Рішення від 29.01.2026 по справі 280/10867/25

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 січня 2026 року Справа № 280/10867/25 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Новікової І.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Альфа Трейд Плюс 2018» до Головного управління ДПС у Запорізькій області про скасування рішення та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

09 грудня 2025 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Альфа Трейд Плюс 2018» (далі - позивач) до Головного управління ДПС у Запорізькій області (далі - відповідач), в якому позивач просить суд:

визнати протиправним та скасувати рішення №328-рл від 26.11.2025;

зобов'язати Головне управління ДПС у Запорізькій області видати Товариству з обмеженою відповідальністю «Альфа Трейд Плюс 2018» ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним за адресою місця провадження діяльності м. Запоріжжя вул. Фортечна 87.

Ухвалою суду від 15.12.2025 відкрито спрощене позовне провадження у справі.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що він у встановленому порядку звернувся до відповідача з заявою про отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним для здійснення господарської діяльності позивача (роздрібна торгівля пальним) за адресою м. Запоріжжя, вул. Фортечна 87. Разом з тим, незважаючи на надання необхідних документів позивачу було відмовлено у видачі ліцензії. Позивач вважає відмову протиправною та такою, що не відповідає вимогам чинного законодавства. З урахуванням викладеного у позовній заяві позивач просив задовольнити позовні вимоги.

Відповідач проти позову заперечив. В обґрунтування заперечень посилається на те, що позивачу правомірно відмовлено у видачі ліцензії, оскільки під час розгляду документів встановлена розбіжність в кількості та об'ємах резервуарів, які зазначені в заяві на отримання ліцензії від 20.11.2025 №17376/АП (3 резервуари об'ємом: 10 000 л, 7 000 л, 3 000 л) з даними, які містяться в техпаспорті (ємність для ПММ №3,4 V-10м3, V-10м3), рік завершення їх будівництва - 2018 рік. Також, відповідач зазначає, що ним було встановлена відсутній сертифікат про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта нерухомого майна, що підтверджує прийняття закінченого будівництвом об'єкта нерухомого майна в експлуатацію, щодо всіх об'єктів нерухомого майна, розташованих у місці виробництва пального, оптової торгівлі пальним за наявності місць оптової торгівлі пальним, роздрібної торгівлі пальним, зберігання пального, необхідних для здійснення такої діяльності, - для об'єктів нерухомого майна, введених в експлуатацію у встановленому законодавством порядку з 1 травня 2011 року. Крім того, відповідач вказував на те, що у пакеті документів відсутні документи на землю ТОВ «Преміум-Сервіс-Плюс». Відповідач вважає, що ним правомірно відмовлено у видачі ліцензії, у зв'язку з чим просить відмовити у задоволенні позовних вимог.

Суд, всебічно та повно встановивши обставини справи, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, їх достатність і взаємний зв'язок у сукупності, встановив наступне.

З матеріалів справи судом встановлено, що 20.11.2025 ТОВ «Альфа Трейд Плюс 2018» звернулося до ГУ ДПС у Запорізькій області з питання отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним за місцем провадження діяльності: м. Запоріжжя, вул. Фортечна, 87.

Рішенням ГУ ДПС у Запорізькій області від 26.11.2025 №328-рл вирішено відмовити ТОВ «Альфа Трейд Плюс 2018» у наданні ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним за місцем провадження діяльності: м. Запоріжжя, вул. Фортечна, 87, у зв'язку з:

- поданням заяви про отримання ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності не за встановленою формою або з порушенням порядку її подання. Порядок отримання ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності визначений статтею 43 ЗУ №3817. Порядок заповнення заяв затверджено Постановою КМУ від 04.04.2025 №374 «Деякі питання ведення Єдиних реєстрів ліцензіатів з виробництва та обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, ліцензіатів та місць обігу пального». Так, встановлена розбіжність в кількості та об'ємах резервуарів, які зазначені в заяві на отримання ліцензії від 20.11.2025 №17376/АП (3 резервуари об'ємом: 10 000 л, 7 000 л, 3 000 л) з даними, які містяться в техпаспорті (ємність для ПММ №3,4 V-10м3, V-10м3), рік завершення їх будівництва - 2018 рік;

- неподанням або поданням не в повному обсязі разом із заявою про отримання ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності копій документів, визначених цим Законом:

А саме відсутній сертифікат про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта нерухомого майна, що підтверджує прийняття закінченого будівництвом об'єкта нерухомого майна в експлуатацію, щодо всіх об'єктів нерухомого майна, розташованих у місці виробництва пального, оптової торгівлі пальним за наявності місць оптової торгівлі пальним, роздрібної торгівлі пальним, зберігання пального, необхідних для здійснення такої діяльності, - для об'єктів нерухомого майна, введених в експлуатацію у встановленому законодавством порядку з 1 травня 2011 року.

