Рішення від 26.11.2025 по справі 911/2525/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

"26" листопада 2025 р. Справа № 911/2525/25

Розглянувши матеріли справи за позовом Фермерського господарства «Пителя Олексія Григоровича»

до Кагарлицької міської ради

про визнання протиправним та скасування рішення

Суддя Карпечкін Т.П.

За участю представників:

від позивача: Питель Я.О.;

від відповідача: Лисова С.В.

Обставини справи:

До Господарського суду Київської області надійшла позовна заява Фермерського господарства «Пителя Олексія Григоровича» до Кагарлицької міської ради про визнання протиправним та скасування рішення.

Ухвалою Господарського суду Київської області від 15.08.2025 відкрито провадження у справі № 911/2525/25 за правилами загального позовного провадження. Сторони належним чином повідомлені про дане судове провадження.

В ході підготовчого провадження у справі № 911/2525/25 судові засідання відкладались з метою з'ясування усіх обставин, передбачених ч. 2 ст. 182 Господарського процесуального кодексу України.

За наслідками підготовчого провадження у справі позивач позовні вимоги підтримав, відповідач проти позову заперечував. Також сторони зазначили про те, що ними повідомлено про всі відомі обставини справи, та надані суду всі наявні у них докази.

На виконання вимог ч. 1 ст. 177 Господарського процесуального кодексу України та ч. 2 ст. 182 Господарського процесуального кодексу України судом під час підготовчого провадження у справі № 911/2525/25 вирішено питання та вчинено усі дії, необхідні для підготовки справи до розгляду по суті.

Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 185 Господарського процесуального кодексу України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

Враховуючи те, що судом під час підготовчого судового засідання вирішено питання, зазначені в ч. 2 ст. 182 Господарського процесуального кодексу України та вчинено усі необхідні дії, передбачені ст. 177 Господарського процесуального кодексу України, з метою забезпечення правильного, своєчасного та безперешкодного розгляду справи по суті, суд дійшов висновку про закриття підготовчого провадження у справі та призначення справи до судового розгляду по суті на 12.11.2025.

Розгляд справи по суті відкладався на 19.11.2025 та оголошувалась перерва в розгляді справи до 26.11.2025 у зв'язку з обставинами, які підпадають під випадки, наведені у ст. 216 Господарського процесуального кодексу України.

У судовому засіданні 26.11.2025 представник позивача позовні вимоги підтримав, представник відповідача проти позову заперечував.

Відповідно до ч. 4 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 233 Господарського процесуального кодексу України суди ухвалюють рішення, постанови іменем України негайно після закінчення судового розгляду. Рішення та постанови приймаються, складаються і підписуються складом суду, який розглянув справу.

Відповідно до ч. 1 ст. 240 Господарського процесуального кодексу України рішення суду проголошується у судовому засіданні, яким завершується розгляд справи, публічно, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд може проголосити лише вступну та резолютивну частини рішення.

У зв'язку з чим, в судовому засіданні 26.11.2025 судом закінчено розгляд справи та за результатами оцінки поданих сторонами доказів, прийнято рішення.

Розглянувши матеріали справи та дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається з викладених у позові обставин, Фермерським господарством «Пителя Олексія Григоровича» подано позов до Кагарлицької міської ради про визнання протиправним та скасування рішення Кагарлицької міської ради № 5888-63-VIII від 19.12.2024 «Про скасування рішень сесії міської ради» у частині скасування рішення Кагарлицької міської ради від 03.10.2024 № 5540-58-VIII «Про розгляд клопотання щодо надання дозволу ФГ «Пителя О.Г.» на викуп земельних ділянок для ведення фермерського господарства за межами с. Слобода та с. Расавка на території Кагарлицької міської територіальної громади (7,0000 га, 17,2184 га, 9,7109 га).

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що 25.03.1993 Питель О.Г. було зареєстровано Фермерське господарство «Пителя О.Г.», основним видом діяльності якого є КВЕД 01.11 - Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур.

24.06.1994 Пителю О.Г. було видано Державний акт на право постійного користування землею серія КВ 1Л000011, яким посвідчується право на користування земельними ділянками, яким в подальшому було присвоєно кадастрові номери 3222286800:03:303:0007, 3222286800:03:302:0005, 3222286600:02:302:0011.

