печерський районний суд міста києва
Справа № 757/56701/25-п
23.01.2026 року суддя Печерського районного суду м. Києва Гридасова А. М., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву представника ОСОБА_1 - адвоката Прокоф'єва В. І. про виправлення описки у постанові Печерського районного суду м. Києва від 24.12.2025, справа №757/56701/25-п,
24.12.2025 постановою Печерського районного суду м. Києві у справі №757/56701/25-п провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ст. 124 КУпАП - закрито на підставі п.1 ст.247 КУпАП за відсутності в його діях подій та складу адміністративного правопорушення.
31.12.2025 від представника ОСОБА_1 - адвоката Прокоф'єва В. І. до суду надійшла заява про виправлення описки у постанові Печерського районного суду м. Києві від 24.12.2025 у справі №757/56701/25-п, у якій просить внести виправлення в постанову та зазначити вірно прізвище водія, який керував транспортним засобом марки «Tesla», д.н.з. НОМЕР_1 , - « ОСОБА_2 » замість невірного - « ОСОБА_3 ».
У судове засідання сторони не з'явилися, представник заявника - адвокат Прокоф'єв В. І. подав заяву про розгляд справи у відсутність заявника, його представника.
Суд вважає за можливе розглянути заяву про виправлення описки у відсутність сторін, оскільки їх неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Дослідивши матеріали справи та заяви, суд приходить до наступного висновку.
Як передбачено ст. 304 КУпАП питання, пов'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Оскільки положення КУпАП не регулюють порядок виправлення описки в постанові суду, виникла необхідність в застосуванні принципу аналогії найбільш близької галузі права - кримінального процесуального права - та при вирішенні питання про виправлення описки керуватися ст. 379 КПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 379 КПК України суд має право за власною ініціативою виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.
Описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань речей, предметів, майна, зазначення дат та строків.
Отже, судом можуть бути усунуті помилки у тексті судового рішення, зумовлені арифметичними помилками або граматичними помилками (описками), що стосуються істотних обставин або ускладнюють виконання рішення.
Так, 24.12.2025 постановою Печерського районного суду м. Києві у справі №757/56701/25-п провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ст. 124 КУпАП - закрито на підставі п.1 ст.247 КУпАП за відсутності в його діях подій та складу адміністративного правопорушення.
Разом з тим, при ухваленні постанови від 24.12.2025, судом допущено описку у абзаці 1 мотивувальної частини постанови, а саме: зазначено невірно прізвище особи водія, який керував транспортним засобом марки «Tesla», д.н.з. НОМЕР_1 , - « ОСОБА_3 » замість вірного - « ОСОБА_2 ».
З урахуванням вищезазначеного, суд вважає за необхідне виправити допущену описку.
Керуючись ст. ст. 283, 284, 304 КУпАП, суд,
Заяву - задовольнити.
Виправити описку, допущену у постанові Печерського районного суду м. Києва Печерського районного суду м. Києва від 24.12.2025, справа №757/56701/25-п, та вважати вірним у абзаці 1 мотивувальної частини постанови прізвище водія, який керував транспортним засобом марки «Tesla», д.н.з. НОМЕР_1 , - « ОСОБА_2 ».
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд міста Києва протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя А.М. Гридасова