30 січня 2026 року Справа № 280/10498/25 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Татаринова Д.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69005, м. Запоріжжя, пр-т. Соборний, 158-б, ЄДРПОУ 20490012) про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити дії, -
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі - відповідач), в якій позивач просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення відповідача від 03 листопада 2025 року № 8001-107242932-2025-1 щодо відмови у призначенні та виплаті ОСОБА_1 передбаченої Законом України "Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської федерації проти України" одноразової грошової допомоги за шкоду життю (в результаті смерті її чоловіка - ОСОБА_2 );
- зобов'язати відповідача призначити та виплатити ОСОБА_1 одноразову грошову допомогу, передбачену Законом України "Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської федерації проти України", за шкоду життю (в результаті смерті її чоловіка - ОСОБА_2 ).
В обґрунтування заявлених вимог зазначає, що чоловік позивача ОСОБА_2 , який працював у ПрАТ «Новомиколаївський молокозавод» помер внаслідок ракетного обстрілу під час збору молока від населення у Синельніківському районі Дніпропетровської області. У зв'язку з цією обставиною, дружина померлого ОСОБА_2 , ОСОБА_1 звернулась до Головного управління Пенсійного Фонду України в Запорізькій області з заявою про призначення та виплату одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури. Рішенням Головного управління Пенсійного Фонду України в Запорізькій області від 03 листопада 2025 року № 8001-107242932-2025-1 відмовлено у призначенні та виплаті одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, у зв'язку з не віднесенням Приватного акціонерного товариства «Новомиколаївський молокозавод», на якому працював загиблий ОСОБА_2 , до об'єкта критичної інфраструктури. Згідно відповіді Адміністрації Держспецзв'язку від 03 листопада 2025 року №07/01/02- 11823/2025 інформація про об'єкт оператора критичної інфраструктури ПрАТ "Новомиколаївський молокозавод" у Реєстрі об'єктів критичної інфраструктури відсутня. Позивач вважає таке рішення протиправним та просить його скасувати. Просить позов задовольнити.
Ухвалою суду від 01 грудня 2025 року відкрито провадження у справі, призначено справу до судового розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.
Відповідач 11 грудня 2025 року подав відзив на позовну заяву, в якому заперечує проти задоволення позову в повному обсязі та зазначає, що оскільки ПрАТ "Новомиколаївський молокозавод" відсутній у Реєстрі об'єктів критичної інфраструктури, оскаржуване рішення про відмову у виплаті позивачу одноразової грошової допомоги є правомірним та таким, що відповідає вимогам чинного законодавства України. В задоволенні позову просить відмовити.
На підставі матеріалів справи, суд встановив наступні обставини.
Позивач, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянкою України, що підтверджується паспортом серії НОМЕР_2 від 27 серпня 1997 року.
Відповідно до свідоцтва про укладення шлюбу серії НОМЕР_3 від 06 грудня 1991 року між ОСОБА_3 та ОСОБА_4 (прізвище після одруження - ОСОБА_5 ) 06 грудня 1991 року укладено шлюб.
Як встановлено судом з наданих сторонами свідоцтва про смерть серії НОМЕР_4 , акту спеціального розслідування нещасного випадку від 12 вересня 2025 року, затвердженого т.в.о. начальника Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці С.В. Бланк, 12 липня 2025 року із ОСОБА_2 - водієм 3-го класу ПрAT «НОВОМИКОЛАЇВСЬКИЙ МОЛОКОЗАВОД» стався нещасний випадок пов'язаний із виробництвом при переїзді мосту через річку Вовча між населеними пунктами Великомихайлівка та Орестопіль на території Синельниківського району, Дніпропетровської області під час виконання ним своїх трудових обов'язків, в результаті здійснення обстрілів, внаслідок порушення законів та звичаїв війни військовослужбовцями підрозділів збройних сил чи інших відомств російської федерації.
21 жовтня 2025 року позивач звернулась до відповідача із заявою про призначення одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівнику об'єкта критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України.
