Ухвала від 04.10.2010 по справі 2а-7487/10/1270

Категорія 2.33

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження у адміністративній справі

"04" жовтня 2010 р.№ 2а-7487/10/1270

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Цицюра О.О., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 в інтересах малолітнього сина ОСОБА_2 до директора Сватівської загальноосвітньої школи I-го ступеня №7 Щелкунової Надії Олександрівни про зобов'язання видати наказ про зарахування малолітнього сина ОСОБА_2 до першого класу Сватівської загальноосвітньої школи I-го ступеня, -

ВСТАНОВИВ:

29 вересня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 в інтересах малолітнього сина ОСОБА_2 до директора Сватівської загальноосвітньої школи I-го ступеня №7 Щелкунової Надії Олександрівни про зобов'язання видати наказ про зарахування малолітнього сина ОСОБА_2 до першого класу Сватівської загальноосвітньої школи I-го ступеня.

Розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 в інтересах малолітнього сина ОСОБА_2, суддя прийшов до висновку, що дану позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства і відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України у відкритті провадження слід відмовити на підставі наступного.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією із сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Частина 2 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України визначає, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (пункт 7 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України).

Таким чином, у контексті зазначених положень справою адміністративної юрисдикції, яку може бути передано на вирішення адміністративного суду, є спір, що виник між суб'єктами суспільних відносин стосовно їх прав і обов'язків у правовідносинах, в яких хоча б один суб'єкт законодавчо уповноважений керувати поведінкою іншого (інших) суб'єктів, а ці суб'єкти відповідно зобов'язані виконувати вимоги та приписи такого суб'єкта владних повноважень. У випадку ж коли суб'єкт, у тому числі орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, не здійснює у спірних правовідносинах владних управлінських функцій щодо іншого суб'єкта, з яким виник спір, такий спір не має встановлених нормами Кодексу адміністративного судочинства України ознак справи адміністративної юрисдикції та не повинен вирішуватись адміністративним судом.

Відповідно до частини 1 статті 15 Цивільно-процесуального кодексу України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Відповідно до частини 2 статті 15 Цивільно-процесуального кодексу України законом може бути передбачено розгляд інших справ за правилами цивільного судочинства.

Відповідно до частини 2 статті 15 Цивільно-процесуального кодексу України суди розглядають справи, визначені у частині першій цієї статті, в порядку позовного, наказного та окремого провадження.

Правовідносини, що виникли між сторонами, не є публічно-правовими, а є цивільно-правовими, витікають з цивільного та цивільно-процесуального законодавства, віднесені до компетенції судів загальної юрисдикції, а тому не підлягають розгляду адміністративними судами в порядку адміністративного судочинства.

За суб'єктним складом сторін та суттю спору зазначена справа підлягає розгляду в місцевими судами загальної юрисдикції у порядку, визначеному Цивільно-процесуальним кодексом України.

Враховуючи, що в позовній заяві не заявлено вимог щодо вирішення публічно-правового спору, суд вважає не можливим розглядати та вирішувати позовні вимоги в порядку адміністративного судочинства.

Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

За таких обставин, у відкритті провадження в адміністративній справі за вказаним адміністративним позовом позивачу слід відмовити.

Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 в інтересах малолітнього сина ОСОБА_2 до директора Сватівської загальноосвітньої школи I-го ступеня №7 Щелкунової Надії Олександрівни про зобов'язання видати наказ про зарахування малолітнього сина ОСОБА_2 до першого класу Сватівської загальноосвітньої школи I-го ступеня, у зв'язку з тим, що дана позовна заява не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Роз'яснити ОСОБА_1 право звернутися з вказаним питанням до суду на загальних підставах у порядку цивільного судочинства.

Копію ухвали про відмову у відкритті провадження невідкладно надіслати позивачу разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

Суддя О.О. Цицюра