Рішення від 03.02.2026 по справі 300/8435/25

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"03" лютого 2026 р. справа № 300/8435/25

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Григорука О.Б., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій

ВСТАНОВИВ:

Представник Куриш Лілія Іванівна звернулася до суду в інтересах ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, просить:

визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, викладену у листі від 11.09.2025 № 0900-0504-8/45287 у поверненні ОСОБА_1 суми помилково сплаченого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операції купівлі-продажу нерухомого майна в розмірі 30 760,00 грн;

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області сформувати подання про повернення ОСОБА_1 суми помилково сплаченого згідно квитанції від 23.01.2024 № 23-1808328/1/С збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операції купівлі-продажу нерухомого майна в розмірі 30 760,00 грн та видати його оригінал ОСОБА_1 .

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 23.01.2024 позивачем придбано квартиру в місті Івано-Франківськ та сплачено збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 30 760,00 грн (1% від ціни квартири). Позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області із заявою про повернення сплаченого збору з операції купівлі-продажу нерухомого майна у розмірі 30 760,00 грн. За результатами розгляду звернення позивача, відповідачем надано відповідь від 11.09.2025 № 0900-0504-8/45287, якою повідомлено позивача, що управління не володіє інформацією про громадян, які придбавають житло і перебувають у черзі на одержання житла або придбавають житло вперше, у зв'язку з чим сплачений збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з операції купівлі-продажу нерухомого майна не може бути повернуто. Оскільки, відповідно до ст. 49 Закону України "Про нотаріат" однією з підстав для відмови у вчиненні нотаріальної дії є невнесення встановлених законодавством платежів пов'язаних з її вчиненням особою, яка звернулася з проханням про вчинення нотаріальної дії, позивач був змушений сплатити збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна у розмірі 1% від вартості об'єкта купівлі-продажу, що становить 30 760 грн та підтверджується квитанцією № 23-1808328/1/С від 23.01.2024. Позивач зазначає про протиправність таких дій відповідача у зв'язку з тим, що він звільнений від сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, оскільки придбав житло вперше.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24.11.2025 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Ухвалою суду від 28.01.2026 витребувано докази.

Відповідач скористався правом на подання відзиву, який надійшов на адресу суду 08.12.2025. Відповідно до відзиву відповідач заперечив проти позову, просив відмовити в задоволенні позову з мотивів, що 03.09.2025 ОСОБА_1 звернувся до Головного управління із зверненням щодо повернення сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування при придбанні нерухомого майна. Листом від 11.09.2025 № 0900-0504-8/45287 Головне управління повідомило, що документом, що підтверджує невикористання громадянином житлових чеків для приватизації державного житлового фонду, є довідка(и), видана(і) органом приватизації за місцем(ями) проживання (після 1992 року), щодо невикористання права на приватизацію житлового фонду. Отже, надати достовірну інформацію щодо участі громадянина в процесі приватизації можуть органи приватизації, які уповноважені здійснювати приватизацію державного житлового фонду за рахунок житлових чеків та розраховують їх. Враховуючи вищенаведене, у Головного управління відсутні правові підстави для повернення, як помилково сплаченого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплаченого при придбанні нерухомого майна (а.с. 39-45).

08.12.2025 до суду надійшла відповідь позивача на відзив відповідача, відповідно до якої позивач не погоджується з аргументами відповідача. Просить позов задовольнити з обґрунтувань, що позивач підтверджує факт першого придбання житла відповідною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (або іншим належним доказом). Таким чином, позивач не є платником цього збору, а його сплата була помилковою або безпідставною, що створює підстави для її повернення згідно зі статтею 1212 Цивільного кодексу України (набуття майна без достатньої правової підстави). Відсутність належно врегульованого механізму підтвердження статусу покупця, який придбаває житло вперше, на момент посвідчення договору не може бути підставою для відмови у реалізації законного права громадянина на звільнення від сплати збору (а.с. 49-52).

