Справа № 420/29529/25
29 січня 2026 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бездрабка О.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Департаменту документального забезпечення Національної поліції України про визнання дій протиправними та зобов'язання надати інформацію на запит,
встановив:
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся з позовною заявою до Департаменту документального забезпечення Національної поліції України (далі - відповідач), в якій просить визнати дії відповідача протиправними, щодо відмови розглядати запити (реєстраційні номери: вх. НПУ від 21.02.2025 № 473зі-2025, № 475зі-2025, № 476зі-2025, № 477зі-2025, № 479зі-2025, № 480зі-2025, № 481зі-2025, № 482зі-2025, № 483зі-2025, № 484зі-2025, № 485зі-2025) по суті, та зобов'язати відповідача прийняти та розглянути вищезазначені запити від 20.02.2025 р. по суті.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що 20.02.2025 р. ним було надіслано 11 запитів на публічну інформацію на електронну пошту Національної поліції України, на які 27.02.2025 р. надійшла відмова в їх розгляді у зв'язку з недотриманням вимог законодавства щодо оформлення запитів. Вважає такі дії відповідача протиправними, так як запити були оформлені відповідно до вимог чинного законодавства України, а посадові особи Департаменту документального забезпечення Національної поліції України, діючи всупереч Конституції України, порушили вимоги Закону України "Про доступ до публічної інформації" та конституційне право позивача на інформацію.
Ухвалою від 01.09.2025 р. відкрито спрощене провадження у справі та надано відповідача п'ятнадцятиденний строк для подання відзиву на позовну заяву.
17.09.2026 р. від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, згідно якого просить відмовити в задоволенні позову. Вказує на те, що 20.02.2025 р. на електронну поштову адресу для запитів на публічну інформацію Національної поліції України надійшли запити на інформацію від " ОСОБА_1 " (без зазначення інших ідентифікуючих особистих даних). Листом Департаменту документального забезпечення Національної поліції України від 27.02.2025 р. № 30679-2025 ОСОБА_1 надано відповідь на вказану ним електронну адресу - ІНФОРМАЦІЯ_1. Зауважує, що у поданих запитах було зазначено лише такі дані про запитувача як " ОСОБА_1 " без прізвища, з огляду на що не доведено, що порушене право належить саме позивачу. Тому, відсутній зв'язок між оскаржуваною відповіддю Департаменту документального забезпечення НПУ та суб'єктивним правом позивача. Згідно пункту 5 розділу 2 Порядку № 95 запит повинен містити прізвище, ім'я, по батькові (найменування) запитувача, його поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв'язку, якщо такий є. Тобто, спеціальним законодавством чітко встановлено вимогу для зазначення особою свого прізвища у запиті до НПУ, чого ОСОБА_1 не було вказано. Отже, вимога розпорядника, аби заявник чітко ідентифікував себе повним прізвищем, ім'ям, по батькові є правомірною та виправданою для належної комунікації та фіксації прав і обов'язків сторін. Запити ОСОБА_1 оформлено без дотримання вимог п.1 ч.5 ст.19 Закону № 2939-VI, у зв'язку з чим, з метою забезпечення реалізації законних прав на доступ до публічної інформації, а також наявності в НПУ правових підстав для надання запитуваних відомостей, запропоновано оформити відповідний запит належним чином, який надіслати до Національної поліції України на поштову або електронну поштову адресу (vidkrytist@police.gov.ua) для розгляду в установленому порядку.
23.09.2025 р. від позивача надійшла відповідь на відзив, в якій зазначає про безпідставність викладених у ній обставин.
Згідно ч.5 ст.262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Оскільки від сторін не надходило клопотання про розгляд справи в судовому засіданні, суд розглядає справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог виходячи з наступного.
