Ухвала від 29.01.2026 по справі 127/2803/26

Справа № 127/2803/26

Провадження № 1-кс/127/1209/26

УХВАЛА

Іменем України

29 січня 2026 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області в складі:

слідчого судді: ОСОБА_1 ,

секретар судового засідання: ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання процесуального керівника у кримінальному провадженні, заступника начальника відділу Вінницької обласної прокуратури ОСОБА_3 , про арешт майна у кримінальному провадженні №42017020000000051 від 11.02.2025, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190, ч. 1 ст. 209, ч. 3 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 364 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Процесуальний керівник у кримінальному провадженні, заступник начальника відділу Вінницької обласної прокуратури ОСОБА_3 , звернувся до суду з клопотанням про арешт майна.

Клопотання мотивоване тим, що Вінницькою обласною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні №42017020000000051 від 11.02.2025, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190, ч. 1 ст. 209, ч. 3 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 364 КК України, у ході здійснення якого виникла необхідність у накладенні арешту на майно, а саме на земельні ділянки з кадастровими номерами 0520655900:10:001:0004, 0520655900:10:001:0005, 0520655900:10:001:0006, 0520655900:10:001:0008, 0520655900:10:001:0012, які на праві приватної власності належать ОСОБА_4 .

Прокурор ОСОБА_3 в судове засідання не з'явився, однак попередньо суду надано матеріали кримінального провадження та копії документів на обґрунтування клопотання.

Відповідно до частини другої статті 172 КПК України клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.

З огляду на наведене, з метою забезпечення арешту майна, власник майна не повідомлявся про розгляд даного клопотання.

З огляду на зазначене, суд вважає за можливе розглянути клопотання у відсутність учасників процесу, відповідно до вимог частини першої статті 172 КПК України.

Відповідно до частини четвертої статті 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов'язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Враховуючи те, що учасники процесуальної дії в судове засідання не з'явились, слідчий суддя вважає за можливе розглянути дане клопотання без застосування технічних засобів фіксування.

Дослідивши вказане клопотання та додані до нього матеріали слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання є обґрунтованим, а відтак підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до частини першої статті 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Згідно з абзацом 2 частини першої статті 170 КПК України завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Частиною першою статті 98 КПК України встановлено, що речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно до пунктів 1, 2 частини другої статті 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: правову підставу для арешту майна; можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні.

З матеріалів справи вбачається, що Вінницькою обласною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні №42017020000000051 від 11.02.2025, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190, ч. 1 ст. 209, ч. 3 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 364 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 у період з 03.01.2001 по 13.09.2012 працював у Стрижавській селищній раді Вінницького району Вінницької області. Згідно з розпорядженням голови ради від 03.01.2001 він обіймав посаду землевпорядника, а розпорядженням від 03.09.2001 був переведений на посаду спеціаліста-землевпорядника І категорії.

Відповідно до посадової інструкції спеціаліста-землевпорядника Стрижавської селищної ради до основних обов'язків ОСОБА_5 віднесено:

-забезпечення проведення земельної реформи, спрямованої на роздержавлення та приватизацію земель, сприяння паюванню земель, переданих у колективну власність, створення умов для рівноправного розвитку різних форм власності на землю;

-здійснення державного контролю за використанням та охороною земельних ресурсів;

-виявлення земель, що використовуються не за цільовим призначенням та з порушенням установлених законодавством вимог;

-ведення державного земельного кадастру;

-участь у виборі земельних ділянок під розміщення об'єктів будівництва, надання висновків щодо попереднього погодження місця розташування об'єктів відповідно до земельного законодавства та підготовка проєктів рішень селищної ради про попереднє погодження місць розташування об'єктів, про передачу і придбання земельних ділянок у власність, вилучення та надання їх у користування, у тому числі в тимчасове користування на умовах оренди;

-організація видачі державних актів на право власності на землю та користування землею, оформлення договорів на право тимчасового користування землею, у тому числі на умовах оренди, та здійснення їх реєстрації;

-забезпечення ведення планово-картографічних матеріалів у кадастровому та цифровому вигляді для ведення державного земельного кадастру, моніторингу земель, здійснення землеустрою та проведення робіт з охорони земель;

-здійснення нагляду за освоєнням проєктів землеустрою, будівництвом протиерозійних та інших об'єктів, що споруджуються з метою раціонального використання та охорони земель, надання інформації, необхідної для здійснення комплексу робіт, пов'язаних із проведенням земельної реформи, здійсненням землеустрою, веденням державного земельного кадастру, моніторингу земель, забезпеченням раціонального використання та охорони земель.

