Рішення від 30.01.2026 по справі 240/23423/25

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 січня 2026 року м. Житомир справа № 240/23423/25

категорія 112010201

Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Лавренчук О.В., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Департаменту з питань виконання кримінальних покарань про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Департаменту з питань виконання кримінальних покарань, у якому просить:

- визнати протиправними дії Департаменту з питань виконання кримінальних покарань що виразились у зменшенні у грошовому виразі розмірів надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, вказаних у довідці №9/3-1551 від 19.06.2025 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023;

- зобов'язати Департамент з питань виконання кримінальних покарань підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023, із зазначенням надбавки за вислугу років, надбавка за особливості проходження служби та премії, розрахованих з урахуванням посадового окладу та окладу за спеціальним званням, визначених шляхом множення на розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 8, 14 до постанови Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 та згідно з Порядком виплати грошового забезпечення та компенсаційних виплат особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 28.03.2018 №925/5.

В обґрунтування позову вказує, що перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області і отримує пенсію відповідно до Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». На виконання рішення суду відповідач виготовив довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023, в якій вказано основні розміри грошового забезпечення, розраховані з застосуванням прожиткового мінімуму станом на 01 січня 2023 року. Проте, надбавка за вислугу років, надбавка за особливості проходження служби та премія, що зазначені у вказаній довідці, відповідачем протиправно зменшені у грошовому виразі. На думку позивача, зменшення розмірів надбавки за вислугу років, надбавки за особливості проходження служби та премії є протиправним, що стало підставою для звернення до суду з даним позовом.

Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду відкрито провадження у справі, вирішено розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін відповідно до ст.262 КАС України в електронній формі, встановлено сторонам строки для подання заяв по суті справи.

Від відповідача відзиву на позовну заяву до суду не надходило.

Розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та виклику учасників справи (у письмовому провадженні), з особливостями, визначеними статтями 257-263 Кодексу адміністративного судочинства України, позовну заяву та відзив, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності, перевіривши їх наявними в матеріалах справи і дослідженими доказами, суд дійшов наступних висновків.

Згідно з ч. 5 ст. 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 26.05.2025 у справі №240/3802/25 зобов'язано Департамент з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України підготувати та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01 січня 2023 року у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", з визначеним розміром посадового окладу та окладу за військовими (спеціальними) званнями шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт, а також, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку основного розміру пенсії з 01 лютого 2023 року.

Відповідач, на виконання цього рішення суду, підготував та направив до ГУ ПФУ в Житомирській області нову довідку №9/3-1551 від 19.06.2025 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача за нормами, чинними на 01.01.2023. До цієї довідки включено: посадовий оклад 8590,00 грн, оклад за спеціальним званням (капітан внутрішньої служби) 1930 грн, надбавка за вислугу років (40 % від посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням) 2764,00 грн, надбавка за особливості проходження служби (46,6% від посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років) 4488,74 грн, премія (180,9 % від посадового окладу), 10202,76 грн, усього 27975,50 грн.

У липні 2025 року позивач звернувся до Департаменту з питань виконання кримінальних покарань із заявою, у якій просив оформити нову довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 для перерахунку його пенсії.

Відповідач листом від 01.09.2025 відмовив у видач нової довідки.

Позивач не погодився із розмірами складових грошового забезпечення, визначених у цій довідці №9/3-1551 від 19.06.2025, а тому, звернувся до суду з відповідним позовом.

Вирішуючи спір, суд виходив з того, що спірні правовідносини врегульовані Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-XII від 09.04.1992 (далі - Закон №2262-XII), Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008 року (далі - Порядок №45).

Згідно із Законом №2262-XII та Порядком №45 усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. Ці обставини зумовлюють обов'язок уповноважених органів скласти та подати до органів Пенсійного фонду довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, визначивши у них розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на день, з якого змінено розмір грошового забезпечення особам, що проходять дійсну службу. Визначення розміру грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій особам, які звільнені зі служби із служби в органах, у підрозділах, закладах та установах виконання покарань МВС, у Державній кримінально-виконавчій службі (Державному департаменті з питань виконання покарань, Державній пенітенціарній службі) та членам їх сімей, а також оформлення документів для перерахунку таких пенсій здійснює уповноважений орган Мін'юсту Департамент з питань виконання кримінальних покарань. Органи Пенсійного фонду перераховують пенсії, обчислюючи їх розмір на підставі довідок, оформлених відповідними уповноваженими органами.