Судом встановлено, що 20.02.0225 р. ОСОБА_1 направив на електронну пошту Національної поліції України (vidkrytist@police.gov.ua) 11 запитів на публічну інформацію (реєстраційні номери: вх. НПУ від 21.02.2025 № 473зі-2025, № 475зі-2025, № 476зі-2025, № 477зі-2025, № 479зі-2025, № 480зі-2025, № 481зі-2025, № 482зі-2025, № 483зі-2025, № 484зі-2025, № 485зі-2025), в яких просив:
- повідомте графік прийому громадян керівництвом Національної поліції України;
- повідомте організаційну структуру Національної поліції України;
- повідомте організаційну структуру Центрального органу управління Національної поліції України;
- повідомте повну назву посади, спеціальне звання, прізвище, ім'я, по батькові посадової особи, яка є керівником підрозділу, в якому безпосередньо служать (працюють) оператори колл-центру "гарячої лінії" Національної поліції України 0-800-50-02-02;
- повідомте інформацію щодо того, скільки загалом було розкрито злочинів органами (підрозділами) Національної поліції, у 2020 році; також повідомте інформацію щодо того, скільки загалом було розкрито злочинів органами (підрозділами) Національної поліції, у 2021 році; також повідомте інформацію щодо того, скільки загалом було розкрито злочинів органами (підрозділами) Національної поліції, у 2022 році; також повідомте інформацію щодо того, скільки загалом було розкрито злочинів органами (підрозділами) Національної поліції, у 2023 році; також повідомте інформацію щодо того, скільки загалом було розкрито злочинів органами (підрозділами) Національної поліції, у 2024 році; також повідомте інформацію щодо того, скільки загалом було розкрито злочинів органами (підрозділами) Національної поліції, у 2025 році;
- повідомте повну назву посади (включаючи повну назву підрозділу), спеціальне звання, прізвище, ім'я, по батькові посадової особи Департаменту документального забезпечення Національної поліції України, яка безпосередньо здійснює первинний аналіз електронних листів, які надходять на електронну пошту vidkrytist@police.gov.ua; також повідомте повну назву посади (включаючи повну назву підрозділу), спеціальне звання, прізвище, ім'я, по батькові посадової особи Департаменту документального забезпечення Національної поліції України, яка безпосередньо реєструє запити на публічну інформацію, які надходять за допомогою електронних листів, які надходять на електронну пошту vidkrytist@police.gov.ua;
- повідомте повну назву посади (включаючи повну назву підрозділу), спеціальне звання, прізвище, ім'я, по батькові посадової особи Департаменту документального забезпечення Національної поліції України, яка безпосередньо здійснює первинний аналіз електронних листів, які надходять на електронну пошту pg.npu@police.gov.ua; також повідомте повну назву посади (включаючи повну назву підрозділу), спеціальне звання, прізвище, ім'я, по батькові посадової особи Департаменту документального забезпечення Національної поліції України, яка безпосередньо реєструє звернення, які надходять на електронну пошту pg.npu@police.gov.ua;
- повідомте повну назву посади (включаючи повну назву підрозділу), спеціальне звання, прізвище, ім'я, по батькові посадової особи Департаменту документального забезпечення Національної поліції України, яка безпосередньо здійснює первинний аналіз електронних листів, які надходять на електронну пошту info@police.gov.ua; також повідомте повну назву посади (включаючи повну назву підрозділу), спеціальне звання, прізвище, ім'я, по батькові посадової особи Департаменту документального забезпечення Національної поліції України, яка безпосередньо реєструє звернення, які надходять на електронну пошту info@police.gov.ua; також повідомте повну назву посади (включаючи повну назву підрозділу), спеціальне звання, прізвище, ім'я, по батькові посадової особи Департаменту документального забезпечення Національної поліції України, яка безпосередньо реєструє запити, які надходять за допомогою електронних листів, які надходять на електронну пошту info@police.gov.ua;
- повідомте повну назву підрозділу Національної поліції України, який безпосередньо приймає та здійснює первинних аналіз електронних листів, які надходять на електронну пошту vidkrytist@police.gov.ua;
- повідомте повну назву підрозділу Національної поліції України, який безпосередньо приймає та здійснює первинних аналіз електронних листів, які надходять на електронну пошту pg.npu@police.gov.ua;
- повідомте повну назву підрозділу Національної поліції України, який безпосередньо приймає та здійснює первинних аналіз електронних листів, які надходять на електронну пошту info@police.gov.ua.
Запити надіслано з електронної пошти ІНФОРМАЦІЯ_1 та підписані "ОСОБА_1".
