Категорія №6.6.5
Іменем України
06 грудня 2010 року Справа № 2а-8815/10/1270
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В., розглянувши в порядку скороченого провадження матеріали справи за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми штрафної санкції, -
17 листопада 2010 року до суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми штрафної санкції у розмірі 8750,50 грн.
В обґрунтування свого позову позивач зазначив, що 06.08.2010 року податковою службою було проведено перевірку господарської одиниці - торгівельного павільйону, яке належить відповідачу, з питань дотримання порядку ведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів та ліцензій, під час якої було встановлено порушення п.5, п.12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». За наслідками перевірки до відповідача було застосовані штрафні санкції, які на теперішній час вважаються узгодженими та не сплачені відповідачем у добровільному порядку. За таких підстав позивач просив стягнути суму штрафних санкцій з ФОП ОСОБА_1 у розмірі 8750,50 грн. в судовому порядку.
Ухвалою суду від 18 листопада 2010 року було відкрите провадження у справі та призначено до розгляду у скороченому порядку.
Копію ухвали відповідач отримав 25 листопада 2010 року. У встановлений судом строк до суду не надіслав заяву про визнання позову або письмові заперечення.
За таких підстав суд приймає рішення на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Суд, вивчивши матеріали справи та дослідивши докази, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
ОСОБА_1 зареєстрована у якості фізичної особи-підприємця виконавчим комітетом Свердловської міської ради 22.05.2006 року, про що зроблено запис НОМЕР_2, та взяте на облік платником податків в ДПІ в м. Свердловську Луганської області 29.10.2010 року №147/29.
Статтею 8 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» встановлено, що на податкову службу покладено функцію щодо контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів; проведенням роботи по боротьбі з незаконним обігом алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Відповідно до ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції здійснюють у межах своїх повноважень контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.
Відповідно до ст. 1 Закону №1776 реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
Відповідно до ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон 265) встановлює, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
п.5 - у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України
п. 12 - вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).
Статтею 6 Закону 265 встановлено, що облік товарних запасів фізичною особою -суб'єктом підприємницької діяльності ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством.
Згідно з ч.1 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (далі - Закон 481) імпорт, експорт і оптова торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензій.
Також ч.3 ст. 15 Закону 481 передбачено, що зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.
Судом встановлено, що на підставі направлення №000102 від 06.08.2010, виданого начальником ДПІ у м. Свердловську, 06.08.2010 позивачем була проведена перевірка ФОП ОСОБА_1, а саме господарської одиниці - торгівельного павільйону, розташований за адресою: АДРЕСА_1 з питань дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складено акт перевірки №0082/12/13/23/2539407201.
Під час проведення перевірки було виявлено порушення:
- здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявної відповідної ліцензії (абз. 5 ч. 2 ст. 17 Закону 481);
- зберігання алкогольних напоїв у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру (абз.11 ч.2 ст. 17 Закону 481);
- не ведення обліку товарних запасів ФО-СПД у порядку, визначеному чинним законодавством;
- не забезпечення застосування КОРО при здійсненні операцій, передбачених Законом (п.3 ст. 17 Закону 265);
- реалізація товарів, які не обліковані у встановленому порядку (ст. 20 Закону 265).
До акту перевірки на підтвердження виявлених порушень приєднано відомості опису товару, щодо яких порушено порядок обліку товарних запасів за місцем їх реалізації, .
Відповідач від підписання акту перевірки відмовилася, про що зроблено запис в акті перевірки, про що складено акт №268/23 від 19.08.2010.
Відповідно до ст. 17 Закону №265 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
п.3 - двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну.
Згідно зі ст. 20 Закону №265 до суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
На підставі акту перевірки за №0082/12/13/23/2539407201 від 19.08.2010 р., відповідно до п. 3 ст. 17, ст. 20 Закону 265 прийнято рішення про застосування до СПД ОСОБА_1 штрафної (фінансової) санкції у вигляді штрафу в розмірі 8750,50 грн., про що винесене рішення за №0001262343 від 10.09.2010 року, яке було направлено на адресу відповідача та отримано відповідачем 25.09.2010.
З урахуванням вищевикладеного, суд дійшов до висновку, що позивачем в межах наданих повноважень було здійснено перевірку, за фактом виявлених порушень позивачем правомірно було застосовані штрафні санкції та відповідачем в добровільному порядку не сплачені фінансові санкції, позовні вимоги щодо стягнення сум фінансової санкції є законними та обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Оскільки позивачем не були здійснені документально підтверджені судові витрати, питання про розподіл судових витратах не вирішується.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Позовні вимоги Державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми штрафної санкції задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, і.н. НОМЕР_1) на користь державного бюджету України (р/р 31118104700072, код одержувача 24048566, одержувач УДК у м. Свердловську ГУ ДКУ в Луганській області, банк ГУ ДКУ в Луганській області м. Луганськ, МФО 804013) суму штрафної (фінансової) санкції у розмірі 8750 грн. 50 коп. (вісім тисяч сімсот п'ятдесят гривень 50 коп.)
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
СуддяО.В. Ірметова