Ухвала від 02.02.2026 по справі 300/7114/25

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про передачу адміністративної справи

"02" лютого 2026 р. справа № 300/7114/25

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Микитин Н.М., розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України про визнання протиправними дії щодо відмови у підготовці і наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 для перерахунку пенсії, зобов'язання підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області довідку про розмір грошового забезпечення годувальника ОСОБА_2 станом на 01.01.2023 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-XII “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.3017 № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» із визначенням посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2023 року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, визначених з оновлених окладів, для здійснення обчислення та перерахунку пенсії у зв'язку із втратою годувальника.

Підставою звернення позивача із вказаним позовом є відмова відповідача у складенні довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023, яка мотивована відсутністю на це правових підстав, що свідчить про порушення гарантованого права на належне соціальне забезпечення.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 08.10.2025 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження, в якій містяться відомості про порядок і строк подання відзиву на позов, відповіді на відзив, заперечення.

Суд, оцінивши зміст позовної заяви та додані до неї матеріалами, зазначає наступне.

Згідно з пункту 1 частини 1 статті 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема, спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до частини 1 статті 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.

Таким чином, положення частини 1 статті 25 КАС України врегульовують, зокрема, правила територіальної підсутності адміністративних справ у залежності від зареєстрованого у встановленому законом порядку місця проживання (перебування, знаходження) позивача та місцезнаходження відповідача.

При цьому, реєстрація місця проживання (перебування) особи - внесення за заявою про реєстрацію місця проживання (перебування), поданою особою в паперовій формі, до реєстру територіальної громади інформації про місце проживання (перебування) особи (пункт 12 частини 1 статті 2 Закону України “Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні».

Особа може задекларувати/зареєструвати своє місце проживання (перебування) лише за однією адресою. У разі коли особа проживає у двох і більше місцях, вона здійснює декларування/реєстрацію місця проживання (перебування) за однією з таких адрес за власним вибором. За адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) з особою ведеться офіційне листування та вручення офіційної кореспонденції.

Суд зазначає, що згідно позовної заяви позивачем зазначено власне зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання: АДРЕСА_1 .

Так, згідно копії паспорта громадянина України ОСОБА_1 серії НОМЕР_1 , поданої позивачем разом із позовною заявою, зареєстрованим місцем проживання останньої є - АДРЕСА_1 .

Таким чином, адреса АДРЕСА_1 , належним зареєстрованим місцем проживання/перебування ОСОБА_1 .

Водночас, відповідач Західне міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України є суб'єктом владних повноважень із зареєстрованим у встановленому законом порядку місцезнаходженням - вул. Архипенка, 1, м. Львів, 79005.

Таким чином, судом встановлено, що позовну заяву подано з порушенням правил територіальної юрисдикції (підсудності) адміністративних справ.

Відтак. суд приходить до висновку, що дана справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду, в цьому випадку Київського окружного адміністративного суду, який, в даному випадку, є повноважним судом, за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцезнаходженням позивача.

Відповідно до частини 1 статті 125 Конституції України, частини 1 статті 17 Закону України “Про судоустрій і статус суддів» судоустрій в Україні будується, зокрема, за принципом територіальності.

Згідно пункту 3 частини 1 статті 4 КАС України адміністративний суд це суд, до компетенції якого цим Кодексом віднесено розгляд і вирішення адміністративних справ.

Розмежування компетенції між адміністративними судами щодо розгляду та вирішення справ здійснюється із урахуванням, у тому числі, правил територіальної юрисдикції (підсудності).

Згідно з пунктом 2 частини першої статті 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Відтак, ураховуючи, відсутність на території Івано-Франківської області зареєстрованого місця проживання (перебування, знаходження) ОСОБА_1 в межах якої поширюється юрисдикція Івано-Франківського окружного адміністративного суду, беручи до уваги, що встановлене місце реєстрації позивача, є місто Київ, тому справу № 300/7114/25 слід передати за територіальною підсудністю до Київського окружного адміністративного суду.

На підставі наведеного, керуючись статтями 19, 20, 29, 171, 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Адміністративну справу № 300/7114/25 за позовом ОСОБА_1 до Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України про визнання дій протиправними та зобов'язання до вчинення дій - передати за підсудністю до Київського окружного адміністративного суду.

Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Відповідно до статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складання в повному обсязі, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту підписання суддею.

Суддя Микитин Н.М.