Рішення від 28.01.2026 по справі 320/19149/23

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 січня 2026 року м. Київ справа №320/19149/23

Київський окружний адміністративний суд у складі судді Жукової Є.О. розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ГЛОБАЛ ГАЗ»

до Головного управління ДПС у місті Києві

про визнання протиправним та скасування податкового

повідомлення - рішення.,

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «ГЛОБАЛ ГАЗ» (далі по тексту - позивач) звернулося до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДПС у місті Києві (далі по тексту -відповідач) в якому просить суд:

визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення від 16.05.2023р. №340150411, відповідно до якого до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції (штраф) у розмірі 824 074,30 грн.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду (суддя Шевченко А.В.) від 10.07.2023р. відкрито провадження у справі.

Відповідно до наказу Голови суду від 13 лютого 2024 року №1-ктр/гс «Про надання соціальної відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку Анні Шевченко», частини 3 Засад використання автоматизованої системи документообігу Київського окружного адміністративного суду, затверджених рішенням зборів суддів Київського окружного адміністративного суду від 12.09.2019 року (з наступними змінами і доповненнями), Положенням про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого Рішенням Ради суддів України №30 від 26.11.2010 року (з наступними змінами і доповненнями), з метою додержання процесуальних строків, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України, призначено повторний автоматизований розподіл судової справи.

Відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 01.04.2024р. справа розподілена судді Жуковій Є.О.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 05.04.2024р. прийнято справу №320/19149/23 до провадження судді Жукової Є.О., суд ухвалив здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач не погоджується із застосуванням до нього штрафних санкцій за порушення строків реєстрації в ЄРПН податкових накладних та зазначає, оскільки ним вчинено всі належні від нього дії для вчасної реєстрації податкових накладних, в межах законодавчо визначеного строку, а тому прийняття ДПС оскаржуваного рішення є протиправним, а саме рішення таким, яке підлягає скасуванню.

24.08.2023р. та 17.04.2023р. відповідачем подано відзиви на позовну заяву, відповідно до яких проти задоволення позову заперечує у повному обсязі з підстав викладених у відзиві. Крім того, відповідач звертає увагу суду на невірне трактування норм права позивачем, а саме посилання на Закон України «Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України, щодо відновлення обмеження перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування» від 12.01.2023р. №2876-ІХ. Відповідач зазначає, що дата виписки усіх ПН/РК, що зазначені в акті охоплює період липень-серпень 2022 року, а тому Закон №2876-ІХ не може бути застосований платником податків. Закон №2876-ІХ не містить прямої вказівки про надання його нормам зворотної дії в часі, а отже його дія не розповсюджується на період до набрання ним чинності. З огляду на це, податкові накладні, що містяться в акті перевірки повинні були бути зареєстровані у строки, визначені п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України.

26.04.2024р., представником позивача через систему «Електронний Суд» подано відповідь на відзив, відповідно до якого зазначає, що на момент винесення оскаржуваного податкового повідомлення - рішення вже набули чинності зміни внесені Законом України №2876-ІХ до Податкового кодексу України, в частині доповнення підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України пунктами 89 та 90, які зокрема пом'якшили відповідальність платника на період дії воєнного стану та порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних.

З метою додержання розумного строку розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження, суд визнав за можливе розгляд справи здійснювати за наявними матеріалами.

Розглянувши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, відзив, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «ГЛОБАЛ ГАЗ» (код ЄДРПОУ 43543062) зареєстровано в якості юридичної особи та перебуває на податковому обліку в Головному управлінні ДПС у м. Києві, є платником податку на додану вартість.

На підставі п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, та п.75.1 ст.75, підпункту 69.2 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» та в порядку п.76.3 ст.76 Податкового кодексу України із змінами та доповненнями, відповідачем проведена камеральна перевірка своєчасності реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних Товариства з обмеженою відповідальністю «ГЛОБАЛ ГАЗ» (код ЄДРПОУ 43543062).

