Ухвала від 03.02.2026 по справі 521/14294/25

Справа № 521/14294/25

Номер провадження № 2/521/830/26

УХВАЛА

про передачу справи за підсудністю

03 лютого 2026 року місто Одеса

Суддя Хаджибейського районного суду міста Одеси Плавич І.В. розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,

УСТАНОВИВ:

Через канцелярію суду в порядку ст. 14, п. 15.2 Перехідних положень ЦПК України надійшли матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.

Відповідно до ст. 27 ч. 1 ЦПК України позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачене законом.

08 вересня 2025 року ухвалою Хаджибейського районного суду м. Одеси, було відкрито провадження та призначено справу до розгляду в порядку спрощеного письмового провадження

В позовній заяві представником позивача зазначено адресу відповідача - Ізмаїльський район , м. Ізмаїл , вул. Євгена Коновальця (вул. Семена Чернова), буд. 35.

Як вбачається з відповіді від 02.09.2025 року №6707елС/01-23 Департаменту надання адміністративних послуг ОМР реєстру відповідач не зареєстрована на території Хаджибейського району.

Також відповідно до відповіді з Єдиного державного демографічного реєстру №2303901 від 03.02.2026 року, ОСОБА_1 , не знайдено дану особу

Згідно із ст. 187 ч. 9 ЦПК України, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.

Згідно із ст. 31 ч. 1 п. 1 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Підсудністю у цивільному судочинстві визначено розмежування компетенції між окремими ланками судової системи і між судами однієї ланки щодо розгляду і вирішення підвідомчих їм цивільних справ.

Відповідно до ст.4ЦПКУкраїни кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Згідно норм ЦПК України існує загальна підсудність справ за місцезнаходженням відповідача, ст. 27 ЦПК України, альтернативна підсудність за вибором позивачаст.28 ЦПК України, та виключна підсудність ст. 30ЦПК.

Відповідно до вимог ч. 1ст.27ЦПК України позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачене законом.

Територіальна підсудність справи певному суду визначається за такими критеріями: по суб'єкту, по місцю, по правовідносинам. Є два види визначення підсудності: а) однозначно визначена законом підсудність, б) альтернативна підсудність. Щодо однозначного визначення підсудності, то процесуальним законом визначено підсудність за загальним правилом: за зареєстрованим місцем проживання/перебування відповідача. Така підсудність (ст.27 ЦПК) встановлюється імперативно для всіх цивільних справ, окрім тих, для яких встановлено виключну підсудність (ст.30 ЦПК), або конкретно передбачено іншу підсудність (ст.26, ст.29 ЦПК). Щодо альтернативного визначення підсудності, то це означає, що у певних, конкретно передбачених законом випадках (і розширене тлумачення неприпустиме) позивачу надається право вибору підсудності: або за загальним правилом, встановленим ст.27 ЦПК, або за підсудністю, визначеною альтернативно в ст. 28 ЦПК).

Тому, зазначена позовна заява не може бути прийнята до розгляду Хаджибейського районного суду Одеської області та підлягає направленню за підсудністю до Ізмаїльського міськрайонному суду Одеської області.

Враховуючи наведене та керуючись ст.ст.27,28,31 ЦПК України, -

УХВАЛИВ :

Матеріали позовної заяви Товариство з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Укараїни» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, направити до Ізмаїльського міськрайонному суду Одеської області (адреса: вулиця Клушина, 2, Ізмаїл, Одеська область, 68600).

Копію ухвали направити сторонам у справі.

Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою ЦПК України підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 31 ЦПК України, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п'яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п'яти днів після залишення її без задоволення.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Одеського апеляційного суду через Хаджибейський районний суд міста Одеси протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя: І.В. Плавич

Попередній документ
133748696
Наступний документ
133748698
Інформація про рішення:
№ рішення: 133748697
№ справи: 521/14294/25
Дата рішення: 03.02.2026
Дата публікації: 04.02.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Хаджибейський районний суд міста Одеси
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; надання послуг
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Направлено за підсудністю (03.02.2026)
Дата надходження: 14.08.2025
Предмет позову: про стягнення заборгованості
Розклад засідань:
15.10.2025 11:38 Малиновський районний суд м.Одеси
21.11.2025 11:20 Малиновський районний суд м.Одеси
28.01.2026 10:35 Малиновський районний суд м.Одеси