Справа № 183/200/26
№ 3/183/97/26
29 січня 2026 року суддя Самарівського міськрайонного суду Дніпропетровської області Ігольнікова М.О., розглянувши матеріали, що надійшли з Самарівського РВП ГУНП України в Дніпропетровській, про адміністративне правопорушення відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст.156 КУпАП,
встановив:
В провадження Самарівського міськрайонного суду Дніпропетровської області надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1ст.156 КУпАП.
У протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАД № 951742 від 19.12.2025 зазначено, що 19.12.2025 року о 17:10 годині гр. ОСОБА_1 за адресою: м. Самар, вул. Гідності 34, здійснював продаж тютюнових виробів без марок акцизного податку, чим порушив чинне законодавство, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 156 КУпАП.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч. 1 ст.156 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, був повідомлений належним чином про дату та час розгляду справи.
Судом досліджено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 951742 від 19.12.2025, письмове пояснення ОСОБА_1 ; протокол огляду та вилучення речей, предметів від 19.12.2025 року.
Згідно положень ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно з положеннями ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Положеннями ст.280 КУпАП регламентовано, що суд, при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Диспозиція ч.1 ст.156 КУпАП передбачає відповідальність за роздрібну або оптову торгівля алкогольними напоями чи тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку.
Об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч.1 ст.156 КУпАП полягає у здійсненні торгівлі означеними у статті виробами, без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку.
Надавши оцінку зібраним у справі доказам приходжу до переконання, що протокол про адміністративне правопорушення, додані до нього матеріали, не є достатніми доказами, котрі дають підстави обґрунтовано вважати, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.156 КУпАП.
Крім протоколу про адміністративне правопорушення, будь-яких інших доказів, які б підтвердили факт торгівлі ОСОБА_1 тютюнових виробів не надано, оскільки як в протоколі немає відомостей про свідків факту продажу тютюнових виробів ОСОБА_1 конкретній та належним чином встановленій особі (особам), якій (яким) було здійснено відповідний продаж тютюнових виробів саме ОСОБА_1 так і в матеріалах справи. Свідки даного порушення не зазначені.
Окрім цього, матеріали справи не містять будь-яких доказів на підтвердження факту отримання грошей (виручки) за здійснення реалізації тютюнових виробів ОСОБА_1 .
Зокрема відсутні чеки з РРО про таку реалізацію.
Таким чином, матеріали справи не містять доказів для встановлення об'єктивної сторони правопорушення, передбаченого ч.1 ст.156 КУпАП.
На підставі вище викладеного, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суд доходить висновку про неможливість встановлення наявності складу адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_1 за ч.1 ст.156 КУпАП, а тому провадження у справі за даною статтею підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до п.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного та керуючись ст. 278, 283, 284 КУпАП
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 156 КУпАП - закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення особою, щодо якої її винесено до Дніпровського апеляційного суду через Самарівський міськрайонний суд Дніпропетровської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Ігольнікова М.О.