Рішення від 03.02.2026 по справі 240/20389/25

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 лютого 2026 року м. Житомир справа № 240/20389/25

категорія 113080000

Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Нагірняк М.Ф., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,

встановив:

До Житомирського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 про:

- визнання протиправними дії, які полягають у внесенні до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про порушення Позивачем правил військового обліку;

- визнання протиправними дії, які полягають у внесенні до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про оголошення Позивача в розшук;

- зобов'язання привести у відповідність дані в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів відносно Позивача шляхом виключення з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про порушення Позивачем правил військового обліку;

- зобов'язання привести у відповідність дані в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів відносно Позивача шляхом виключення з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про оголошення Позивача в розшук.

Як зазначено в позові, Позивач перебуває на військовому обліку військовозобов'язаних у ІНФОРМАЦІЯ_2 . Під час оновлення облікових даних дізнався про наявність в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей про порушення ним правил військового обліку та його оголошення розшук. Такі відомості не відповідають дійсності, так як Позивач не отримував жодних повісток про виклик і протоколів відносно нього не складалося.

Ухвалою від 25.08.2025 року відкрито провадження у даній справі та призначено її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Представник Відповідача, ІНФОРМАЦІЯ_1 , у відзиві на позов проти позову заперечує і підтверджує, що Позивач перебуває на військовому обліку військовозобов'язаних. 06.10.2024 року Позивачу було надіслано повістку №395945 поштовим відправленням №0600293568529 за задекларованим місцем проживанням про явку до територіального центру комплектування та соціальної підтримки з метою уточнення персональних даних. На думку представника Відповідача, відповідно до вимог п.41 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 № 560, відсутність особи за адресою задекларованого місця проживання вважається, що така особа належним чином оповіщена про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Позивач в термін, зазначений в повістці не прибув до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, що свідчить про порушення законодавства про борону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, що є підставою для відповідальності, передбаченої статтею 210-1 КУпАП.

У відзиві стверджується про наявність повноважень у Відповідача у випадку неявки Позивача для складання протоколу про вчинене правопорушення, передбаченого статтею 210-1 КУпАП, до органів Національної поліції для затримання Позивача в адміністративному порядку і доставляння його до територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Саме у відповідності до вказаних повноважень мало місце звернення до органів Національної поліції відносно Позивача.

Розглянувши подані сторонами документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення на них, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню за таких підстав.

Суть спірних відносин між сторонами зведена виключно до правомірності рішення ІНФОРМАЦІЯ_1 про внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про порушення Позивачем правил військового обліку та про оголошення його в розшук.

Судом встановлено та не заперечується сторонами, що Позивач з 23.11.2020 року перебуває на військовому обліку військовозобов'язаних в ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується інформацією з його обліковою картки, копія якої долучена до відзиву на позов та досліджена судом.

Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби визначає Закон України від 25 березня 1992 року № 2232-XII "Про військовий обов'язок і військову службу" (далі - Закон №2232-ХІІ).

Згідно з частинами 1, 2 ст.1 Закону №2232-ХІІ захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.

Військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення (далі - Збройні Сили України та інші військові формування), посади в яких комплектуються військовослужбовцями.

Відповідно до ч.1ст. 2 Закону №2232-XII військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні" (затвердженим Законом України від 24.02.2022 № 2102-ІХ) введено в Україні воєнний стан із 05 год. 30 хв. 24.02.2022 строком на 30 діб. На момент розгляду адміністративної справи строк дії воєнного стану в Україні продовжено.

Військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; взяття громадян на військовий облік; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов (направлення) на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку. Отже, військовий обов'язок включає дотримання правил військового обліку (частина 3 статті 1 Закону № 2232-XII).

Правові основи мобілізаційної підготовки та мобілізації в Україні, засади організації цієї роботи, повноваження органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також обов'язки підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, повноваження і відповідальність посадових осіб та обов'язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів визначає Закон України Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію від 21.10.1993 № 3543-XII (далі - Закон № 3543-XII).

Відповідно до статті 1 Закону № 3543-XII, мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу. Мобілізація може бути загальною або частковою та проводиться відкрито чи приховано.