До заяви додано: АКТ Н-1 (акт розслідування нещасного випадку); довідку про відкритий рахунок в банку; довідку про присвоєння ідентифікаційного номера; заява, паспорт; свідоцтво про смерть; свідоцтво про шлюб; трудова книжка.
Рішенням № 8001-107242932-2025- 1 від 03 листопада 2025 року відповідач відмовив позивачу в призначенні і виплаті одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України у зв'язку з тим, що станом на дату настання нещасного випадку ОСОБА_2 не належав до числа працівників об'єктів критичної інфраструктури.
Не погоджуючись із таким рішенням відповідача позивач звернувся до суду із даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд виходить із наступного.
Підтримка деяких категорій осіб, які стали особами з інвалідністю у зв'язку з пораненням, каліцтвом, контузією або внаслідок захворювання, пов'язаних з виконанням посадових (службових, професійних) обов'язків у період військової агресії Російської Федерації проти України в районах проведення воєнних (бойових) дій або в районах, що піддавалися бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам, а у разі загибелі (смерті) зазначених осіб - на підтримку членів їхніх сімей визначена Законом України "Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України" від 20 березня 2023 року № 2980-IX (далі - Закон № 2980).
Відповідно до частини першої статті 1 Закону № 2980 право на призначення і виплату одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю мають особи з числа працівників об'єктів критичної інфраструктури, державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, які стали особами з інвалідністю у зв'язку з пораненням, каліцтвом, контузією або внаслідок захворювання, пов'язаних з виконанням посадових (службових, професійних) обов'язків у період військової агресії Російської Федерації проти України в районах проведення після 24 лютого 2022 року воєнних (бойових) дій або в районах, що піддавалися після цієї дати бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам.
На підставі частини третьої статті 1 Закону № 2980 до членів сімей загиблих (померлих) осіб, зазначених у частині першій цієї статті, належать (…) один із подружжя, який пережив загиблу (померлу) особу.
Згідно з пунктом 4 частини першої статті 2 Закону № 2980 одноразова грошова допомога за шкоду життю та здоров'ю, на яку має право особа згідно із цим Законом, встановлюється у таких розмірах: у разі загибелі (смерті) - 1 мільйон гривень.
Відповідно до частини шостої статті 3 Закону № 2980 порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України затверджено Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України від 27 грудня 2023 року № 1396 (далі - Порядок № 1396 в редакції, чинній станом на дату виникнення спірних правовідносин).
Пунктом 2 Порядку № 1396 визначено, що особи, які відповідно до статті 1 Закону мають право на отримання одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю (далі - отримувачі), подають до територіального органу Пенсійного фонду України (далі - уповноважений орган) заяву про призначення і виплату одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України (далі - заява), за формою згідно з додатком.
Згідно з пунктом 3 Порядку № 1396 одноразова грошова допомога за шкоду життю та здоров'ю виплачується в розмірах, визначених частиною першою статті 2 Закону.
