електроенергії (на 14-37 %), що суперечить вимогам Закону України «Про публічні закупівлі». Такі дії спричинили можливу переплату бюджетних коштів на суму понад 2,6 млн грн.

Встановлено, що за результатами процедури закупівлі 22.02.2024 між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та комунальним підприємством « ІНФОРМАЦІЯ_1 » укладено договір про закупівлю електричної енергії N? 223/0ЗЗНПДПОР/ПОЕ.

Згідно додатку N? 2 до договору від 22.02.2024 N? 223/0ЗЗНПДПОР/ПОЕ обсяг закупівлі електричної енергії складає 1 410 000 кВт/год на загальну суму 11 205 033,12 грн з ПДВ.

Додатковою угодою від 12.03.2025 N? 21 збільшено загальну ціну договору до 11 454 772,17 грн (у зв?язку з продовженням терміну дії договору на початок наступного року). Окрім того, додатковою угодою визначено, що за рахунок коштів місцевого бюджету - 10 269 098,06 грн, за рахунок власних коштів одержаних від надання послуг за програмою медичних гарантій та господарської діяльності через комерційні банки - 1 185 674,11 грн.

У період з 17.07.2024 по 22.04.2025 між Постачальником та Споживачем укладено 10 додаткових угод на збільшення ціни за 1 кВт/год електроенергії.

Додатковою угодою від 17.07.2024 N? 5 визначено ціну за 1 кВт/год - 9,63 грн від початкової 7,946832 грн (ціну за одиницю товару збільшено більш ніж на 21 %), додатковою угодою від 14.08.2024 N? 6 визначено ціну за 1 кВт/год - 10,34 грн від початкової 7,946832 грн (ціну за одиницю товару збільшено більш ніж на 30%), додатковою угодою від 10.09.2024 N? 7 визначено ціну за 1 кВт/год - 10,05 грн від початкової 7, 946832 грн (ціну за одиницю товару збільшено більше ніж 26%), додатковою угодою від 17.10.2024 N? 8 визначено ціну за 1 кВт/год - 9,96 грн від початкової 7,946832 грн (ціну за одиницю товару збільшено більш ніж на 25%), додатковою угодою від 16.12.2024 N? 11 визначено ціну за 1 кВт/год - 9,95 грн від початкової 7,946832 грн (ціну за одиницю товару збільшено більш ніж на 25%), додатковою угодою від 25.12.2024 N? 12 визначено ціну за 1 кВт/год - 9,84 грн від початкової 7,946832 грн (ціну за одиницю товару збільшено більш ніж на 23%), додатковою угодою від 29.014.2025 N? 15 визначено ціну за 1 кВт/год - 10,34 грн від початкової 7,946832 грн (ціну за одиницю товару збільшено більш ніж на 30%), додатковою угодою від 06.03.2025 N? 19 визначено ціну за 1 кВт/год- 10,63 грн від початкової 7,946832 грн (ціну за одиницю товару збільшено більш ніж на 33%), додатковою угодою від 10.03.2025 N? 20 визначено ціну за 1 кВт/год- 10,92 грн від початкової 7,946832 грн (ціну за одиницю товару збільшено більш ніж на 37%), додатковою угодою від 22.04.2025 N? 22 визначено ціну за 1 кВт/год - 10,19 грн від початкової 7,946832 грн (ціну за одиницю товару збільшено більш ніж на 28%).

Згідно з даними єдиного веб-порталу використання публічних коштів, станом на 31.07.2025 фактично за договором сплачено 10 269 098,06 грн.

Водночас додаткова угода від 22.04.2025 N? 22 містить таблицю (Додаток N? 2 до договору від 22.02.2024 N? 223/ОЗЗНПДПОР/ПОЕ), у якій відображені обсяги закупівлі електричної енергії за період із 01.03.2024 по 31.03.2025 та ціна з ПДВ. Установлено, що обсяги електричної енергії та її ціна не відповідають умовам договору від 22.02.2024 N? 223/ОЗЗНПДПОР/ПОЕ, оскільки у додатковій угоді кількість електричної енергії становить | 444 162 кВт/год замість 1 410 000 кВт/год, загальна ціна становить 13 904 608,26 грн замість 11 454 772,17 грн.

З урахуванням обсягів електричної енергії та цін, які зазначені у додатковій угоді від 22.04.2025 N? 22, а також факти збільшення цін за 1 кВт/год електроенергії від 21% до 37% всупереч п. 2 ч. 5 ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі», можлива переплата під час закупівлі електричної енергії становить 2 653 514,6 грн.

Водночас цим же комунальним підприємством проведено процедуру закупівлі електричної енергії ІНФОРМАЦІЯ_5 . Переможцем закупівлі визнано ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » з пропозицією 8 722 350 грн та укладено договір від 22.03.2023 N? 57.

Замовник уклав 4 додаткові угоди на збільшення ціни за 1 кВт/год електроенергії. За даними із відкритих джерел станом на 05.08.2025 фактично за договором сплачено коштів місцевого бюджету на суму 7 437 395,58 грн.