За наслідками перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю «ГЛОБАЛ ГАЗ», відповідачем складено акт про результати камеральної перевірки, щодо дотримання порядку реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних від 24.04.2023р. №30165/Ж5/26-15-04-11-03/43543062, у висновку якого зазначено про встановлення порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних на загальну суму податку на додану вартість, у тому числі:

податкова накладна № 510 від 30.07.2022, дата реєстрації 30.09.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 46 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 45 648,40 грн.;

податкова накладна № 496 від 23.07.2022, дата реєстрації 30.09.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 46 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 98 610,68 грн.;

податкова накладна № 471 від 16.07.2022, дата реєстрації 30.09.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 46 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 46 076,80 грн.;

податкова накладна № 480 від 18.07.2022, дата реєстрації 30.09.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 46 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 88 333,80 грн.;

податкова накладна № 473 від 16.07.2022, дата реєстрації 30.09.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 46 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 46 267,20 грн.;

податкова накладна № 478 від 17.07.2022, дата реєстрації 30.09.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 46 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 46 552,80 грн.;

податкова накладна № 511 від 30.07.2022, дата реєстрації 30.09.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 46 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 43 744,40 грн.;

податкова накладна № 472 від 16.07.2022, дата реєстрації 30.09.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 46 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 47 076,40 грн.;

податкова накладна № 498 від 24.07.2022, дата реєстрації 30.09.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 46 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 98 591,36 грн.;

податкова накладна № 481 від 18.07.2022, дата реєстрації 30.09.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 46 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 46 886,00 грн.;

податкова накладна № 499 від 24.07.2022, дата реєстрації 30.09.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 46 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 97 864,98 грн.;

податкова накладна № 476 від 16.07.2022, дата реєстрації 30.09.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 46 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 44 886,80 грн.;

податкова накладна № 474 від 16.07.2022, дата реєстрації 30.09.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 46 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 46 410,00 грн.;

податкова накладна № 475 від 16.07.2022, дата реєстрації 30.09.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 46 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 44 648,80 грн.;

податкова накладна № 492 від 22.07.2022, дата реєстрації 30.09.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 46 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 84 241,76 грн.;

податкова накладна № 488 від 21.07.2022, дата реєстрації 30.09.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 46 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 81 899,90 грн.;

податкова накладна № 470 від 16.07.2022, дата реєстрації 30.09.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 46 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 88 102,94 грн.;

податкова накладна № 495 від 23.07.2022, дата реєстрації 30.09.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 46 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 81 556,99 грн.;

податкова накладна № 479 від 18.07.2022, дата реєстрації 30.09.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 46 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 89 188,29 грн.;

податкова накладна № 487 від 21.07.2022, дата реєстрації 30.09.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 46 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 81 310,34 грн.;

податкова накладна № 469 від 16.07.2022, дата реєстрації 30.09.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 46 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 88 309,68 грн.;

податкова накладна № 493 від 22.07.2022, дата реєстрації 30.09.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 46 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 96 045,15 грн.;

податкова накладна № 514 від 01.08.2022, дата реєстрації 03.10.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 33 дні, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 49 907,76 грн.;

податкова накладна № 515 від 02.08.2022, дата реєстрації 03.10.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 33 дні, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 49 651,56 грн.;

податкова накладна № 516 від 03.08.2022, дата реєстрації 03.10.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 33 дні, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 49 549,08 грн.;

податкова накладна № 501 від 24.07.2022, дата реєстрації 03.10.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 49 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 46 505,20 грн.;

податкова накладна № 485 від 20.07.2022, дата реєстрації 03.10.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 49 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 42 365,40 грн.;

податкова накладна № 508 від 29.07.2022, дата реєстрації 03.10.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 49 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 45 553,20 грн.;

податкова накладна № 513 від 31.07.2022, дата реєстрації 03.10.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 49 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 44 320,50 грн.;

податкова накладна № 491 від 22.07.2022, дата реєстрації 03.10.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 49 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 42 336 грн.;

