Ухвала від 02.02.2026 по справі 380/19006/24

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 380/19006/24

УХВАЛА

про прийняття звіту про виконання судового рішення

02 лютого 2026 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Москаля Р.М. розглянув в порядку письмового провадження в місті Львові звіт відповідача про виконання рішення суду у справі № 380/19006/24 за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

08.11.2024 Львівський окружний адміністративний суд прийняв рішення в адміністративній справі № 380/19006/24 та адміністративний позов задовольнив повністю:

- визнав протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 , які полягають у застосуванні з 01.01.2020 розрахункової величини прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року, при нарахуванні ОСОБА_1 грошового забезпечення та інших виплат у 2020 та 2021 роках;

- зобов'язав ІНФОРМАЦІЯ_1 здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 за період із 01.01.2020 по 08.12.2021 грошового забезпечення, одноразової грошової допомоги при звільненні, грошової допомоги для оздоровлення, грошової компенсації за невикористану додаткову відпустку, як учаснику бойових дій із застосуванням в якості розрахункової величини прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2020 та 01.01.2021 відповідно та провести його виплату з урахуванням раніше виплачених сум, а також із одночасною компенсацією сум податку з доходів фізичних осіб відповідно до пункту 2 Порядку виплати щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.01.2004 № 44.

Суд ухвалою від 10.11.2025 встановив судовий контроль за виконанням судового рішення та зобов'язав ІНФОРМАЦІЯ_1 подати суду звіт про виконання рішення суду у справі № 380/19006/24.

04.12.2025 відповідач надіслав суду звіт, просить його прийняти з огляду на повне виконання рішення суду. До звіту додано документи на підтвердження виконання рішення суду, а також докази скерування копії звіту позивачу. Позивач отримав копію звіту з додатками, щодо його затвердження не висловився.

Суд, вирішуючи питання про прийняття звіту, керується такими мотивами:

відповідно до статей 14, 370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Нормами частини першої та другої статті 382 КАС України визначено, що суд, який розглянув адміністративну справу як суд першої інстанції і ухвалив судове рішення, за письмовою заявою особи, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб'єктом владних повноважень, або за власною ініціативою може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Відповідно до частини першої статті 383-3 КАС України за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини п'ятої статті 382-1 цього Кодексу.

Суд проаналізував аргументи відповідача та додані до звіту документи та встановив такі обставини:

1) за період з 01.01.2020 по 31.12.2020 складові грошового забезпечення ОСОБА_1 перераховані з урахуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2020 (2102 грн.). Розмір посадового окладу за цей період складав 4200 грн.; розмір окладу за військовим званням 1430 грн., надбавка за вислугу років 2252 грн., надбавка за особливості проходження служби 3941 грн., премія 5460 грн.;

2) за період з 01.01.2021 по 08.12.2021 складові грошового забезпечення ОСОБА_1 розраховані з урахуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2021 (2270 грн.) Розмір посадового окладу за цей період складав 4540 грн., окладу за військовим званням 1540 грн., надбавка за вислугу років 2432 грн., надбавка за особливості проходження служби 4526 грн., премія 5902 грн.

3) здійснено перерахунок одноразових додаткових видів грошового забезпечення, а саме: грошової допомоги на оздоровлення за 2020 рік - нараховано 17283 грн. замість 14488 грн., грошової допомоги на оздоровлення за 2021 рік - нараховано 17283 грн. замість 14488 грн.; компенсації відпустки як учаснику бойових дій - нараховано 56890,33 грн. замість 47807,67 грн.; вихідної допомоги при звільненні - нараховано 145740,90 грн. замість 131715 грн.

