Ухвала від 29.01.2026 по справі 420/1851/26

Справа № 420/1851/26

УХВАЛА

29 січня 2026 року м.Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Радчук А.А., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, в якій позивач просить суд:

визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області протиправними;

визначити порядок проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 згідно рішення Одеського окружного адміністративного суду від 30 червня 2025 року по справі №420/15565/25;

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області з 01.07.2023 року нарахувати та виплатити ОСОБА_1 щомісячну доплату до пенсії у розмірі 2000 грн відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» з урахуванням раніше виплачених сум., без обмеження максимального розміру пенсії;

долучити справу №420/15565/25;

витребувати у відповідача Протокол перерахунку пенсії ОСОБА_1 по рішенню суда від 30 червня 2025 року, а також матеріали пенсійної справи.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суддя дійшов висновку про наявність підстав для відмови у відкритті провадження.

Пунктами 3, 4 та 6 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до пункту другого частини першої статті 170 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо: у спорі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав є такі, що набрали законної сили, рішення або постанова суду, ухвала про закриття провадження в адміністративній справі.

Відповідно до відомостей з КП «ДСС» судом встановлено, що рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 24.06.2024 року в справі №420/34839/23 адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області задоволено частково.

Суд вирішив:

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо обмеження ОСОБА_1 з 01.07.2023 р. пенсії максимальним розміром, з урахуванням сум індексацій, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України № 118 від 16 лютого 2022 року “Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році» та Постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2023 року №168 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році».

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити ОСОБА_1 з 01.07.2023 р. виплату пенсії без обмеження максимальним розміром пенсії, з урахуванням сум індексацій, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України № 118 від 16 лютого 2022 року “Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році» та Постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2023 року №168 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» та раніше виплачених сум.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 30.06.2025 року в справі №420/15565/25 адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області задоволено частково. Суд вирішив:

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови ОСОБА_1 у нарахуванні та виплаті з 01.07.2023 року щомісячної доплати до пенсії у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» у розмірі 2000 грн.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області з 01.07.2023 року нарахувати та виплатити ОСОБА_1 щомісячну доплату до пенсії у розмірі 2000 грн. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб», з урахуванням раніше виплачених сум.

В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.

На виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 30.06.2025 по справі №420/15565/25, Головним управлінням ПФУ в Одеській області ОСОБА_1 проведено перерахунок пенсії. При цьому, листом від 14.10.2025 року ОСОБА_1 , повідомлено, що оскільки рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 24.06.2024 року в справі №420/34839/23 було здійснено перерахунок пенсії без обмеження максимальним розміром, тому доплата згідно з рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 30.06.2025 року в справі №420/15565/25 відсутня.

З поданого адміністративного позову слідує, що позивач просить суд виконати належним чином рішення Одеського окружного адміністративного суду від 30.06.2025 року в справі №420/15565/25 в частині нарахування та виплати доплати до пенсії у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 року №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» у розмірі 2000 грн.

Разом з цим, щодо заявлених позовних вимог вже наявне рішення суду, що набрало законної сили, та яким, зокрема, покладено обов'язок щодо виплати перерахованих сум пенсії, а відтак вказане питання має вирішуватися в порядку виконання рішення суду у справі №420/15565/25.

Отже, між сторонами відсутній новий спір.

У свою чергу, ОСОБА_1 не позбавлений можливості звернутися до Одеського окружного адміністративного суду із заявою в порядку статтей 382, 383 КАС України щодо належного виконання рішення суду від 30.06.2025 року у справі №420/15565/25.

Підсумовуючи, суд дійшов висновку про наявність підстав для відмови у відкритті провадження в адміністративній справі №420/1851/26 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити дії, оскільки заявлені вимоги щодо виконання Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області рішення Одеського окружного адміністративного суду від 30.06.2025 року в справі №420/15565/25 не підлягає розгляду в позовному провадженні.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 170, 248, 294, 295 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити дії.

Роз'яснити позивачу, що повторне звернення тієї самої особи до адміністративного суду з адміністративним позовом з тих самих предмета і підстав та до того самого відповідача, як той, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами повернути позивачу.

Ухвала набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст.256 КАС України.

Ухвала може бути оскаржена в порядку та строки встановлені ст.ст. 293-295 КАС України.

Суддя А.А. Радчук