Порядок, умови та розміри виплати грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України визначає постанова Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 року "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (далі - постанова КМУ №704) та прийнятий на її виконання Порядок виплати грошового забезпечення та компенсаційних виплат особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, яка затверджений наказом Міністерства юстиції України №925/5 від 28.03.2018 року, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28.03.2018 року за №377/31829 (далі -Порядок №925/5).

Через збільшення з 01.01.2023 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб як розрахункової величини для визначення окладів військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, грошове забезпечення яких регулюється постановою КМУ №704, у позивача виникло право на перерахунок пенсії відповідно до статей 43, 63 Закону №2262-XII.

Такі обставини встановлені рішенням суду у справі №240/3802/25, яке набрало законної сили.

У червні 2025 року Департамент з питань виконання кримінальних покарань на виконання цього рішення суду оформив довідку №9/3-1551 від 19.06.2025 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача за нормами, чинними на 01.01.2023, у якій обчислив посадовий оклад за відповідною/прирівняною посадою, з якої годувальник був звільнений зі служби, та оклад за присвоєним йому спеціальним званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 1 січня 2023 року статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" (2684 грн.), на відповідні тарифні коефіцієнти, що призвело до зростання розміру цих видів грошового забезпечення. Також відповідач вказав у довідці похідні від окладів щомісячні види грошового забезпечення: надбавку за вислугу років, надбавку за особливості проходження служби, премію.

Спору з приводу визначення у новій довідці тарифного розряду, застосування тарифних коефіцієнтів та обчислення розмірів посадового окладу, окладу за спеціальним званням між сторонами немає.

Спірними є суми щомісячних видів грошового забезпечення: надбавки за вислугу років, надбавки за особливості проходження служби, премії.

Суд зазначає, що збільшення з 1 січня календарного року розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який застосовується для визначення посадових окладів та окладів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, грошове забезпечення яких регулюється постановою КМУ №704, зумовлює зміну (збільшення) розмірів цих видів грошового забезпечення для відповідних категорій діючих військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, що відповідно до статей 43, 51, 63 Закону №2262-XII є підставою для масового перерахунку пенсій, призначених за цим Законом.

При складанні довідки та обчисленні грошового забезпечення відповідач повинен керуватися нормами Закону №2262-XII та Порядку №45 (у редакції до змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", відновленій 05.03.2019 у зв'язку з набранням чинності судовими рішеннями у справі №826/3858/18).

У пункті 5 Порядку №45 (у відповідній редакції) наведені такі правила визначення грошового забезпечення для перерахунку пенсій:

Для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:

- посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;

- надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;

- щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;

- інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію;

- щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах "С", у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром "Байконур", якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 р. для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Суд зазначає, що у правовідносинах щодо перерахунку пенсій відповідно до частини 4 статті 63 Закону №2262-ХІІ визначальним є момент виникнення права на перерахунок пенсії, який пов'язується зі зміною (підвищенням) грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу у відповідному державному органі (військовому формуванні, правоохоронному органі).

У розумінні пунктів 2, 3, 5 Порядку №45 таким державним органом є зокрема Державна кримінально-виконавча служба України.

Згідно з пунктом 6 Порядку №45 відповідною вважається посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена.

Право на перерахунок пенсії у позивача виникло у січні 2023 року.

До складу грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, повинні включатися щомісячні основні види грошового забезпечення (посадовий оклад, оклад за спеціальним званням, надбавка за вислугу років) та щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, премія), які діяли та виплачувалися у січні 2023 року.

Відповідно до постанови КМУ №704, Порядку №925/5 базою для нарахування особам рядового і начальницького складу ДКВС у грошовому виразі похідних щомісячних відсоткових надбавок та премії є їхні оклади посадовий оклад та оклад за спеціальним званням, які згідно з пунктом 4 постанови КМУ №704 за нормами, чинними на 01.01.2023, підлягали обчисленню шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023, на відповідні тарифні коефіцієнти, наведені у додатках 1 і 14 до постанови КМУ №704.