Листом від 27.02.2025 р. № 30679-2025 за підписом заступника начальника Департаменту документального забезпечення Національної поліції України позивачу повідомлено, що згідно з пунктом 1 частини першої статті 12 Закону України "Про доступ до публічної інформації" запитувачами інформації є фізичні, юридичні особи, об'єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб'єктів владних повноважень. Таким чином, пунктом 1 частини першої статті 12 Закону встановлено вичерпний перелік осіб, які мають законні підстави вимагати від розпорядників інформації надання їм відповіді щодо порушених у запиті питань. Пунктом 1 частини п'ятої статті 19 Закону передбачено, що запит на інформацію має містити ім'я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер зв'язку, якщо такий є. Відповідно до статті 28 Цивільного кодексу України ім'я фізичної особи, яка є громадянином України, складається з прізвища, власного імені та по батькові, якщо інше не випливає із закону або звичаю національної меншини, до якої вона належить. З урахуванням наведеного, Ваш запит оформлено без дотримання вимог пункту 1 частини п'ятої статті 19 Закону, у зв'язку з чим, з метою забезпечення реалізації Ваших законних прав на доступ до публічної інформації, а також наявності в ГПУ правових підстав для надання запитуваних відомостей, пропонуємо Вам оформити відповідний запит належним чином, який надіслати до Національної поліції на поштову або електронну поштову адресу (vidkrytist@police.gov.ua) для розгляду в установленому порядку.
Вважаючи такі дії відповідача протиправними, позивач звернувся до суду з даною позовною заявою.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступних приписів законодавства.
Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 40 Конституції України передбачено, що усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.
Згідно зі статтею 5 Закону України "Про інформацію" від 02.0.1992 р. № 2657-ХІІ (далі - Закон № 2657-ХІІ) кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.
Реалізація права на інформацію не повинна порушувати громадські, політичні, економічні, соціальні, духовні, екологічні та інші права, свободи і законні інтереси інших громадян, права та інтереси юридичних осіб.
Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, що становить суспільний інтерес, визначений Законом України "Про доступ до публічної інформації" від 13.01.2011 р. № 2939-VI (далі - Закон № 2939-VI).
Відповідно до статті 1 Закону № 2939-VI публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом. Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.
Метою цього Закону є забезпечення прозорості та відкритості суб'єктів владних повноважень і створення механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації (стаття 2 Закону № 2939-VI).
Статтею 3 Закону № 2939-VI визначені гарантії забезпечення права на публічну інформацію, зокрема: обов'язок розпорядників інформації надавати інформацію, крім випадків, передбачених законом, визначення розпорядником інформації спеціальних структурних підрозділів або посадових осіб, які організовують у встановленому порядку доступ до публічної інформації, якою він володіє, максимальне спрощення процедури подання запиту та отримання інформації.
Відповідно до статті 5 Закону № 2939-VI одним із способів доступу до інформації є надання такої за запитами на інформацію.
Згідно зі статтею 12 Закону № 2939-VI суб'єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації є: 1) запитувачі інформації - фізичні, юридичні особи, об'єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб'єктів владних повноважень; 2) розпорядники інформації - суб'єкти, визначені у статті 13 цього Закону; 3) структурний підрозділ або відповідальна особа з питань запитів на інформацію розпорядників інформації.
Пунктом 1 частини 1 статті 13 Закону № 2939-VI встановлено, що розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються: суб'єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб'єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов'язковими для виконання.
Усі розпорядники інформації незалежно від нормативно-правового акта, на підставі якого вони діють, при вирішенні питань щодо доступу до інформації мають керуватися цим Законом (частина 4 статті 13 Закону № 2939-VI).
Відповідно до статті 14 Закону № 2939-VI розпорядники інформації зобов'язані: 1) оприлюднювати інформацію, передбачену цим та іншими законами; 2) систематично вести облік документів, що знаходяться в їхньому володінні; 3) вести облік запитів на інформацію; 4) визначати спеціальні місця для роботи запитувачів з документами чи їх копіями, а також надавати право запитувачам робити виписки з них, фотографувати, копіювати, сканувати їх, записувати на будь-які носії інформації тощо; 5) мати спеціальні структурні підрозділи або призначати відповідальних осіб для забезпечення доступу запитувачів до інформації та оприлюднення інформації; 6) надавати та оприлюднювати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об'єктивність наданої інформації і оновлювати оприлюднену інформацію.
Згідно частин першої-четвертої статті 19 Закону № 2939-VI запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні. Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту. Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним. Запити можуть подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача. Письмовий запит подається в довільній формі.
За приписами частини п'ятої статті 19 Закону № 2939-VI запит на інформацію має містити: 1) ім'я (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв'язку, якщо такий є; 2) загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит, якщо запитувачу це відомо; 3) підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.
Згідно частини шостої статті 19 Закону № 2939-VI з метою спрощення процедури оформлення письмових запитів на інформацію особа може подавати запит шляхом заповнення відповідних форм запитів на інформацію, які можна отримати в розпорядника інформації та на офіційному веб-сайті відповідного розпорядника. Зазначені форми мають містити стислу інструкцію щодо процедури подання запиту на інформацію, її отримання тощо.