Відповідно до пункту 10 Порядку № 1396 призначення і виплата одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю здійснюється на підставі таких документів та відомостей:
- заяви кожної особи, яка має право на отримання одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, або законного представника про призначення одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю (за малолітніх або неповнолітніх осіб заяву подає один із батьків, опікун, піклувальник або інший законний представник, за недієздатну особу або особу, цивільна дієздатність якої обмежена, - опікун або піклувальник відповідно);
- копії особистого розпорядження (у разі наявності), засвідченої командиром/керівником підрозділу/керівником органу, в якому особа, зазначена в частині першій статті 1 Закону, служила/працювала, або нотаріусом;
- копії паспорта громадянина України/тимчасового посвідчення громадянина України (для громадян України)/копії паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, посвідки на постійне проживання, посвідки на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, або іншого документа, що підтверджує законність перебування іноземця чи особи без громадянства на території України, крім довідки про звернення за захистом в Україні (для іноземців та осіб без громадянства), відомості про унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);
- копії документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків відповідно до закону);
- акта (копії нотаріально засвідченого акта) розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку, гострого професійного захворювання (отруєння), аварії, що стався (сталося/сталася), згідно з додатком 11 до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 337 (Офіційний вісник України, 2019 р., № 34, ст. 1217), або акта (копії нотаріально засвідченого акта) спеціального розслідування нещасного випадку, що стався, за формою Н-1 згідно з додатком 11-1 до зазначеного Порядку;
- реквізитів рахунка в установі банку, відкритого на ім'я отримувача, а в разі виплати на користь малолітньої та/або неповнолітньої дитини - відкритого на ім'я одного з батьків, опікуна, піклувальника або іншого законного представника;
- копії свідоцтва про шлюб або витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу - для дружини/чоловіка загиблого (померлого);
- копії рішення суду, яке набрало законної сили, що підтверджує факт проживання однією сім'єю, але не перебування у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, - для жінки/чоловіка загиблого (померлого);
- копії свідоцтва про народження або витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження отримувача - для підтвердження юридичного зв'язку походження або усиновлення дітей загиблого (померлого) незалежно від віку (також у разі внесення змін до актового запису про народження у зв'язку з усиновленням та запису усиновлювача матір'ю, батьком дитини);
- копії свідоцтва про народження або витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження отримувача - для внуків загиблої (померлої) особи, якщо на момент її загибелі (смерті) їх батьки загинули (померли);
- копії свідоцтва про народження або витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження отримувача - для батьків загиблого (померлого);
- копії довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією або витягу з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи (для осіб з інвалідністю, зазначених в абзаці другому частини четвертої статті 1 Закону);
- копії довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією або витягу з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи щодо встановлення групи інвалідності, тобто первинних витягу з рішення або довідки до акта, прийнятого після отримання поранення, каліцтва, контузії або внаслідок захворювання, пов'язаних з виконанням посадових (службових, професійних) обов'язків у період військової агресії Російської Федерації проти України в районах проведення після 24 лютого 2022 р. воєнних (бойових) дій або в районах, що піддавалися після цієї дати бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам (для осіб з інвалідністю, зазначених у частині першій статті 1 Закону);
- відомості про трудову діяльність (для осіб, зазначених у частині першій статті 1 Закону);
- копії рішення суду про обмеження цивільної дієздатності отримувача або визнання недієздатним отримувача (для осіб, цивільна дієздатність яких обмежена, та недієздатних осіб);
- копії рішення суду або органу опіки та піклування про призначення отримувачу опікуна або піклувальника (для опікунів та піклувальників);
- копії свідоцтва про смерть (для членів сім'ї загиблого (померлого);
- копії рішення суду про усиновлення (якщо в актовому записі про народження усиновлювач не записаний матір'ю, батьком дитини);
- засвідченої копії рішення суду, що набрало законної сили, або нотаріально посвідченого правочину, що підтверджуватиме факт перебування отримувача на утриманні загиблого (померлого) (для членів сім'ї загиблого (померлого), що перебували на його утриманні).
Заява із сканованими копіями необхідних документів може бути подана в електронній формі через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України із використанням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.
Заява подається отримувачем особисто або його законним представником.
Заяви, подані отримувачами до різних уповноважених органів, передаються разом з документами, передбаченими цим пунктом, уповноваженому органу, яким розглядалася (розглядається) заява, подана першою.
Уповноважений орган безоплатно в порядку електронної взаємодії (за наявності технічної можливості) отримує необхідну інформацію про отримувачів від державних органів, які є власниками (розпорядниками, держателями, володільцями, адміністраторами тощо) інформаційних (автоматизованих), інформаційно-комунікаційних, комунікаційних і довідкових систем, реєстрів і банків даних, зокрема з Єдиного державного демографічного реєстру, Державного реєстру актів цивільного стану громадян, Єдиного державного реєстру судових рішень, Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, банку даних про дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, і сім'ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів.
