Постанова від 29.01.2026 по справі 516/15/26

Справа №516/15/26

Провадження №3/516/16/26

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 січня 2026 рокум.Теплодар

Суддя Теплодарського міського суду Одеської області Под'ячева І.Д., за участю секретаря судового засідання Прущак С. В., прокурора Фуклєва І.І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, матеріали якої надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань НПУ про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця Молдови, громадянина України, депутат Теплодарської міської ради VIII скликання, зареєстрований та фактично проживаючий: АДРЕСА_1 .

за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи депутатом Теплодарської міської ради Одеського району Одеської області VIII скликання, являючись суб'єктом декларування відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом згідно примітки ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасно 25.11.2025 року, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік та 29.09.2025 року за 2024 рік, чим порушив вимоги ст. 45 Закону та вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена в ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав та окремо повідомив, що дійсно порушив строк подачі декларації та в подальшому зобов'язується виконувати обов'язки встановленні Законом України «Про запобігання корупції» своєчасно.

Прокурор Фуклєв І.І.підтвердив обставини, викладені в протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_2 ознак правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Просила призначити адміністративне стягнення в межах санкції статті.

Заслухавши думку прокурора, пояснення правопорушника, дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до наступного.

Відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», депутати місцевих рад є суб'єктами декларування.

ОСОБА_1 обраний депутатом Теплодарської міської ради Одеського району Одеської області VIII скликання за постановою Теплодарської міської територіальної виборчої комісії № 58 від 03.11.2020. Повноваження депутата почалися з дня відкриття першої сесії відповідної ради і продовжуються дотепер.

Таким чином, ОСОБА_1 є суб'єктом декларування та на нього поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».

Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єкти, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, щорічно до 1 квітня подають шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

ОСОБА_1 , будучи депутатом місцевої ради, мав обов'язок подати щорічну декларацію за 2023 рік до 01.04.2024 включно, проте декларація подана 25.11.2025, тобто із значним порушенням строку та без поважних причин, чим порушено вимоги фінансового контролю.

Також ОСОБА_1 , будучи депутатом місцевої ради, мав обов'язок подати щорічну декларацію за 2024 рік до 01.04.2024 включно, проте декларація подана 29.07.2025, тобто із значним порушенням строку та без поважних причин, чим порушено вимоги фінансового контролю.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується зібраними доказами по справі, витяг з реєстру декларацій, постановою від 03 листопада 2020 року Теплодарської міської територіальної виборчої комісії.

У матеріалах справи відсутні будь-які дані про наявність об'єктивних непереборних причин, які б перешкоджали своєчасному поданню декларації (хвороба, технічні збої системи НАЗК, стихійне лихо тощо).

Дії ОСОБА_1 утворюють склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП-несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Обставин, що виключають провадження у справі, звільняють від відповідальності або свідчать про малозначність діяння, не встановлено.

Одним з основоположних принципів діяльності щодо запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки такі правопорушення несуть негативні наслідки, що можуть сприяти підриву авторитету державних органів влади та зашкодити суспільним інтересам, у зв'язку з чим звільнення від адміністративної відповідальності при малозначності правопорушення є неможливим у категорії адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Обираючи правопорушнику вид стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом'якшують або обтяжують покарання.

З урахуванням наведеного, суд вважає, що стягнення повинно бути накладено у вигляді штрафу в розмірі мінімальної санкції статті.

Керуючись ст.ст. 9, 10, 24, 33 - 35, 40-1, 172-6 ч.1, 268, 283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Притягнути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172 -6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, наклавши на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень 00 коп..

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 665 грн. 60 коп., який зарахувати до спеціального фонду Державного бюджету України, стягувач - Державна судова адміністрація України (вул. Липська, 18/5, м. Київ, інд. 01021, код ЄДРПОУ 26255795), отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО: 899998, Рахунок: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106..

На постанову може бути подана апеляційна скарга протягом десяти діб, починаючи з моменту її проголошення..

Суддя: Под'ячева І. Д.