Ухвала від 21.01.2026 по справі 755/436/26

№ 755/436/26

№ 3/755/457/26

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"21" січня 2026 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Метелешко О.В., за участю: секретаря судових засідань Бараненко Ю.С., прокурора Ільєнко С.І., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши справу, що надійшла з Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки Тернопільської обл., Шумського р-ну, с. Підгайці, українки, громадянки України, працюючої офіс-менеджером у ТОВ «Геймдев», зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до постанови Дніпровського районного суду м. Києва від 13.01.2026 року було об'єднано в одне провадження справи за номерами № 755/436/26 та № 755/440/26 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, присвоївши єдиний номер № № 755/436/26 (провадження номер 3/755/457/26).

Так, ОСОБА_1 , припиняючи з 30.09.2024 року діяльність на посаді головного спеціаліста відділу обробки заяв про оформлення посвідки на тимчасове проживання управління з питань тимчасового та постійного проживання іноземців та осіб без громадянства Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області (далі - ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області), маючи 9 ранг державного службовця у межах категорії «В» посад державної служби та будучи суб'єктом декларування відповідно до пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції» (далі - Закон), суб'єктом, згідно з приміткою до ст. 172-6 КУпАП, як особа, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, у порушення абзацу першого ч. 2 ст. 45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин подала 04.11.2024 року о 15 годині 39 хвилин, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні), чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім того, ОСОБА_1 , припинивши діяльність на посаді головного спеціаліста відділу обробки заяв про оформлення посвідки на тимчасове проживання управління з питань тимчасового та постійного проживання іноземців та осіб без громадянства Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області (далі - ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області), маючи 9 ранг державного службовця у межах категорії «В» посад державної служби та будучи суб'єктом декларування, відповідно до пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції» (далі - Закон), суб'єктом, згідно з приміткою до ст. 172-6 КУпАП, у порушення абзацу другого ч. 2 ст. 45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин, подала 17.12.2025 року о 14 годині 29 хвилин, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (після звільнення), чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно із ст. 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною в ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Так, наказом ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області від 03.11.2021 року № 735-кт ОСОБА_1 призначено на посаду головного спеціаліста відділу обробки заяв про оформлення посвідки на тимчасове проживання управління з питань тимчасового та постійного проживання іноземців та осіб без громадянства Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області з 12.11.2021 року.

Наказом ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області від 13.12.2021 року № 818-кт ОСОБА_1 присвоєно 9 ранг державного службовця з 14.12.2021 року.

Згідно з пунктом 3 частини 2 статті 6 Закону України «Про державну службу», інші посади державної служби, не віднесені до категорії «А» і «Б» віднесено до посад категорії «В» державної служби.

Відповідно до ч. 2 ст. 1 Закону України «Про державну службу», державний службовець - це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, його апараті (секретаріаті) (далі - державний орган), одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов'язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, а також дотримується принципів державної служби.

Згідно з п. 9 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про державну службу», державний службовець зобов'язаний додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції.

Відповідно до ст. 1 Закону, державний орган - орган державної влади, в тому числі колегіальний державний орган, інший суб'єкт публічного права, незалежно від наявності статусу юридичної особи, якому згідно із законодавством надані повноваження здійснювати від імені держави владні управлінські функції, юрисдикція якого поширюється на всю територію України або на окрему адміністративно-територіальну одиницю.

Таким чином, головний спеціаліст відділу обробки заяв про оформлення посвідки на тимчасове проживання управління з питань тимчасового та постійного проживання іноземців та осіб без громадянства Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону та суб'єктом відповідальності, відповідно до примітки до ст. 172-6 КУпАП, і вона зобов'язана виконувати вимоги Закону, в тому числі, зазначені у ст. 45 вказаного Закону.

Згідно з пунктом 15 статті 1 Закону, суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"г" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до наказу ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області від 25.09.2024 року № 645/кт, ОСОБА_1 звільнено, відповідно до частини другої статті 86 Закону України «Про державну службу», з припиненням державної служби, з 30.09.2024 року.

