Справа № 314/5916/25
Провадження № 3/314/249/2026
30.01.2026 м. Вільнянськ
Суддя Вільнянського районного суду Запорізької області Швець О.В., розглянула адміністративні матеріали, які надійшли з відділення поліції № 2 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, паспорт № НОМЕР_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , інші відомості суду не відомі, про притягнення до адміністративної відповідальності за ознаками скоєння правопорушень передбачених ч.2 ст. 122 КУпАП, ч.5 ст. 126 КУпАП,
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 541534 від 15.12.2025, водій ОСОБА_1 , 15.12.2025 о 15:27 на дорозі Новомиколаївка-Сторчове-Михайлівка-Михайло-Лукашеве, 25 км, керував транспортним засобом без посвідчення водія відповідної категорії, тобто не маючи права керування таким транспортним засобом повторно протягом року, 01.05.2025 складено адміністративний протокол ЕПР1 317486 за ч.2 ст. 126 КУпАП. Чим порушив п.2.1.а ПДР, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.5 ст. 126 КУпАП.
Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №541539 від 15.12.2025, водій ОСОБА_1 , 15.12.2025 о 15:27 на дорозі Новомиколаївка-Сторчове-Михайлівка-Михайло-Лукашеве, 24 км, керуючи транспортним засобом не подав сигнал світловим покажчиком повороту відповідного напрямку при повороті. Чим порушив п.9.2.б ПДР, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч.2 ст. 122 КУпАП.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи, які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
У зв'язку з тим, що вказані правопорушення вчинені однією і тією ж особою і підлягають одночасному розгляду одним і тим же органом, зазначені справи слід об'єднати в одне провадження матеріали справ про адміністративні правопорушення за протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 541534 від 15.12.2025 (справа №314/5916/25), та за протоколом про адміністративне правопорушення ЕПР1 №541539 від 15.12.2025 (справа № 314/5917/25), та присвоїти єдиний номер справи № 314/5916/25.
У судове засідання ОСОБА_1 з'явився, обставини, викладені в протоколі підтвердив, провину визнав, просив суд суворо не карати.
Згідно зі статтею 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Пунктом 9.2.б Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001р. № 1306, передбачено, що водій, перед перестроюванням, поворотом або розворотом, повинен подавати сигнали світловими покажчиками повороту відповідного напрямку.
Частина 2 статті 122 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за порушення правил проїзду перехресть, зупинок транспортних засобів загального користування, проїзд на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника, порушення правил обгону і зустрічного роз'їзду, безпечної дистанції або інтервалу, розташування транспортних засобів на проїзній частині, порушення правил руху автомагістралями, користування зовнішніми освітлювальними приладами або попереджувальними сигналами при початку руху чи зміні його напрямку, використання цих приладів та їх переобладнання з порушенням вимог відповідних стандартів, користування під час руху транспортного засобу засобами зв'язку, не обладнаними технічними пристроями, що дозволяють вести перемови без допомоги рук (за винятком водіїв оперативних транспортних засобів під час виконання ними невідкладного службового завдання), а так само порушення правил навчальної їзди.
Згідно з п. 2.1 а Правил дорожнього руху водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Частина 5 ст. 126 КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративних правопорушень підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами:
-протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 541534 від 15.12.2025, протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 541539 від 15.12.2025, які складено відповідно до вимог ст.256 КУпАП, містять роз'яснення прав, передбачених ст.63 Конституції України та ст.268 КУпАП, підписаний особою, яка його склала та особою, яка притягається до адміністративної відповідальності;
-рапортом працівника поліції;
-постановою Вільнянського районного суду Запорізької області від 29.07.2025;
-довідкою інспектора САП ЗРУП Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області;
-відеозаписом події, яка мала місце 15.12.2025.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень. Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Оцінивши у сукупності докази, суд приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ч.2 ст. 122 КУпАП, ч.5 ст.126 КУпАП.
Відповідно до ст.23 КУпАП, метою адміністративного стягнення є виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчинення нових правопорушень.
Статтею 13 КУпАП визначено, що до осіб віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років, які вчинили адміністративні правопорушення, застосовуються заходи впливу, передбачені ст. 24-1 цього Кодексу.
Враховуючи характер і фактичні обставини вчинених адміністративних правопорушень, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, а також те, що вказані адміністративні правопорушення вчинені . у сімнадцятирічному віці, суд вважає за необхідне на підставі ст. ст. 13, 24-1 КУпАП застосувати до неповнолітнього ОСОБА_1 захід впливу у виді суворої догани.
Керуючись ст. 13, 23, 24-1, ч. 2 ст.122, ч.5 ст. 126, 283, 284, 294 КУпАП, суддя
Об'єднати в одне провадження матеріали справ про адміністративні правопорушення за протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 541534 від 15.12.2025 (справа №314/5916/25), та за протоколом про адміністративне правопорушення ЕПР1 №541539 від 15.12.2025 (справа № 314/5917/25), та присвоїти єдиний номер справи № 314/5916/25.
Неповнолітнього ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч.2 ст. 122 КУпАП, ч.5 ст.126 КУпАП, та застосувати до нього заходи впливу, передбачені ст. 24-1 КУпАП, у вигляді суворої догани.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч. 5 ст. 7 та ч. 1 ст. 287 КУпАП, протягом десяти днів з дня її винесення.
Апеляційна скарга подається до Запорізького апеляційного суду через Вільнянський районний суд Запорізької області.
Суддя О.В. Швець
30.01.2026