ОСОБА_5 , працюючи на посаді спеціаліста-землевпорядника Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області, будучи обізнаним у силу своїх посадових обов'язків про наявні на території обслуговування земельні ділянки державної форми власності, які не передані у власність чи користування громадянам та юридичним особам, є несформованими та щодо яких відсутні відомості в Державному земельному кадастрі, у період з 2001 по 2012 роки, діючи за попередньою змовою з невстановленими слідством особами, вирішив заволодіти масивом земельних ділянок загальною площею 2,3342 га, розміщених по вул. Тиха в с. Славне Вінницького району Вінницької області, за таких обставин.

ОСОБА_5 у період з 2001 по 2012 роки, більш точну дату та час у ході досудового розслідування встановити не представилося можливим, з метою заволодіння масивом земельних ділянок загальною площею 2,3342 га, розташованих на території с. Славне Вінницького району Вінницької області, діючи у змові з невстановленими слідством особами та з корисливих мотивів, прийняв рішення та незаконно виготовив одинадцять державних актів на право приватної власності на землю, до яких вніс завідомо неправдиві відомості про власників таких земельних ділянок, їх конфігурацію, площу та підстави видачі відповідних актів.

Реалізуючи спільний злочинний умисел, ОСОБА_5 , діючи умисно та з корисливих мотивів, на підставі наявної у нього інформації щодо вільних земельних ділянок, розташованих по АДРЕСА_1 , у невстановленому слідством місці та час, у заздалегідь підготовлені 11 (одинадцять) державних актів на право приватної власності на землю серії ВН вніс завідомо неправдиву інформацію про те, що 06.11.2000 зазначені акти видані Стрижавською селищною радою народних депутатів Вінницького району Вінницької області на підставі рішення 12 сесії 21 скликання Стрижавської селищної ради народних депутатів від 15.07.1993 особам, з якими ОСОБА_5 та невстановлені слідством особи перебували у довірливих відносинах, про те, що вони є власниками земельних ділянок з цільовим призначенням для будівництва житлового будинку, господарських будівель і споруд, а саме: ОСОБА_6 - земельна ділянка площею 0,2006 га; ОСОБА_7 - земельна ділянка площею 0,2196 га; ОСОБА_8 - земельна ділянка площею 0,2076 га; ОСОБА_9 - земельна ділянка площею 0,2146 га; ОСОБА_10 - земельна ділянка площею 0,2487 га; ОСОБА_11 - земельна ділянка площею 0,2181 га; ОСОБА_12 - земельна ділянка площею 0,2191 га; ОСОБА_13 - земельна ділянка площею 0,1936 га; ОСОБА_14 - земельна ділянка площею 0,2111 га; ОСОБА_15 - земельна ділянка площею 0,2041 га; ОСОБА_16 - земельна ділянка площею 0,1971 га.

Надалі ОСОБА_5 з метою приховування спільних протиправних дій, будучи спеціалістом-землевпорядником Стрижавської селищної ради та маючи доступ до Книги записів державних актів на право приватної власності на землю, вніс до неї відомості про реєстрацію та видачу 06.11.2000 виготовлених зазначених вище підроблених державних актів за порядковими номерами з 912 по 922 серед відомостей, внесених у 1998 році, з метою їх подальшого використання під час виготовлення технічної документації із землеустрою щодо відновлення меж земельних ділянок, їх реєстрації в Державному земельному кадастрі з автоматичним присвоєнням індивідуальних кадастрових номерів та реєстрації речових прав на нерухоме майно.

Проте рішення 12 сесії 21 скликання від 15.07.1993 Стрижавської селищної ради народних депутатів Вінницького району Вінницької області про безоплатну передачу земельних ділянок ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 не приймалося, а відтак внести відомості про реєстрацію державних актів до Книги реєстрації державних актів на право приватної власності на землю 06.11.2000 ОСОБА_5 не міг, оскільки розпочав роботу у Стрижавській селищній раді лише з 03.01.2001.