Статтею 22 Закону № 3543-XII визначені обов'язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації, в тому числі :

- з'являтися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строк та місце, зазначені в повістці (військовозобов'язані, резервісти Служби безпеки України - за викликом Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, військовозобов'язані, резервісти розвідувальних органів України - за викликом відповідного підрозділу розвідувальних органів України), для взяття на військовий облік військовозобов'язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період, направлення для проходження медичного огляду;

Громадяни, які перебувають на військовому обліку, в добровільному порядку реєструють свій електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного чи резервіста.

У разі отримання повістки про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки громадянин зобов'язаний з'явитися у зазначені у ній місце та строк.

Як вже зазначалося судом, Позивач з 23.11.2020 року перебуває на військовому обліку військовозобов'язаних в ІНФОРМАЦІЯ_2 , Відповідача у справі, згідно зареєстрованому місцем проживання; АДРЕСА_1 .

Судом встановлено, що 06.10.2024 року Позивачу за задекларованим місцем проживанням було надіслано повістку №395945 про явку до територіального центру комплектування та соціальної підтримки з метою уточнення персональних даних.

Суд враховує, що постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 № 560 затверджено Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період (далі Порядок № 560).

Згідно з пунктом 21 Порядку № 560 за викликом районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (Центрального управління або регіонального органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувальних органів) резервісти та військовозобов'язані зобов'язані з'являтися у строк та місце, зазначені в повістці, для взяття на військовий облік, уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних, резервістів (територіального центру комплектування та соціальної підтримки), проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби.

Відповідно до пункту 28 Порядку № 560 виклик громадян до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки чи їх відділів, відповідних підрозділів розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ під час мобілізації здійснюється шляхом вручення (надсилання) повістки (додаток 1).

Пункт 30 Порядку № 560 передбачає, що повістка може формуватися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів або оформлюватися на бланку, який заповнюється представником районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

У разі формування повістки за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу накладає на повістку кваліфікований електронний підпис у день її формування.

У разі оформлення повістки на бланку керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу засвідчує її особистим підписом та скріплює гербовою печаткою.

Реєстраційний номер повістки фіксується в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

Абзацом третім пункту 30-1 Порядку № 560 визначено, що повістка, сформована за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, може бути роздрукована. У такому разі її паперова форма повинна містити придатний для зчитування QR-код з відповідною інформацією.

Судом встановлено, що повістка №395945 про виклик Позивача на 11:00 год 16.10.2024 року до територіального центру комплектування та соціальної підтримки була сформована у повній відповідності до вимог Порядку № 560. Копія повістки долучена до відзиву на позов та досліджена судом.

Суд враховує, що підпунктом 2 пункту 1 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (додаток 2 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1487) визначено, що військовозобов'язані та резервісти повинні прибувати за викликом районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів на збірні пункти, призовні дільниці, до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях) районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори військовозобов'язаних та резервістів.

Аналогічно, відповідно до частини 3 статті 22 Закону № 3543-XII під час мобілізації військовозобов'язані та резервісти, які приписані до військових частин для проходження військової служби у воєнний час або до інших підрозділів чи формувань для виконання обов'язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, - зобов'язані з'явитися на збірні пункти територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними повістках або мобілізаційних розпорядженнях.

Судом встановлено, що зазначена повістка була надіслана Позивачу поштовим відправленням №0600293568529 за задекларованим його місцем проживання.

Суд враховує, що відповідно до пункту 34 Порядку № 560 повістка про виклик резервіста або військовозобов'язаного до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ може бути надіслана зазначеними органами військового управління (органами) засобами поштового зв'язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення з повідомленням про вручення на адресу його місця проживання після завершення 60 днів, відведених законодавством на уточнення своїх облікових даних, у тому числі адреси місця проживання.

У разі коли резервіст або військовозобов'язаний уточнив свої облікові дані після завершення 60 днів, відведених законодавством на уточнення своїх облікових даних, повістка може надсилатися на адресу місця проживання, зазначену резервістом або військовозобов'язаним під час уточнення облікових даних.

У разі неуточнення протягом 60 днів резервістом або військовозобов'язаним своєї адреси місця проживання повістка може надсилатися на його адресу зареєстрованого/задекларованого місця проживання.

Судом встановлено, що попереднє уточнення облікових даних Позивача мало місце 10.07.2024 року, що підтверджується інформацією з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, копія Витягу з якого долучена до позову та досліджена судом.