податкова накладна № 482 від 19.07.2022, дата реєстрації 03.10.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 49 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 48 076 грн.;

податкова накладна № 483 від 19.07.2022, дата реєстрації 03.10.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 49 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 45 091,20 грн.;

податкова накладна № 512 від 31.07.2022, дата реєстрації 03.10.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 49 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 44 100 грн.;

податкова накладна № 486 від 21.07.2022, дата реєстрації 03.10.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 49 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 44 028,60 грн.;

податкова накладна № 490 від 21.07.2022, дата реєстрації 03.10.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 49 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 44 629,20 грн.;

податкова накладна № 505 від 27.07.2022, дата реєстрації 03.10.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 49 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 42 512,40 грн.;

податкова накладна № 484 від 20.07.2022, дата реєстрації 03.10.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 49 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 46 200 грн.;

податкова накладна № 477 від 17.07.2022, дата реєстрації 03.10.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 49 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 45 553,20 грн.;

податкова накладна № 504 від 26.07.2022, дата реєстрації 03.10.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 49 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 41 762,70 грн.;

податкова накладна № 494 від 22.07.2022, дата реєстрації 03.10.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 49 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 43 173,90 грн.;

податкова накладна № 500 від 24.07.2022, дата реєстрації 03.10.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 49 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 44 496,90 грн.;

податкова накладна № 506 від 27.07.2022, дата реєстрації 03.10.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 49 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 42 777 грн.;

податкова накладна № 489 від 21.07.2022, дата реєстрації 03.10.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 49 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 44 074,80 грн.;

податкова накладна № 507 від 28.07.2022, дата реєстрації 03.10.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 49 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 42 821,10 грн.;

податкова накладна № 502 від 24.07.2022, дата реєстрації 03.10.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 49 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 40 527,90 грн.;

податкова накладна № 497 від 23.07.2022, дата реєстрації 03.10.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 49 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 43 570,80 грн.;

податкова накладна № 503 від 25.07.2022, дата реєстрації 03.10.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 49 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 47 314,40 грн.;

податкова накладна № 509 від 30.07.2022, дата реєстрації 03.10.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 49 днів, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 43 085,70 грн.;

податкова накладна № 518 від 05.08.2022, дата реєстрації 03.10.2022, кількість днів затримки реєстрації накладної - 33 дні, розмір штрафних санкцій - 30%, сума ПДВ - 50 676,36 грн.

На підставі висновків акту перевірки контролюючим органом прийнято податкове повідомлення-рішення від 16.05.2023р. №340150411, яким за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних до позивача застосовано штраф у розмірі 824 074, 30 грн.

Не погоджуючись із оскаржуваним рішенням, Товариство з обмеженою відповідальністю «ГЛОБАЛ ГАЗ», звернулося до суду.

Оцінивши належність, допустимість і достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у матеріалах справи доказів у їх сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд приходить до наступних висновків.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Правовідносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України (ПК України).

Стаття 20 Податкового кодексу України визначає права контролюючого органу, зокрема, проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення; запитувати та вивчати під час проведення перевірок первинні документи, що використовуються в бухгалтерському обліку, регістри, фінансову, статистичну та іншу звітність, пов'язану з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів, виконанням вимог законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи (пп. 20.1.4, 20.1.6 п. 20.1 ст. 20 ПК України).

Відповідно до статті 75 Податкового кодексу України (у редакції чинній на момент проведення камеральної перевірки позивача), контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Підпункт 75.1.1 пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України передбачає, що камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального.

Предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов'язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах.

Відповідно до пункту 76.1 статті 76 Податкового кодексу України камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова.

За приписами пункту 201.1 статті 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

При цьому відповідно до абзацу 4 цього ж пункту податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів / послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Згідно з абзацом 14 пункту 201.10 статті 201 ПК України реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;

- для зведених податкових накладних та/або розрахунків коригування до таких зведених податкових накладних, складених за операціями, визначеними пунктом 198.5 статті 198 та пунктом 199.1 статті 199 цього Кодексу, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем місяця, в якому вони складені;

- для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).

