Категорія №6.19
Іменем України
09 грудня 2010 року Справа № 2а-8819/10/1270
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чиркін С.М., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Прокурора Жовтневого району м.Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування» про стягнення суми штрафної санкції у розмірі 17 000,00 грн.,
17 листопада 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надано адміністративний позов Прокурора Жовтневого району м.Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування» про стягнення суми штрафної санкції у розмірі 17 000,00 грн.
Розгляд справи проведено в порядку скороченого провадження.
У встановлений судом строк відповідачем не подано ані заперечень проти позову, ані заяви про визнання позовних вимог.
Дослідивши матеріали справи суд прийшов до наступного.
З матеріалів справи вбачається, що Луганським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку було виявлено порушення відповідачем вимог ст.40 ЗУ «Про цінні папери та фондовий ринок» та п.1 глави 7 розділу 5 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №1591 від 19.12.2006, а саме не розкрило регулярну річну інформацію за 2008 рік : в термін до 30.04.2009 не розмістило в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії і не опублікувало у офіційному друкованому виданні та до 01.06.2009 не подало до Комісії.
Відповідно до п.10 ч.1 ст. 8. Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 №448/96 державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.
17.07.2009 уповноваженою особою Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку у відношенні відповідача було винесено розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери № 152-ЛУ, відповідно до якого відповідач у термін до 17.09.2009 року повинен усунути порушення чинного законодавства про цінні папери та до розкрити регулярну річну інформацію за 2008 рік, відповідно до вимог положення у такій послідовності, а саме : розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.
Розпорядження було направлено відповідачу, що підтверджується реєстром відправки поштової кореспонденції (арк.спр. 7).
05.10.2010 відносно відповідача винесено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів. ( а.с.8).
Відповідно до Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 №448/96 та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Рішенням державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 11.12.2007 № 2272, Луганське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку здійснює державний контроль за дотриманням вимог законодавства на ринку цінних паперів та при виявленні фактів порушень законодавства про цінні папери уповноважені особи складають акти про правопорушення на ринку цінних паперів, які в подальшому є підставою для винесення постанови про накладення штрафних санкцій.
15 жовтня 2010 року уповноваженою особою Комісії складений Акт № 571 -ЛУ про правопорушення на ринку цінних паперів, в якому зазначено, що доказів, які підтверджують виконання розпорядження, відповідачем надано не було, по теперішній час розпорядження № 152-ЛУ від 17.07.2009 не виконано.( а.с.10).
Представник Відкритого акціонерного товариства «Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування» на підписанні акту не з'явився. Неявка представника відповідача кваліфікована як відмова від підписання акту (а.с.10).
Вищезазначений акт та постанова про розгляд справи №571-ЛУ були направлені відповідачу 16.10.2009, що підтверджується реєстром відправки поштової кореспонденції (а.с.12).
Пункт 8 ч.1 ст. 11 ЗУ «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» (зі змінами і доповненнями згідно ЗУ № 801 від 25.12.2008), передбачає відповідальність юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів, зокрема, за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Постановою №571 - ЛУ від 27.10.2009 до Відкритого акціонерного товариства «Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування» застосована санкція у вигляді накладення штрафу у розмірі 1 000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян - 17 000, 00 грн., який слід перерахувати в дохід Державного бюджету України(а.с.10).
Постанова № 571 -ЛУ від 27.10.2009 направлялася відповідачу, що підтверджується матеріалами справи (а.с. 14).
Постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась, копії платіжних документів до Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку не надходило, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет.
Частиною 3 ст.11 цього Закону передбачено, що штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.
Ні письмових заперечень, ні доказів, які спростовують доводи позивача, відповідач суду не надав.
При прийнятті рішення суд керується нормами матеріального права, які діяли на момент винекнення правовідносин та розгляду справи по суті.
Сторонам роз'яснені вимоги статей 69-75 КАСУ та наслідки їх невиконання.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується за їх відсутністю.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9,11,12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 року №448/96 ( зі змінами і доповненнями), Рішенням державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 11.12.2007 № 2272 про затвердження правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій , ст. ст. 17, 18, 94, 158-163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
Позовні вимоги Прокурора Жовтневого району м.Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування» про стягнення суми штрафної санкції у розмірі 17 000,00 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування» суму штрафної санкції у розмірі 17 000,00 грн. ( сімнадцять тисяч) в дохід Державного бюджету України -р/р 31112106700010 в ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013, код 25992095, код бюджетної класифікації 21081100.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною і підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
СуддяС.М. Чиркін