Ухвала від 28.01.2026 по справі 320/58231/25

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залучення другого відповідача

28 січня 2026 року м. Київ справа №320/58231/25

Суддя Київського окружного адміністративного суду Сас Є.В., розглянувши в порядку письмового провадження питання про залучення належного відповідача в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Відділу з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява, якою позивач просить суд:

- Визнати реєстраційну дію від 27 серпня 2024 року щодо реєстрації місця проживання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою АДРЕСА_1 з одночасним зняттям із зареєстрованого попереднього місця проживання за адресою АДРЕСА_2 такою, що проведена з порушенням вимог, встановлених законом.

- Зобов'язати Відділ з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації скасувати реєстраційну дію від 27 серпня 2024 року щодо реєстрації місця проживання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою АДРЕСА_1 з одночасним зняттям із зареєстрованого попереднього місця проживання за адресою АДРЕСА_2 .

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 04.12.2025 позовну заяву залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, протягом десяти днів, з дня отримання копії ухвали суду.

У строк встановлений судом, представником позивача, на виконання вимог ухвали суду, направлено заяву про усунення недоліків із квитанцією про сплату судового збору.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 11.12.2025 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

На адресу суду від відповідача надійшла заява про заміну неналежного відповідача, обґрунтовуючи тим, що Відділ з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації має правовий статус суб'єкта без права юридичної особи, за організаційно-правовою формою є структурним підрозділом Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації. Таким чином, належним відповідачем в адміністративній справі № 320/58231/25 є Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації.

Відповідно до приписів частини третьої ст. 48 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС), якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи.

Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача. (ч. 4 ст. 48 КАС).

Заміна відповідача допускається до ухвалення рішення судом першої інстанції (ч. 7 ст. 48 КАС).

Враховуючи, що відповідати за позовом має Святошинська районна в місті Києві державної адміністрації (код ЄДРПОУ 37395418), оскільки Відділ з питань реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації є структурним підрозділом Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації та не має необхідних ознак самостійного суб'єкта владних повноважень, враховуючи відсутність в матеріалах справи згоди позивача на заміну неналежного відповідача, суд вважає, що Святошинську районну в місті Києві державну адміністрацію необхідно залучити як другого відповідача.

Керуючись статтями 48, 241, 243, 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

1.Залучити Святошинську районну в місті Києві державну адміністрацію (код ЄДРПОУ 37395418)) як другого відповідача до розгляду справи № 320/58231/25.

2. Запропонувати відповідачу-2 у п'ятнадцятиденний строк з дня вручення копії позовної заяви подати до суду відзив на позовну заяву з долученням усіх наявних документів та матеріалів (доказів), оформлений відповідно до положень ч. 2-4 ст. 162 КАС.

Зобов'язати відповідача-2 одночасно направити копії відзиву та письмових доказів позивачу. Разом з відзивом подати до суду документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу.

Роз'яснити відповідачу, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 КАС).

3. Копію ухвали суду надіслати (вручити) учасникам справи (їх представникам).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає окремому оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Сас Є.В.

Попередній документ
133675067
Наступний документ
133675069
Інформація про рішення:
№ рішення: 133675068
№ справи: 320/58231/25
Дата рішення: 28.01.2026
Дата публікації: 02.02.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Київський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи щодо захисту політичних (крім виборчих) та громадянських прав, зокрема щодо; реєстрації та обмеження пересування і вільного вибору місця проживання, з них:
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Відкрито провадження (11.12.2025)
Дата надходження: 27.11.2025
Предмет позову: про зобов'язання вчинити певні дії