Справа № 131/42/26
Провадження № 3/131/19/2026
"28" січня 2026 р. м. Іллінці
Іллінецький районний суд Вінницької області в складі головуючого судді Марчук В.І., за участю секретаря судового засідання Яременко Г.О., прокурора Струся О.Ю., та особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань №1 в м.Іллінці Вінницької області матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Городок Іллінецького району Вінницької області, зареєстрованого та проживаючого по АДРЕСА_1 , голови ФГ «ГАРАНТ-ПАН», депутата Дашівської селищної ради Гайсинського району Вінницької області,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.172-6 КУпАП,
ОСОБА_1 , будучи депутатом Дашівської селищної ради Гайсинського району Вінницької області VІІІ скликання, будучи згідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ст. 46 Закону України «Про запобігання корупції», 28.03.2025 року оприлюднив декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (щорічна за 2024 рік), унікальний ідентифікатор документа e6a659c0-297d-4fc9-b781-bf82427be21d, в якій вказав недостовірні відомості, які відрізняються від достовірних на загальну суму 1 276 339,58 грн., що становить від 150 до 750 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на дату подання декларації, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 4 статті 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні вказаного правопорушення визнав, у вчиненому щиро розкаявся. Вказав, що не був детально обізнаним із правилами заповнення декларації, тому допустив помилки та не зазначив у відповідних розділах декларації належні йому будівлі, земельні ділянки та транспортні засоби. На даний час подав виправлену декларацію з врахуванням усіх недоліків.
Прокурор Струсь О.Ю. в судовому засіданні просив суд визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 172-6 КУпАП, та накласти стягнення в межах санкції даної статті у виді штрафу.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, доводи прокурора, дослідивши матеріали справи, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 172-6 КУпАП, повністю доведена.
Відповідно до ст.68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням є протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до положень статті 1 Закону України "Про запобігання корупції" правопорушення, пов'язане з корупцією, - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Адміністративна відповідальність за ч.4 ст.172-6 КУпАП настає за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно з приміткою до ст.172-6 КУпАП суб'єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідальність за цією статтею за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, стосовно майна або іншого об'єкта декларування, що має вартість, настає у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 150 до 750 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
У відповідності ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Підпунктом 1 пункту 2 розділу II «Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», затвердженого наказом Національного агентства з питань запобігання корупції № 449/21 від 23 липня 2021 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 липня 2021 року за № 987/36609 (далі - Порядок), щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня, та охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюються дія цього Закону, є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Так, згідно рішення першої сесії VІІІ скликання Дашівської селищної ради Гайсинського району Вінницької області №2 від 24 листопада 2020 року «Про початок повноважень депутатів Дашівської селищної ради» прийнято до уваги факт початку повноважень депутатів Дашівської селищної ради восьмого скликання згідно списку, в тому числі ОСОБА_1 .
Отже, ОСОБА_1 , як депутат Дашівської селищної ради Гайсинського району Вінницької області, відповідно до підпункту «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією та суб'єктом декларування.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 46 Закону України «Про запобігання корупції» у декларації зазначаються відомості про у об'єкти нерухомості, що належать суб'єкту декларування та членам його сім'ї на праві приватної власності, включаючи спільну власність, або знаходяться у них в оренді чи на іншому праві користування, незалежно від форми укладення правочину, внаслідок якого набуте таке право. Такі відомості включають: дані щодо виду, характеристики майна, місцезнаходження, дату набуття майна у власність, оренду або інше право користування, вартість майна на дату набуття його у власність, володіння або користування; у разі якщо нерухоме майно перебуває у спільній власності, про усіх співвласників такого майна вказуються відомості, зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, або найменування відповідної юридичної особи із зазначенням коду Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. У разі якщо нерухоме майно перебуває в оренді або на іншому праві користування, про власника такого майна також вказуються відомості, зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті, або найменування відповідної юридичної особи із зазначенням коду Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.
Для цілей декларування об'єктами нерухомості (об'єктами нерухомого майна) є земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення, а саме: житлові будинки, будівлі, споруди, а також їх окремі частини, квартири, житлові і нежитлові приміщення (ч. 1 ст. 181 Цивільного кодексу України, ч. 1 ст. 5 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»).
