Ухвала від 04.02.2026 по справі 911/997/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"04" лютого 2026 р. м. Київ Справа № 911/997/25

Суддя Господарського суду Київської області ОСОБА_1 розглянувши

клопотання розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_2

про витребування доказів у справі

про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний код НОМЕР_1 )

Без виклику учасників справи

УСТАНОВИЛА:

1. У провадженні ІНФОРМАЦІЯ_2 (далі - суд) перебуває справа № 911/997/25 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (далі - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », боржник) на стадії судової процедури ліквідація банкрута, яку на підставі постанови суду від 11.12.2025 здійснює арбітражний керуючий ОСОБА_2 (свідоцтво № 2041 від 10.11.2021; далі - ліквідатор).

2. 26.01.2026 через електронний кабінет в підсистемі «Електронний суд» від ліквідатора до суду надійшло клопотання № 01-20/18 (вх. № 1449/26 від 28.01.2026) в якому просить зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 (далі - Виконавчий комітет) направити до суду та ліквідатору повну копію реєстраційної справи, а також установчих документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». В обґрунтування зазначає, що направляв на офіційну електронну адресу Виконавчого комітету відповідний запит № 01-20/16 від 19.01.2026, у відповідь на який Виконавчий комітет надіслав лист № 25-12-10-344/2026 від 23.01.2026, яким повідомив про приписи ст. 11 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» (далі - Закон) та відмовив у наданні ліквідатору запитуваної інформації посилаючись на ст. 30 вказаного Закону.

3. Водночас головуюча суддя у період із 28.01.2026 по 31.01.2026 перебувала у відрядженні, у зв'язку з чим розгляд вищевказаного клопотання відбувається після закінчення відрядження судді.

4. Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства (далі - КУзПБ) провадження у справах про банкрутство регулюється КУзПБ, Господарським процесуальним кодексом України (далі - ГПК України), іншими законами України. Застосування положень ГПК України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених КУзПБ.

Так згідно з ч. 3 ст. 169 ГПК України заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.

При цьому, судом береться до уваги положення ч. 4 ст. 6 КУзПБ, якою передбачено, що під час здійснення судових процедур щодо боржника з метою зменшення строків провадження у справі про банкрутство господарський суд керується принципом процесуальної економії.

У свою чергу витребування доказів судом за клопотанням учасників справи урегульовано ст. 81 ГПК України, проте, вказаною статтею не передбачено порядку розгляду таких клопотань, у зв'язку з чим, суд, з метою процесуальної економії при розгляді справи № 911/997/25, визнав за можливе встановити такий порядок самостійно, а саме, без виклику учасників справи.

Відповідно до п.п. 5, 6 ч. 1 ст. 12 КУзПБ арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право, зокрема: звертатися із запитами арбітражного керуючого, у тому числі щодо отримання копій документів, до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, підприємств, установ, у тому числі банків, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей, депозитарних установ та інших професійних учасників ринків капіталу, організацій, громадських об'єднань, а також до фізичних осіб; отримувати інформацію з державних реєстрів.

Згідно з ч. 8 ст. 12 КУзПБ під час виконання повноважень арбітражний керуючий має право на безпосередній доступ до інформації про боржників, їхнє майно, доходи та кошти, у тому числі конфіденційної, що міститься в державних базах даних і реєстрах, у тому числі електронних. Порядок доступу до такої інформації з баз даних та реєстрів встановлюється центральними органами виконавчої влади, які забезпечують їх ведення.

Частиною 2 ст. 12-1 КУзПБ передбачено, зокрема, що орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи, керівники підприємств, установ, у тому числі банків, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей, депозитарних установ та інших професійних учасників ринків капіталу, організацій, громадських об'єднань, фізичні особи, яким направлено запит арбітражного керуючого, зобов'язані не пізніше десяти робочих днів з дня отримання запиту надати арбітражному керуючому відповідну інформацію, у тому числі таку, що становить банківську таємницю, таємницю надавача платіжних послуг або емітента електронних грошей, крім таємної та/або службової інформації та копій документів, у яких міститься таємна та/або службова інформація, копії документів.

Задоволення запиту арбітражного керуючого може бути здійснено шляхом надання відповідної інформації, копій документів у формі електронного документа. У разі якщо задоволення запиту арбітражного керуючого передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як десять сторінок, арбітражний керуючий зобов'язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк. Розмір таких витрат не може перевищувати граничних норм витрат на копіювання та друк, встановлених відповідно до законодавства.

Із матеріалів справи вбачається, що ліквідатором до Виконавчого комітету направлявся запит від 19.01.2026 № 01-20/16 про надання повної копії реєстраційної справи, а також установчих документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». За результатами розгляду вказаного запиту, Виконавчий комітет листом від 23.01.2026 № 25-12-10-344/2026 повідомив ліквідатора, зокрема, що: відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - Єдиний державний реєстр), є відкритими і загальнодоступними (крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків та паспортних даних) та у випадках, передбачених Законом, за їх надання стягується плата; відповідно до ст. 11 Закону, відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі надаються у вигляді: 1) безоплатного доступу через портал електронних сервісів; 2) оприлюднення публічної інформації з Єдиного державного реєстру у формі відкритих даних відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації»; 3) безоплатного доступу через персональний кабінет; 4) документів у паперовій та електронній формі, що містяться в реєстраційній справі; 5) виписок у паперовій формі для проставлення апостилю та в електронній формі; 6) витягів у паперовій та електронній формі, що містять відомості, актуальні на момент запиту або на визначену дату; 7) суб'єктам приватного права може надаватися прямий доступ до Єдиного державного реєстру в електронному вигляді у режимі реального часу на платній основі на підставі договорів, укладених з технічним адміністратором; тимчасовий доступ до документів з реєстраційної справи здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду в порядку, визначеному Кримінальним процесуальним кодексом України. За таких обставин Виконавчий комітет зазначив, що запитувану ліквідатором інформацію можна отримати в одній із форм передбачених нормами чинного законодавства.