Законом України № 552-IX від 31.03.2020 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» доповнено Розділ X «Перехідні положення» Земельного кодексу України пунктом 61, абз. 1 якого встановлено, що громадяни України, яким належить право постійного користування, право довічного успадкованого володіння земельною ділянкою державної чи комунальної власності, а також юридичні особи, яким на момент набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення системи оформлення прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення та удосконалення законодавства щодо охорони земель» належало право постійного користування земельними ділянками державної чи комунальної власності, та які відповідно до статті 92 цього Кодексу не можуть набувати земельні ділянки на праві постійного користування, орендарі земельних ділянок, які набули право оренди земельних ділянок для ведення селянського (фермерського) господарства шляхом переоформлення права постійного користування щодо зазначених земельних ділянок до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів», мають право на купівлю таких земельних ділянок без проведення земельних торгів. Купівля земельних ділянок відповідно до цього пункту здійснюється за ціною, що дорівнює: нормативній грошовій оцінці земельної ділянки - для земель сільськогосподарського призначення; експертній грошовій оцінці земельної ділянки - для земель несільськогосподарського призначення.

03.10.2024 Кагарлицькою міською радою прийнято рішення № 5540-58-VIII «Про розгляд клопотання щодо надання дозволу ФГ «Пителя О.Г.» на викуп земельних ділянок для ведення фермерського господарства за межами с. Слобода та с. Расавка на території Кагарлицької міської територіальної громади (7,0000 га, 17,2184 га, 9,7109 га) (надалі - Рішення від 03.10.2024), яким надано дозвіл ФГ «Пителя О.Г.» на викуп земельних ділянок з кадастровими номерами 3222286800:03:303:0007, 3222286800:03:302:0005, 3222286600:02:302:0011.

Для уточнення умов укладення відповідного договору до Кагарлицької міської ради було надіслано адвокатські запити від 31.10.2024 та від 20.01.2025.

У відповідь на вказані адвокатські запити було отримано листи Кагарлицької міської ради від 04.12.2024 та 10.02.2025. Листом від 10.02.2025 Кагарлицька міська рада повідомила адвоката Шкред А.О. про скасування Рішення від 03.10.2024.

15.02.2025 позивач отримав листа Кагарлицької міської ради № 339/04-25 від 07.02.2025, яким повідомлено позивача про скасування Рішення від 03.10.2024. До листа № 339/04-25 від 07.02.2025 було додано копію рішення Кагарлицької міської ради 5888-63-VIII від 19.12.2024 «Про скасування рішень сесії міської ради», яким скасовано, зокрема, Рішення від 03.10.2024.

Таким чином, позивач отримав та ознайомився з Рішенням від 19.12.12024 лише 15.02.2025.

Позивач вважає рішення Кагарлицької міської ради 5888-63-VIII від 19.12.2024 «Про скасування рішень сесії міської ради» незаконним і просить його скасувати.

В ході розгляду справи відповідачем подано відзив, у якому позовні вимоги заперечено. В обґрунтування заперечень проти позову відповідач зазначає, що згідно зі ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до виключної компетенції міських рад віднесено вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

Конституційний Суд України в рішенні №7-рп/2009 від 16.04.2009 зазначив що органи місцевого самоврядування мають право приймати рішення, вносити до них зміни та скасовувати їх на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України, керуючись у своїй діяльності ними та актами Президента України, Кабінету Міністрів України.

Крім того, питання законності скасування органами місцевого самоврядування власних рішень неодноразово були предметом розгляду суду касаційної інстанції.

Відповідач зазначає, що після прийняття Рішення сесії Кагарлицької міської ради від 03.10.2024 № 5540-58-VIІI «Про розгляд клопотання щодо надання дозволу ФГ «Пителя О.Г. на викуп земельних ділянок для ведення фермерського господарства за межами с. Слобода та с. Расавка на території Кагарлицької міської територіальної громади (7,0000 га, 17,2184 га, 9,7109 га)», яким позивачу надано дозвіл на викуп земельних ділянок для ведення фермерського господарства за межами с. Слобода та с. Расавка на території Кагарлицької міської територіальної громади (7,0000 га, 17,2184 га, 9,7109 га) з кадастровими номерами 3222286800:03:303:0007, 3222286800:03:302:0005, 3222286600:02:302:0011, була виявлена неузгодженість законодавства, а саме частини дев'ятої статті 128 Земельного кодексу України з пунктом 6-1 розділу X «Перехідні положення» Земельного кодексу України.