Таким чином, повістка правомірно була надіслана Позивачу поштовим відправленням №0600293568529 за задекларованим його місцем проживання.

Згідно поштового повідомлення повістка Позивачу не була вручена по причині його відсутності за вказаним місцем проживання. Вказані обставини підтверджуються довідкою про причини повернення вказаного поштового відправлення, копія якої долучена до позову та досліджена судом.

Суд погоджується із доводами представника Відповідача, що згідно з підпунктом 2 пункту 41 Порядку № 560 належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов'язаного про виклик до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ, окрім іншого, є у разі надсилання повістки засобами поштового зв'язку - день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки під час уточнення своїх облікових даних.

Таким чином, Позивач в розумінні вимог підпункту 2 пункту 41 Порядку № 560 є належним чином з 25.10.2024 року оповіщеним про виклик до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Згідно з пунктом 21 Порядку № 560 за викликом районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (Центрального управління або регіонального органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувальних органів) резервісти та військовозобов'язані зобов'язані з'являтися у строк та місце, зазначені в повістці, для взяття на військовий облік, уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних, резервістів (територіального центру комплектування та соціальної підтримки), проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби.

У разі неприбуття громадянин зобов'язаний у найкоротший строк, але не пізніше трьох діб від визначених у повістці дати і часу прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, повідомити про причини неявки шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці територіального центру комплектування та соціальної підтримки або в будь-який інший спосіб з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує сім календарних днів.

Судом встановлено та визнається сторонами, що Позивач за викликом територіального центру комплектування та соціальної підтримки не з'явився у строк та місце, зазначені в повістці, для уточнення своїх персональних даних чим допустив порушення правил військового обліку.

Суд погоджується із доводами представника Відповідача, що відповідно до вимог пункту 3 Правил військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів порушення військовозобов'язаними правил військового обліку є підставою для їх притягнення до адміністративної відповідальності згідно із Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Відповідальність за порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку передбачена положеннями статті 210 КУпАП. Приписами положень КУпАП та Інструкціцї зі складання територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки протоколів та оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої Наказом Міністерства оборони України від 01 січня 2024 року № 3 (надалі - Інструкція №3), передбачений алгоритм дій Відповідача зумовлений порушенням Позивачем правил військового обліку.

Так, відповідно до приписів статті 235 КУпАП до повноважень територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки віднесено розгляд справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 210 КУпАП.

Відповідно до вимог пункту 10 розділу II Інструкції №3 особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, повідомляється про дату, місце і час розгляду справи не пізніше ніж за три доби до дня розгляду справи шляхом направлення окремого повідомленням про розгляд справи (додаток 8), яке вручається особі особисто під підпис або надсилається (в тому числі централізовано) засобами поштового зв'язку рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення на адресу місця проживання (перебування), зазначену особою під час уточнення облікових (персональних) даних, або на адресу задекларованого/зареєстрованого місця проживання.

Суд частково погоджується із доводами Відповідача, що відповідно до вимог Інструкції №3 та положень статті 260 КУпАП уповноважені особи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки мають право звертатися до органів Національної поліції про адміністративне затримання особи з метою припинення адміністративних правопорушень, коли вичерпано інші заходи впливу, встановлення особи, складення протоколу про адміністративне правопорушення у разі неможливості складення його на місці вчинення правопорушення.

Суд звертає увагу, що за приписами частини 6 статті 258 КУпАП протокол не складається у разі вчинення в особливий період адміністративних правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 цього Кодексу, розгляд яких віднесено до компетенції територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, якщо особа не з'явилася без поважних причин або не повідомила причину неприбуття на виклик територіального центру комплектування та соціальної підтримки, будучи належним чином повідомленою про дату, час і місце виклику, та за наявності у територіального центру комплектування та соціальної підтримки підтвердних документів про отримання особою виклику.

Таким чином, лише з метою припинення адміністративного правопорушення таке звернення може мати місце.

Більш того, суд враховує, що відповідно до частини сьомої статті 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 КУпАП, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення.

Як вже зазначалося судом, суть спірних відносин між сторонами зведена виключно до правомірності рішення ІНФОРМАЦІЯ_1 про внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про порушення Позивачем правил військового обліку та про оголошення його в розшук.