Надалі ОСОБА_5 , продовжуючи реалізовувати спільний злочинний умисел, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій та бажаючи настання їх наслідків, достовірно знаючи, що Стрижавською селищною радою народних депутатів Вінницького району Вінницької області 15.07.1993 року рішення 12 сесії 21 скликання не приймалося, з метою реєстрації відомостей, внесених до зазначених вище підроблених державних актів, у Державному земельному кадастрі, подав їх до ПП ЦЕП «Сервіс-Центр» (м. Вінниця, вул. Бевза, 24, оф. 222). У подальшому на підставі поданих документів для ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 були розроблені технічні документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок у натурі (на місцевості), на підставі яких 30.11.2016 відомості про земельні ділянки внесені до Державного земельного кадастру з одночасним автоматичним присвоєнням кожній окремо сформованій ділянці кадастрового номера.

Таким чином, ОСОБА_5 , діючи за попередньою змовою з невстановленими слідством особами, шляхом підроблення та використання завідомо підроблених документів - державних актів на право приватної власності на землю, шляхом обману працівників ПП ЦЕП «Сервіс-Центр» замовив виготовлення 11 технічних документацій на земельні ділянки, за результатами виготовлення яких відомості про земельні ділянки, їх площу, цільове призначення, конфігурацію, розробника проєктної документації, власника, правовстановлюючий документ (підроблений державний акт на право приватної власності на землю) з одночасним автоматичним присвоєнням кожній ділянці кадастрового номера були внесені до Державного земельного кадастру, та шахрайським шляхом заволодів одинадцятьма земельними ділянками в с. Славне Вінницького району Вінницької області. Загальна ринкова вартість зазначених земельних ділянок станом на час відображення відомостей про власника у Державному земельному кадастрі - 30.11.2016, відповідно до висновків судових оціночно-земельних експертиз, становить 4 849 277 грн, що у 7038 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян станом на час вчинення злочину.

У подальшому ОСОБА_5 , усвідомлюючи, що незаконно, шляхом підроблення та використання завідомо підроблених офіційних документів, вчинив дії, внаслідок яких у Державному земельному кадастрі 30.11.2016 були відображені відомості про незаконно сформовані земельні ділянки по АДРЕСА_1 , їх площу, цільове призначення, конфігурацію, кадастрові номери, розробника технічної документації, власників земельних ділянок та правовстановлюючі документи - підроблені державні акти на право приватної власності на земельні ділянки, з метою особистого збагачення та приховування дійсного незаконного набуття права власності на зазначені земельні ділянки, шляхом укладення правочинів (договорів купівлі-продажу), фактично будучи їх власником, право власності на які було зареєстровано на підставних осіб, з якими у нього існували довірливі відносини, використовуючи видані власниками ділянок на його ім'я, а також на ім'я ОСОБА_17 , який не був обізнаний зі злочинними намірами ОСОБА_5 , нотаріально посвідчені довіреності, у період з 29.11.2018 по 20.10.2021 здійснив продаж зазначених земельних ділянок шляхом укладення та нотаріального посвідчення договорів купівлі-продажу у приватного нотаріуса Вінницького міського нотаріального округу ОСОБА_18 , за адресою: АДРЕСА_2 .

Так, 29.11.2018 приватним нотаріусом ОСОБА_18 нотаріально посвідчено договір купівлі-продажу земельної ділянки з кадастровим номером 0520655900:10:001:0004, розташованої в АДРЕСА_1 , з цільовим призначенням для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, власниками якої на час укладення договору були ОСОБА_19 та ОСОБА_20 , які отримали зазначену земельну ділянку у спадщину після смерті матері - ОСОБА_7 . ОСОБА_5 , ввівши їх в оману та користуючись їх довірою, повідомив, що земельна ділянка була продана за життя матері, а нотаріальне посвідчення договору є формальним переходом права власності на землю її законному власнику - ОСОБА_21 , внаслідок чого при укладенні нотаріально посвідченого договору купівлі-продажу земельної ділянки ОСОБА_5 незаконно отримав грошові кошти у сумі 21 658 гривень відповідно до ціни договору.

Також 20.12.2018 приватним нотаріусом ОСОБА_18 нотаріально посвідчено договір купівлі-продажу земельної ділянки з кадастровим номером 0520655900:10:001:0005, яка розташована в АДРЕСА_1 , цільове призначення - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, власником якої на час укладення договору була ОСОБА_8 , інтереси якої за нотаріально посвідченим нотаріусом ОСОБА_18 дорученням від 22.11.2018 представляв ОСОБА_5 , який продав ОСОБА_22 зазначену земельну ділянку відповідно до посвідченого договору за ціною 45 175 гривень.