Зокрема, частина 9 статті 128 Земельного кодексу України передбачає, що розрахунки за придбання земельної ділянки можуть здійснюватися з розстроченням платежу за згодою сторін, але не більше ніж на п'ять років. Порядок здійснення розрахунків з розстроченням платежу визначається Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2009 № 381 затверджено Порядок здійснення розрахунків з розстроченням платежу за придбання земельної ділянки державної та комунальної власності, яким визначено механізм здійснення розрахунків з розстроченням платежу за придбання громадянами та юридичними особами земельних ділянок державної та комунальної власності, положення якого відмінні від положень щодо зазначених питань, викладених у пункті 6-1 розділу X «Перехідні положення» Земельного кодексу України.

Оскільки передбачалось, що викуп земельних ділянок позивачем мав відбуватися з розстроченням платежу, а рішення сесії Кагарлицької міської ради від 03.10.2024 № 5540-58-VIІI «Про розгляд клопотання щодо надання дозволу ФГ «Пителя О.Г. на викуп земельних ділянок для ведення фермерського господарства за межами с. Слобода та с. Расавка на території Кагарлицької міської територіальної громади (7,0000 га, 17,2184 га, 9,7109 га)» не було реалізоване, тому з метою захисту законних прав та інтересів Кагарлицької міської територіальної громади, усунення ризиків у разі реалізації цього та інших рішень, недопущення збитків міського бюджету, враховуючи рішення Конституційного суду України від 16 квітня 2009 року № 7-рп/2009 Справа № 1- 9/2009), користуючись своїм конституційним правом Кагарлицька міська рада прийняла рішення сесії від 19.12.2024 № 5888-63-VIІI «Про скасування рішень сесії міської ради».

В силу ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Стаття 144 Конституції України передбачає, що органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.

Відповідно до ч. 1 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

Згідно з ч. 15 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішується питання скасування актів виконавчих органів ради, які не відповідають Конституції чи законам України, іншим актам законодавства, рішенням відповідної ради, прийнятим у межах її повноважень.

Конституційним Судом України у рішенні від 16.04.2009 № 7-рп/2009 у справі за конституційним поданням Харківської міської ради щодо офіційного тлумачення положень частини другої статті 19, статті 144 Конституції України, статті 25, частини чотирнадцятої статті 46, частин першої, десятої статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» зазначено, що системний аналіз положень Конституції і законів України дає підстави вважати, що за органами місцевого самоврядування законодавцем закріплюється право на зміну та скасування власних рішень. Таке право випливає із конституційного повноваження органів місцевого самоврядування самостійно вирішувати питання місцевого значення шляхом прийняття рішень, що є обов'язковими до виконання на відповідній території, оскільки вони є суб'єктами правотворчості, яка передбачає право формування приписів, їх зміну, доповнення чи скасування.

Конституційний Суд України дійшов висновку, що органи місцевого самоврядування мають право приймати рішення, вносити до них зміни та скасовувати їх на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України, керуючись у своїй діяльності ними та актами Президента України, Кабінету Міністрів України.

Водночас, органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити до них зміни, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов'язані з реалізацією певних суб'єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб'єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення. Це є «гарантією стабільності суспільних відносин» між органами місцевого самоврядування і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього рішення.

Ненормативні правові акти органу місцевого самоврядування є актами одноразового застосування, вичерпують свою дію фактом їхнього виконання, тому вони не можуть бути скасовані чи змінені органом місцевого самоврядування після їх виконання.

Аналіз наведених положень свідчить про можливість скасування органом місцевого самоврядування власного рішення, однак за наявності певних обставин, зокрема у разі відсутності факту виникнення правовідносин, пов'язаних з реалізацією певних суб'єктивних прав та охоронюваних законом інтересів або ж відсутності заперечень суб'єктів правовідносин щодо їх зміни чи припинення у разі виникнення таких правовідносин.

У зв'язку із прийняттям 03.10.2024 Кагарлицькою міською радою рішення № 5540-58-VIII «Про розгляд клопотання щодо надання дозволу ФГ «Пителя О.Г.», у ФГ «Пителя О.Г.» виникло суб'єктивне право на викуп земельних ділянок кадастрові номери 3222286800:03:303:0007, 3222286800:03:302:0005, 3222286600:02:302:0011. Позивач заперечує проти зміни чи припинення відносин щодо викупу земельних ділянок кадастрові номери 3222286800:03:303:0007, 3222286800:03:302:0005, 3222286600:02:302:0011.