Суд враховує, що правові та організаційні засади створення, функціонування Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів визначені в Законі України Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів від 16.03.2017 № 1951-VIII (далі Закон № 1951-VIII).

Статтею 1 Закону № 1951-VIII визначено, що Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.

Відповідно до пунктів 1, 2 частини 1 статті 3 Закону № 1951-VIII основними засадами ведення Реєстру є: обов'язковість та своєчасність внесення до Реєстру передбачених цим Законом відомостей про призовників, військовозобов'язаних та резервістів; повнота та актуалізація відомостей Реєстру.

Згідно з частиною 8 статті 5 Закону № 1951-VIII Відповідач як територіальний центр комплектування та соціальної підтримки відноситься до органів ведення Реєстру.

Частиною 9 статті 5 Закону № 1951-VIII передбачено, що органи ведення Реєстру забезпечують ведення Реєстру та актуалізацію його бази даних.

Відповідно до частини 1 статті 6 Закону № 1951-VIII до Реєстру заносяться та зберігаються в базі даних Реєстру такі відомості про призовників, військовозобов'язаних та резервістів персональні дані та службові дані.

У свою чергу, пункт 20-1 частини 1 статті 7 Закону № 1951-VIII передбачає що до персональних даних призовника, військовозобов'язаного та резервіста належать, окрім іншого, відомості про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (дата, номер, короткий зміст протоколу та/або постанови про адміністративне правопорушення).

Таким чином, до Реєстру вносяться дані саме про притягнення до відповідальності за порушення правил обліку.

Тобто, в розумінні вимог пункту 20-1 частини 1 статті 7 Закону № 1951-VIII до Реєстру можуть вноситися виключно дані про притягнення особи до адміністративної відповідальності за порушення правил обліку із зазначенням дати, номера та короткого змісту постанови про адміністративне правопорушення.

У свою чергу, пункт 1 частини 1 статті 8 Закону № 1951-VIII передбачає що до службових даних призовника, військовозобов'язаного та резервіста належать, окрім іншого відомості про виконання військового обов'язку.

Відповідно до вимог частини 3 статті 1 №2232-ХІІ військовий обов'язок, окрім іншого, включає дотримання правил військового обліку.

Судом встановлено та не заперечується Відповідачем, що Позивач в установленому законом порядку не був притягнутий до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого статтею 210 КУпАП.

Одночасно суд зазначає, що долучений Позивачем до позову витяг з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів від 23.07.2025 року містить лише відомості про порушення Позивачем правил військового обліку. Відомості про оголошення Позивача в розшук в даному Витягу відсутні.

Як вже зазначалося судом жодних належних доказів притягнення Позивача до адміністративної відповідальності в установленому законом порядку за порушення правил військового обліку суду не надано.

За даних обставин, позовні вимоги в частині визнання протиправними дій Відповідача, які полягають у внесенні до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про порушення правил військового обліку та зобов'язання відповідача виключити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів дані про порушення Позивачем правил військового обліку підлягають задоволенню.

Одночасно суд зазначає, що право Відповідача як територіального центру комплектування та соціальної підтримки звертатися до органів Національної поліції про адміністративне затримання особи виключно з метою припинення адміністративних правопорушень військовозобов'язаними у разі вчинення ними в особливий період адміністративних правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 цього Кодексу узгоджується із положеннями статті 260 КУпАП.

Таким чином, позовні вимоги Позивача є частково обґрунтованими та підлягають частковому задоволенню.

Порушене право Позивача підлягає судовому захисту шляхом зобов'язання Відповідача виключити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів дані про порушення Позивачем правил військового обліку.

Відповідно до вимог ст.ст. 139-143 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати Позивача у вигляді судового збору підлягають відшкодуванню за рахунок Відповідача в розмірі 606,00 грн. пропорційно задоволеним позовним вимогам.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд

вирішив:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_3 , код ЄДРПОУ: НОМЕР_2 ) задовольнити частково.

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 виключити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів дані про порушення ОСОБА_1 правил військового обліку.

У іншій частині позовних вимог - відмовити.

Судові витрати ОСОБА_1 у вигляді судового збору в розмірі 606,00 грн. підлягають відшкодуванню шляхом стягнення за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя М.Ф. Нагірняк

03.02.26