Рішення від 28.01.2026 по справі 200/9031/25

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 січня 2026 року Справа№200/9031/25

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Шинкарьова І.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області про визнання протиправними дії, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі позивач) звернувся із позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (далі відповідач), в якому просив:

Визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо нездійснення перерахунку пенсії за віком позивача за заявою від 26.03.2024 відповідно до ст.8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» у розмірі 80 відсотків заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до ст.40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування";

Зобов'язати відповідача здійснити перерахунок пенсії за віком позивача з 26.03.2024 відповідно до ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» у розмірі 80 відсотків заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до ст.40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та зарахувати періоди з 01.12.2010 по 31.01.2019 та з 01.06.2019 по 26.03.2024 до страхового стажу та до пільгового стажу на підземних роботах за Списком №1 та Постановою КМУ №202 від 31.03.1994.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області та з 26.03.2024 отримує пенсію за віком відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Позивач 22.10.2025 звернувся до відповідача із проханням надати роз'яснення щодо застосовано ст.8 ЗУ «Про підвищення престижності шахтарської праці». Відповідач надав лист від 06.11.2025, де було вказано, що позивач має менше 15 років стажу на підземних роботах. Вважає, що при розрахунку розміру пенсії за віком відповідачем протиправно не враховано вимоги ст. 8 ЗУ «Про підвищення престижності шахтарської праці».

Ухвалою суду від 26.11.2025 відкрито провадження у справі, та призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

10.12.2025 від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому останній проти задоволення позовних вимог заперечував, посилаючись на те, що на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 18.10.2024 у справі № 200/4053/24, позивачу з 26.03.2024 здійснено перерахунок із зарахуванням періоди роботи з 04.07.1994 по 30.11.1996, з 28.05.1997 по 23.06.1997, з 26.06.1997 по 30.06.1997, з 11.07.1997 по 16.07.1997, з 30.12.1997 по 31.12 1997, з 21.12.1998 по 05.01.1999, 31.03.1999, з 21.04.1999 по 26.05.1999, 31.05.1999, з 18.06.1999 по 21.06.1999, з 24.12.1999 по 03.01.2000, з 21.06.2000 по 26.06.2000, 30.11.2000, з 22.12.2000 по 31.12.2000, з 16.01.2001 по 23.01.2001, з 15.07.2002 по 17.07.2002, з 01.05.2004 по 13.05.2004, 01.07.2004, з 01.11.2004 по 22.11.2004, 15.06.2005 по 30.06.2005, з 20.02.2006 по 02.03.2006, з 13.11.2009 по 20.11.2009, з 23.11.2009 по 26.11.2009, з 01.03.2010 по 03.03.2010 та час перебування на інвалідності внаслідок професійного захворювання з 09.11.2010 по 30.11.2010, з 01.02.2019 по 28.02.2019, з 01.03.2019 по 31.05.2019 до пільгового стажу роботи, який надає право на призначення пенсії незалежно від віку відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону №1058. Питання щодо обчислення розміру пенсії за віком на пільгових умовах згідно з ст.8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» судом не розглядалося.

Справа розглянута в межах строку розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, встановленого ст.258 КАС України - в межах шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Судом встановлено, що позивач - ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , з 26.03.2024 переведено з пенсії по інвалідності внаслідок професійного захворювання на пенсію за віком на пільгових умовах (підземні роботи) незалежно від віку відповідно до ч.3 ст.114 Закону №1058.

На виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду від 18.10.2024 у справі №200/4053/24, яке набрало законної сили 01.07.2025, з 26.03.2024 здійснено перерахунок пенсії із зарахуванням періодів роботи з 04.07.1994 по 30.11.1996, з 28.05.1997 по 23.06.1997, з 26.06.1997 по 30.06.1997, з 11.07.1997 по 16.07.1997, з 30.12.1997 по 31.12 1997, з 21.12.1998 по 05.01.1999, 31.03.1999, з 21.04.1999 по 26.05.1999, 31.05.1999, з 18.06.1999 по 21.06.1999, з 24.12.1999 по 03.01.2000, з 21.06.2000 по 26.06.2000, 30.11.2000, з 22.12.2000 по 31.12.2000, з 16.01.2001 по 23.01.2001, з 15.07.2002 по 17.07.2002, з 01.05.2004 по 13.05.2004, 01.07.2004, з 01.11.2004 по 22.11.2004, 15.06.2005 по 30.06.2005, з 20.02.2006 по 02.03.2006, з 13.11.2009 по 20.11.2009, з 23.11.2009 по 26.11.2009, з 01.03.2010 по 03.03.2010 та часу перебування на інвалідності внаслідок професійного захворювання з 09.11.2010 по 30.11.2010, з 01.02.2019 по 28.02.2019, з 01.03.2019 по 31.05.2019 до пільгового стажу роботи, який надає право на призначення пенсії незалежно від віку відповідно до ч.3 ст.114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