Враховуючи інформацію, яка зазначена у витязі з реєстру будівельної діяльності про технічні інвентаризації Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, реєстраційний номер документу: ТІ01:9733-0035-4351-2312 рік завершення будівництва ємностей для ПММ №3,4 V-10м3, V-10м3 - 2018 рік.

Підтвердженням введення в експлуатацію об'єктів нерухомого майна, призначених для приймання, зберігання та роздрібної торгівлі пальним, право приватної власності на які виникло у порядку, визначеному законами України "Про приватизацію державного майна" та "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)", є реєстрація права власності у порядку, визначеному Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

У разі якщо документи, зазначені у пунктах 1 і 2 цієї частини, видані (оформлені) іншій особі, ніж заявник, заявник додатково подає документи, що підтверджують його право на використання відповідного об'єкта нерухомого майна.

В наданих до заяви від 20.11.2025 №17376/АП документах, а саме Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єктів нерухомого майна відсутня актуальна інформація стосовно права набуття власності на об'єкт - автозаправочна станція (АЗС), з наявними ємностями, ТОВ «Преміум-Сервіс-Плюс» (код ЄДРПОУ 35215302) за адресою: м. Запоріжжя, вулиця Фортечна, 87.

Також відсутні документи на землю ТОВ «Преміум-Сервіс-Плюс» (код ЄДРПОУ 35215302). Так, термін наданого договору оренди землі загальною площею 0,1258 га, який був укладений між Запорізькою міською радою (код ЄДРПОУ 04053915) та ТОВ «Преміум сервіс плюс» (код ЄДРПОУ 35215302) б/н від 15.01.2010 року закінчився (договір укладався на 10 років). Крім того, невід'ємною частиною наданого договору оренди є в тому числі, кадастровий план земельної ділянки, відповідно до якого зазначено кадастровий номер 2310100000:07:004:0048, при цьому адреса, яка вказана в кадастровому плані земельної ділянки зазначена - вул. Грязнова, 81, що не відповідає адресі, яка зазначена в заяві та інших документах наданих для отримання ліцензії вул. Фортечна, 87, (колишня - вул. Грязнова, 87).

Позивач, не погодившись з правомірністю прийняття відповідачем зазначеного рішення, звернувся з даним позовом до суду.

Нормативно - правовим актом, який визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального, регулюються Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального" від 18 червня 2024 року №3817-IX (далі - Закон №3817-ІХ).

Згідно з частиною 1 статті 1 Закону №3817-IX ліцензія - право суб'єкта господарювання на провадження відповідного виду (кількох видів) господарської діяльності (п. 40); роздрібна торгівля пальним - діяльність із придбання або отримання та подальшої реалізації або відпуску пального із зміною або без зміни його фізико - хімічних характеристик з місць роздрібної торгівлі пальним через паливороздавальні колонки, газороздавальні колонки та/або оливороздавальні колонки, а також реалізація скрапленого вуглеводневого газу в балонах для побутових потреб" населення та інших споживачів, а також заправлення з бункерувальника у водному просторі морських та річкових суден (п.77).

Відповідно до частини 1 статті 41 Закону №3817-ІХ, органами ліцензування є: 1) центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику; 2) територіальні органи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.

Частинами 1-2 статті 43 Закону №3817-IX передбачено, що ліцензія на право провадження відповідного виду господарської діяльності надається органом ліцензування шляхом прийняття рішення про надання ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності.

Для отримання ліцензії суб'єкт господарювання подає до органу ліцензування заяву про отримання ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності у паперовій або електронній формі у порядку, визначеному статтею 42 Податкового кодексу України.

Згідно ч.5 ст.43 Закону №3817-IX до заяви про отримання ліцензії на право виробництва, оптової торгівлі, роздрібної торгівлі пальним, на право зберігання пального додатково додаються копії:

1) документів, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою із зазначенням кадастрового номера земельної ділянки (у разі відсутності кадастрового номера земельної ділянки у зазначених документах надається витяг з Державного земельного кадастру про таку земельну ділянку), на якій розташовано об'єкт виробництва пального, оптової торгівлі пальним за наявності місць оптової торгівлі пальним, роздрібної торгівлі пальним, зберігання пального (крім зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки), чинних на дату подання заяви та/або на дату введення такого об'єкта в експлуатацію (зазначені документи не подаються у разі розміщення об'єкта нерухомого майна на території порту, за умови подання документів, що підтверджують право користування портовою інфраструктурою).