Порядок отримання інформації з реєстрів та інформаційних баз даних, зокрема через систему електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів у порядку, передбаченому законодавством, її структура і формат визначаються власником (розпорядником, держателем, володільцем, адміністратором тощо) персональних даних, що містяться у відповідних реєстрах чи базах даних.
За наявності електронної інформаційної взаємодії між Пенсійним фондом України та державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами або організаціями, у володінні яких перебуває інформація, необхідна для призначення одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, така інформація особами, які мають право на її виплату, не надається.
У разі відмови від отримання одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю подається заява, справжність підпису на якій засвідчується нотаріально в установленому законодавством порядку.
На підставі пункту 11 Порядку № 1396 після отримання заяви з документами працівник уповноваженого органу здійснює заходи з ідентифікації отримувача шляхом отримання з відповідних інформаційних систем необхідних відомостей, передбачених пунктом 10 цього Порядку, перевіряє зміст і належне оформлення документів, відповідність викладених у них відомостей про отримувача, сканує документи, які надано в оригіналі, та повертає їх отримувачу.
Для встановлення факту віднесення об'єкта інфраструктури, на якому служить/працює (служила/працювала) особа, зазначена у частині першій статті 1 Закону, до об'єкта критичної інфраструктури працівник уповноваженого органу надсилає до уповноваженого органу у сфері захисту критичної інфраструктури письмовий запит щодо надання інформації про включення об'єкта до Реєстру об'єктів критичної інфраструктури та набуття ним правового статусу об'єкта критичної інфраструктури.
Для цілей цього Порядку до об'єктів критичної інфраструктури належать об'єкти інфраструктури, які зазнали уражень внаслідок військової агресії російської федерації проти України в районах проведення після 24 лютого 2022 року воєнних (бойових) дій або в районах, що піддавалися після цієї дати бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам, за умови, що такі об'єкти після збройного нападу включені до Реєстру об'єктів критичної інфраструктури та набули правового статусу об'єкта критичної інфраструктури.
Особи з числа працівників об'єктів критичної інфраструктури, які стали особами з інвалідністю у зв'язку з пораненням, каліцтвом, контузією або внаслідок захворювання, пов'язаних з виконанням посадових (службових, професійних) обов'язків у період військової агресії Російської Федерації проти України в районах проведення після 24 лютого 2022 року воєнних (бойових) дій або в районах, що піддавалися після цієї дати бомбардуванням, авіаударам та іншим збройним нападам, а в разі їх загибелі (смерті) за таких обставин - члени сімей мають право на призначення і виплату одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю за умови, що такі об'єкти інфраструктури після збройного нападу включені до Реєстру об'єктів критичної інфраструктури та набули правового статусу об'єкта критичної інфраструктури.
Аналіз вищезазначених положень нормативно-правових актів свідчить, що в разі, зокрема, загибелі працівника об'єкту критичної інфраструктури члени його сім'ї мають право на призначення і виплату одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, але за наявності двох умов:
1. Такі об'єкти інфраструктури після збройного нападу включені до Реєстру об'єктів критичної інфраструктури.
2. Такі об'єкти інфраструктури набули правового статусу об'єкта критичної інфраструктури.
Як свідчать матеріали справи, з урахуванням Акту спеціального розслідування нещасних випадків від 29 вересня 2025 року, ОСОБА_2 , чоловік позивача, займаючи посаду 3-го класу ПрAT «НОВОМИКОЛАЇВСЬКИЙ МОЛОКОЗАВОД», загинув ІНФОРМАЦІЯ_2 внаслідок нещасного випадку, що стався із ним при переїзді мосту через річку Вовча між населеними пунктами Великомихайлівка та Орестопіль на території Синельниківського району, Дніпропетровської області під час виконання ним своїх трудових обов'язків, в результаті здійснення обстрілів, внаслідок порушення законів та звичаїв війни військовослужбовцями підрозділів збройних сил чи інших відомств російської федерації.
