вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
"04" лютого 2026 р. Справа№ 910/6652/25
Північний апеляційний господарський суд
суддя: Скрипка І.М.
розглянувши клопотання представника Акціонерного товариства «Укргазвидобування» в особі філії Управління з переробки газу та газового конденсату Акціонерного товариства «Укргазвидобування» - Балабанова Геннадія Леонідовича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції
за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Асторія Клімат» на рішення Господарського суду міста Києва від 09.10.2025 (повний текст рішення складено та підписано 20.10.2025)
у справі №910/6652/25 (суддя Павленко Є.В.)
за позовом Акціонерного товариства «Укргазвидобування» в особі філії Управління з переробки газу та газового конденсату Акціонерного товариства «Укргазвидобування»
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Асторія Клімат»
про стягнення 315 553,95 грн,
Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 09.12.2025 розгляд апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Асторія Клімат» на рішення Господарського суду міста Києва від 09.10.2025 у справі №910/6652/25 призначено на 02.03.2026 об 11 год. 20 хв.
04.02.2026 (документ сформований в системі «Електронний суд» 04.02.2026) через підсистему «Електронний суд» представником Акціонерного товариства «Укргазвидобування» в особі філії Управління з переробки газу та газового конденсату Акціонерного товариства «Укргазвидобування»- Балабановим Г.Л. подано клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Статтею 197 ГПК України встановлено можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за заявою учасників справи.
Згідно з частино 3 статті 197 ГПК України суддя (суддя-доповідач) розглядає заяву учасника справи, його представника про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду без повідомлення учасників справи. За результатами розгляду заяви постановляється ухвала.
Частиною 4 статті 197 ГПК України визначено, що учасник справи, його представник бере участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву (ч. 5 ст. 197 ГПК України).
Враховуючи необхідність забезпечення права на доступ до правосуддя, рівність учасників процесу перед законом і судом, з метою забезпечення своєчасного розгляду даної справи, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання представника Акціонерного товариства «Укргазвидобування» в особі філії Управління з переробки газу та газового конденсату Акціонерного товариства «Укргазвидобування» - адвоката Балабанова Геннадія Леонідовича про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Керуючись ст. ст. 169, 197, 207, 234 Господарського процесуального кодексу України, Північний апеляційний господарський суд, -
1. Задовольнити клопотання представника Акціонерного товариства «Укргазвидобування» в особі філії Управління з переробки газу та газового конденсату Акціонерного товариства «Укргазвидобування» - Балабанова Геннадія Леонідовича про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції.
2. Розгляд справи №910/6652/25 призначено на 02.03.2026 об 11 год. 20 хв., який відбудеться в приміщенні Північного апеляційного господарського суду за адресою: м. Київ, вул. Шолуденка, 1-А, зал судових засідань № 10 (другий поверх).
3. Розгляд справи №910/6652/25 провести в режимі відеоконференції.
4. В судовому засіданні в режимі відеоконференції у Північному апеляційному господарському суді братимуть участь: Товариство з обмеженою відповідальністю «Асторія Клімат».
5. В судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами судового засідання із застосуванням власних технічних засобів буде приймати участь представник Акціонерного товариства «Укргазвидобування» в особі філії Управління з переробки газу та газового конденсату Акціонерного товариства «Укргазвидобування» - Балабанов Геннадій Леонідович ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ).
6. Довести до відома учасників апеляційного провадження, що нез'явлення їх представників у судове засідання не є перешкодою розгляду апеляційної скарги по суті.
7. Учасники процесу можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - https://anec.court.gov.ua/sud4873/gromadyanam/csz/m.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя І.М. Скрипка