Додатковою угодою від 07.09.2023 N? 3 визначено ціну за 1 кВт/год - 8,208 грн від початкової 6,39 грн (ціну за одиницю товару збільшено більш ніж на 28%), додатковою угодою від 28.12.2023 N? 6 визначено ціну за 1 кВт/год - 8,514 грн від початкової 6,39 грн (ціну за одиницю товару збільшено більш ніж на 33%), додатковою угодою від 08.03.2024 N? 9 визначено ціну за 1 кВт/год - 8 грн від початкової 6,39 грн (ціну за одиницю товару збільшено більш ніж на 25%), додатковою угодою від 13.03.2024 N? 10 визначено ціну за 1 кВт/год - 7,29 грн від початкової 6,39 грн (ціну за одиницю товару збільшено більш ніж на 14%).

Тобто ціну за одиницю товару збільшено від 14 % до 33%, що є порушенням істотних умов договору та вимог Закону України «Про публічні закупівлі».

Таким чином, в діях службових осіб вбачаються ознаки складу злочину передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

З метою проведення повного та всебічного досудового розслідування вказаного кримінального провадження, а також встановлення осіб, які можуть бути причетними до вчинення вказаного кримінального правопорушення, проведення відповідних товарознавчих досліджень, виникла необхідність в отримання інформації, що перебуває у володінні Комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 , що розташовується за адресою АДРЕСА_1 , а саме оригінали наступних документів: тендерна документація щодо проведення закупівель « ІНФОРМАЦІЯ_6 » та « ІНФОРМАЦІЯ_5 », оригіналів договорів №223/ОЗЗНПДПОР/ПОЕ від 22.02.2024 укладеного з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та договір від 22.03.2023 №57 укладений з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та додатків до них, акти приймання-передачі, заяви-приєднання до договорів, платіжні доручення, документацію бухгалтерської звітності щодо укладання та виконання умов вказаних договорів, листування Замовника з постачальниками за вказаними договорами, документи які підтверджують коливання цін товару на ринку у відповідності до укладених додаткових угод, податкові накладні, листи які буди направлення на підтвердження такого коливання, документів щодо виділення коштів для фінансування виконання вказаних угод, а також копію статуту Комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », наказів про призначення, посадових інструкцій в.о. головного лікаря ОСОБА_4 .

Необхідність у вилученні вищевказаних документів, полягає в тому, що вони необхідні для збору доказів, аналізу та вивчення документації, надання їм правової оцінки, з метою встановлення повного кола осіб, які можуть бути причетні до вчинення даного кримінального правопорушення, та в подальшому являтимуться речовими доказами у кримінальному провадженні, які полягатимуть в обґрунтуванні та доведенні вини причетних осіб, а також необхідні для проведення судових експертиз.

Отримана інформація може бути використана як доказ у кримінальному провадженні.

Представник Комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », в судове засідання не викликалися на підставі ч.2 ст. 163 КПК України.

У судове засідання слідчий не з'явився, прохав розглянути клопотання без його участі.

Згідно з ч. 4 ст. 107 КПК України у зв'язку із неприбуттям у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду клопотання не здійснювалось.

За таких обставин фіксування судового засідання технічним засобом не здійснювалось.

Розглянувши клопотання по суті поставлених вимог, перевіривши надані до клопотання матеріали кримінального провадження та дослідивши докази, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Клопотання відповідає вимогам статті 160 КПК України.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в документах, належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов до висновку про наявність достатніх даних, що дають підстави вважати, що документація, питання про надання тимчасового доступу до якої ставиться у клопотанні органу досудового розслідування, перебуває у володінні Комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », може бути використана як доказ обставин у кримінальному провадженні.

Згідно з ч. 1статті 163 Кримінального процесуального кодексу України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Відповідно до п.6 ч.1 статті 164 КПК України в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено розпорядження надати (забезпечити) тимчасовий доступ до речей і документів зазначеній в ухвалі особі та надати їй можливість вилучити зазначені речі і документи, якщо відповідне рішення було прийнято слідчим суддею, судом.

З метою забезпечення кримінального провадження, слідчий суддя дійшов висновку про задоволення клопотання.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 107, 110, 131, 132, 159-166, 370, 376 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого - задовольнити.

Зобов'язати Комунальне підприємство « ОСОБА_5 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 , що розташовується за адресою АДРЕСА_1 , надати тимчасовий доступ до оригіналів документів, з можливістю їх вилучення, а саме оригінали наступних документів: тендерна документація щодо проведення закупівель « ІНФОРМАЦІЯ_6 » та « ІНФОРМАЦІЯ_5 », оригіналів договорів №223/ОЗЗНПДПОР/ПОЕ від 22.02.2024 укладеного з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та договір від 22.03.2023 №57 укладений з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та додатків до них, акти приймання-передачі, заяви-приєднання до договорів, платіжні доручення, документацію бухгалтерської звітності щодо укладання та виконання умов вказаних договорів, листування Замовника з постачальниками за вказаними договорами, документи які підтверджують коливання цін товару на ринку у відповідності до укладених додаткових угод, податкові накладні, листи які буди направлення на підтвердження такого коливання, документів щодо виділення коштів для фінансування виконання вказаних угод, а також копію статуту Комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », наказів про призначення, посадових інструкцій в.о. головного лікаря ОСОБА_4 .

Виконання ухвали доручити групі слідчих у кримінальному провадженні ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 .

Зобов'язати уповноважених службових осіб КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », надати доступ до оригіналів вищезазначених документів з можливістю вилучення у паперовому вигляді.

Строк дії ухвали не може перевищувати 2 (два) місяці з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл про проведення обшуку згідно з положеннями кримінально-процесуального кодексу України з метою відшукування та вилучення зазначених документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1