Розглянувши матеріали адміністративної справи в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами (у письмовому провадженні) у відповідності до вимог статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, дослідивши письмові докази, судом встановлено наступне.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , згідно Договору купівлі-продажу квартири від 23.01.2024 № 208, придбав квартиру за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 12-15).

Відповідно до квитанції № 23-1808328/1/С від 23.01.2024 позивач сплатив на казначейства України грошові кошти у розмірі 30 760,00 грн, які є збором на обов'язкове державне пенсійне страхування з операції купівлі-продажу нерухомого майна ((1 % від 3 076 000,00 грн (вартості нерухомого майна)) (а.с. 28).

Згідно з даними Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, сформованого 05.08.2025, позивач є власником лише вказаної квартири (а.с. 23-27).

На звернення позивача від 03.09.2025 щодо повернення сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування при придбанні нерухомого майна, Головне Управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області відповіддю від 11.09.2025 № 0900-0504-8/45287 повідомило, що у Головного управління відсутні правові підстави для повернення, як помилково сплаченого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплаченого при придбанні нерухомого майна. Зазначено, що надати достовірну інформацію щодо участі громадянина в процесі приватизації можуть органи приватизації, які уповноважені здійснювати приватизацію державного житлового фонду за рахунок житлових чеків та розраховують їх. Головному управлінню позивачем надано договір купівлі-продажу нерухомого майна, але в ньому приватним нотаріусом Підхомною О.Д. не зазначено, що як платник позивач звільняєтеся від сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування. Опрацювавши надані до заяви документи, повідомлено про те, що для встановлення права на повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів як особи, яка придбаває житло вперше позивачу необхідно надати: 1. Заяву, в якій було б вказано, що позивач не має та не набував права власності на житло (в тому числі не приватизовував, не успадковував, не отримував у дар, не купував, зокрема як частку в спільному майні подружжя). 2. Інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (з урахуванням відомостей з невід'ємної архівної складової частини цього Реєстру про набуття, зміну і припинення речових прав на нерухоме майно, про внесені зміни до відповідних записів Державною реєстру речових прав на нерухоме майно) щодо суб'єкта. 3. Інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно на дружину, оскільки умовою звільнення від сплати збору є відсутність факту купівлі житла, зокрема як частки в спільному майні подружжя, тому інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно повинна надаватися як щодо покупця, так і щодо його дружини або колишньої дружини (в разі перебування у шлюбі). Зазначено, що в разі придбання житла на ім'я одного з подружжя за спільні кошти в період зареєстрованого шлюбу, другий з подружжя (колишнього подружжя) має право на частку у праві спільної сумісної власності подружжя на житло, якщо інше не визначено умовами шлюбного договору. 4. Довідку про реєстрацію місця проживання за період з 1992 року по 07.03.2000 року. 5. Довідку про не використання житлових чеків з органу приватизації (управління комунального майна) з усіх місць проживання з 1992 року по 23.01.2024 року (дата укладання договору купівлі-продажу). Зазначено, що надати достовірну інформацію щодо участі громадянина в процесі приватизації можуть органи приватизації, які уповноважені здійснювати приватизацію державного житлового фонду за рахунок житлових чеків та розраховують їх (а.с. 30-32).

Представник позивача 08.12.2025 подав до суду довідку філії Івано-Франківського обласного управління АТ "Державний ощадний банк України" № 108.40/040-05/12894/2024 від 05.02.2024, видану позивачу про те, що він значиться в списках громадян, які мають право на приватизацію житла за порядковим номером 280 у папці номер 513 (основні списки 04) за адресою: АДРЕСА_2 , що зберігаються в ТВБВ № 10008/040 філії - Івано-Франківського обласного управління AT "Ощадбанк" (м. Івано-Франківськ, вул. Мазепи, буд. 14). Станом на дату видачі довідки приватизаційний депозитний рахунок не відкривався, відповідно, житлові чеки не використовувались. В списках громадян, які мають право на приватизацію житла за адресами: АДРЕСА_3 ; АДРЕСА_4 ; м, Київ, вул. Кричевського, буд. 21, позивач не значиться (а.с. 53).