У листі відповідача від 06.11.2025 №20703-19338/А-02/8-1400/25 зазначає, що тривалість страхового стажу становить: страховий стаж (повний) - 28 років 5 місяців 10 днів, стаж роботи за списком №1 - 14 років 4 місяці 18 днів, додаткові роки за списком №1 - 14 років 0 місяців 0 днів, в тому числі: роботи підземні, професії за пост. №202 (25) 27 років 2 місяці 28 днів. Вказує, що оскільки позивач випрацював на підземних роботах за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, менше 15 років, для застосування норми абз.3 ч.1 ст.28 Закону №1058 підстави немає.

Не погоджуючись з протиправними діями відповідача, які полягають у не застосуванні ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» при призначенні йому пенсії за віком на пільгових умовах, позивач звернувся до суду із цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зважає на таке.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» дія цього Закону поширюється на працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві, уранові, магнієві (солі калієво-магнієві та солі магнієві) та озокеритні руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості - за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України (далі - шахтарі), та членів їх сімей.

Згідно з абз.3 ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» мінімальний розмір пенсії особам, на яких поширюється дія Закону України Про підвищення престижності шахтарської праці, та працівникам, зайнятим повний робочий день під землею обслуговуванням зазначених осіб, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за Списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Статтею 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» визначено, що мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.

Аналіз зазначених норм дає підстави для висновку, що мінімальний розмір пенсії у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, є додатковою гарантією для шахтарів, які працювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків за Списком № 1, яка встановлена на випадок, коли після розрахунку у встановленому законом порядку розміру відповідної пенсії за віком (в тому числі, з урахуванням понаднормового стажу, встановленого статтею 8 Закону України Про підвищення престижності шахтарської праці) така пенсія буде менша ніж три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Виходячи з положень наведеної норми, до кола працівників, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та встановлені пільги, належать працівники, зазначені у Списку №1, які були зайняті на підземних роботах повний робочий день.

При цьому, таке право не пов'язано з поданням заяви про перерахунок пенсії, воно також кореспондується з нормою, викладеною у ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», яка встановлює, що мінімальний розмір пенсії особам, на яких поширюється дія Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», та працівникам, зайнятим повний робочий день під землею обслуговуванням зазначених осіб, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 року для жінок за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи у розмірі 80 відсотків заробітної плати (доходу) застрахованої особи, визначеної відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

З матеріалів справи вбачається, що рішенням суду від 18.10.2024 у справі №200/4053/24: - зобов'язано відповідача зарахувати позивачу періоди роботи з 04.07.1994 по 30.11.1996, з 28.05.1997 по 23.06.1997, з 26.06.1997 по 30.06.1997, з 11.07.1997 по 16.07.1997, з 30.12.1997 по 31.12.1997, з 21.12.1998 по 05.01.1999, 31.03.1999, з 21.04.1999 по 26.05.1999, 31.05.1999, з 18.06.1999 по 21.06.1999, з 24.12.1999 по 03.01.2000, з 21.06.2000 по 26.06.2000, 30.11.2000, з 22.12.2000 по 31.12.2000, з 16.01.2001 по 23.01.2001, з 15.07.2002 по 17.07.2002, з 01.05.2004 по 13.05.2004, 01.07.2004, з 01.11.2004 по 22.11.2004, 15.06.2005 по 30.06.2005, з 20.02.2006 по 02.03.2006, з 13.11.2009 по 20.11.2009, з 23.11.2009 по 26.11.2009, з 01.03.2010 по 03.03.2010 та час перебування на інвалідності внаслідок професійного захворювання з 09.11.2010 по 30.11.2010, з 01.02.2019 по 28.02.2019, з 01.03.2019 по 31.05.2019 до пільгового стажу роботи, який надає право на призначення пенсії незалежно від віку відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058-IV.

- зобов'язано відповідача перевести позивача з пенсії по інвалідності на пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до ч. 3 ст. 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058-IV, починаючи з 26.03.2024.