У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Згідно з пунктом 120-1.1 статті 120 ПК України порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної/розрахунку коригування, складеної на операції з постачання товарів/послуг, що звільняються від оподаткування податком на додану вартість; податкової накладної/розрахунку коригування, складеної на операції, що оподатковуються за нульовою ставкою; податкової накладної, складеної відповідно до пункту 198.5 статті 198 цього Кодексу у разі здійснення операцій, визначених підпунктами «а» - «г» цього пункту, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної; податкової накладної, складеної відповідно до статті 199 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної; податкової накладної, складеної відповідно до абзацу одинадцятого пункту 201.4 статті 201 цього Кодексу, та розрахунку коригування, складеного до такої податкової накладної) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 і 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:

- 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;

- 20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

- 30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

- 40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;

- 50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» на території України діяв карантин, який було відмінено 30 червня 2023 року постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2023 року № 651.

Законом України № 591-IX від 13.05.2020 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», підрозділ 10 розділу ХХ Перехідних положень ПК України доповнено пунктом п. 521, яким передбачено, що за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції не застосовуються, крім санкцій, зокрема, за порушення вимог законодавства в частині нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.

У подальшому Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» № 2260-IX від 12.05.2022, який набув чинності 27.05.2022, до пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень ПК України були внесені зміни, якими передбачено, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у п. 69 підрозділу 10 розділу XX ПК України.

Відповідно до абзаців 2, 3 п.п. 69.1 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ “Перехідних положень» ПК України, що у разі відсутності можливості у платника податків щодо своєї філії, представництва, відокремленого чи іншого структурного підрозділу своєчасно виконати свій обов'язок щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, такий платник податків звільняється від відповідальності, визначеної цим Кодексом, у межах діяльності, що проводиться через такі філії, представництва, відокремлені чи інші структурні підрозділи, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України.

Платники податків, які мають можливість своєчасно виконувати податкові зобов'язання щодо дотримання термінів сплати податків та зборів, подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої пунктом 46.2 статті 46 цього Кодексу, реєстрації у відповідних реєстрах податкових накладних, розрахунків коригування, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов'язків, граничний термін виконання яких припадає на період з 24.02.2022 року до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» за умови реєстрації такими платниками податкових накладних та розрахунків коригування у ЄРПН до 15.07.2022, подання податкової звітності до 20.07.2022 та сплати податків і зборів до 31.07.2022р.

Підпунктом 69.2 п. 69 підрозділу 10 розділу XX ПК України, з урахуванням змін, внесених Законом України від 12 травня 2022 року № 2260-ІХ який набрав чинності 27.05.2022, визначено, що у разі виявлення порушень законодавства за результатами проведення перевірок до платників податків застосовується відповідальність згідно з цим Кодексом, законами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, з урахуванням обставин, передбачених підпунктом 112.8.9 пункту 112.8 статті 112 цього Кодексу, що звільняють від фінансової відповідальності. При цьому вимоги законодавства щодо мораторію (зупинення) застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) на період дії воєнного, надзвичайного стану та/або на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), не застосовуються.

У подальшому Законом України від 12.01.2023 № 2876-IX «Про внесення змін до розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо відновлення обмеження перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування» підрозділ 2 розділу XX «Перехідні положення» ПК України доповнено пунктами 89 та 90.

Так, згідно пункту 89 підрозділу 2 розділу XX Перехідних положень ПК України тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється з урахуванням таких граничних строків:

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до 5 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;

для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 18 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;

для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 18 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).

Пунктом 11 підрозділу 10 розділу ХХ ПК України передбачено, що штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за наслідками перевірок, які здійснюються контролюючими органами, застосовуються у розмірах, передбачених законом, чинним на день прийняття рішень щодо застосування таких штрафних (фінансових) санкцій (з урахуванням норм пункту 7 цього підрозділу).