У цей же день приватним нотаріусом ОСОБА_18 нотаріально посвідчено договір купівлі-продажу земельної ділянки з кадастровим номером 0520655900:10:001:0006, яка розташована в АДРЕСА_1 , цільове призначення - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, власником якої на час укладення договору був ОСОБА_9 , інтереси якого за нотаріально посвідченим нотаріусом ОСОБА_18 дорученням від 23.11.2018 представляв ОСОБА_5 , який продав ОСОБА_22 зазначену земельну ділянку відповідно до посвідченого договору за ціною 46 543 гривні.

20.07.2021 приватним нотаріусом ОСОБА_18 нотаріально посвідчено договір купівлі-продажу земельної ділянки з кадастровим номером 0520655900:10:001:0009, яка розташована в АДРЕСА_1 , цільове призначення - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, власником якої на час укладення договору був ОСОБА_10 , інтереси якого за нотаріально посвідченим нотаріусом ОСОБА_18 дорученням від 29.11.2018 представляв ОСОБА_17 , який продав ОСОБА_22 зазначену земельну ділянку відповідно до посвідченого договору за ціною 75 000 гривень.

31.08.2021 приватним нотаріусом ОСОБА_18 нотаріально посвідчено договір купівлі-продажу земельної ділянки з кадастровим номером 0520655900:10:001:0013, яка розташована в АДРЕСА_1 , цільове призначення - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, власником якої на час укладення договору був ОСОБА_10 , інтереси якого за нотаріально посвідченим нотаріусом ОСОБА_23 дорученням від 30.08.2021 представляв ОСОБА_17 , який продав ОСОБА_22 зазначену земельну ділянку відповідно до посвідченого договору за ціною 48 000 гривень.

20.10.2021 приватним нотаріусом ОСОБА_18 нотаріально посвідчено договір купівлі-продажу земельної ділянки з кадастровим номером 0520655900:10:001:0003, яка розташована в АДРЕСА_1 , цільове призначення - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, власником якої на час укладення договору була ОСОБА_6 , інтереси якої за нотаріально посвідченим нотаріусом ОСОБА_18 дорученням від 21.09.2021 представляв ОСОБА_5 , який продав ОСОБА_22 зазначену земельну ділянку відповідно до посвідченого договору за ціною 48 200 гривень.

Таким чином, ОСОБА_5 , використовуючи завідомо підроблені документи та відомості, які на їх підставі були внесені до Державного земельного кадастру, діючи умисно, з корисливих мотивів, у період з 29.11.2018 по 20.10.2021, достовірно знаючи, що відображені в кадастрі відомості на основі складених підроблених документів не відповідають дійсності, розуміючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи та бажаючи настання їх наслідків, шляхом укладення нотаріально посвідчених договорів купівлі-продажу здійснив продаж зазначених земельних ділянок, тим самим легалізував (відмив) незаконно, злочинним шляхом набуті у власність земельні ділянки та доходи, отримані в результаті їх продажу, у вигляді загальної суми 284 576 гривень.

При всебічному, повному та неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінюючи кожний доказ з точки зору належності, допустимості та достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв'язку, 23.01.2026 відносно ОСОБА_5 складено та повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 190, ч. 1 ст. 209, ч. 3 ст. 358, ч. 4 ст. 358 КК України.

Крім того, встановлено, що частина з масиву земельних ділянок, якими незаконно заволодів ОСОБА_5 , а саме земельні ділянки з кадастровими номерами 0520655900:10:001:0004, 0520655900:10:001:0005, 0520655900:10:001:0006, 0520655900:10:001:0008, 0520655900:10:001:0012, були оформлені на підставі незаконно виготовлених державних актів на право власності на землю та складеної на їх основі технічної документації на ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 .

Допитаний ОСОБА_10 повідомив, що ні він, ні його батьки не зверталися до Стрижавської селищної ради та не отримували у власність земельну ділянку в с. Славне Вінницького району.

Допитана ОСОБА_12 повідомила, що не зверталася до Стрижавської селищної ради та не отримувала у власність земельну ділянку в с. Славне Вінницького району.

Допитана ОСОБА_11 повідомила, що не зверталася до Стрижавської селищної ради та не отримувала у власність земельну ділянку в с. Славне Вінницького району, а доручення на ОСОБА_5 видала на прохання свого батька.

Допитана ОСОБА_20 повідомила, що дізналася про наявність у її матері земельної ділянки у власності від ОСОБА_5 , який повідомив, що необхідно оформити спадщину та переписати земельну ділянку, оскільки вона була продана ще за життя матері. Згодом, на прохання ОСОБА_5 , вона разом із братом підписала у нотаріуса договір купівлі-продажу земельної ділянки.

