Постанова від 26.08.2010 по справі 2а-3923/10/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд

вул. Заводська, 11, м. Миколаїв, 54055

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Миколаїв.

26.08.2010 р. Справа № 2а-3923/10/1470

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді О.М. Мельник при секретарі судового засідання Янєв Ю.К. розглянувши адміністративну справу

за позовомМиколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, вул. Нікольська, 46, м. Миколаїв, 54001

доТовариства з обмеженою відповідальністю "Нива-сервіс", с. Іллічівка, Братський район, Миколаївська область, 55472

простягнення адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 14042,89 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Представником позивача, 09.02.2010 року, було подано клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження без присутності представника позивача в судовому засіданні, яке було задоволено судом.

Миколаївське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (надалі -позивач) звернувся до суду із позовною заявою про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Нива-сервіс" (надалі -відповідач) адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 14042,89 грн. за нестворене у 2009 році робоче місце для інвалідів.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю.

Відповідач був належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, але належним йому правом відповідно до ст. 49, 51 КАС України не скористався, у судове засідання не з'явився, вимоги ухвали суду від 10.04.2010 року не виконав, письмові заперечення проти позову та докази, які у нього є суду не надав.

Суд вважає, що наданих матеріалів достатньо для розгляду справи, а відсутність повноважного представника відповідача, відповідно до ст. 128 КАС України, не перешкоджає розгляду справи та вирішенню спору по суті.

Відповідно до ст. 19 Закону України ”Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” (надалі-Закон) та п. п. 3, 5, 14 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, відповідач повинен був створити робочі місця для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі 4% від загальної чисельності працюючих, що складає у даному випадку 1 місце і ввести його в дію шляхом працевлаштування на ньому інваліда.

Згідно з п. 14 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів, відповідач повинен був повинен інформувати державну службу зайнятості та місцеві органи соціального захисту населення про вільне робоче місце та вакантну посади, на яких може використовуватись праця інваліда.

Статтею 20 Закону передбачено, що підприємства (об'єднання), установи і організації незалежно від форми власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ч. ч. 1, 2 ст. 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду України соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві (в об'єднанні), в установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.

Таким чином, за 1 робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом у 2009 році, відповідач до 16.04.2010 року повинен був самостійно сплатити адміністративно господарські санкції у розмірі 13786,21 грн.

Стягнення штрафу за не створення робочих місць для інвалідів передбачена п. 3 Порядку сплати підприємствами (об'єданнями), установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду України соціального захисту інвалідів.

У відповідності до ч.2 ст. 20 Закону порушення термінів сплати адміністративно господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 % річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Отже, загальна сума штрафу складає 14042,89 грн., з яких:

- адміністративно господарські санкції в сумі 13786,21 грн.;

- пені в сумі 256,68 грн.

Відповідач суму штрафних санкцій не заперечив, у встановлені строки добровільно не сплатив.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 128, 158, 160 -163, КАС України, адміністративний суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Нива-сервіс" (с. Іллічівка, Братський район, Миколаївська область, 55472, код ЄДРПОУ 32543589) на користь Миколаївського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (м. Миколаїв, вул. Нікольська, 46, під. 2, код ЄДРПОУ 23626096) адміністративно-господарських санкцій та пені в сумі 14042,89 грн.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Одеському апеляційному адміністративному суду через Миколаївський окружний адміністративний суд.

Суддя О.М. Мельник