При вирішенні даного спору суд виходить з наступного нормативно-правового регулювання спірних правовідносин.

Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Порядок справляння та використання збору на обов'язкове державне пенсійне страхування визначений Законом України від 26.06.1997 № 400/97-ВР "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон № 400/97-ВР).

Відповідно до абзацу першого пункту 9 статті 1 Закону № 400/97-ВР платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є підприємства, установи та організації незалежно від форм власності та фізичні особи, які придбавають нерухоме майно, за винятком державних підприємств, установ і організацій, що придбавають нерухоме майно за рахунок бюджетних коштів, установ та організацій іноземних держав, що користуються імунітетами і привілеями згідно із законами та міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, а також громадян, які придбавають житло і перебувають у черзі на одержання житла або придбавають житло вперше.

Питання сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій на виконання Закону № 400/97-ВР регулює Порядок сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03 листопада 1998 року № 1740 (далі - Порядок № 1740).

Згідно з пунктами 15-2, 15-3 Порядку № 1740 (у редакції Постанови № 866) збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі нерухомого майна не сплачується, якщо:

б) право власності на житло, отримане фізичною особою в результаті його приватизації, відповідно до Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду";

в) особа придбаває житло вперше, що підтверджується заявою фізичної особи про те, що вона не має та не набувала права власності на житло (в тому числі не приватизовувала, не успадковувала, не отримувала у дар, не купувала, зокрема як частку в спільному майні подружжя), та відомостями з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (з урахуванням відомостей з невід'ємної архівної складової частини цього Реєстру про набуття, зміну і припинення речових прав на нерухоме майно, про внесені зміни до відповідних записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно) про відсутність зареєстрованих за такою особою прав власності на житло, а також даними про невикористання житлових чеків для приватизації або використання їх для приватизації частки майна державних підприємств і земельного фонду. Документом, що підтверджує невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду, є довідки з місць проживання (після 1992 року);

г) особа перебуває у черзі на одержання житла, що підтверджується документом, виданим органом, до компетенції якого належить ведення обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

Нотаріальне посвідчення договорів купівлі-продажу нерухомого майна здійснюється без документального підтвердження сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна за наявності зазначених у підпунктах "в" і "г" пункту 15-2 цього Порядку інформації та документів, що підтверджують звільнення від сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Аналіз наведених норм чинного законодавства дає підстави вважати, що з 26 вересня 2020 року визначено механізм, за умови дотримання якого фізична особа, що придбаває житло вперше, не сплачує збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операції купівлі нерухомого майна (житла) при нотаріальному посвідченні договору купівлі-продажу.

У зазначених положеннях пункту 15-2 Порядку № 1740 (в редакції Постанови № 866) деталізовано зміст поняття "придбаває житло вперше", яке необхідно розуміти так, що фізична особа не має та не набувала права власності на житло, в тому числі в результаті приватизації.

З огляду на наведене під час вирішення питання чи є операція купівлі-продажу житла об'єктом сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, термін "придбавання майна" треба використовувати як такий, що охоплює (включає) не лише оплатне набуття права власності на певний об'єкт, а і його безоплатну приватизацію.

Зі змісту пункту 15-2 Порядку № 1740 вбачається, що з 26 вересня 2020 року фізична особа звільняється від сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна, зокрема, якщо подає нотаріусу заяву про те, що вона не має та не набула права власності на житло, що підтверджується відомостями з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про відсутність зареєстрованого права власності на житло, а також дані невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду.

За умови отримання від фізичної особи таких документів нотаріус на підставі абзацу четвертого пункту 15-3 Порядку № 1740 здійснює нотаріальне посвідчення договору купівлі-продажу нерухомого майна без документального підтвердження сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна.

Якщо ж особа не скористалася цим механізмом на стадії посвідчення договору в нотаріуса та помилково сплатила збір, то вона вправі скористатися ним вже після посвідчення нотаріусом договору, подавши відповідному територіальному органу Пенсійного фонду визначені підпунктом "в" пункту 15-2 Порядку № 1740 інформацію та пакет документів, що підтверджують звільнення від сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, для формування відповідного подання про повернення безпідставно сплаченого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування. У разі отримання відмови особа може оскаржити таке рішення до суду.