Судом встановлено, що листом від 06.11.2025 №20703-19338/А-02/8-1400/25 відповідач повідомив позивача, зокрема, про те, що тривалість страхового стажу становить: страховий стаж (повний) - 28 років 5 місяців 10 днів, стаж роботи за списком №1 - 14 років 4 місяці 18 днів, додаткові роки за списком №1 - 14 років 0 місяців 0 днів, в тому числі: роботи підземні, професії за пост. №202 (25) 27 років 2 місяці 28 днів.

У відзиві на позовну заяву відповідач стверджує, що рішенням суду не було зобов'язано відповідача проводити розрахунок розміру пенсії позивача відповідно до ст.8 Закону України від 02.09.2008 № 345-VI "Про підвищення престижності шахтарської праці.

З цього приводу суд вказує наступне.

По-перше, зі змісту листа від 06.11.2025 №20703-19338/А-02/8-1400/25 вбачається, що відповідач визнає за позивачем стаж на підземних роботах, який є більшим, ніж 15 років, а саме: «роботи підземні, професії за пост. №202 (25) 27 років 2 місяці 28 днів.», а тому відповідач мав здійснити розрахунок розміру пенсії у відповідності до ст.8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» з моменту його звернення із заявою від 26.03.2024.

По-друге, як вбачається з розрахунку стажу щодо позивача Форма РС-право, відповідачем не зараховано до страхового та пільгового стажу позивача період знаходження на інвалідності у зв'язку із нещасним випадком на виробництві з 01.12.2010 по 31.01.2019, з 01.06.2019 по 26.03.2024 (дату звернення із заявою про перехід на пенсію за віком).

Як видано з матеріалів пенсійної справи, позивач разом із заявою від 26.03.2024 подавав Акт форми Н-1 (акт №8), форми Н-5, довідку МСЕК №601934 (група інвалідності ІІІ, безстрокова), які підтверджують інвалідність позивача у зв'язку із нещасним випадком на виробництві .

08.11.2010 позивачу первинно встановлено інвалідність 3 групи (трудове каліцтво), що підтверджується копією Довідки до акта огляду МСЕК серія 10ААА № 441882 від 08.11.2010.

Позивач отримував пенсію по інвалідності з 08.11.2010, у зв'язку із настанням нещасного випадку на виробництві.

Актом № 8 (Форма Н-1) та Актом (Форма Н-5) від 26.08.2010 встановлено, що нещасний випадок стався на ТОВ “Краснолиманське» 19.07.2010, коли позивач працював на посаді гірник очисного забою з повним підземним робочим днем в шахті. На вказаній посаді позивач працював (згідно даних трудової книжки серії НОМЕР_2 , записи 29-31) з 05.05.2010. На підставі Наказу 214к від 08.11.2010, позивач був звільнений у зв'язку із виявленою невідповідністю виконуваної роботи за станом здоров'я за ст.40 п.2 КЗПП. Отже, позивач був звільнений, тому що був визнаний особою, якій встановлено інвалідність.

Відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», час перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і у пільгових розмірах.

Відповідно до ч.5 ст. 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» час перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до стажу роботи для призначення пенсії за віком, а також до стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і у пільгових розмірах (ст.13 і 14).

Відповідно до ч.4 ст. 9 Закону України «Про охорону праці» час перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до стажу роботи для призначення пенсії за віком, а також до стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і в пільгових розмірах у порядку, встановленому законом.

Вищевказані статті визначають, що весь час перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до пільгового стажу (на пільгових умовах та пільгових розмірах), не визначають додаткових вимог щодо такого зарахування, окрім того, що для зарахування до пільгового стажу особа має перебувати на інвалідності, що настала у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням.

Таке правозастосування відповідає висновкам Верховного Суду, викладеним в постановах від 05.12.2019 у справі № 185/8539/16-а, від 08.07.2021 у справі № 212/1743/17-а.

Позивач отримав трудове каліцтво, перебуваючи на посаді «гірник очисного вибою», працюючи в ТОВ «Краснолиманське», що відноситься до посади на підземних роботах повний робочий день, тобто відноситься до підземних робіт за Списком №1 та Постановою КМУ №202.