Для бункерувальника подаються копії документів, що засвідчують право його власника або користувача на розміщення такого бункерувальника в акваторії водойми згідно із законодавством України (договір оренди/суборенди причальної стінки чи стоянки в порту або інші документи, що засвідчують право власника або користувача бункерувальника на розміщення бункерувальника в акваторії водойми);

2) сертифіката про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта нерухомого майна, що підтверджує прийняття закінченого будівництвом об'єкта нерухомого майна в експлуатацію, щодо всіх об'єктів нерухомого майна, розташованих у місці виробництва пального, оптової торгівлі пальним за наявності місць оптової торгівлі пальним, роздрібної торгівлі пальним, зберігання пального, необхідних для здійснення такої діяльності, - для об'єктів нерухомого майна, введених в експлуатацію у встановленому законодавством порядку з 1 травня 2011 року;

технічного паспорта та/або інвентаризаційної справи, та/або довідки про технічні характеристики об'єкта нерухомого майна, що підтверджують функціональне призначення об'єкта нерухомого майна, що видані бюро технічної інвентаризації або фізичною особою - підприємцем, або юридичною особою, у складі якої працюють один або більше виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури, що пройшли професійну атестацію та отримали кваліфікаційний сертифікат на право виконання робіт з технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна відповідно до Закону України "Про архітектурну діяльність", - для об'єктів нерухомого майна, введених в експлуатацію у встановленому законодавством порядку до 30 квітня 2011 року включно, розташованих у місці виробництва пального, оптової торгівлі пальним за наявності місць оптової торгівлі пальним, роздрібної торгівлі пальним, зберігання пального, необхідних для здійснення такої діяльності.

Підтвердженням введення в експлуатацію об'єктів нерухомого майна, призначених для приймання, зберігання та роздрібної торгівлі пальним, право приватної власності на які виникло у порядку, визначеному законами України "Про приватизацію державного майна" та "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)", є реєстрація права власності у порядку, визначеному Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

У разі якщо документи, зазначені у пунктах 1 і 2 цієї частини, видані (оформлені) іншій особі, ніж заявник, заявник додатково подає документи, що підтверджують його право на використання відповідного об'єкта нерухомого майна;

3) свідоцтва про право власності та/або користування на судно, свідоцтва про придатність судна до плавання або класифікаційного свідоцтва на судно, або акта огляду судна, що видані у встановленому законом порядку, - для бункерувальника;

4) технологічного регламенту, що містить інформацію про всі об'єкти та технологічне обладнання у місці виробництва, необхідні для забезпечення здійснення виробництва та зберігання пального, - для ліцензії на право виробництва пального;

5) технічних умов на виробництво пального визначеної якості, що має відповідати вимогам технічних регламентів та національним стандартам з якості пального, - для ліцензії на право виробництва пального;

6) дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки або декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці;

7) документа, що підтверджує акредитацію випробувальної лабораторії з визначення показників якості пального, виданого уповноваженим органом, або договору з акредитованою відповідно до законодавства лабораторією (у разі відсутності власної акредитованої лабораторії) - для ліцензії на право виробництва пального;

8) документа/документів, що засвідчують право власності або право користування спеціалізованими транспортними засобами для перевезення балонів із скрапленим вуглеводневим газом, з яких здійснюватиметься роздрібна торгівля скрапленим вуглеводневим газом у балонах для побутових потреб населення та інших споживачів, - для ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним (скрапленим вуглеводневим газом у балонах для побутових потреб населення та інших споживачів) із спеціалізованих транспортних засобів для перевезення балонів із скрапленим вуглеводневим газом.

Відповідно до ч.7 ст.43 Закону №3817-IX орган ліцензування зобов'язаний прийняти рішення про надання або про відмову в наданні ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності у такі строки: не пізніше 20 робочих днів з дня одержання від заявника заяви про отримання ліцензії на право виробництва спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв (крім малих виробництв дистилятів, малих виробництв виноробної продукції, малих виробництв пива), тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пального, на право вирощування тютюну, на право ферментації тютюнової сировини, на право оптової торгівлі пальним за наявності місць оптової торгівлі, роздрібної торгівлі пальним, зберігання пального.

