Рішення від 30.01.2026 по справі 200/139/26

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 січня 2026 року Справа№200/139/26

Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Логойди Т.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження (за правилами спрощеного позовного провадження) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

08.01.2026 року ОСОБА_1 через свого представника (адвоката) та підсистему «Електронний суд» Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом, в якому просив:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо обмеження основного розміру його пенсії, гарантованого ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці»;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області провести перерахунок його пенсії починаючи з 01.03.2023 року у відповідності до вимог ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», а саме у розмірі 80% заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з якої обчислюється пенсія, без урахуванням обмеження індексації, та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії.

Позов обґрунтовував тим, що внаслідок неправильного, на його думку, перерахунку пенсії, що відбулося у грудні 2025 року, відповідач обмежив розмір його пенсії (застосував обмеження індексації пенсії), що призвело до порушення його пенсійних прав, гарантованих ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Відповідач подав відзив на позовну заяву, в якому виклав нормативно-правові акти, що регулюють спірні правовідносини. Зазначав, що, на його думку, діяв у відповідності до положень законодавства. Просив в задоволенні позову відмовити.

Відповідач подав письмові пояснення, в яких зазначав, що рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 22.12.2025 року № 057250003353 є рішенням, що прийнято на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 09.09.2025 року у справі № 200/1950/25 в частині індексації пенсії ОСОБА_1 із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, тобто за 2018 - 2020 роки в розмірі 9118,81 грн. з 01.03.2025 року - на коефіцієнт збільшення 1,115 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.02.2025 року №209 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році» з урахуванням збільшеного у попередніх роках показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачені страхові внески та який враховується для обчислення пенсії.

При проведенні перерахунку на виконання рішення суду загальний розмір збільшення пенсії склав 2770,92 грн., у зв'язку з чим застосовано обмеження в індексації з 01.03.2023 року в сумі - 1270,92 грн.. Тому розмір пенсії з 01.03.2023 року (з урахуванням такого обмеження) становив 15565,62 грн.;

При проведенні перерахунку на виконання рішення суду загальний розмір збільшення пенсії склав 2090,32 грн. (понад 1500 грн.), у зв'язку з чим застосовано обмеження в індексації з 01.03.2025 грн. в сумі 590,32 грн. Тому розмір пенсії з 01.03.2025 року (з урахуванням такого обмеження) становив 18405,81 грн.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області як отримувач пенсії за віком відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (за Списком №1), яка йому призначена з 14.05.2021 року (на виконання рішення суду у справі №200/1538/24).

Пенсійні права позивача неодноразово порушувалися і були захищені та відновлені судовими рішеннями.

Так, зокрема, рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 09.09.2025 року у справі № 200/1950/25, яке залишено без змін постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 16.12.2025 року та набрало законної сили, позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії задоволено:

- визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо не застосування при розрахунку розміру пенсії ОСОБА_1 з 14.05.2021 року положень ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», абз. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»;

- зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити з 14.05.2021 року перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» в розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та абз. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням раніше виплачених сум;

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо непроведення ОСОБА_1 індексації з 01.03.2022 року із застосуванням коефіцієнтів збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та який враховується для обчислення пенсії 1,14, з 01.03.2023 року із застосуванням коефіцієнтів збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та який враховується для обчислення його пенсії, 1,197, з 01.03.2024 року із застосуванням коефіцієнтів збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та який враховується для обчислення його пенсії, 1,0796, з 01.03.2025 року із застосуванням коефіцієнтів збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та який враховується для обчислення його пенсії, 1,115;

- зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області провести індексацію пенсії ОСОБА_1 із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення ОСОБА_1 за призначенням пенсії, тобто за 2018 - 2020 роки в розмірі 9118,81 грн., з 01.03.2022 року - на коефіцієнт збільшення 1,14 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 року №118 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році», з 01.03.2023 року - на коефіцієнт збільшення 1,197 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 року №168 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» з урахуванням збільшеного у попередніх роках показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачені страхові внески та який враховується для обчислення пенсії, з 01.03.2024 року - на коефіцієнт збільшення 1,0796 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 року №185 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році» з урахуванням збільшеного у попередніх роках показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачені страхові внески та який враховується для обчислення пенсії, з 01.03.2025 року - на коефіцієнт збільшення 1,115 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.02.2025 року №209 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році» з урахуванням збільшеного у попередніх роках показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачені страхові внески та який враховується для обчислення пенсії, із врахуванням раніше виплачених сум.

