Справа № 459/137/26 Провадження № 3/459/60/2026
30 січня 2026 року суддя Шептицького міського суду Львівської області Новосад М.Д., з участю секретаря судового засідання Козак І. Я., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , прокурора Прокуди Н. М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Шептицький матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працюючої приватним підприємцем, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.172-6 КУпАП,
ОСОБА_1 , будучи депутатом Шептицької районної ради Львівської області, являючись суб?єктом відповідальності, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», та примітки до статті 172-6 КУпАП, за правопорушення, пов?язане з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, а саме: 14.11.2025 о 18:33 год. та 14.11.2025 о 18:52 год., замість до 01.02.2024, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік, а також за 2022 рік, чим вчинила адміністративні правопорушення, пов?язані з корупцією, відповідальність за які передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 у судовому засіданні вину визнала.
Прокурор підтримала наведені у протоколах обставини, просила притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, так як остання несвоєчасно подала щорічні декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021, 2022. Місцем вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, вважає Шептицьку районну раду Львівської області, яка знаходиться за адресою: Львівська область, Шептицький район, м. Шептицький, вул. Шевченка, 19, оскільки обов'язок подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021, 2022 виник у ОСОБА_1 у зв'язку із тим, що остання є депутатом Шептицької районної ради Львівської області. Датою виявлення правопорушень є дата складання протоколів, 06 січня 2026 року, так як на момент складання протоколів були зібрані всі необхідні докази, що в сукупності свідчать про всі ознаки правопорушень. Отже, просить визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, з'ясувавши фактичні обставини справи, дослідивши докази, що містяться в матеріалах справи, оцінивши їх у сукупності, суд дійшов наступного висновку.
За змістом ч. 1 ст. 68 Конституції України, кожен зобов?язаний неухильно додержуватись Конституції України та Законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Як вбачається з протоколу 1 сесії 8 скликання Червоноградської районної ради Львівської області від 25.11.2020 року, ОСОБА_2 оголосив результати виборів, зачитав список депутатів, яких було обрано до Червоноградської районної ради та запрошено для зачитування Присяги. Після чого, Червоноградська районна рада Львівської області вирішила визнати повноваження депутата Шептицької районної ради 8-го скликання ОСОБА_1 .
Згідно з пунктами 1 і 2 статті 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат місцевої ради набуває свої повноваження в результаті обрання його до ради відповідно до Закону України «Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»; повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.
Ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Таким чином, ОСОБА_1 зобов'язана була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік до 00:00 год. 01.02.2024.
Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання. функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2021 рік, лише 14.11.2025 о 18:33 год., тобто несвоєчасно.
Також, ОСОБА_1 зобов'язана була подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік до 00:00 год. 01.02.2024.
Проте, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2022 рік, лише 14.11.2025 о 18:52 год., тобто несвоєчасно.
Диспозицією ч.1 ст.172-6 КУпАП передбачено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до абз. 3 Примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб'єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вина ОСОБА_1 підтверджується наступними доказами, а саме:
- протоколами про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією №122, №123 від 06.01.2026;
- рапортами старшого оперуповноваженого 6-го відділу (протидії корупції) УСР у Львівській області ДСР НП України від 05.12.2025;
- протоколом 1 сесії 8 скликання Червоноградської районної ради Львівської області від 25.11.2020 року, згідно якого Червоноградська районна рада Львівської області вирішила визнати повноваження депутата Шептицької районної ради Львівської області ОСОБА_1 ;
- щорічними деклараціями особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 та 2022 роки.
Згідно із ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.
Отже докази зібрані у справі уповноваженою особою та відповідають критерію допустимості.
Протоколи про адміністративні правопорушення щодо ОСОБА_1 відповідають вимогам ст.256 КУпАП, є належними та допустимими доказами.
Обставини, які б виключали провадження в справі, відповідно до ст.247 КУпАП, відсутні.
Вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Як передбачено ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, слід обрати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до ч.1 ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП,-
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення із застосуванням ст. 36 КУпАП у виді штрафу в розмірі 850 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 665,60 грн.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу.
У разі несплати правопорушником штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя: М. Д. Новосад