ПК України визначено обов'язок платника податку зареєструвати в ЄРПН податкові накладні/розрахунки коригування у строки, встановлені пунктом 201.10 статті 201 ПК України, та у разі порушення визначених законодавством граничних строків для такої реєстрації застосовуються штрафні санкції.

Відповідно до пункту 52-11 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень ПК України штрафні санкції не застосовуються за порушення строків реєстрації податкових накладних, передбачених пунктом 201.10 статті 201 ПК України, у період з 01.03.2020 по останній день календарного місяця, у якому закінчилась дія карантину.

Проте вказана норма припинила свою дію з 27.05.2022 на підставі Закону України №2260-IX від 12.05.2022, яким внесено зміни до пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень ПК України, та який набрав чинності з 27.05.2022.

Отже за змістом вищезазначених приписів:

- граничним терміном реєстрації податкових накладних, складених у період дії п. 52-1 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України щодо встановлення мораторію (зупинення) застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів), граничний термін реєстрації яких припадав на період до 24.02.2022, є 27.05.2022;

- граничним терміном реєстрації податкових накладних, граничний термін реєстрації яких припадав на період з 24.02.2022 по 27.05.2022 (дня набрання чинності Законом №2260-ІХ), є 15.07.2022 включно;

- граничні терміни реєстрації податкових накладних, складених після 27.05.2022 до 16.01.2023, визначаються у загальному порядку відповідно до абз. 14 п. 201.10 ст. 201 ПК України: для податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;

- граничні терміни реєстрації податкових накладних, складених починаючи з 16.01.2023, тобто тих, строк реєстрації яких припадає на період з дати набрання чинності Законом №2876-ІХ - для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до 5 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені; для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 18 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені; для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 18 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).

Як вбачається з матеріалів справи, податкові накладні податкова накладна № 510 від 30.07.2022, зареєстрована - 30.09.2022, податкова накладна № 496 від 23.07.2022, зареєстрована - 30.09.2022, податкова накладна № 471 від 16.07.2022, зареєстрована - 30.09.2022, податкова накладна № 480 від 18.07.2022, зареєстрована - 30.09.2022, податкова накладна № 473 від 16.07.2022, зареєстрована - 30.09.2022, податкова накладна № 478 від 17.07.2022, зареєстрована - 30.09.2022, податкова накладна № 511 від 30.07.2022, зареєстрована - 30.09.2022, податкова накладна № 472 від 16.07.2022, зареєстрована - 30.09.2022, податкова накладна № 498 від 24.07.2022, зареєстрована - 30.09.2022, податкова накладна № 481 від 18.07.2022, зареєстрована - 30.09.2022, податкова накладна № 499 від 24.07.2022, зареєстрована - 30.09.2022, податкова накладна № 476 від 16.07.2022, зареєстрована - 30.09.2022, податкова накладна № 474 від 16.07.2022, зареєстрована - 30.09.2022, податкова накладна № 475 від 16.07.2022, зареєстрована - 30.09.2022, податкова накладна № 492 від 22.07.2022, зареєстрована - 30.09.2022, податкова накладна № 488 від 21.07.2022, зареєстрована - 30.09.2022, податкова накладна № 470 від 16.07.2022, зареєстрована - 30.09.2022, податкова накладна № 495 від 23.07.2022, зареєстрована - 30.09.2022, податкова накладна № 479 від 18.07.2022, зареєстрована - 30.09.2022, податкова накладна № 487 від 21.07.2022, зареєстрована - 30.09.2022, податкова накладна № 469 від 16.07.2022, зареєстрована - 30.09.2022, податкова накладна № 493 від 22.07.2022, зареєстрована - 30.09.2022.

З аналізу вищезазначених норм, податкові накладні складені після 27.05.2022 до 16.01.2023, визначаються у загальному порядку відповідно до абз. 14 п. 201.10 ст. 201 ПК України: для податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені, тобто дані накладні мали бути подані на реєстрацію до 15.08.2022р., однак подані лише 30.09.2022р., тобто з порушенням граничних строків подання їх на реєстрацію.

