ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції
м. Київ
28.01.2026Справа № 910/16138/25
Господарський суд міста Києва у складі судді Пукаса А.Ю., розглянувши заяву представника позивачів - ОСОБА_7 про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі
за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний код НОМЕР_1 )
2) ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ; ідентифікаційний код НОМЕР_2 )
до Міністерства юстиції України (вул. Архітектора Городецького, 13, м. Київ, 01001; ідентифікаційний код 00015622)
за участю третьої особи-1, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Україна» (вул. Миру, 1, с. Тягун, Вінницька обл., 22710; ідентифікаційний код 30687673)
за участю третьої особи-2, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: державний реєстратор Самгородської сільської ради Головатюк Костянтин Володимирович (вул. Миру, 48, с. Самогородок, Вінницька обл., 22163)
за участю третьої особи-3, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: ОСОБА_3 ( АДРЕСА_3 ; ідентифікаційний код НОМЕР_3 )
за участю третьої особи-4, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: ОСОБА_4 ( АДРЕСА_4 ; ідентифікаційний код НОМЕР_4 )
за участю третьої особи-4, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: ОСОБА_5 ( АДРЕСА_5 ; ідентифікаційний код НОМЕР_5 )
про визнання недійсним та скасування наказу,
До Господарського суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 (далі за текстом - ОСОБА_1 , Позивач-1) та ОСОБА_2 (далі за текстом - ОСОБА_2 , Позивач-2) зі спільним позовом до Міністерства юстиції України (далі за текстом - Мінюст, Відповідач) за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «Україна» (далі за текстом - СТОВ «Україна»), державний реєстратор Самгородської сільської ради Головатюк Костянтин Володимирович (далі за текстом - державний реєстратор), Тимофєєва Оксана Іванівна (далі за текстом - Тимофєєва О.І. ), ОСОБА_4 (далі за текстом - ОСОБА_4 ), ОСОБА_5 (далі за текстом - ОСОБА_5), в якому позивачі просять суд визнати незаконним та скасувати наказ Мінюсту №13/5 від 02.01.2024 «Про задоволення скарги».
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 08.01.2026 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі, підготовче засідання призначено на 09.03.2026 о 14:20 год.
26.01.2026 на електронну адресу суду надійшла заява від представника Позивачів - ОСОБА_7 про участь представника у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів.
Зважаючи, що право сторони на участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, визначене статтею 197 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за необхідне задовольнити заяву та надати можливість представнику позивачів - ОСОБА_7 брати участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів через підсистему відеоконференцзв'язку ЄСІТС на офіційному веб-порталі «Судова влада України» за посиланням: https://vkz.court.gov.ua.
Керуючись статтями 169, 170, 197, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Заяву представника позивачів - ОСОБА_7 про участь в судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів - задовольнити.
2. Підготовче засідання, призначене на 09.03.2026 о 14:20 год, та усі подальші судові засідання проводити в режимі відеоконференції через підсистему відеоконференцзв'язку ЄСІТС на офіційному веб-порталі «Судова влада України» за посиланням: https://vkz.court.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Антон ПУКАС