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 46 Закону України «Про запобігання корупції» у декларації зазначаються відомості про цінне рухоме майно, вартість якого перевищує 100 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року, що належить суб'єкту декларування або членам його сім'ї на праві приватної власності, у тому числі спільної власності, або перебуває в її володінні або користуванні незалежно від форми правочину, внаслідок якого набуте таке право. Такі відомості включають: дані щодо виду майна, характеристики майна, дату набуття його у власність, володіння або користування, вартість майна на дату його набуття у власність, володіння або користування; дані щодо транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, а також щодо їх марки та моделі, року випуску, ідентифікаційного номера (за наявності). Відомості про транспортні засоби та інші самохідні машини і механізми зазначаються незалежно від їх вартості.
За даними публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщені на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що депутат Дашівської селищної ради Гайсинського району Вінницької області восьмого скликання ОСОБА_1 28.03.2025 року о 17год. 40 хв. подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (https://public.nazk.gov.ua/documents/e6a659c0-297d-4fc9-b781-bf82427be21d3).
18.12.2025 року до управління стратегічних розслідувань надійшов обгрунтований висновок, складений стосовно суб'єкта декларування ОСОБА_1 , відповідно до якого Національне агентство з питань запобігання корупції провело повну перевірку його декларації.
Так, за результатами перевірки НАЗК встановлено, що суб'єкт декларування при поданні декларації зазначив такі недостовірні відомості:
- У розділі 3 «Об'єкти нерухомості» декларації суб'єкт декларування не зазначив відомостей:
1. про об'єкт нерухомого майна з реєстраційним номером 3190270605212 (земельна ділянка, кадастровий номер: 0521281600:03:000:0731, площею 1,6648 га., що належить ОСОБА_1 на праві власності, згідно з відомостями Державного реєстру речових прав. Відповідно до витягу № НВ-9883350692025 з технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, наданої суб'єктом декларування, нормативна грошова оцінка зазначеної земельної ділянки становить 70 303,26 грн. Недостовірні відомості відрізняються від достовірних на суму 70 303,26грн.
2. про об'єкт нерухомого майна з реєстраційним номером 1197391605212 (земельна ділянка, кадастровий номер: 0521281600:04:000:0318, площею 0,1967 га), що належить ОСОБА_1 на праві власності, згідно з відомостями Державного реєстру речових прав. Відповідно до витягу № НВ-9983351562025 з технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, наданої суб'єктом декларування, нормативна грошова оцінка зазначеної земельної ділянки становить 14 194,63 грн. Недостовірні відомості відрізняються від достовірних на суму 14 194,63грн.
3. про об'єкт нерухомого майна з реєстраційним номером 1197338205212 (земельна ділянка, кадастровий номер: 0521281600:03:000:0658, площею 1,5359 га.), що належить ОСОБА_1 на праві власності, згідно з відомостями Державного реєстру речових прав. Відповідно до витягу № НВ-9983352022025 з технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, наданої суб'єктом декларування, нормативна грошова оцінка зазначеної земельної ділянки становить 64 859,91 грн. Недостовірні відомості відрізняються від достовірних на суму 64 859,91 грн.
4. про об'єкт нерухомого майна з реєстраційним номером 426678505212 (земельна ділянка, кадастровий номер: 0521281600:03:000:1092, площею 1,5286 га.), що належить ОСОБА_1 на праві власності, згідно з відомостями Державного реєстру речових прав. Відповідно до витягу № НВ-9983353012025 з технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, наданої суб'єктом декларування, нормативна грошова оцінка зазначеної земельної ділянки становить 64 551,64 грн. Недостовірні відомості відрізняються від достовірних на суму 64 551,64грн.
5. про об'єкт нерухомою майна з реєстраційним номером 426642305212 (земельна ділянка, кадастровий номер: 0521281600:04:000:0490, площею 0,1967 га.), що належить ОСОБА_1 на праві власності, згідно з відомостями Державного реєстру речових прав. Відповідно до витягу № НВ-9983353322025 з технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, наданої суб'єктом декларування, нормативна грошова оцінка зазначеної земельної ділянки становить 1 567,26 грн. Недостовірні відомості відрізняються від достовірних на суму 1 567,26 грн.
