Справа № 635/3455/24
Провадження № 2/635/25/2026
02 лютого 2026 року смт. Покотилівка
Харківський районний суд Харківської області у складі:
головуючого судді Савченка Д.М.,
секретар судового засідання Устіч О.Л.,
розглянувши в судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , про розірвання договору довічного утримання,-
Позивач звернувся до суду з позовом та просить:
-розірвати договір довічного утримання, укладений 23 грудня 2008 р. між позивачем та ОСОБА_5 , посвідчений державним нотаріусом Першої державної нотаріальної контори Харківського району Харківської області Ольховською Л.М., за реєстровий №1-4067 та 1-4068 №249.
Позивач звернулась до суду з клопотанням, в якому просив витребувати у приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу Харківської області Коляди Ю.С., за адресою: АДРЕСА_1 , відомості про те, чи звертався хто-небудь з заявами про прийняття спадщини або про відмову від прийняття спадщини після смерті ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , із зазначенням прізвища, ім'я, по батькові осіб та адреси осіб, які звертались з заявами. Також повідомити, чи складав ОСОБА_5 заповіт, якщо складав, то коли і на користь яких осіб, і чи має заповіт чинність на даний час. Крім того, зазначивши адресу осіб, які звернулись з відповідними заявами.
В обґрунтування заяви зазначає, що має намір надати у якості доказів відповідні відомості з нотаріальних органів, що стосуються розгляду справи, які він не може отримати самостійно.
Сторони в підготовче судове засідання не з'явились, повідомлялись своєчасно і належним чином, позивач надала заяву про розгляд клопотання без її участі, відповідачі причини неявки суду не повідомили.
Враховуючи, що в підготовче судове засідання не з'явились всі учасники справи, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Суд, перевіривши матеріали справи, вважає клопотання позивача про витребування доказів таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Суд вважає необхідним та достатнім, з метою забезпечення рівних прав сторін щодо надання доказів, враховуючи предмет спору, клопотання позивача про витребування доказів задовольнити.
Відповідно до ч.3 ст.84 ЦПК України у разі задоволення клопотання про витребування доказів суд своєю ухвалою витребує відповідні докази.
Керуючись ст.ст. 84, 258-261 ЦПК України, суд, -
Клопотання позивача про витребування доказів- задовольнити.
Витребувати у приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу Харківської області Коляди Ю.С., за адресою: АДРЕСА_1 , відомості про те, чи звертався хто-небудь з заявами про прийняття спадщини або про відмову від прийняття спадщини після смерті ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , із зазначенням прізвища, ім'я, по батькові осіб та адреси осіб, які звертались з заявами. Також повідомити, чи складав ОСОБА_5 заповіт, якщо складав, то коли і на користь яких осіб, і чи має заповіт чинність на даний час. Крім того, зазначити адресу осіб, які звернулись з відповідними заявами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Д.М. Савченко