Після набрання зазначеним рішенням суду відповідач провів відповідний перерахунок пенсії позивача.

На позивача поширюються положення ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 22.12.2025 року № 057250003353 проведено перерахунок пенсії позивача для забезпечення індексації пенсії (в цьому рішенні зазначені такі особливості: призначення за рішенням суду з 14.05.2021 року довічно; рішення суду згідно з ПКМУ № 821 з 16.12.2025 року) з 01.03.2025 року.

При такому перерахунку з 01.03.2025 року:

- розмір пенсії з урахуванням ст. 8 зазначеного Закону становив 20 267,05 грн.;

- застосовані обмеження індексації пенсії: з 01.03.2023 року - мінус 1270,92 грн., з 01.03.2025 року - мінус 590,32 грн.;

- в результаті такого обмеження розмір пенсії зменшився та становив 18 405,81 грн.

Як пояснив відповідач:

- вказане рішення є рішенням, що прийнято на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 09.09.2025 року у справі № 200/1950/25 в частині індексації пенсії ОСОБА_1 із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, тобто за 2018 - 2020 роки в розмірі 9118,81 грн. з 01.03.2025 року - на коефіцієнт збільшення 1,115 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.02.2025 року №209 «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році» з урахуванням збільшеного у попередніх роках показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачені страхові внески та який враховується для обчислення пенсії;

- при проведенні перерахунку на виконання рішення суду загальний розмір збільшення пенсії склав 2770,92 грн., у зв'язку з чим застосовано обмеження в індексації з 01.03.2023 року в сумі - 1270,92 грн.. Тому розмір пенсії з 01.03.2023 року (з урахуванням такого обмеження) становив 15565,62 грн.;

- при проведенні перерахунку на виконання рішення суду загальний розмір збільшення пенсії склав 2090,32 грн. (понад 1500 грн.), у зв'язку з чим застосовано обмеження в індексації з 01.03.2025 грн. в сумі 590,32 грн. Тому розмір пенсії з 01.03.2025 року (з урахуванням такого обмеження) становив 18405,81 грн.

Вказані обставини підтверджуються матеріалами пенсійної справи позивача.

Дослідивши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, які правові норми належить застосувати до цих правовідносин, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню частково з таких підстав.

Статтею 1 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» визначено, що дія цього Закону поширюється на працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві, уранові, магнієві (солі калієво-магнієві та солі магнієві) та озокеритні руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості - за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України (далі - шахтарі), та членів їх сімей.

Відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» мінімальний розмір пенсії особам, на яких поширюється дія Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці", та працівникам, зайнятим повний робочий день під землею обслуговуванням зазначених осіб, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 року для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи у розмірі 80 відсотків заробітної плати (доходу) застрахованої особи, визначеної відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Аналогічні положення в аналогічних редакціях містяться в ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Так, ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» визначено, що мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.

Щодо індексації пенсій

Статтею 18 Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» визначено, що законами України з метою надання соціальної підтримки населенню України в цілому та окремим категоріям громадян встановлюються державні гарантії, зокрема щодо індексації доходів населення з метою підтримання достатнього життєвого рівня громадян та купівельної спроможності їх грошових доходів в умовах зростання цін.

Державні соціальні гарантії є обов'язковими для всіх державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності (ч. 2 ст. 19 зазначеного Закону).

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг; поріг індексації - це величина індексу споживчих цін, яка надає підстави для проведення індексації грошових доходів населення.

Статтею 2 вказаного Закону визначено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема: пенсії; стипендії; оплата праці (грошове забезпечення); суми виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, крім щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві (з урахуванням виплат на необхідний догляд за потерпілим) та членам їхніх сімей і пенсій, які індексуються відповідно до закону за цими видами страхування.

Індексація пенсій проводиться у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, із застосуванням коефіцієнта збільшення, що визначається відповідно до абзаців другого і третього частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (ч. 5 ст. 2 зазначеного Закону у редакції, яка згідно з внесеними до неї Законом України від 15.02.2022 року № 2040-IX змінами застосовується з 01.03.2022 року).

Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

Відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (у редакції, яка згідно з внесеними до неї Законом України від 15.02.2022 року № 2040-IX змінами застосовується з 01.03.2022 року) для забезпечення індексації пенсії щороку з 1 березня проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

Показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, щороку збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення.