Вказані земельні ділянки перебувають в оренді у Фермерського господарства «ГАРАНТ-ПАН», відомості про яке вказано у розділах 8 та 9 декларації, а в розділі 11 декларації відображено отриману від цього фермерського господарства орендну плату. Таким чином, суб'єкт декларування вважав, що відобразив відомості про належні йому земельні ділянки шляхом заповнення відомостей в інших розділах декларації. Також надав підтверджуючі документи на належні йому об'єкти нерухомості та відомості про нормативну грошову оцінку земельних ділянок.
6. про об'єкт нерухомого майна з реєстраційним номером 2975134205040 (будівля загальною площею 53,3 кв. м.), який розташований за адресою: АДРЕСА_2 , що належить ОСОБА_1 на праві власності, згідно з відомостями Державного реєстру речових прав (право власності суб'єкта декларування на будівлю зареєстровано 18.07.2024 року). Оціночна вартість даної будівлі - 236 013,00 грн. Недостовірні відомості відрізняються від достовірних на суму 236 013,00грн.
7. про об'єкт нерухомого майна з реєстраційним номером 2967356305040 (будівля загальною площею 3362,2 кв. м.), який розташований за адресою: АДРЕСА_2 , що належить ОСОБА_1 на праві власності, згідно з відомостями Державного реєстру речових прав (право власності суб'єкта декларування на будівлю зареєстровано 05.07.2024 року). Оціночна вартість даної будівлі - 591 016,00 грн. Недостовірні відомості відрізняються від достовірних на суму 591 016,00грн.
8. про об'єкт нерухомого майна з реєстраційним номером 2961770605040 (будівля загальною площею 2153,6 кв. м), який розташований за адресою: АДРЕСА_3 , що належить ОСОБА_1 на праві власності, згідно з відомостями Державного реєстру речових прав (право власності суб'єкта декларування на будівлю зареєстровано 19.06.2024 року). Оціночна вартість даної будівлі -66 000,00 грн. Недостовірні відомості відрізняються від достовірних на суму 66 000,00грн.
9. про об'єкт нерухомого майна з реєстраційним номером 2961169805040 (будівля загальною площею 26,8 кв. м), який розташований за адресою: АДРЕСА_4 , що належить ОСОБА_1 на праві власності, згідно з відомостями Державного реєстру речових прав (право власності суб'єкта декларування на будівлю зареєстровано 19.06.2024 року). Оціночна вартість вказаної вище будівлі - 13 149,00 грн. Недостовірні відомості відрізняються від достовірних на суму 13 149,00 грн.
Вказані об'єкти нерухомості (будівлі) на підставі рішення власника ФГ«ГАРАНТ-ПАН» від 06.08.2024 року № 1/2024 передані ОСОБА_1 згаданому вказаному фермерському господарству, і цим же рішенням передані будівлі було внесено до складу складеного капіталу фермерського господарства. Суб'єкт декларування у розділі 8 «Корпоративні права» та розділі 9 «Юридичні особи, трасти або інші подібні правові утворення, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб'єкт декларування або члени його сім'ї» декларації відомості про збільшення статутного капіталу ФГ «ГАРАНТ-ГІАН» на 906 178,00 гри. Таким чином, суб'єкт декларування вважав, що не повинен був відображати відомості про будівлі, адже вони вибули з його власності і внесені до складу складеного капіталу фермерського господарства про що надано підтверджуючі документи. Разом з тим, після передачі будівель до складу складеного капіталу фермерського господарства суб'єкт декларування як власник фермерського господарства не виконав передбачені чинним законодавством України вимоги щодо реєстрації права власності на нерухоме майно новим власником.
Отже, процедура переходу права власності на нерухоме майно не була завершена, державна реєстрація речових прав фермерського господарства не відбулася, а відтак це майно підлягало відображенню суб'єктом декларування у розділі 3 «Об'єкти нерухомості» декларації.
