справа № 380/21536/25
з питань повернення судового збору
03 лютого 2026 року
Львівський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Кузана Р.І. розглянувши у письмовому провадженні в м.Львові заяву представника позивача про повернення судового збору у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дії, зобов'язання вчинити дії, -
В провадженні Львівського окружного адміністративного суду перебувала справа за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дії, зобов'язання вчинити дії.
Ухвалою судді від 03.11.2025 позовна заява залишена без руху.
Ухвалою судді від 28.11.2025 позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дії, зобов'язання вчинити дії - повернуто позивачеві.
30.01.2026 від представника позивача надійшла заява про повернення судового збору, сплаченого за подання цього позову.
Вирішуючи подану заяву, суд враховує таке.
Відповідно до ч.2 ст.132 Кодексу адміністративного судочинства України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з п.п.2, 3 ч.1 ст.7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі: повернення заяви або скарги; відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі.
Суд встановив, що ухвалою судді від 03.11.2025 позовна заява залишена без руху з підстав несплати позивачем судового збору в розмірі 1211,20 грн.
У зв'язку з тим, що позивачем не усунуто недоліки, шляхом подачі оригіналу документа про сплату судового збору в розмірі 1211,20 грн, судом 28.11.2025 повернуто позовну заяву позивачу.
Суд звертає увагу, що матеріалах справи відсутні докази сплати судового збору в розмірі 1211,20 грн, тому відсутні підстави для повернення судового збору.
За таких обставин, суд вважає, що заява представника позивача задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст.132, 243, 248, 250, 256, 293-295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
в задоволенні заяви представника позивача про повернення судового збору у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дії, зобов'язання вчинити дії, відмовити повністю.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Суддя Р.І. Кузан