Відповідно до частини 1 статті 20 Закону № 2939-VI розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.
Частиною 1 статті 22 Закону № 2939-VI визначено, що розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту в таких випадках:
1) розпорядник інформації не володіє і не зобов'язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит;
2) інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом відповідно до частини другої статті 6 цього Закону;
3) особа, яка подала запит на інформацію, не оплатила передбачені статтею 21 цього Закону фактичні витрати, пов'язані з копіюванням або друком;
4) не дотримано вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною п'ятою статті 19 цього Закон.
Згідно із частиною 2 статті 22 Закону № 2939-VI відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою в наданні інформації.
Розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов'язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача. У такому разі відлік строку розгляду запиту на інформацію починається з дня отримання запиту належним розпорядником (частина 3 статті 22 Закону №2 939-VI).
За змістом ч.4, ч.5 ст.22 Закону відмова в задоволенні запиту на інформацію надається в письмовій формі та у ній має бути зазначено мотивовану підставу відмови.
Запитувач має право оскаржити: 1) відмову в задоволенні запиту на інформацію; 2) відстрочку задоволення запиту на інформацію; 3) ненадання відповіді на запит на інформацію; 4) надання недостовірної або неповної інформації; 5) несвоєчасне надання інформації; 6) невиконання розпорядниками обов'язку оприлюднювати інформацію відповідно до статті 15 цього Закону; 7) інші рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації, що порушили законні права та інтереси запитувача. (ч.2 ст.23 Закону №2939-VI)
Отже, громадяни мають право звертатись із інформаційними запитами до суб'єктів владних повноважень та інших розпорядників публічної інформації. Запит може надаватися у письмовій формі чи іншій формі (поштою, факсом, телефоном, електронною поштою) на вибір запитувача. Розпорядник інформації, у свою чергу, зобов'язаний надати відповідь на запит не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту. Проте, строк може бути продовженим у разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних. Також, запитувачу інформації забезпечено право на оскарження дій або бездіяльності розпорядника інформації.
Велика Палата Верховного Суду вже неодноразово у своїх постановах, застосовуючи частину першу статті 1 Закону № 2939-VI, зазначала про такі обов'язкові ознаки публічної інформації, як документованість, створення (отримання) інформації суб'єктом владних повноважень у процесі виконання своїх повноважень або знаходження у володінні цього суб'єкта з інших підстав. Розпорядник публічної інформації зобов'язаний надати ту публічну інформацію, якою він володіє і яка певним чином задокументована (відображена на матеріальних носіях) (постановах Великої Палати Верховного Суду від 10.02.2021 р. у справі № 9901/22/20, від 19.10.2023 р. у справі № 9901/337/21, від 20.02.2025 р. у справі № 990/324/24).
Тобто розпорядник може і повинен надати ту інформацію, яка вже існує і заздалегідь зафіксована на будь-яких носіях.
Як вже зазначалося, запити позивача від 20.02.2025 р., адресовані Національній поліції України, стосувався питання надання інформації щодо графіку прийому громадян керівництвом Національної поліції України, організаційних структур Національної поліції України, Центрального органу управління Національної поліції України, посадових осіб операторів колл-центру "гарячої лінії" Національної поліції України, кількості розкритих злочинів за 2020-2025 років, посадових осіб Департаменту документального забезпечення Національної поліції та назви підрозділу Національної поліції України, які здійснюють первинних аналіз електронних листів, реєстрацію звернень, запитів на публічну інформацію, що надходять на електронні пошти vidkrytist@police.gov.ua, pg.npu@police.gov.ua, info@police.gov.ua.
Листом від 27.02.2025 р. № 30679-2025 Департамент документального забезпечення Національної поліції України фактично відмовив у наданні запитуваної інформації з посиланням на невідповідність запитів вимог пункту 1 частини п'ятої статті 19 Закону № 2939-VI.
Суд вважає таку відмову протиправною, оскільки запити надіслані з електронної пошти ІНФОРМАЦІЯ_1 та підписані "ОСОБА_1" з проханням відповідь на запит за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, що відповідає вимогам частини п'ятої статті 19 Закону № 2939-VI.