Відповідно до відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, на даний час власником земельних ділянок з кадастровими номерами 0520655900:10:001:0004, 0520655900:10:001:0005, 0520655900:10:001:0006, 0520655900:10:001:0008, 0520655900:10:001:0012, відповідно до укладених договорів купівлі-продажу, є ОСОБА_4 .

Так, земельні ділянки з кадастровими номерами 0520655900:10:001:0004, 0520655900:10:001:0005, 0520655900:10:001:0006, 0520655900:10:001:0008, 0520655900:10:001:0012, розташовані по АДРЕСА_1 , є об'єктом вчинення протиправних дій ОСОБА_5 , а тому мають значення речових доказів у кримінальному провадженні.

Наведені обставини підтверджуються витягом з ЄРДР №42017020000000051 від 11.02.2025 та іншими документами доданими на обґрунтування клопотання.

Таким чином, земельні з кадастровими номерами 0520655900:10:001:0004, 0520655900:10:001:0005, 0520655900:10:001:0006, 0520655900:10:001:0008, 0520655900:10:001:0012 являються об'єктом кримінально протиправних дій, а відтак, відповідно до статті 98 КПК України, останні має значення речового доказу у кримінальному провадженні.

Постановою слідчого від 23.01.2026 вказані вище земельні ділянки визнано речовим доказом у кримінальному провадженні №42017020000000051 від 11.02.2025.

Таким чином, з метою унеможливлення подальшого відчуження майна на час досудового розслідування та забезпечення його схоронності, клопотання слідчого про арешт майна підлягає задоволенню.

В той же час, відповідно до пунктів 5, 6 частини другої статті 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Згідно з пунктом 4 частини п'ятої статті 173 КПК України у разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд постановляє ухвалу, в якій зазначає: заборону, обмеження розпоряджатися або користуватися майном у разі їх передбачення та вказівку на таке майно.

Таким чином, враховуючи правову підставу для арешту майна, наслідки арешту майна, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, наявність об'єктивної необхідності та виправданість такого втручання у права і свободи особи, слідчий суддя вважає, що арешт на земельні з кадастровими номерами 0520655900:10:001:0004, 0520655900:10:001:0005, 0520655900:10:001:0006, 0520655900:10:001:0008, 0520655900:10:001:0012, які на праві приватної власності належать ОСОБА_4 , необхідно накласти шляхом заборони розпоряджатися вказаним нерухомим майном (відчуження, поділ, об'єднання, передання в заставу тощо), однак без позбавлення власника та користувачів права користування цим майном.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 131, 132, 167, 170, 172, 173, 309, 372, 395 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора задовольнити.

Накласти арешт на майно, що перебуває у власності ОСОБА_4 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ), а саме на:

-земельну ділянку з кадастровим номером 0520655900:10:001:0004, цільове призначення - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, яка розташована у АДРЕСА_1 ;

-земельну ділянку з кадастровим номером 0520655900:10:001:0005, цільове призначення - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, яка розташована у АДРЕСА_1 ;

-земельну ділянку з кадастровим номером 0520655900:10:001:0006, цільове призначення - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, яка розташована у Вінницькому районі Вінницької області, с. Славне, вул. Тиха;

-земельну ділянку з кадастровим номером 0520655900:10:001:0008, цільове призначення - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, яка розташована у Вінницькому районі Вінницької області, с. Славне, вул. Тиха;

-земельну ділянку з кадастровим номером 0520655900:10:001:0012, цільове призначення - для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, яка розташована у Вінницькому районі Вінницької області, с. Славне, вул. Тиха, шляхом заборони розпоряджатися вказаним нерухомим майном (відчуження, поділ, об'єднання, передання в заставу тощо), однак без позбавлення власника та користувачів права користування цим майном.

Виконання та контроль за виконанням ухвали суду покласти на процесуального керівника у кримінальному провадженні, заступника начальника відділу Вінницької обласної прокуратури ОСОБА_3 .

Зобов'язати процесуального керівника у кримінальному провадженні, заступника начальника відділу Вінницької обласної прокуратури ОСОБА_3 повідомити заінтересованих осіб про накладання арешту на вищевказане майно.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом 5 днів з дня її проголошення, однак оскарження ухвали не зупиняє її виконання.

Слідчий суддя