Позивач звернулася з заявою до відповідача про призначення одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, завдану працівнику об'єкта критичної інфраструктури внаслідок військової агресії російської федерації проти України.
Пенсійний орган 30 жовтня 2025 року звернувся до Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України із запитом про надання інформації щодо включення ПрАТ "Новомиколаївський молокозавод" (ЄДРПОУ 05500144), який розташований за адресою: 70101, Запорізька область, Запорізький район, селище Новомиколаївка, вулиця Українська, будинок 9 до об'єкта критичної інфраструктури (далі - ОКІ) та набуття ним правового статусу ОКІ.
Згідно з відповіддю Адміністрації Держспецзв'язку від 03 листопада 2025 року №07/01/02- 11823/2025 інформація про об'єкт оператора критичної інфраструктури ПрАТ "Новомиколаївський молокозавод" у Реєстрі об'єктів критичної інфраструктури відсутня.
Таким чином, оскільки ПрАТ "Новомиколаївський молокозавод" не включено до Реєстру об'єктів критичної інфраструктури та не набуло правового статусу об'єкта критичної інфраструктури, тому відсутні підстави для призначення і виплати позивачу одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров'ю, передбачену Законом України "Про одноразову грошову допомогу за шкоду життю та здоров'ю, шкоду працівникам об'єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України".
З приводу посилань представника позивача на постанову Кабінету Міністрів України «Деякі питання об'єктів критичної інфраструктури» від 09 жовтня 2020 року № 1109, якою затверджено Порядок віднесення об'єктів до критичної інфраструктури (далі - Порядок № 1109, як підставу віднесення ПрАТ "Новомиколаївський молокозавод" до об'єктів критичної інфраструктури, суд зазначає наступне.
Вищезазначений порядок визначає механізм віднесення об'єктів до критичної інфраструктури та їх категоризації.
Згідно Порядку № 1109 харчова промисловість та агропромисловий комплекс (виробництво та переробка сільськогосподарської та/або харчової продукції) віднесена до переліку секторів критичної інфраструктури.
Однак, цей же порядок затверджує Порядок віднесення об'єктів до критичної інфраструктури та Методику категоризації об'єктів критичної інфраструктури, яка визначає механізм та критерії віднесення об'єкта критичної інфраструктури до однієї з категорій критичності, з урахуванням яких підприємство, у разі його відповідності порядку та методики, можуть бути віднесені до переліку об'єктів критичної інфраструктури.
Суд зауважує, що сам по собі факт приналежності підприємства до переліку секторів критичної інфраструктури, без його відповідності Порядку віднесення об'єктів до критичної інфраструктури та Методики категоризації об'єктів критичної інфраструктури, затверджених Порядком № 1109, не свідчить про приналежність підприємства до об'єктів критичної інфраструктури.
В матеріалах справи відсутні аргументи представника позивача та докази, з урахуванням яких на підставі Порядку № 1109 суд міг би прийти до висновку про можливість набуття ПрАТ "Новомиколаївський молокозавод" статусу об'єкту критичної інфраструктури.
З огляду на вказане, суд відхиляє доводи представника позивача, що ПрАТ "Новомиколаївський молокозавод" з урахуванням Порядку № 1109 належить до об'єктів критичної інфраструктури.
Враховуючи вищевикладене підстави для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 відсутні.
Згідно з частинами 1, 2 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.
Відповідно до положень статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Оскільки суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову, розподіл судових витрат з урахуванням положень статті 139 КАС України не здійснюється.
Керуючись статтями 139, 241-246, 255, 262 КАС України, суд, -
У задоволенні позову ОСОБА_1 відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 КАС України після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в порядок та строки, передбачені статей 295, 297 КАС України. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Третього апеляційного адміністративного суду.
Повне судове рішення складено 30 січня 2026 року.
Суддя Д.В. Татаринов