Також, рішення Кагарлицької міської ради від 03.10.2024 № 5540-58-VIII «Про розгляд клопотання щодо надання дозволу ФГ «Пителя О.Г.» прийняте на виконання норми Законом України № 552-IX від 31.03.2020 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» доповнено Розділ X «Перехідні положення» Земельного кодексу України пунктом 61, абз. 1 якого встановлено, що громадяни України, яким належить право постійного користування, право довічного успадкованого володіння земельною ділянкою державної чи комунальної власності, а також юридичні особи, яким на момент набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення системи оформлення прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення та удосконалення законодавства щодо охорони земель» належало право постійного користування земельними ділянками державної чи комунальної власності, та які відповідно до статті 92 цього Кодексу не можуть набувати земельні ділянки на праві постійного користування, орендарі земельних ділянок, які набули право оренди земельних ділянок для ведення селянського (фермерського) господарства шляхом переоформлення права постійного користування щодо зазначених земельних ділянок до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів», мають право на купівлю таких земельних ділянок без проведення земельних торгів. Купівля земельних ділянок відповідно до цього пункту здійснюється за ціною, що дорівнює: нормативній грошовій оцінці земельної ділянки - для земель сільськогосподарського призначення; експертній грошовій оцінці земельної ділянки - для земель несільськогосподарського призначення.

Відповідним пунктом 61 Розділу X «Перехідні положення» Земельного кодексу України також визначено, що у разі купівлі земельної ділянки її покупець має право на розстрочення платежу зі сплати ціни земельної ділянки з рівним річним платежем з урахуванням індексу інфляції, за умови встановлення заборони на продаж або інше відчуження та надання у користування земельної ділянки (крім надання у користування фермерському господарству земельних ділянок, які знаходяться у власності членів такого фермерського господарства, що є покупцями такої земельної ділянки) до повного розрахунку покупця за договором купівлі-продажу.

Розрахунок за придбану земельну ділянку здійснюється щороку, рівними частинами, у місяць, що настає за звітним роком. Покупець має право на дострокове погашення всієї або частини суми ціни продажу земельної ділянки з розстроченням платежу з урахуванням індексу інфляції. Строк розстрочення платежу становить: щодо земель сільськогосподарського призначення - 10 років, щодо земель несільськогосподарського призначення - 30 років, якщо покупець не ініціює встановлення меншого строку. У разі купівлі земельної ділянки з розстроченням платежу право власності переходить до покупця після сплати першого платежу.

Таким чином, відповідною нормою пунктом 61 Розділу X «Перехідні положення» Земельного кодексу України, якою позивачу гарантовано право викупу земельних ділянок, які перебували у його постійному користуванні, також визначено порядок формування ціни та можливість і умови розстрочення платежу саме для випадку, визначеного у п. 61 Розділу X «Перехідні положення» Земельного кодексу України.

Оскільки умови викупу земельних ділянок та розстрочення платежу окремо врегульовані тим же п. 61 Розділу X «Перехідні положення» Земельного кодексу України, це виключає будь-які неузгодженості законодавства.

Між ч. 9 ст. 128 Земельного кодексу України та 61 Розділу X «Перехідні положення» Земельного кодексу України відсутня неузгодженість. Так, ст. 128 Земельного кодексу України є загальною нормою щодо продажу земельних ділянок державної або комунальної власності. В той час як п. 61 Перехідних положень Земельного кодексу України - спеціальною нормою щодо регулювання виключно відносин викупу земельних ділянок, що були передані у постійне користування. Ці дві правові норми (загальна і спеціальна) не породжують колізію, адже має місце не суперечність між правовими нормами, а доповнення норми спеціальної дії та встановлення системного законодавчого регулювання, а тому спеціальна норма, передбачена ЗК України - п. 6-1 Перехідних положень Земельного кодексу України - має пріоритет у регулюванні спірних правовідносин.

Таким чином, скасування рішення Кагарлицької міської ради від 03.10.2024 № 5540-58-VIII «Про розгляд клопотання щодо надання дозволу ФГ «Пителя О.Г.» є порушенням гарантованого позивачу пунктом 61 Розділу X «Перехідні положення» Земельного кодексу України право викупу земельних ділянок, які перебували у його постійному користуванні.