Так, в якості однієї з підстав для відмови позивачу у видачі ліцензії, відповідач вказав на те, що ним встановлено розбіжність в кількості та об'ємах резервуарів, які зазначені в заяві на отримання ліцензії від 20.11.2025 №17376/АП (3 резервуари об'ємом: 10 000 л, 7 000 л, 3 000 л) з даними, які містяться в техпаспорті (ємність для ПММ №3, 4 V-10м3, V-10м3), рік завершення їх будівництва - 2018 рік.

По-перше, суд зазначає, що з рішення відповідача не можливо встановити, яким чином встановлена контролюючим органом розбіжність в кількості та об'ємах резервуарів перешкоджає отриманню позивачем ліцензії.

По-друге, судом встановлено, що на зазначеній території знаходиться один резервуар, який всередині ємкості розділений на дві ємкості, а саме об'ємом 3000 та 7000 літрів. Загальна кількість літрів об'єму резервуару відповідає 10000 літрів, про що було зазначено у заяві на отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним.

Згідно з вимогами статті 21 Закону України «Про охорону праці» роботодавець повинен одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.

Процедуру видачі або відмови у видачі, переоформлення, припинення дії дозволів визначає Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 р. № 1107 (далі - Порядок).

Пунктом 6 Порядку визначено, що дозвіл за формою згідно з додатком 1 видається роботодавцеві - на виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у групі А додатка 2, або на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що зазначені у групі А Переліку машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 лютого 2021 р. № 77.

Згідно пункту 14 Порядку дія дозволу поширюється на всю територію України.

Суд зазначає, що позивачем було надав до заяви дозвіл на експлуатацію резервуару, яким підтверджується право на його використання та експлуатацію за належністю.

Стосовно посилань контролюючого органу на те, що до заяви не було надано сертифікату про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта нерухомого майна, суд зазначає наступне.

Судом з відповідно до експертного висновку 2025-08-12-2, встановлено що: колонка паливо роздавальна для заправки автомобілів моторним паливом «ШЕЛЬФ»; резервуар горизонтальний сталевий наземний для зберігання моторного палива які розташовані за адресою: м. Запоріжжя вулиця Фортечна, 87 за своїми характерними ознаками, не є об'єктами нерухомого майна, оскільки можуть бути переміщеними без руйнації, знецінення та зміни цільового призначення та можуть бути вільно переміщеними у просторі без заподіяння їм шкоди, тобто є рухомим майном. Згідно до технічної документації на об'єкти: кожний модуль виконаний як єдиний виріб, та є веденими в експлуатацію самим фактом їх виробництва та додаткового введення в експлуатацію не потребують. таким чином вищевказані досліджувані об'єкти, а саме: колонка паливо роздавальна для заправки автомобілів моторним паливом «ШЕЛЬФ»; резервуар горизонтальний сталевий наземний для зберігання моторного палива, які розташовані за адресою: м. Запоріжжя вулиця Фортечна, 87 є рухомим майном, а тому, відповідно на них не можуть бути надані акт готовності об'єкта до експлуатації та сертифікат про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкту, досліджуваний об'єкт - резервуар CУГ-10Н.1-УХЛ 1 інв.№2560; паливо заправна колонка «Шельф 100-2LPG» інв№5001, які розташовані за адресою: м. Запоріжжя вулиця Фортечна,87, за своїми характерними ознаками, не є об'єктом нерухомого майна, оскільки може бути переміщений без руйнації, знецінення та зміни цільового призначення та може бути вільно переміщені у просторі без заподіяння їм шкоди, тобто є рухомим майном. Згідно до технічної документації на об'єкти: паспорт на резервуар CУГ-10Н.1-УХЛ інв №2560; паспорт на паливо заправну колонку «Шельф 100-2LPG» інв№5001 виконані як єдиний виріб, та є веденими в експлуатацію самим фактом його виробництва та додаткового введення в експлуатацію не потребує. Таким чином вищевказаний досліджуваний об'єкт , у складі якого: резервуар CУГ-10Н.1-УХЛ 1 інв №2560; - паливо заправна колонка «Шельф 100-2LPG» інв.№5001 який розташований за адресою: м. Запоріжжя вулиця Фортечна, 87 є рухомим майном, а тому, відповідно на нього не можуть бути надані акт готовності об'єкта до експлуатації та сертифікат про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкту є рухомим майном, а тому, відповідно на нього не можуть бути надані акт готовності об'єкта до експлуатації та сертифікат про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкту.

За таких обставин, посилання відповідача на ненадання сертифікату про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта нерухомого майна є необґрунтованими та такими, що не можуть бути підставою для відмови у видачі ліцензії.

Стосовно посилань контролюючого органу на не подання позивачем документів на землю, суд зазначає таке.