У разі відсутності дефіциту коштів Пенсійного фонду для фінансування виплати пенсій у солідарній системі розмір щорічного збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, передбачений абзацом другим цієї частини, може бути збільшений, але не повинен перевищувати 100 відсотків показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення.

Розмір та порядок такого збільшення визначаються у межах бюджету Пенсійного фонду за рішенням Кабінету Міністрів України з урахуванням мінімального розміру збільшення, визначеного абзацом другим цієї частини.

З метою забезпечення ефективної реалізації права громадян на перерахунок пенсії (для забезпечення індексації пенсії) постановою Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 року № 124 затверджено, зокрема Порядок проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Згідно з п. 5 зазначеного Порядку у 2019 році перерахунок пенсій у зв'язку зі збільшенням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, проводиться шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховувався для обчислення пенсії, станом на 1 жовтня 2017 року на коефіцієнт, визначений згідно з абзацом першим пункту 4 цього Порядку.

Кожен наступний перерахунок у зв'язку зі збільшенням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, проводиться з урахуванням збільшеного у попередніх роках показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачені страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

Пунктом 4 зазначеного Порядку визначено, що розмір коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, визначається щороку Кабінетом Міністрів України у межах бюджету Пенсійного фонду України. При цьому в разі відсутності даних про заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії, для визначення розміру коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, враховується наявна заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії, з наступним перерахунком зазначеного коефіцієнта для підвищення пенсії відповідно до цього Порядку.

Перерахунок пенсій відповідно до цього Порядку проводиться щороку з 1 березня.

Кабінетом Міністрів України щорічно приймалися постанови, якими визначався розмір коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (індексації пенсії).

Так, були прийняті, зокрема:

- постанова Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 року № 168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році»

- постанова Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 року № 185 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році»

- постанова Кабінету Міністрів України від 25.02.2025 року № 209 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році».

Кожною із зазначених постанов визначено, що розмір збільшення в результаті перерахунку пенсії, передбаченого відповідними пунктами постанови, не може перевищувати 1500 гривень.

Отже, зазначеними постановами запроваджено тимчасове обмеження максимального розміру індексації пенсій сумою 1500 грн.

Застосовуючи до пенсії позивача такі обмеження суб'єктом владних повноважень не враховано те, що такі обмеження суперечать гарантіям, що надані позивачу абз. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», та порушують пенсійні права позивача.

З огляду на наведене порушені права позивача підлягають захисту шляхом, який обраний судом та гарантував би повне їх відновлення (п. 10 ч. 2 ст. 245 Кодексу адміністративного судочинства України).

При цьому основні позовні вимоги підлягають задоволенню повністю, а похідні - частково, оскільки перерахунок пенсії позивача, при якому порушені пенсійні права позивача (застосовані обмеження індексації пенсії з 01.03.2023 року та з 01.03.2025 року) проведений з 01.03.2025 року (а не з 01.03.2023 року, як помилково вважав позивач).

Вирішуючи спір судом враховані аналогічні правові висновки щодо застосування норм права у подібних правовідносинах, що викладені в постанові Верховного Суду від 26.08.2025 року у справі № 360/948/24, які відповідно до ч. 5 ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України мають бути враховані судом при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин.

Оскільки суд дійшов висновку про повне задоволення основних позовних вимог, тому судові витрати у вигляді судового збору, які оплачені позивачем в сумі 1064,96 грн., підлягають стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача - суб'єкта владних повноважень (ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України).

При обчисленні розміру судового збору судом враховані положення ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», згідно з якими при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Керуючись статтями 32, 139, 243 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (84122, Донецька обл., м. Слов'янськ, пл. Соборна, 3; код ЄДРПОУ 13486010) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 22.12.2025 року № 057250003353, прийняте щодо ОСОБА_1 , в частині обмеження розміру його пенсії, гарантованого ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», починаючи з 01.03.2025 року, шляхом застосування обмежень індексації пенсії з 01.03.2023 року та з 01.03.2025 року.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2025 року у відповідності до вимог абз. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» (без обмеження індексації пенсії), та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії, за вирахуванням виплачених сум пенсії.

В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (84122, Донецька обл., Краматорський р-н, м. Слов'янськ, пл. Соборна, 3; код ЄДРПОУ 13486010) на користь ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) здійснені ним документально підтверджені судові витрати в розмірі 1064,96 грн.

Рішення набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 255 КАС України, і може бути оскаржене до Першого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення судом складено 30 січня 2026 року.

Суддя Т.В. Логойда