Водночас у п.п. 3, 4 ч. 2 ст. 11 Закону зазначено, що відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, надаються у вигляді: безоплатного доступу через персональний кабінет до документів, поданих юридичною особою, фізичною особою - підприємцем, відокремленим підрозділом юридичної особи, утвореної відповідно до законодавства іноземної держави, та громадським формуванням, що не має статусу юридичної особи, для проведення реєстраційних дій, відомостей про результати їх розгляду, документів, що містяться в реєстраційній справі таких осіб в електронній формі, та відомостей про цих осіб, які актуальні на момент запиту та на визначену дату, - шляхом їх перегляду, копіювання та роздрукування; документів у паперовій та електронній формі, що містяться в реєстраційній справі.

У свою чергу умови, підстави та процедуру надання відомостей з Єдиного державного реєстру, перелік додаткових відомостей, до яких надається безоплатний доступ, форму та зміст виписки, витягу з Єдиного державного реєстру, а також права та обов'язки суб'єктів, що є учасниками зазначеної процедури встановлені Порядком надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, затвердженого наказом ІНФОРМАЦІЯ_4 від 05.05.2023 № 1692/5 (далі - Порядок).

Відповідно до абз. 4 п. 3 розділу І Порядку документи, що містяться в реєстраційній справі, надаються шляхом виготовлення копій таких документів в паперовій формі з проставлянням підпису та печатки надавача на кожній сторінці документа.

Пунктом 6 розділу І Порядку передбачено, що за надання відомостей з Єдиного державного реєстру у випадках, передбачених Законом, справляється плата. У разі отримання документів, що містяться в реєстраційній справі, плата справляється за кожен документ, що запитується.

У разі коли заявник бажає отримати документи, що містяться в реєстраційній справі в паперовій формі, він звертається до суб'єкта державної реєстрації, що відповідно до закону уповноважений зберігати реєстраційну справу у паперовій формі (абз. 2 п. 1 розділу ІІ Порядку).

Згідно до п. 5 розділу ІІ Порядку наданню відомостей з Єдиного державного реєстру у паперовій формі передує справляння в повному обсязі відповідної плати, у тому числі за послуги з проставлення апостиля, крім випадку, передбаченого абз. 2 цього пункту.

У разі звернення заявника за отриманням документів, що містяться в реєстраційній справі, надавач обов'язково перевіряє наявність запитуваних документів у матеріалах реєстраційної справи. Справляння плати здійснюється після повідомлення заявника про наявність запитуваних документів у матеріалах реєстраційної справи (абз. 2 п. 5 розділу ІІ Порядку).

Крім того згідно до п. 1 розділу V Порядку доступ державних органів, органів місцевого самоврядування та інших, визначених законом, осіб до відомостей з Єдиного державного реєстру, у тому числі до відомостей про реєстраційні номери облікових карток платників податків та паспортних даних, забезпечується через портал електронних сервісів на підставі договору, укладеного з технічним адміністратором Єдиного державного реєстру, шляхом отримання витягу з Єдиного державного реєстру в електронній формі, та/або документів, що містяться в реєстраційній справі в електронній формі.

Відповідно до ч. 1 ст. 81 ГПК України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом.

Як визначено у ч. 2 ст. 81 ГПК України у клопотанні про витребування судом доказів повинно бути зазначено, зокрема, заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу (п. 4).

Як зазначалося вище, у своєму клопотанні ліквідатор зазначив, що Виконавчий комітет відмовив йому в наданні запитуваної інформації посилаючись на ст. 30 Закону.

Однак вказане твердження ліквідатора є помилковим, адже з відповіді Виконавчого комітету вбачається, що ліквідатору було повідомлено в яких саме формах (яким чином) він може отримати запитувану ним інформацію, та роз'яснено такі форми з посиланням на норми чинного законодавства.

Оскільки запит ліквідатора направлений до Виконавчого комітету без урахування вимог, визначених Законом та Порядком, вважати що він вжив усіх необхідних заходів для отримання запитуваної інформації у суду підстав немає.

Ураховуючи вищевикладене суд дійшов висновку, що клопотання ліквідатора про зобов'язання Виконавчого комітету надіслати суду та ліквідатору ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » повну копію реєстраційної справи та установчих документів боржника, суд вважає передчасним.

Керуючись ст.ст. 2, 12, 61 КУзПБ, ст.ст. 12, 81, 169, 170, 234-235 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

Клопотання розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_2 про витребування доказів від 26.01.2026 (вх. № 1449/26) - залишити без задоволення.

Відповідно до ч. 4 ст. 9 КУзПБ ухвала набрала законної сили 04.02.2026 та може бути оскаржена до ІНФОРМАЦІЯ_5 протягом 10 днів у порядку, передбаченому ст. 257 ГПК України.

Суддя ОСОБА_1

Ухвалу підписано 04.02.2026.