Судом встановлено, що 15.01.2010 між ТОВ «Преміум сервіс плюс» та Запорізькою міською радою було укладено договір оренди земельної ділянки, що знаходиться за адресою м.Запоріжжя, вул. Фортечна, 87.

Договір було укладено на 10 років, що визначено п. 8 Договору.

У подальшому ТОВ «Преміум сервіс плюс» направило ЗМР заяву про продовження дії договору оренди.

Право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються законом (частини перша та дев'ята статті 93 ЗК України).

Орендар, який має намір скористатися переважним правом на укладення договору оренди землі на новий строк, зобов'язаний повідомити про це орендодавця до спливу строку договору оренди землі у строк, встановлений цим договором, але не пізніше ніж за місяць до спливу строку договору оренди землі (речення перше частини другої статті 33 Закону № 161-XIV). До листа-повідомлення про поновлення договору оренди землі орендар додає проект додаткової угоди (частина третя статті 33 цього Закону).

Отже, стаття 33 Закону № 161-XIV прямо передбачала подання орендарем у строки, визначені у частині другій цієї статті, повідомлення саме про поновлення договору оренди землі та проєкт додаткової угоди про таке поновлення шляхом надсилання орендодавцю відповідного письмового повідомлення орендар мав завчасно продемонструвати наявність у нього наміру продовжити користування земельною ділянкою. А орендодавець, будучи обізнаним із таким наміром, отримував можливість спланувати подальші дії у зв'язку зі спливом строку договору оренди землі, зважити доцільність пошуку інших потенційних орендарів, а за їх наявності - зіставити пропоновані ними умови оренди з умовами, викладеними у проекті додаткової угоди, яку надав орендар.

Орендодавець у місячний термін розглядає надісланий орендарем лист-повідомлення з проектом додаткової угоди, перевіряє його на відповідність вимогам закону, узгоджує з орендарем (за необхідності) істотні умови договору і, за відсутності заперечень, приймає рішення про поновлення договору оренди землі (щодо земель державної та комунальної власності), укладає з орендарем додаткову угоду про поновлення договору оренди землі. За наявності заперечень орендодавця щодо поновлення договору оренди землі орендарю направляється лист-повідомлення про прийняте орендодавцем рішення (частина п'ята статті 33 Закону № 161-XIV).

У разі якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку договору листа-повідомлення орендодавця про заперечення у поновленні договору оренди землі такий договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором. У цьому випадку укладання додаткової угоди про поновлення договору оренди землі здійснюється із уповноваженим керівником органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування без прийняття рішення органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування про поновлення договору оренди землі (щодо земель державної або комунальної власності) (частина шоста статті 33 Закону №161-XIV).

Суд зазначає, що відмовляючи позивачу в отриманні ліцензії, контролюючий орган не пересвідчився та не встановив факту припинення договору оренди землі, зокрема не звернувся до Запорізької міської ради з питання того чи надана земельна ділянка за адресою м.Запоріжжя, вул.Фортечна, 87 у користування під зазначені цілі, чи витребовувалась зазначена земельна ділянка у позивача або ТОВ «Преміум сервіс плюс» після закінчення договору оренди, тощо.

Відповідно до ч.1 ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 КАС України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

За таких обставин, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог.

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачу у зв'язку із зверненням до суду належало сплатити судовий збір в розмірі 3028,00 грн., оскільки вимога про скасування рішення суб'єкта владних повноважень та похідна вимога зобов'язати вчинити дії вважається однією вимогою.

За таких обставин, на користь позивача підлягає стягненню судовий збір в розмірі 3028,00 грн. за рахунок бюджетних асигнувань відповідача. В іншій частині судовий збір сплачено надмірно та стягненню з відповідача надмірно сплачена сума судового збору не підлягає.

Керуючись ст.ст. 2, 5, 9, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Альфа Трейд Плюс 2018» (69035, м.Запоріжжя, вул.Сєдова, буд.7, код ЄДРПОУ 42091011) до Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166, код ЄДРПОУ 44118663) про скасування рішення та зобов'язання вчинити дії - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у Запорізькій області №328-рл від 26.11.2025.

Зобов'язати Головне управління ДПС у Запорізькій області видати Товариству з обмеженою відповідальністю «Альфа Трейд Плюс 2018» ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним за адресою місця провадження діяльності м. Запоріжжя вул. Фортечна 87.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Альфа Трейд Плюс 2018» судовий збір в розмірі 3028,00 грн. (три тисячі двадцять вісім гривень 00 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Запорізькій області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 30-денний строк з дня його проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Суддя І.В. Новікова