Посада «гірник очисного вибою» відноситься до: списку №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених Постановою КМУ від 16.01.2003 № 36, де згідно п.1 Розділу І значиться «Підземні роботи в шахтах, рудниках і копальнях на видобуванні корисних копалин, в геологорозвідці, на дренажних шахтах, на будівництві шахт, рудників, копалень» - працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах. Списку №1 виробництв , робіт, професій , посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених згідно Постанови КМУ «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» від 24.06.2016 № 461, де згідно до п.1 Розділу І значиться «Підземні роботи в шахтах, рудниках і копальнях на видобуванні корисних копалин, в геологорозвідці, на дренажних шахтах, на будівництві шахт, рудників, копалень» - працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах. Постанови КМУ №202 від 31.03.1994 “Про затвердження Списку робіт і професій, що дають право на пенсію незалежно від віку при безпосередній зайнятості протягом повного робочого дня на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин), пов'язаних з видобутком вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, терміном не менше 25 років», де в Розділі І зазначено: “Усі робітники, зайняті протягом повного робочого дня на підземних роботах, керівники і спеціалісти підземних дільниць діючих і споруджуваних шахт для видобутку вугілля (сланцю)».

Таким чином, відповідач мав зарахувати весь період перебування на інвалідності з 08.11.2010 по дату звернення із заявою 26.03.2024 до стажу роботи з особливо шкідливими умовами за посадою “гірник очисного забою», тобто до пільгового стажу на підземних роботах повний робочий день за Списком №1 та Постановою КМУ №202.

Отже, позивач має право на зарахування періоду перебування на інвалідності по дату звернення до пенсійного органу щодо переведення з пенсії по інвалідності на пенсію за віком до його стажу роботи для призначення пенсії (страхового стажу), а також до спеціального (пільгового) стажу.

Як вбачається з Форми РС-право відповідач при призначенні пенсії за віком з 26.03.2024 зарахував до підземних робіт період з 09.11.2010 по 30.11.2019 та з 01.02.2019 по 31.05.2019.

Отже, періоди з 01.12.2010 по 31.01.2019 та з 01.06.2019 по 26.03.2024 підлягають зарахуванню до пільгового стажу на підземних роботах за Списком №1 та Постановою КМУ №202 за посадою гірник очисного забою.

З огляду на викладене, бездіяльність відповідача, яка виразились у незастосуванні при обчисленні позивачу розміру пенсії порядку, із застосуванням ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» в розмірі визначеному абз.3 ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», як працівнику зайнятому повний робочий день на підземних роботах та здійснити перерахунок пенсії, з дати призначення пенсії, а саме з 26.03.2024 є протиправними.

Відповідно до ст.19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У ч.2 ст.2 КАС України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

У свою чергу, суд перевіряє, зокрема, чи діяв ПФУ обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

Відповідно до ч.1, 2 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими, а вимоги такими, що підлягають задоволенню.

Щодо зауважень відповідача про дотримання строку звернення до суду, суд вказує, що після виконання рішення суду від 18.10.2024 справа №200/4053/24, яке набрало законної сили 01.07.2025, позивачу було призначено пенсію за віком, після чого позивачем було встановлено, що пенсії нараховуються із порушенням чинного законодавства, тому останній звернувся із цією позовною заявою 21.11.2025, тобто у межах шестимісячного строку, відклик якого почався з моменту фактичного виконання рішення суду від 18.10.2024 справа №200/4053/24, яке набрало законної сили 01.07.2025.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. Як вбачається з матеріалів справи позивач при зверненні до суду сплатив судовий збір у розмірі 968,96 грн. Отже, враховуючи викладене, суд приходить до висновку про необхідність стягнення з відповідача за рахунок бюджетних асигнувань на користь позивача судових витрат зі сплати судового збору у розмірі 968,96 грн.

Керуючись ст.ст. 9, 72-77, 139, 242-243, 245-246, 258, 262 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 (адреса АДРЕСА_1 . РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області (адреса 54008 м. Миколаїв, вул. Морехідна, буд. 1. ЄДРПОУ 13844159) про визнання протиправними дії, зобов'язання вчинити певні дії, - задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області щодо нездійснення перерахунку пенсії за віком ОСОБА_1 за заявою від 26.03.2024 року відповідно до ст.8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» у розмірі 80 відсотків заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до ст.40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області здійснити перерахунок пенсії за віком ОСОБА_1 з 26.03.2024 відповідно до ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» у розмірі 80 відсотків заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та зарахувати періоди з 01.12.2010 по 31.01.2019 та з 01.06.2019 по 26.03.2024 до страхового стажу та до пільгового стажу на підземних роботах за Списком №1 та Постановою КМУ №202 від 31.03.1994.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області на користь ОСОБА_1 понесені судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 968 (дев'ятсот шістдесят вісім) грн 96 коп.

Повне судове рішення складено 28.01.2026.

Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя І.В. Шинкарьова