Таким чином, суб'єкт декларування у розділі 3 «Об'єкти нерухомості» декларації зазначив недостовірні відомості, які відрізняються від достовірних на суму 1 121 654,70 грн., чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 46 Закону України «Про запобігання корупції».
- У розділі 6 «Цінне рухоме майно - транспортні засоби» декларації суб'єкт декларування не зазначив відомостей:
1. про легковий автомобіль LAND ROVER. FREELANDER (2004р.в.), VІN-код: НОМЕР_1 , що належить ОСОБА_1 на праві власності згідно з відомостями Єдиного державного реєстру транспортних засобів. Згідно з відомостями ЄДРТЗ загальна вартість зазначеного транспортного засобу становить 93 704,28 гри. Недостовірні відомості відрізняються від достовірних на суму 93 704,28грн.
2. про легковий автомобіль JEEP CHEROKEE (2006р.в.), VIN-код: НОМЕР_2 , що належить ОСОБА_1 на праві власності згідно з відомостями Єдиного державного реєстру транспортних засобів. Згідно з відомостями ЄДРТЗ загальна вартість зазначеного транспортного засобу становить 60 980,60 грн. Недостовірні відомості відрізняються від достовірних на суму 60 980,60 грн.
Як вказує ОСОБА_1 , ним не зазначено відомості про дані транспортні засоби у декларації, оскільки вони були передані ним на потреби Збройних Сил України у 2023 році. Суб'єкт декларування не надав передбачених чинним законодавством України документів, які підтверджують відчуження (перехід права власності) транспортних засобів. Згідно з відомостями Єдиного державного реєстру транспортних засобів автомобілі перебувають у його власності, а відтак підлягали декларуванню.
Таким чином, суб'єкт декларування у розділі 6 «Цінне рухоме майно - транспортні засоби» декларації зазначив недостовірні відомості, які відрізняються від достовірних на суму 154 684,88 грн., чим порушив вимоги п. 3 ч. 1 ст. 46 Закону України «Про запобігання корупції».
Отже, ОСОБА_1 , як суб'єкт декларування, при поданні декларації за 2024 рік вказав відомості, що не відповідають дійсності на загальну суму 1 276 339,58 грн., чим порушив вимоги п.п. 2,3 ч. 1 ст. 46 Закону України «Про запобігання корупції», та своїми діями, які виразилися у поданні завідомо недостовірних відомостей стосовно майна у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відрізняються від достовірних на суму від 150 до 750 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.4 ст.172-6 КУпАП.
Крім власного визнання вини, вина ОСОБА_1 у вчиненні вищевказаного правопорушення, підтверджується дослідженими матеріалами справи, а саме: даними протоколу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, №56 від 12 січня 2025 року; даними витягу з офіційного сайту Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, з якого вбачається дата та час подання декларації ОСОБА_1 , а саме 28.03.2025 року о 17 год. 40 хв.; копією щорічної декларації ОСОБА_1 за 2024 рік; даними Обґрунтованого висновку щодо виявлення ознак корупційного або пов'язаного з корупцією правопорушення, затвердженого заступником голови Національного агентства з питань запобігання корупції 03.12.2025 року з матеріалами контролю на диску; даними Акту Управління проведення моніторингу способу життя та контролю щодо повноти заповнення декларації Національного агентства з питань запобігання корупції №145/25 про результати проведення контролю щодо повноти заповнення декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічної за2024 рік, яку подав ОСОБА_1 , депутат Дашівської селищної ради Гайсинського району Вінницької області, від 28.11.2025 року; даними копії рішення першої сесії VІІІ скликання Дашівської селищної ради Гайсинського району Вінницької області №2 від 24 листопада 2020 року «Про початок повноважень депутатів Дашівської селищної ради»; даними копії протоколу №1 засідання 1 сесії Дашівської селищної ради VІІІ скликання від 24 листопада 2020 року; даними копії повідомлення Управління проведення моніторингу способу життя та контролю щодо повноти заповнення декларації Національного агентства з питань запобігання корупції №283-01/83339-25 від 13.10.2025 року, згідно якого Національне агентство пропонувало ОСОБА_1 надати пояснення та завірені належним чином копії підтвердних документів щодо не зазначення у декларації відомостей; даними письмових пояснень ОСОБА_1 ; даними запиту Управління проведення моніторингу способу життя та контролю щодо повноти заповнення декларації Національного агентства з питань запобігання корупції №283-01/83521-25 від 13.10.2025 року, згідно якого Національне