4) перерахунок матеріальної допомоги на оздоровлення за 2020, 2021 роки не здійснювався, оскільки така позивачу у вказані роки не призначалася;

5) рішенням суду зобов'язано відповідача здійснити перерахунок грошового забезпечення позивача з урахуванням раніше виплачених сум. Тому при визначенні суми до виплати здійснено віднімання сум грошового забезпечення позивача, які були ним фактично отримані протягом спірного періоду. Також були вирахувані суми індексації-різниці за період з 01.01.2020 до 08.12.2021. Суд встановив, що індексація-різниця нараховувалася позивачу за 2020-2021 рр. на виконання рішення суду у справі №380/26775/23 у зв'язку із тим, що на момент прийняття рішення у згаданій справі грошове забезпечення позивача за спірний період не перераховувалося (не збільшувалося). На виконання рішення суду у цій справі розмір грошового забезпечення позивача за спірний період було перераховано та він суттєво зріс - на суми, що перевищували розмір індексації - різниці за відповідні періоди:

- в 2020 році зростання грошового забезпечення становило 2795 грн./місяць (17283-14488), а розмір індексації-різниці за місяць варіював в діапазоні 1990,82 грн. - 2754,37 грн.;

- в 2021 році зростання грошового забезпечення становило 4182 грн./місяць (18670-14488), а розмір індексації-різниці за місяць варіював в діапазоні 2754,37 грн. - 3065,36 грн.

Отже, після перерахунку грошового забезпечення за спірний період на виконання рішення суду у цій справі (збільшеного на суму, що у відповідних періодах перевищувала розмір індексації - різниці) не було підстав для виплати збільшеного грошового забезпечення одночасно з виплатою сум індексації-різниці. Тому визнає обгрунтованим вирахування із сум перерахованого (збільшеного) грошового забезпечення за 2020-2021 рр сум індексації-різниці, попередньо виплачених за цей же період.

Внаслідок здійсненого на виконання рішення суду перерахунку грошового забезпечення позивача сума доплати склала 56823,49 грн. без урахуванням податків. Із цієї суми було здійснено відрахування військового збору в розмірі 5%, що складає 2481,17 грн. Також на виконання рішення суду здійснено компенсацію сум податку з доходів фізичних осіб на підставі Постанови № 44 у розмірі 10228,23 грн. Позивачу було виплачено 53982,32 грн., що підтверджується платіжною інструкцією №2382 від 07.10.2025.

6) після надходження бюджетних коштів від розпорядника відповідач здійснив повторний перерахунок грошового забезпечення позивача, внаслідок якого здійснено перерахунок додаткових видів грошового забезпечення. Так, після повторного перерахунку виявлено недоплату: - грошової допомоги на оздоровлення за 2021 рік у розмірі 1387 грн. (нараховано 18670 грн. замість 17283 грн); - компенсації відпустки як учаснику бойових дій у розмірі 4098,27 грн. (нараховано 60988,60 замість 56890,33); - вихідної допомоги при звільненні - 11289,15 (нараховано 168030 замість 156740,85). Внаслідок повторно здійсненого на виконання рішення суду перерахунку грошового забезпечення позивача додатково нараховано 16774, 42 грн. без урахуванням податків. Із цієї суми було здійснено відрахування військового збору в розмір 5%, що складає 838,72 грн. Також на виконання рішення суду відповідач здійснив компенсацію сум податку з доходів фізичних осіб на підставі Постанови № 44 у розмірі 3019,40 грн. Було додатково виплачено позивачу 15935,70 грн.

Отже, на виконання рішення суду у справі №380/19006/24 відповідач здійснив перерахунок грошового забезпечення позивача за період із 01.01.2020 по 08.12.2021, одноразової грошової допомоги при звільненні, грошової допомоги для оздоровлення, грошової компенсації за невикористану додаткову відпустку як учаснику бойових дій із застосуванням в якості розрахункової величини прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2020 та 01.01.2021 відповідно та провів його виплату з урахуванням раніше виплачених сум, а також із одночасною компенсацією сум податку з доходів фізичних осіб відповідно до пункту 2 Порядку виплати щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.01.2004 № 44, у загальному розмірі 69918,02 грн. (53982,32 + 15935,70).

Суд оцінив наведені обставини в їх сукупності та дійшов висновку, що рішення суду у цій справі виконано відповідачем повністю. Отже, звіт відповідача від 03.12.2025 слід прийняти.

Керуючись ст.ст. 14, 248, 256, 293-295, 370, 372, 382, 382-1-382-3 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Прийняти звіт ІНФОРМАЦІЯ_1 від 03.12.2025 про виконання рішення суду у справі №380/19006/24.

Ухвала суду набирає законної сили з дати її складення та може бути оскаржена протягом п'ятнадцяти днів шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Суддя Москаль Р.М.