За правилами абзацу 2 пункту 5 Порядку №45 посадовий оклад, оклад за спеціальним званням повинні бути включені до грошового забезпечення для перерахунку пенсії у розмірах, установлених постановою КМУ №704 за відповідною посадою годувальника та його спеціальним званням станом на 01.01.2023, і обчислені шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 01.01.2023, на тарифні коефіцієнти, наведені у додатках 1 і 14 до постанови КМУ №704; відсоткова надбавка за вислугу років (встановлюється у відсотках від посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням) повинна бути включена до грошового забезпечення для перерахунку пенсії - у розмірах, установлених додатком 16 до постанови КМУ №704 станом на 01.01.2023.

За правилами абзацу 4 пункту 5 Порядку №45 щомісячна надбавка за службу в умовах режимних обмежень (встановлюється у відсотках від посадового окладу) повинна бути включена до грошового забезпечення для перерахунку пенсії - у відсотковому розмірі, установленому постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.1994 № 414 "Про види, розміри і порядок надання компенсації громадянам у зв'язку з роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці" станом на 01.01.2023.

За правилами абзацу 5 пункту 5 Порядку №45 інші щомісячні надбавки, зокрема надбавка за особливості проходження служби (встановлюється у відсотках від посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років) та щомісячна премія (встановлюється у відсотках від посадового окладу) повинні бути включені до грошового забезпечення для перерахунку пенсії - у середніх розмірах (у відсотках), що фактично виплачені за січень 2023 року особам рядового/начальницького складу, які проходять службу в ДКВС на відповідних посадах, до яких прирівнюється посада годувальника, з якої він був звільнений зі служби.

Відсотковий розмір надбавки за вислугу років у довідці №9/3-1551 від 19.06.2025 становить 40 відсотків (посадового окладу та окладу за військовим званням), але вказана сума у грошовому значенні розрахована арифметично невірно.

Так, відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023 загальна сума посадового окладу та окладу за військовим званням становить 10520,00 грн (8590,00 грн. +1930,00 грн).

Виходячи з арифметичного розрахунку 40 % від 10520,00 грн. (8590,00 грн. +1930,00 грн) становить 4208,00 грн.

Разом з цим, у виданій відповідачем довідці №9/3-1551 від 19.06.2025 розмір надбавки за вислугу років визначено в розмірі 1930,00 грн.

Таким чином, розмір надбавки за вислугу років у даному випадку зазначений у меншому розмірі, ніж належить позивачу відповідно до наведеного розрахунку.

Згідно приписів п.5 постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, серед іншого, установлювати надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років. Порядок та умови виплати такої надбавки визначати керівникам державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою.

Відповідно п.п.1-2 розділу 5 Порядку виплати грошового забезпечення та компенсаційних виплат особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України», який затверджено Наказом Міністерства юстиції України від 28.03.2018 №925/5 особам рядового і начальницького складу за рішенням керівника органу чи установи в межах кошторисних призначень встановлюється надбавка за особливості проходження служби у розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років.

Розмір надбавки за особливості проходження служби визначається залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків особою рядового або начальницького складу за посадою. У разі несвоєчасного або неякісного виконання завдань надбавка скасовується або розмір її зменшується у порядку, визначеному у пункті 5 цієї глави.

З викладеного вбачається, що відсотковий розмір надбавки за особливості проходження служби розраховується від розміру посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу.

Відсотковий розмір надбавки за особливості проходження служби у довідці №9/3-1551 від 19.06.2025 становить 46,4 відсотків (посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років), але вказана сума у грошовому значенні розрахована арифметично невірно.

Так, відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023 року загальна сума посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу повинна становити 14728,00 грн (8590,00 грн +1930,00 +4208 грн).

Виходячи з арифметичного розрахунку 46,4 % від 14728,00 грн (8590,00 грн +1930,00 +4208 грн) становить 6833,80 грн.

Разом з цим, у виданій відповідачем довідці №9/3-1551 від 19.06.2025 розмір надбавки за особливості проходження служби визначено в розмірі 4488,74 грн.

Таким чином, доводи представника позивача, що розмір надбавки за особливості проходження служби у даному випадку зазначений у меншому розмірі, ніж належить позивачу відповідно до наведеного розрахунку є обґрунтованими.

Відповідно до підпункту 2 пункту 5 Постанови №704 керівнику державного органу, надано право здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш, як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.

Згідно з п.1, п.2 розділу 13 Порядку виплати грошового забезпечення та компенсаційних виплат особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України», який затверджено Наказом Міністерства юстиції України від 28.03.2018 року №925/5 керівники органів і установ мають право преміювати осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальні результати служби.

