Постанова від 28.01.2026 по справі 441/10/26

3/441/49/2026 441/10/26

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.01.2026 суддя Городоцького районного суду Львівської області Перетятько О.В., розглянувши матеріали, які надійшли з відділення поліції № 1 Львівського районного управління поліції № 2 Головного управління Національної поліції у Львівській області на

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого на АДРЕСА_1

за частиною 1 статті 130 КУпАП, -

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 , 23.12.2025 о 17 год. 00 хв. на вулиці Солонична, 10 у селі Чуловичі Львівського району Львівської області, в порушення вимог пункту 2.9 «а» ПДР України, керував автомобілем «Skoda Roomster», р.н.з. НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння, був зупинений інспектором відділення поліції № 1 Львівського районного управління поліції № 2 Головного управління Національної поліції у Львівській області Фостяком Р.І., огляд на стан сп'яніння зі згоди водія проводився у встановленому законом порядку із застосуванням спеціального технічного приладу Alcotest Drager 6820, тест № 3050, результат - 2, 08% проміле.

ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, причини неявки не повідомив.

Захисник Струс Н.Я. у клопотанні від 21.01.2026 просила провадження у справі про адміністративне правопорушення на ОСОБА_1 закрити в зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП, мотивуючи в основному тим, що керований ТЗ ОСОБА_1 ТЗ «Skoda Roomster», р.н.з. НОМЕР_1 поліцейськими 23.12.2025 на вулиці Солонична, 10 у селі Чуловичі Львівського району Львівської області зупинено незаконно - без причини, при цьому при спілкуванні з водієм ОСОБА_1 поліцейські не представились, також зазначила, що відеозапис долучений до протоколу не є безперервний, записаний частинами, а відтак не може слугувати належним доказом вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, при цьому один уривок відеозапису записаний на невідомий пристрій, інше.

Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності (частина друга статті 7 КУпАП), а завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом (стаття 245 КУпАП).

Так, за положеннями статті 268 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

Відповідно до рішення Європейського суду з прав людини від 03.04.2008 у справі «Пономарьов проти України», сторони по справі в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.

В силу вимог частини першої статті 6 Конвенції про захист прав в основоположних свобод обов'язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмет спору (пункт 71 рішення у справі «Смірнов проти України» заява № 3655/02, пункт 41 «Пономарьов проти України» заява № 3236/03).

Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи, є порушенням частини першої статті 6 даної Конвенції.

Тобто, ОСОБА_1 був обізнаний про розгляд справи в суді, скористався правової допомогою адвоката, не був позбавлений можливості належним чином скористатися своїми процесуальними правами (поцікавитися про стан розгляду справи) та реалізувати обов'язки (з'явитися до суду для подачі пояснень, тощо), тому, відповідно до статті 268 КУпАП, вважаю,що з метою уникнення затягування розгляду справи, та наявністю достатніх даних для її розгляду по суті, за можливе розглянути справу у його відсутності на підставі наявних у ній доказів.

Оглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вивчивши клопотання захисника Струс Н.Я., приходжу до наступного висновку.

За положеннями статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Вимогами статті 252 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до статті 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у т.ч. тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також іншими документами.

Відповідно до пункту 1.3 Правил дорожнього руху України, учасники дорожнього руху зобов'язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил, а також бути взаємно ввічливими.

Знання правил дорожнього руху є обов'язковим для кожного учасника дорожнього руху.

За положеннями пункту 2.9 «а» ПДР України, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Згідно частини другої і частини третьої статті 266 КУпАП, огляд особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.

У разі незгоди особи, яка керувала транспортним засобом, морським, річковим, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.

Аналогічні положення щодо огляду громадян на стан сп'яніння містить «Інструкція про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затверджена наказом МВС України, МОЗ України від 09.11.2015 № 1452/735, зареєстрована в Міністерстві юстиції України 11.11.2015 за № 1413/27858.

Так, із протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 548843 від 23.12.2025 складеного інспектором відділення поліції № 1 Львівського районного управління поліції № 2 Головного управління Національної поліції у Львівській області Фостяком Р.І. видно, що ОСОБА_1 , 23.12.2025 о 17 год. 00 хв. на вулиці Солонична, 10 у селі Чуловичі Львівського району Львівської області, в порушення вимог пункту 2.9 «а» ПДР України, керував автомобілем «Skoda Roomster», р.н.з. НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння, чим порушив вимоги п. 2.9 «а» ПДР України.

