Справа № 369/23546/25
Провадження № 3/369/2782/26
19 січня 2026 року м. Київ
Суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Лисенко В.В., розглянувши матеріали, які надійшли від УПП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
-за ч.1 ст. 139, ст. 188-28 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
30.11.2025 року близько 11 години 58 хвилин в Київській області в Бучанському районі в с. Софіївська Борщагівка по вулиці Миру, 19/23, ОСОБА_1 проводив роботи з улаштування асфальтобетонного покриття по вулиці Л. Українки в с. Софіївська Борщагівка при цьому самовільно встановив технічні засоби регулювання дорожнього руху, а саме: дорожні знаки 5.64.2, 7.3.2 та огородження на проїзній частині вулиці, а також встановив по вулиці Миру в районі будинку 19/25 дерев'яні щити, чим створив перешкоду для учасників дорожнього руху.
30.11.2025 року близько 11 години 58 хвилин в Київській області в Бучанському районі в с. Софіївська Борщагівка по вулиці Л. Українки, ОСОБА_1 не виконав законну вимогу (припис) номер 522 від 27.11.2025 року посадової особи уповноваженого підрозділу Національної поліції України, щодо припинення виконання дорожніх робіт з облаштування асфальтобетонного покриття по вулиці Л. Українки в с. Софіївська Борщагівка до моменту погодження з уповноваженим підрозділом Національної поліції України.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив п. 8.12, п. 15.15, п. 1.5 ПДР, за що передбачена відповідальність згідно ч.1 ст. 139, ст. 188-28 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився. Про дату, час та місце судового засідання належним чином повідомлявся
Відповідно ч.1 до ст. 139 КУпАП пошкодження автомобільних доріг, вулиць, дорожніх споруд, залізничних переїздів, трамвайних колій, технічних засобів регулювання дорожнього руху, самовільне знімання, закриття чи встановлення технічних засобів регулювання дорожнього руху, створення перешкод для дорожнього руху, в тому числі забруднення дорожнього покриття, або невжиття необхідних заходів щодо їх усунення та попередження інших учасників руху про небезпеку, що виникла, або невжиття посадовими особами, відповідальними за технічний стан, обладнання, експлуатацію транспортних засобів, утримання автомобільних доріг та вулиць, громадянами - суб'єктами господарської діяльності заходів щодо заборони руху підвідомчих технологічних транспортних засобів, сільськогосподарської техніки і машин на гусеничному ходу автомобільними дорогами і вулицями, покриття яких може бути пошкоджене, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, і накладення штрафу на посадових осіб, відповідальних за технічний стан, обладнання, експлуатацію транспортних засобів, утримання автомобільних доріг та вулиць, громадян - суб'єктів господарської діяльності - у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин.
Відповідно до ст. 188-28 КУпАП невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб уповноважених підрозділів Національної поліції щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, тягне за собою накладення штрафу від п'ятнадцяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч.1 ст. 139, ст.188-28 Кодексу України про адміністративні правопорушення, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 527801 від 30.11.2025 року, протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 527817 від 30.11.2025 року, актами обстеження ділянки вулично-шляхової мережі від 30.11.2025 року та відеоматеріалами в справі про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч.2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Враховуючи особу порушника, суд вважає за можливе обрати вид адміністративного стягнення - штраф.
Крім того, згідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку покладено таке стягнення.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 40-1, ст. 139, ст. 188-28 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 , визнати винуватим за ч.1 ст. 139, ст. 188-28 Кодексу України про адміністративне правопорушення та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 340 (триста сорок) гривень в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 , судовий збір на користь держави у розмірі 665 (шістсот шістдесят п'ять) гривень, 60 (шістдесят) копійок.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Києво-Святошинський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Строк пред'явлення постанови до виконання - три місяці з дня її винесення.
У разі примусового виконання постанови з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Суддя Лисенко В.В.