Постанова від 07.12.2010 по справі 2а-8681/10/1270

Категорія №6.6.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

07 грудня 2010 року Справа № 2а-8681/10/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді: Чиркіна С.М.

при секретарі: Лисенко Є.М.

за участю:

представника позивача: Анохіної Г.О.(довіреність від 13.08.10 № 5865/10)

представник відповідача: не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в Слов'яносербському районі Луганської області до Комунального підприємства «Слов'яносербське будинкоуправління» Слов'яносербської селищної ради про стягнення податкового боргу з доходів фізичних осіб у розмірі 163 692,85 грн., -

ВСТАНОВИВ:

16 листопада 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надано адміністративний позов Державної податкової інспекції в Слов'яносербському районі Луганської області до Комунального підприємства «Слов'яносербське будинкоуправління» Слов'яносербської селищної ради про стягнення податкового боргу з доходів фізичних осіб у розмірі 163 692,85 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що КП «Слов'яносербське будинкоуправління» зареєстроване Слов'яносербською районною державною адміністрацією Луганської області 29.04.1996 та як платник податків перебуває на обліку в ДПІ в Слов'яносербському районі з 13.05.1996. Станом на 01.10.2010 за відповідачем обліковується податковий борг по податку з доходів фізичних осіб на суму 163 692, 85 грн. По закінченню встановленого законом терміну сплати податків вказана сума не перерахована до бюджету. Податковий борг підтверджується податковими розрахунками сум доходу, нарахованого ( сплаченого) на користь платників податків і сум утриманого з них податку.

У зв'язку з чим позивач просить суд стягнути з відповідача податковий борг у розмірі 163 692,85 грн.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеному у позовній заяві.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, надав відзив на позовну заяву, в якому просив розглянути справу без участі представника КП Слов'яносербське будинкоуправління» Слов'яносербської селищної ради, крім цього зазначив, що визнає позовні вимоги у повному обсязі та не має змоги перерахувати суму заборгованості, оскільки з 2005 року розрахункові рахунки арештовані виконавчою службою, при знятті арешту заборгованість буде перерахована.

Суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача, на підставі доказів, наявних в матеріалах справи.

Заслухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Статтею 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" на органи державної податкової служби покладено обов'язки щодо здійснення контролю за додержанням податкового законодавства.

Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п.7 ч.1 ст. З КАС України).

Як зазначено в п. 1 ч. 1 ст. З КАС України справа адміністративної юрисдикції - публічно-правовий спір у якому хоча б однією із сторін є , орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства.

З урахуванням викладеного, зазначена справа відносяться до юрисдикції адміністративних судів, оскільки учасником спору є суб'єкт владних повноважень (орган державної податкової служби, наділений публічно-владними повноваженнями).

Згідно преамбули ЗУ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181 (далі - ЗУ №2181) цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Відповідно до п.1.12 ст.1 ЗУ №2181 контролюючий орган - державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу. Вичерпний перелік контролюючих органів визначається статтею 2 цього Закону.

Підпункт 2.1.4 пункту 2.1. ст.2 ЗУ № 2181 визначає, що податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпунктах 2.1.1-2.1.3 цього пункту

Відповідач - Комунальне підприємство «Слов'яносербське будинкоуправління» Слов'яносербської селищної ради зареєстроване Слов'яносербською районною державною адміністрацією Луганської області 29.04.1996, номер запису 1 375 105 0001 000279, і.к. 24183637 (а.с.5).

Перебуває на обліку як платник податків у ДПІ в Слов'яносербському районі Луганської області з 13.05.1996 за №20 ( а.с.11).

Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з п. 3 ч.1 ст. 9 Закону України " Про систему оподаткування" платники податків та зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків та зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами термін.

Відповідно до п.4 ч.1 ст.14 вищезазначеного Закону , податок з доходів фізичних осіб є загальнодержавним податком. Згідно ст.17 сплата податків і зборів ( обов'язкових платежів) проводиться у порядку, встановленому цим Законом та іншими законами України.

Пунктом 1.15 ЗУ «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003 № 889 ( далі ЗУ №889) визначено, що податковий агент - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ) або фізична особа чи представництво нерезидента - юридичної особи, які незалежно від їх організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати цей податок до бюджету від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону.

Відповідно до п.п. 8.1.1 та 8.1.2 п. 8.1. ст. 8 ЗУ №889 податковий агент, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену у відповідних пунктах статті 7 цього Закону.

Податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.

У пункті 1.7 ст.1 зазначено, що звітний податковий період - проміжок часу, який розпочинається з першого календарного дня першого місяця такого періоду та закінчується останнім календарним днем останнього місяця такого періоду. Для місячного податкового періоду перший та останній місяці збігаються.

В судовому засіданні встановлено, що станом на 01.10.2010 за відповідачем обліковується податковий борг по податку з доходів фізичних осіб на суму 163 692, 85 грн. По закінченню встановленого законом терміну сплати податків вказана сума не перерахована до бюджету.

Податковий борг підтверджується податковими розрахунками сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків і сум утриманого з них податку.

-вх. № 8955 від 02.08.2010 ( а.с.12-14)

-вх.№5270 від 11.05.2010 ( а.с.15-17)

-вх. № 16457 від 03.02.10 ( а.с.18-20)

- вх. № 12694 від 28.10.2009 ( а.с. 21-23)

- вх. № 9276 від 05.08.2009( а.с.24-25)

- вх. № 5372 від 07.05.2009 ( а.с.26-27)

- вх. № 17164 від 09.01.2009 ( а.с.28-29)

Уповноваженими представниками сторін складено акт звірки, згідно якого заборгованість відповідача становить 163 692,85 грн.

Враховуючи вищевикладене, податкова заборгованість відповідача з податку з доходів фізичних осіб підтверджена матеріалами справи та на час розгляду справи не погашена.

Згідно п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" №509 і змінами та доповненнями органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно п. п. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 Закону № 2181 джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.

Активами платника податку визнаються кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, які належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання (п. 1.7 Закону №2181).

Відповідно п. п.3.1.1 п.3.1 ст. З Закону 2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги щодо стягнення податкового боргу з податку з доходів фізичних осіб у розмірі 163 692,85 грн. обґрунтованими та підлягаючими задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового засідання, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Дії відповідача при визнанні адміністративного позову не суперечать закону і не порушують чиї - небудь права, свободи або інтереси, тому визнання позову приймається судом.

Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року .

Керуючись ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції в Слов'яносербському районі Луганської області до Комунального підприємства «Слов'яносербське будинкоуправління» Слов'яносербської селищної ради про стягнення податкового боргу з доходів фізичних осіб у розмірі 163 692,85 грн. задовольнити.

Стягнути з Комунального підприємства «Слов'яносербське будинкоуправління» Слов'яносербської селищної ради ( код ЄДРПОУ 24183637) податковий борг по податку з доходів фізичних осіб у розмірі 163 692,85 грн. ( сто шістдесят три тисячі шістсот дев'яносто дві гривні вісімдесят п'ять копійок) на р/р 33212800700300, код казначейства 24046691, одержувач УДК в Слов'яносербському районі, МФО 804013, банк ГУДКУ в Луганській області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

СуддяС.М. Чиркін