Справа №466/287/26
Провадження №3/466/460/26
29 січня 2026 року суддя Шевченківського районного суду м. Львова Федорів О.П., дослідивши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 ,
за ч. 1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 ухилилась від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідного виховання своєї малолітньої доньки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка 15 грудня 2025 року близько 08:15 год у селищі Брюховичі, з місця проживання по АДРЕСА_2 , пішла з дому, не повідомивши свого місця проживання та тривалий час не виходила на телефонний зв'язок із рідними.
У судовому засіданні ОСОБА_1 винуватість у вчиненні правопорушення визнала. Щиро розкаюється у вчиненому. Зазначила, що про доньку дбає, турбується про неї та проводить виховні бесіди. Цей момент був прикрістю та врахований у виховній методиці. Як повідомила донька, вона гуляла, але телефон не зарядила, тому додзвонитись було неможливо. У той же день, близько 16:30 год, донька повернулась додому. Просила суворо її, ОСОБА_1 не карати, за можливості звільнити від адміністративної відповідальності, адже вона виконує свої батьківські обов'язки добре та сумлінно.
Згідно з вимогами ст. 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, відомостями та інформацією з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також іншими документами.
Адміністративна відповідальність, передбачена ч. 1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, настає за ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання малолітніх та/або неповнолітніх дітей - тягне за собою попередження або накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дослідивши матеріали справи, доходжу висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що доводиться протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №990425 від 12 січня 2026 року, поясненнями ОСОБА_1 .
Відповідно до вимог ст. 22 Кодексу України про адміністративні правопорушення, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Враховуючи встановлені обставини справи та характер вчиненого правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та те, що наслідки діяння не мають значної суспільної небезпеки, не завдали шкоди суспільним інтересам, правам та свободам інших осіб, не спричинили шкоди дитині, суд вважає, що діяння ОСОБА_1 необхідно визнати малозначним та звільнити її від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням, а справу про притягнення її до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадженням закрити.
Відповідно до ст. 4 ч. 2 п. 5 Закону України «Про судовий збір», судовий збір стягується у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення. При закритті провадження судовий збір стягненню не підлягає.
На підставі викладеного та керуючись: ст. ст. 22, 160, 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя
ОСОБА_1 звільнити від адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, обмежившись усним зауваженням.
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадженням закрити.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Львова.
Суддя О.П. Федорів