Доводи відповідача про необхідність зазначення у запитах прізвища запитувача інформації суд вважає безпідставними, так як відповідно до пункту 9.6 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 29.09.2016 р. № 10 вимога зазначати у запиті ім'я (найменування) запитувача є для розпорядника інформативною та не впливає на умови виконання ним вимог Закону. Обов'язок розпорядника надати інформацію (документи) на запит не змінюється залежно від особи запитувача та зазначення у запиті його імені, якщо підстави для обмеження доступу до такої інформації відсутні (стаття 19 Закону № 2939-VI). Контактна інформація (поштова адреса чи адреса електронної пошти, а також номер засобу зв'язку) необхідна для того, щоб розпорядник інформації мав змогу надіслати запитувачу відповідь на актуальну адресу, а також для зворотного зв'язку із запитувачем (наприклад, для уточнення запитуваної інформації, повідомлення про відправлення відповіді тощо). Якщо у запиті вказано контактну інформацію, якої достатньо для належного виконання розпорядником свого обов'язку, а саме надання відповіді на запит, то встановлення особи запитувача не має суттєвого значення для прийняття розпорядником рішення про надання інформації. При вирішенні питання щодо того, чи надавати інформацію у відповідь на запит, будь-який розпорядник інформації повинен акцентувати увагу не на особі запитувача чи обставинах його життя, а виходити з того, що така інформація розкривається необмеженому колу осіб.
Суд зауважує, що вказана у запитах інформація щодо запитувача ("ОСОБА_1", електронна пошти ІНФОРМАЦІЯ_1 ) є достатньою, а тому відповідач повинен був надати відповідь на запити позивача.
При цьому, посилання відповідача у відзиві на пункт 5 розділу 2 Порядку складання та надання запитів на отримання публічної інформації, розпорядником якої є Національна поліція України, затвердженого наказом МВС від 07.02.2017 р. № 95, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.03.2017 р. за № 284/30152, яким, серед іншого, що запит повинен містити прізвище, суд відхиляє з вищенаведених підстав.
Отже, враховуючи викладене, суд приходить до висновку про протиправність дій відповідача щодо відмови в розгляді запитів ОСОБА_1 від 20.02.2025 р. (реєстраційні номери: вх. НПУ від 21.02.2025 № 473зі-2025, № 475зі-2025, № 476зі-2025, № 477зі-2025, № 479зі-2025, № 480зі-2025, № 481зі-2025, № 482зі-2025, № 483зі-2025, № 484зі-2025, № 485зі-2025) та з метою поновлення порушених прав позивача Департамент документального забезпечення Національної поліції України необхідно зобов'язати розглянути вказані запити від 20.02.2025 р.
Відповідно до ч.1 ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно ч.1 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Приписами ч.1 ст.77 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2 ст.77 КАС України).
З огляду на викладене, позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Оскільки за результатами розгляду справи суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог, то сплачений позивачем судовий збір у розмірі 968,96 грн. підлягає стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись ст.ст.9, 14, 73-78, 90, 139, 143, 242-246, 262 КАС України, суд -
вирішив:
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Департаменту документального забезпечення Національної поліції України (01601, м.Київ, вул.Богомольця, буд.10, код ЄДРПОУ 40108578) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити.
Визнати протиправними дії Департаменту документального забезпечення Національної поліції України (01601, м.Київ, вул.Богомольця, буд.10, код ЄДРПОУ 40108578) щодо відмови в розгляді запитів ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) від 20.02.2025 р. (реєстраційні номери: вх. НПУ від 21.02.2025 № 473зі-2025, № 475зі-2025, № 476зі-2025, № 477зі-2025, № 479зі-2025, № 480зі-2025, № 481зі-2025, № 482зі-2025, № 483зі-2025, № 484зі-2025, № 485зі-2025).
Зобов'язати Департамент документального забезпечення Національної поліції України (01601, м.Київ, вул.Богомольця, буд.10, код ЄДРПОУ 40108578) розглянути запити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) від 20.02.2025 р. (реєстраційні номери: вх. НПУ від 21.02.2025 № 473зі-2025, № 475зі-2025, № 476зі-2025, № 477зі-2025, № 479зі-2025, № 480зі-2025, № 481зі-2025, № 482зі-2025, № 483зі-2025, № 484зі-2025, № 485зі-2025) по суті.
Стягнути з Департаменту документального забезпечення Національної поліції України (01601, м.Київ, вул.Богомольця, буд.10, код ЄДРПОУ 40108578) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) судовий збір у сумі 968 (дев'ятсот шістдесят вісім) грн. 96 коп.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя О.І. Бездрабко