Податкова накладна № 514 від 01.08.2022, зареєстрована - 03.10.2022, податкова накладна № 515 від 02.08.2022, зареєстрована - 03.10.2022, податкова накладна № 516 від 03.08.2022, зареєстрована - 03.10.2022, податкова накладна № 518 від 05.08.2022, зареєстрована - 03.10.2022.

З аналізу вищезазначених норм, податкові накладні складені після 27.05.2022 до 16.01.2023, визначаються у загальному порядку відповідно до абз. 14 п. 201.10 ст. 201 ПК України: для податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені, тобто дані накладні мали бути подані на реєстрацію до 31.08.2022р., однак подані лише 03.10.2022р., тобто з порушенням граничних строків подання їх на реєстрацію.

Податкова накладна № 501 від 24.07.2022, зареєстрована - 03.10.2022, податкова накладна № 485 від 20.07.2022, зареєстрована - 03.10.2022, податкова накладна № 508 від 29.07.2022, зареєстрована - 03.10.2022, податкова накладна № 513 від 31.07.2022, зареєстрована - 03.10.2022, податкова накладна № 491 від 22.07.2022, зареєстрована - 03.10.2022, податкова накладна № 482 від 19.07.2022, зареєстрована - 03.10.2022, податкова накладна № 483 від 19.07.2022, зареєстрована - 03.10.2022, податкова накладна № 512 від 31.07.2022, зареєстрована - 03.10.2022, податкова накладна № 486 від 21.07.2022, зареєстрована - 03.10.2022, податкова накладна № 490 від 21.07.2022, зареєстрована - 03.10.2022, податкова накладна № 505 від 27.07.2022, зареєстрована - 03.10.2022, податкова накладна № 484 від 20.07.2022, зареєстрована - 03.10.2022, податкова накладна № 477 від 17.07.2022, зареєстрована - 03.10.2022, податкова накладна № 504 від 26.07.2022, зареєстрована - 03.10.2022, податкова накладна № 494 від 22.07.2022, зареєстрована - 03.10.2022, податкова накладна № 500 від 24.07.2022, зареєстрована - 03.10.2022, податкова накладна № 506 від 27.07.2022, зареєстрована - 03.10.2022, податкова накладна № 489 від 21.07.2022, зареєстрована - 03.10.2022, податкова накладна № 507 від 28.07.2022, зареєстрована - 03.10.2022, податкова накладна № 502 від 24.07.2022, зареєстрована - 03.10.2022, податкова накладна № 497 від 23.07.2022, зареєстрована - 03.10.2022, податкова накладна № 503 від 25.07.2022, зареєстрована - 03.10.2022, податкова накладна № 509 від 30.07.2022, зареєстрована - 03.10.2022.

З аналізу вищезазначених норм, податкові накладні складені після 27.05.2022 до 16.01.2023, визначаються у загальному порядку відповідно до абз. 14 п. 201.10 ст. 201 ПК України: для податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені, тобто дані накладні мали бути подані на реєстрацію до 15.08.2022р., однак подані лише 30.09.2022р., тобто з порушенням граничних строків подання їх на реєстрацію.

Щодо посилання позивача на Закон України «Про внесення змін до розділу ХХ «Перехідні положення» ПК України, щодо відновлення обмеження перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування» від 12.01.2023р. №2876-ІХ, суд зазначає наступне.

Законом України від 12 січня 2023 року № 2876-IX «Про внесення змін до розділу XX «Прикінцеві положення» Податкового кодексу України щодо відновлення обмеження перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування» (набрав чинності 08 лютого 2023 року) підрозділ 2 розділу XX «Перехідні положення» ПК України доповнений пунктами 89 та 90, якими на період дії воєнного стану збільшені строки реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування та зменшені розміри штрафних санкцій за їх порушення.