Вказана правова позиція висловлена Верховним Судом у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду в постанові від 25 листопада 2021 року у справі № 280/9714/20.

Відповідно до частини 5 статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Як встановлено, позивач згідно Договору купівлі-продажу квартири від 23.01.2024 № 208, придбав квартиру за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 12-15).

Відповідно до квитанції № 23-1808328/1/С від 23.01.2024 позивач сплатив на казначейства України грошові кошти у розмірі 30 760,00 грн, які є збором на обов'язкове державне пенсійне страхування з операції купівлі-продажу нерухомого майна (1 % від 3 076 000,00 грн (вартості нерухомого майна) (а.с. 28).

Згідно з даними Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, сформованого 05.08.2025, позивач є власником лише вказаної квартири (а.с. 23-27).

Як зазначено вище, згідно підпункту "в" пункту 15-2 Порядку № 1740 збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі нерухомого майна не сплачується, крім іншого, якщо особа придбаває житло вперше, що підтверджується заявою фізичної особи про те, що вона не має та не набувала права власності на житло (в тому числі не приватизовувала, не успадковувала, не отримувала у дар, не купувала, зокрема як частку в спільному майні подружжя).

Позивач не довів суду наявності обставини з подання при зверненні від 03.09.2025 відповідачу заяви про те, що позивач не має та не набував права власності на житло (в тому числі не приватизовував, не успадковував, не отримувавав у дар, не купував, зокрема як частку в спільному майні подружжя), яка передбачена підпунктом "в" пункту 15-2 Порядку № 1740.

Згідно підпункту "в" пункту 15-2 Порядку № 1740 збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі нерухомого майна не сплачується, крім іншого, якщо особа придбаває житло вперше, що підтверджується даними про невикористання житлових чеків для приватизації або використання їх для приватизації частки майна державних підприємств і земельного фонду. Документом, що підтверджує невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду, є довідки з місць проживання (після 1992 року).

Також, на звернення позивача від 03.09.2025 щодо повернення сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування при придбанні нерухомого майна, Головне Управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області відповіддю від 11.09.2025 № 0900-0504-8/45287 повідомило, що позивачу, крім іншого, необхідно надати Довідку про не використання житлових чеків з органу приватизації (управління комунального майна) з усіх місць проживання з 1992 року по 23.01.2024 (дата укладання договору купівлі-продажу). Зазначено, що надати достовірну інформацію щодо участі громадянина в процесі приватизації можуть органи приватизації, які уповноважені здійснювати приватизацію державного житлового фонду за рахунок житлових чеків та розраховують їх. Документом, що підтверджує невикористання громадянином житлових чеків для приватизації державного житлового фонду, є довідка(и), видана(і) органом приватизації за місцем(ями) проживання (після 1992 року), щодо невикористання права на приватизацію житлового фонду. Звернуто увагу на недоцільність надавати довідки з відділень Ощадного банку України, оскільки Ощадний банк України уповноважений виконувати функції з відкриття громадянам України іменних приватизаційних депозитних рахунків за умови надання органом приватизації приватизаційних платіжних доручень з визначенням розрахункової суми житлових чеків за приватизацію. Зазначено, що згідно з пунктом 1 статті 8 Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" приватизація державного житлового фонду здійснюється уповноваженими на це органами, створеними місцевою державною адміністрацією, та органами місцевого самоврядування, державними підприємствами, організаціями, установами, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких знаходиться державний житловий фонд. Документом, що підтверджує невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду, є довідки органів приватизації (управління комунального майна) з місць проживання щодо невикористання права на приватизацію, які можна отримати в обласних та міських радах; районних та районних у місті Києві державних адміністраціях; селищних та сільських радах та їх виконавчих органах; міських, районних у містах радах та їх виконавчих органах; центрах надання адміністративних послуг відповідно до місця проживання (а.с. 30-32).