Причиною зупинки 23.12.2025 автомобіля «Skoda Roomster», р.н.з. НОМЕР_1 та перевірки водія ОСОБА_1 , згідно постанови Серія ЕНА № 6400595 про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі, слугувало порушення останнім вимог пункту 34 ПДР України.

Із Акта огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, направлення на огляд водія транспортного засобу з метою визначення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, результату тесту Drager Alcotest 6820 № 3050 убачається, що ОСОБА_1 , 23.12.2025 після зупинки керованого ним транспортного засобу та виявлення поліцейським Фостяком Р.І. ознак алкогольного сп'яніння і зокрема запах алкоголю з порожнини рота, тремтіння рук, нестійка хода, о 17 год. 24 хв. на місці зупинки ТЗ погодився та пройшов огляд на стан сп'яніння за допомогою спеціального технічного засобу - Drager Alcotest 6820, за результатами огляду, ОСОБА_1 перебував у стані алкогольного сп'яніння 2, 08% проміле алкоголю в крові.

Про те, що ОСОБА_1 , 23.12.2025 о 17 год. 00 хв. на вулиці Солонична, 10 у селі Чуловичі Львівського району Львівської області, керував автомобілем «Skoda Roomster», р.н.з. НОМЕР_1 в стані алкогольного сп'яніння - 2, 08% проміле, має підтвердження також долученим до адмінпротоколу та дослідженим судом відеозаписом з нагрудної камери поліцейського.

Таким чином, оцінюючи протокол про адміністративне правопорушення, результат тесту Drager Alcotest 6820 № 3050, інші зібрані та досліджені судом докази у їх сукупності, доходжу висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП і підстави для накладення стягнення.

Покликання захисника Струс Н.Я. про те, що автомобіль «Skoda Roomster», р.н.з. НОМЕР_1 23.12.2025 о 17 год. 00 хв. на вулиці Солонична, 10 у селі Чуловичі Львівського району Львівської області, поліцейськими зупинено незаконно - без причини, необґрунтовані й спростовуються матеріалами справи на ОСОБА_1 за частиною 1 статті 130 КУпАП доказами, і зокрема, як убачається із копії постанови Серія ЕНА № 6400595, причиною зупинки ТЗ «Skoda Roomster», р.н.з. НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБА_1 слугувало порушення останнім вимог пункту 34 ПДР України.

Непереконливими є також доводи захисника Струс Н.Я. про те, що відеозапис долучений до протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 548843 в повній мірі не відображає обставини події, записаний частинами на невідомий пристрій та відповідно не може слугувати належним доказом вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП.

Досліджені судом відеозаписи досить інформативні, позбавлені упередження і суб'єктивного ставлення, є послідовними, містять у хронологічній послідовності відомості про обставини, які мають значення для правильного розгляду справи.

Інших переконливих доводів, які б безумовно спростовували висновки суду про вчинення 23.12.2025 ОСОБА_1 адміністративного правопорушення передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП, стороною захисту не надано, судом не здобуто.

При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 , враховую характер вчиненого ним правопорушення, особу порушника, майновий стан, ступінь його вини, ставлення до вчиненого, а також інші обставини справи та обираю таке у виді штрафу з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на один рік.

Згідно Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 справляється судовий збір у розмірі 665 грн. 60 коп.

Керуючись статтями 33, 245, 280, 283, пунктом першим частини 1 статті 284, 287 КУпАП, -

ПОСТАНОВЛЯЮ:

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 665 (шістсот шістдесят п'ять) гривень 60 коп. судового збору.

Реквізити для оплати штрафу: отримувач коштів: Отримувач коштів: ГУК у Львiв. обл./Львів. обл/21081300; Код отримувача (ЄДРПОУ): 38008294; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Номер рахунку (IBAN): UA268999980313040149000013001; Код класифікації доходів бюджету: 21081300.

Реквізити для оплати судового збору: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код отримувача (КОД ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету 22030106.

Штраф має бути сплачений не пізніш, як через п'ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

Згідно частини другої статті 308 КУпАП у порядку примусового виконання постанови, про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначеного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення до Львівського апеляційного суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова у справі про адміністративне правопорушення пред'являється до виконання протягом трьох місяців з наступного дня після набрання нею законної сили.

Суддя Перетятько О.В.