Ухвала від 29.01.2026 по справі 335/969/26

1Справа № 335/969/26 2-а/335/34/2026

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про залишення позовної заяви без руху

29 січня 2026 року суддя Вознесенівського районного суду міста Запоріжжя Геєць Ю.В., ознайомившись з матеріалами адміністративного позову ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Вознесенівського районного суду міста Запоріжжя з вказаним позовом, в якому просить поновити строк на оскарження постанови № 2428 від 03.11.2025 про накладення адміністративного стягнення за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП, визнати протиправною та скасувати постанову № 2428 від 03.11.2025 про накладення адміністративного стягнення за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд виходить з такого.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Відповідно до ч. 6 ст. 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 288 КУпАП постанову про накладення адміністративного стягнення може бути оскаржено у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному КАС України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.

Відповідно до ч. 2 ст. 286 КАС України позовну заяву щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).

Під строком звернення до адміністративного суду розуміється строк, протягом якого особа має право звернутися з адміністративним позовом і розраховувати на одержання судового захисту. Дотримання цього строку є однією з умов для реалізації права на позов у публічно-правових відносинах, яка дисциплінує учасників цих відносин, запобігає зловживанням, сприяє стабільності діяльності суб'єктів владних повноважень щодо виконання своїх функцій. Відсутність цієї умови приводила б до постійного збереження стану невизначеності та неостаточності у відносинах.

Відповідно до частини четвертої статті 122 КАС України якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, або законом визначена обов'язковість досудового порядку вирішення спору, то для звернення до адміністративного суду встановлюється тримісячний строк, який обчислюється з дня вручення позивачу рішення за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.

Згідно із частиною першою статті 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Відповідно до частини другої статті 123 КАС України якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву.

За вимогами ч. 6 ст. 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Оскаржувана постанова була ухвалена 03.11.2025, отже останній день строку, передбаченого ч. 2 ст. 286 КАС України, припадає на 13.11.2025, а позивач направив до суду первісний позов 24.11.2025, який надійшов 27.11.2025, тобто з пропуском строку звернення до суду, однак докази поважності причин його пропуску не надав.

Посилання позивача, що поважними причинами пропуску строку є отримання постанови його представником лише 17.11.2025 року суд не приймає до уваги як поважну причину пропуску строку, оскільки строк оскарження постанови відраховується її винесенням.

В свою чергу, як свідчать матеріали справи, позивач був обізнаний про день та час розгляду справи відповідачем - 03.11.2025 року.

Отже, позивач повинен надати належний та допустимий доказ причин пропуску строку на звернення до суду з оскарженням постанови.

Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України «Про судовий збір» суд перед відкриттям провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

На виконання вимог ч. 3 ст. 161 КАС України позивачем додано квитанцію № 53099223 від 24.11.2025 року на суму 606,00 грн.

Перевіркою автоматизованої системи документообігу суду «Д-3» встановлено відсутність зарахування судового збору до спеціального фонду державного бюджету України в розмірі 605,60 грн. за квитанцією № 53099223 від 24.11.2025 у справі № 335/969/26, провадження № 2-а/335/34/2026.

Разом з цим встановлено, що зарахування судового збору до спеціального фонду державного бюджету України в розмірі 605,60 грн. за квитанцією № 53099223 від 24.11.2025 здійснено раніше у справі 335/11684/25.

З огляду на викладене, надана позивачем копія платіжної інструкції не може вважатися належним доказом сплати судового збору за подання даної позовної заяви до суду.

Таким чином, позовну заяву необхідно залишити без руху із встановленням позивачеві 10-денного строку, протягом якого позивачеві необхідно подати до суду заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду із зазначенням підстав для поновлення строку та наданням відповідних доказів поважності таких причин, при цьому, така заява має бути оформлена відповідно до вимог ст. 167 КАС України, та надати документ на підтвердження оплати судового збору розміром 605,60 грн., або документа, який підтверджує підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до частин першої та другої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали.

Таким чином, вважаю за необхідне залишити дану позовну заяву без руху із встановленням позивачеві строку для усунення недоліків шляхом зазначення повного найменування (для юридичних осіб) відповідача, та надання документа на підтвердження оплати судового збору розміром 605,60 грн., або документа, який підтверджує підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

На підставі викладеного, позовну заяву на підставі ст. 169 КАС України слід залишити без руху, як таку що подана без додержання вимог ст. 161 КАС України , та надати позивачу строк для усунення недоліків.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 160, 161, 169 КАС України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення - залишити без руху.

Встановити позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду із зазначенням підстав для поновлення строку та наданням відповідних доказів поважності таких причин, при цьому, така заява має бути оформлена відповідно до вимог ст. 167 КАС України, та наданням документ на підтвердження оплати судового збору розміром 605,60 грн., або документа, який підтверджує підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону - 10 (десять) днів з дня вручення копії ухвали, роз'яснивши, що у разі не усунення недоліків позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Ю.В.Геєць