Відповідно до пункту 89 підрозділу 2 розділу XX ПК України, тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється з урахуванням таких граничних строків: для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до 5 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені; для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 18 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

Відповідно до пункту 90 підрозділу 2 розділу XX ПК України тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, штраф за порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого для пункту 89 цього розділу для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлюється у розмірі: 2 відсотки суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів; 5 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів; 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів; 15 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів; 25 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.

Як зазначив Конституційний Суд України у рішенні від 13 травня 1997 року № 1-зп/1997, стаття 58 Конституції України 1996 року закріплює один з найважливіших загальновизнаних принципів сучасного права - закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Це означає, що вони поширюють свою дію тільки на ті відносини, які виникли після набуття законами чи іншими нормативно-правовими актами чинності. Закріплення названого принципу на конституційному рівні є гарантією стабільності суспільних відносин, у тому числі відносин між державою і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього закону чи іншого нормативно-правового акта.

Закон № 2876-IX не містить прямої вказівки про надання його нормам зворотної дії в часі, а отже його дія не розповсюджується на період до набрання ним чинності. Крім того, відповідальність, встановлена пунктом 90 підрозділу 2 розділу XX ПК України, застосовується за порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого для пункту 89 цього розділу, тобто прямо пов'язана зі збільшеними строками реєстрації податкових накладних.

Податкове правопорушення у вигляді несвоєчасної реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних є триваючим порушенням, початком якого є наступний день за останнім (граничним) днем реєстрації податкової накладної, а припиняється таке порушення в день фактичної реєстрації податкової накладної.

А тому розповсюджувати дію пунктів 89, 90 на правовідносини, які були припинені (тобто податкові накладні складені та зареєстровані з порушенням строку, який визначений пунктом 201.1 статті 201 ПК України, до внесення змін Законом № 2876-IX) є неможливим.

Відтак зменшений розмір штрафних санкцій може бути застосований лише щодо податкових накладних, складених та зареєстрованих несвоєчасно після набрання чинності Законом №2876-IX або до накладних, строк реєстрації яких не скінчився станом на день набрання чинності цим Законом (08 лютого 2023 року).

Аналогічні висновки викладені у постанові Верховного Суду від 30.01.2024р. у справі №280/4484/23.

З урахуванням цього, Закон №2876-ІХ, не підлягає застосуванню до даних правовідносин, оскільки вони стосуються періоду липня - серпня 2022 року.

Крім того, як вбачається з позовної заяви, позивачем не заперечується порушення строку реєстрації накладних чи порушення їх реєстрації з вини контролюючого органу, під сумнів лише ставиться застосування норм законодавства, про що надано оцінку судом.

Хибним також є посилання позивача, що Закон №2876-ІХ повинен застосовуватися на момент прийняття оскаржуваного рішення, оскільки правовідносини виникли в період до набрання чинності Закону №2876-ІХ.

З урахуванням вищевикладеного та наданих доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку про те що податкове повідомлення - рішення від 16.05.2023р. №340150411, відповідно до якого до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції (штраф) у розмірі 824 074,30 грн., є таким, що прийняте у межах та спосіб визначений Подактовим кодексом України, а тому скасуванню не підлягає та як наслідок позовні вимоги є необгрунтованими, а тому в їх задоволенні має бути відмовлено.

Відповідно до статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною другою статті 73 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Вимогами статті 76 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Частиною другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

На думку суду, відповідачем, як суб'єктом владних повноважень, покладений на нього обов'язок доказування було виконано з урахуванням вимог, встановлених частиною 2 статті 19 Конституції України та частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України.

З огляду на відмову у задоволенні позову, розподіл судових витрат у відповідності до положень ст.139 КАС України, за наслідками розгляду даної справи, не здійснюється.

Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 139, 143, 242-246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

1. У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю “ГЛОБАЛ ГАЗ» відмовити повністю.

2. Розподіл судових витрат не здійснювати.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Жукова Є.О.