агентство просило Київський науково-дослідний інститут судових експертиз Міністерства юстиції надати інформацію щодо вартості вищевказаних об'єктів нерухомості; даними повідомлення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України №23633/18368-3-25/42 від 17.11.2025 року, з Довідками про оціночну вартість об'єктів нерухомості від 27 листопада 2025 року, згідно яких інститут повідомив НАЗК про оціночну вартість запитуваних об'єктів нерухомості, яка вказана у відповідних довідках; даними реєстраційних карток ТЗ; даними Єдиного державного реєстру транспортних засобів; даними Витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку №НВ-0502083782014 від 05.08.2024 року; даними Витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку №НВ-0502083802014 від 05.08.2024 року; даними копії рішення Іллінецького районного суду Вінницької області №131/1128/13-ц від 10 червня 2013 року; даними копії ухвали Іллінецького районного суду Вінницької області №131/1128/13-ц від 24 лютого 2014 року; даними інформаційної довідки із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта №447104719, сформованої 09.10.2025 року; даними Договорів оренди, укладених 24 березня 2025 року між ОСОБА_1 та ФГ «ГАРАНТ-ПАН»,та даними Актів приймання-передачі транспортних засобів від 05.11.2023 року.
Вказані докази судом приймаються до уваги, оскільки вони не викликають сумнівів чи протиріч, підтверджують обставини, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи.
Об'єктивних підстав ставити під сумнів достовірність і належність доказів у справі не вбачається.
Аналіз наведених доказів в їх сукупності вказує на наявність в діяннях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.172-6 КУпАП.
Таким чином, оцінивши досліджені в судовому засіданні докази, поза розумним сумнівом, приходжу до висновку про доведеність винуватості ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.172-6 КУпАП.
Під час розгляду справи не здобуто доказів, які б свідчили про відсутність в діях ОСОБА_1 події, так і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.172-6 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог, передбачених ст.33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, у відповідності до ст. 34 КУпАП, суд визнає його щире розкаяння. Обставини, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за адміністративне правопорушення, у відповідності до ст. 35 КУпАП, судом не встановлено.
А тому, на підставі положень ст.33 КУпАП, з урахуванням характеру вчиненого правопорушення, даних про особу правопорушника, ступеня вини, обставини, що пом'якшує відповідальність, та відсутність обставин, що обтяжують його відповідальність, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі, визначеному санкцією ч.4 ст.172-6 КУпАП, що буде достатнім для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, та необхідним для запобігання вчинення нових правопорушень.
Крім того, згідно вимог Закону України «Про судовий збір», підлягає стягненню із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 665,60 грн.
Керуючись ст. ст. 27, 30, 33-35, 172-6, 248, 249, 251, 252, 276, 283-285, 287, 289, 294 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»,
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000,00грн. (сімнадцять тисяч гривень).
Реквізити для стягнення (сплати) штрафу: отримувач коштів: ГУК у Він.обл./м.Іллінці /21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37979858, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA408999980313030106000002780, Код класифікації доходів бюджету: 21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 665,60грн.
Реквізити для стягнення (сплати) судового збору: отримувач коштів: ГУК у Він.обл./м.Іллінці /22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37979858, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA518999980313121206000002780, код класифікації доходів бюджету: 22030101.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення (ч. 1 ст. 307 КУпАП).
У разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом (ч. 1 ст. 308 КУпАП).
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень (ч. 2 ст. 308 КУпАП).
Строк звернення постанови судді до виконання становить три місяці, починаючи з наступного дня після набрання постановою законної сили.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Повний текст постанови складений та оголошений 02 лютого 2026 року.
Суддя Іллінецького районного суду Вінницької області Валентина МАРЧУК