Преміювання осіб рядового і начальницького складу здійснюється згідно з положенням про преміювання, що затверджується в кожному органі та установі, в межах фонду преміювання, утвореного у розмірі не менше ніж 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення з урахуванням фактичних обсягів фінансування, затверджених для бюджетних установ у кошторисах, а також фінансових можливостей підприємств установ виконання покарань.

Тобто, відсотковий розмір премії розраховується від розміру посадового окладу.

Відсотковий розмір премії зазначений у довідці №9/3-1551 від 19.06.2025 становить 180,9 відсотків, але вказана сума у грошовому значенні розрахована арифметично невірно.

Як вже було встановлено судом, розмір посадового окладу позивача згідно довідки №9/3-1551 від 19.06.2025 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023 року становить 8590,00 грн.

Виходячи з арифметичного розрахунку 180,9 % від 8590,00 грн, становить 15539,31 грн.

Разом з цим, у виданій відповідачем довідці №9/3-1551 від 19.06.2025 розмір премії визначено в розмірі 10202,76 грн.

Відповідач при оформленні довідки №9/3-1551 від 19.06.2025 не врахував висновки суду у справі №240/3802/25 щодо належної розрахункової величини для обчислення складових грошового забезпечення, порушив норми постанови КМУ №704 та Порядку №925/5 щодо розмірів окладів та щомісячних відсоткових надбавок та премії, як складових грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу ДКВС, а також наведені у Порядку №45 правила визначення сум щомісячних додаткових видів грошового забезпечення для цілей врахування до складу грошового забезпечення для перерахунку пенсій.

Це призвело до заниження у довідці сум складових грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, за нормами, чинними на 01.01.2023. Ця довідка містить недостовірні відомості, а тому не може бути використана для перерахунку пенсії.

Відповідно до приписів ч.2 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

З урахуванням викладеного, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню, з урахуванням ч.2 ст.9 КАС України, шляхом:

- визнання протиправними дій Департаменту з питань виконання кримінальних покарань щодо порушення порядку обчислення суми надбавки за вислугу років, надбавки за особливості проходження служби та суми премії під час виготовлення довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 №9/3-1551 від 19.06.2025;

- зобов'язання Департаменту з питань виконання кримінальних покарань підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023, із зазначенням надбавки за вислугу років, надбавки за особливості проходження служби та премії, розрахованих з урахуванням посадового окладу та окладу за спеціальним званням, визначених шляхом множення на розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 8, 14 до постанови Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 та згідно з Порядком виплати грошового забезпечення та компенсаційних виплат особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 28.03.2018 №925/5.

Оцінюючи правомірність дій та рішень органів владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у ст.2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури.

Відповідно до ч. 1. ст. 72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною 1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Частиною 2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно із ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Відповідно до ч.1, ч.5 ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.

За таких обставин, враховуючи вищевикладене у сукупності, позовна заява підлягає задоволенню.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

З огляду на задоволення позову, здійснені позивачем судові витрати на сплату судового збору слід стягнути на її користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 9, 90, 139, 242-246, 250, 255, 262, 295 КАС України, суд, -

вирішив:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) до Департаменту з питань виконання кримінальних покарань (вул. Юрія Іллєнка, 81, м.Київ, 04050, ЄДРПОУ: 43501242) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, задовольнити.

Визнати протиправними дії Департаменту з питань виконання кримінальних покарань щодо оформлення довідки №9/3-1551 від 19.06.2025 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 із невідповідними сумами надбавки за особливості проходження служби, надбавки за вислугу років та премії.

Зобов'язати Департамент з питань виконання кримінальних покарань оформити та подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області виправлену довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 за нормами, чинними на 01.01.2023, із зазначенням надбавки за вислугу років, надбавки за особливості проходження служби та премії, розрахованих з урахуванням посадового окладу та окладу за спеціальним званням, визначених шляхом множення на розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 8, 14 до постанови Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 та згідно з Порядком виплати грошового забезпечення та компенсаційних виплат особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 28.03.2018 №925/5.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Департаменту з питань виконання кримінальних покарань на користь ОСОБА_1 судові витрати на сплату судового збору в сумі 1211,20 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя О.В. Лавренчук

30.01.26