Крім того, з огляду на зміст рішення Кагарлицької міської ради від 03.10.2024 № 5540-58-VIII «Про розгляд клопотання щодо надання дозволу ФГ «Пителя О.Г.» позивачу визначено умови викупу в термін до 2 років з авансовим внеском у розмірі 50%, що значно звужує його права у порівнянні як з нормою ч. 9 ст. 128 Земельного кодексу України так і з нормою п. 6-1 Перехідних положень Земельного кодексу України, і такі умови викупу жодним чином не можуть порушити інтереси громади.

Оскільки позивач в будь-якому випадку має право на викуп земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які законно виділені і перебувають у його постійному користуванні, будь-які порушення умов викупу земельних ділянок мали і могли бути внесені шляхом коригування змісту рішення, скасування ж рішення про надання дозволу на викуп позбавило позивача відповідного права, що є неправомірним.

Оскаржуваним Рішенням прямо порушено майновий інтерес позивача, який полягає в оформленні права власності на земельні ділянки.

Таким чином, позовні вимоги про визнання протиправним та скасування рішення Кагарлицької міської ради № 5888-63-VIII від 19.12.2024 «Про скасування рішень сесії міської ради» у частині скасування рішення Кагарлицької міської ради від 03.10.2024 № 5540-58-VIII «Про розгляд клопотання щодо надання дозволу ФГ «Пителя О.Г.» на викуп земельних ділянок для ведення фермерського господарства за межами с. Слобода та с. Расавка на території Кагарлицької міської територіальної громади (7,0000 га, 17,2184 га, 9,7109 га) обґрунтовані, правомірні і підлягають задоволенню.

При цьому, наведені відповідачем обставини у заперечення позовних вимог є безпідставними і суперечать нормам чинного законодавства.

Згідно з ст. 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних з вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.

Відповідно до ст. 73 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно з ч. 1 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Належними у розумінні ч. 1 ст. 76 Господарського процесуального кодексу України є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування.

Згідно з ч. 2 ст. 76 Господарського процесуального кодексу України предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Як визначено ст. 79 Господарського процесуального кодексу України, наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

За наслідками розгляду спору суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі. При цьому, судом визначено позовну вимогу виходячи зі змісту викладених у позові обставин та обсягу заявлених до захисту прав та інтересів позивача.

За наведених обставин позов підлягає задоволенню у повному обсязі шляхом визнання протиправним та скасування рішення Кагарлицької міської ради № 5888-63-VIII від 19.12.2024 «Про скасування рішень сесії міської ради» у частині скасування рішення Кагарлицької міської ради від 03.10.2024 № 5540-58-VIII «Про розгляд клопотання щодо надання дозволу ФГ «Пителя О.Г.» на викуп земельних ділянок для ведення фермерського господарства за межами с. Слобода та с. Расавка на території Кагарлицької міської територіальної громади (7,0000 га, 17,2184 га, 9,7109 га).

Відшкодування витрат по сплаті судового збору відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, покладаються судом на відповідача в повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 73, 74, 79, 129, 233, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити повністю.

2. Визнати протиправним та скасувати рішення Кагарлицької міської ради № 5888-63-VIII від 19.12.2024 «Про скасування рішень сесії міської ради» у частині скасування рішення Кагарлицької міської ради від 03.10.2024 № 5540-58-VIII «Про розгляд клопотання щодо надання дозволу ФГ «Пителя О.Г.» на викуп земельних ділянок для ведення фермерського господарства за межами с. Слобода та с. Расавка на території Кагарлицької міської територіальної громади (7,0000 га, 17,2184 га, 9,7109 га).

3. Стягнути з Кагарлицької міської ради (09201, Київська обл., Обухівський р-н, місто Кагарлик, вул. Героїв Небесної Сотні, будинок, 1, код ЄДРПОУ 04054613) на користь Фермерського господарства «Пителя Олексія Григоровича» (09250, Київська область, Обухівський район, c. Слобода вул. Молодіжна буд. 7, код ЄДРПОУ 20591115) 2 422,40 грн. витрат по сплаті судового збору.

4. Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.

Рішення набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 241 Господарського процесуального кодексу України, та може бути оскаржено у порядку і строки, встановлені ст.ст. 254, 256 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст складено - 30.01.2026 р.

Суддя Т.П. Карпечкін