Представник позивача 08.12.2025 подав до суду довідку філії Івано-Франківського обласного управління АТ "Державний ощадний банк України" № 108.40/040-05/12894/2024 від 05.02.2024, видану позивачу про те, що він значиться в списках громадян, які мають право на приватизацію житла за порядковим номером 280 у папці номер 513 (основні списки 04) за адресою: АДРЕСА_2 , що зберігаються в ТВБВ №10008/040 філії - Івано-Франківського обласного управління AT "Ощадбанк" (м. Івано-Франківськ, вул. Мазепи, буд. 14). Станом на дату видачі довідки приватизаційний депозитний рахунок не відкривався, відповідно, житлові чеки не використовувались. В списках громадян, які мають право на приватизацію житла за адресами: АДРЕСА_3 ; АДРЕСА_4 ; АДРЕСА_5 , позивач не значиться (а.с. 53).

Відповідно до статей 1, 4 Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" № 2482-XII приватизація державного житлового фонду (далі - приватизація) - це відчуження квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках, призначених для проживання сімей та одиноких осіб, кімнат у квартирах та одноквартирних будинках, де мешкають два і більше наймачів, та належних до них господарських споруд і приміщень (підвалів, сараїв і т. ін.) державного житлового фонду на користь громадян України.

Державний житловий фонд - це житловий фонд місцевих Рад народних депутатів та житловий фонд, який знаходиться у повному господарському віданні чи оперативному управлінні державних підприємств, організацій, установ.

Житлові чеки - це приватизаційні папери, які одержуються всіма громадянами України і використовуються при приватизації державного житлового фонду. Вони можуть також використовуватись для приватизації частки майна державних підприємств, земельного фонду.

Згідно статті 8 Закону № 2482-XII "Організація проведення приватизації та оформлення права власності" приватизація державного житлового фонду здійснюється уповноваженими на це органами, створеними місцевою державною адміністрацією, та органами місцевого самоврядування, державними підприємствами, організаціями, установами, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких знаходиться державний житловий фонд.

Суд зазначає, що Довідка про невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду необхідна для підтвердження невикористаного повністю або частково права на безоплатну приватизацію державного житлового фонду видається відповідно до Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" № 2482-XII повна назва послуги - видача довідки про невикористання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду.

Однак представником позивача не доведено подання відповідачу відповідного документу для даних про невикористання житлових чеків для приватизації або використання їх для приватизації частки майна державних підприємств і земельного фонду, чого вимагають приписи підпункту "в" пункту 15-2 Порядку № 1740, які б були видані Виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, або Центром надання адміністративних послуг.

Водночас, з огляду на вищенаведене довідка філії Івано-Франківського обласного управління АТ "Державний ощадний банк України" № 108.40/040-05/12894/2024 від 05.02.2024 не є довідкою в розумінні підпункту "в" пункту 15-2 Порядку № 1740 для підтвердження даних про невикористання житлових чеків для приватизації або використання їх для приватизації частки майна державних підприємств і земельного фонду.

За таких обставин, відсутні підстави для визнання протиправною відмови Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, викладеної у листі від 11.09.2025 № 0900-0504-8/45287 у поверненні ОСОБА_1 суми помилково сплаченого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операції купівлі-продажу нерухомого майна в розмірі 30 760,00 грн та зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області сформувати подання про повернення ОСОБА_1 суми помилково сплаченого згідно квитанції від 23.01.2024 № 23-1808328/1/С, збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операції купівлі-продажу нерухомого майна в розмірі 30 760,00 грн, та видати його оригінал ОСОБА_1 .

Слід зазначити, що відмова відповідача не є перешкодою для позивача повторно звернутися до територіального органу ПФУ із належно оформленою заявою про повернення помилково сплаченого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з додатками, передбаченими підпунктом "в" п. 15-2 Порядку № 1740.

Таким чином, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є необґрунтованими, тому слід відмовити в задоволенні позову.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_6 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 20551088, вул. С.Стрільців, 15, м. Івано-Франківськ, 76018) про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій - відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Григорук О.Б.