Згідно з абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до Роз'яснення Національного агентства з питань запобігання корупції № 4 від 13.11.2023 року «Щодо фінансової доброчесності: застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку)», декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону протягом 30 календарних днів з дня припинення діяльності.

Така декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності, яка передбачає обов'язок подання декларації, перебування на посаді, яка зумовлює здійснення такої діяльності.

Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру, крім декларації кандидата на посаду.

Днем припинення діяльності є останній день виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у пп. «а», «в» - «ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, у тому числі перебування на посадах, зазначених у п. 1, пп. «а», «в» - «ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону.

Відлік строку подання декларації при звільненні починається з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення діяльності

Частина перша статті 241-1 КЗпП України «Обчислення строків, передбачених цим Кодексом» визначає, що строки виникнення і припинення трудових прав та обов'язків обчислюються роками, місяцями, тижнями і днями. Частина п'ята вказаної статті встановлює, що коли строки визначаються днями, то їх обчислюють з дня, наступного після того дня, з якого починається строк.

Таким чином, строком перебування особи в часі як такої що «припиняє діяльність», зазначеного в абзаці першому ч. 2 ст. 45 Закону, є останній день перебування працівника в трудових правах та обов'язках визначених у наказі про звільнення, а з наступного дня особа вважається звільненою, тобто такою що припинила трудові права та обов'язки.

На виконання вищезазначених вимог, головний спеціаліст відділу обробки заяв про оформлення посвідки на тимчасове проживання управління з питань тимчасового та постійного проживання іноземців та осіб без громадянства Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області ОСОБА_1., як особа, яка припиняє 30.09.2024 року діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов'язана була подати декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (при звільненні) протягом 30 календарних днів з дня припинення діяльності, тобто, не пізніше 30.10.2024 року.

Проте, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, яка повинна бути обізнаною щодо обов'язку, способу, та терміну подачі такого типу декларації, за відсутності поважних причин, в порушення абзацу першого ч. 2 ст. 45 Закону, подала відповідну декларацію, лише 04.11.2024 о 15 годині 39, хвилин, що встановлено відповідно до відкритих загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

З приводу несвоєчасності подання декларації ОСОБА_1 надала пояснення, в яких вказала, що причиною несвоєчасної подачі декларації є постійні вимкнення світла, обстріли та погане самопочуття у зв'язку із зазначеним. Інших причин, які б перешкодили своєчасному поданню декларації не було. Декларацію ОСОБА_1 подала 04.11.2024 року.

Зокрема, згідно з абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"- "ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

На виконання вищезазначених вимог, головний спеціаліст відділу обробки заяв про оформлення посвідки на тимчасове проживання управління з питань тимчасового та постійного проживання іноземців та осіб без громадянства Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області ОСОБА_1., як особа, яка припинила 30.09.2024 року діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов'язана була подати щорічну декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (після звільнення) не пізніше 31.03.2025 року.

Проте, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, яка повинна бути обізнаною щодо обов'язку, способу та терміну подачі такого типу декларації, за відсутності поважних причин, у порушення абзацу другого ч. 2 ст. 45 Закону, подала відповідну декларацію лише 17.12.2025 року о 14 годині 29 хвилин, що встановлено відповідно до відкритих загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

З приводу несвоєчасності подання декларації ОСОБА_1 надала пояснення, у яких вказала, що причиною несвоєчасної подачі декларації є постійні вимкнення світла, обстріли та погане самопочуття у зв'язку із зазначеним. Інших причин, які б перешкодили своєчасному поданню декларації, не було. Декларацію ОСОБА_1 подала 17.12.2025 року.

Згідно із ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відповідальність за вказаною статтею настає за умови несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Факт несвоєчасної подачі ОСОБА_1 відповідних декларацій встановлений. Поважні причини несвоєчасної подачі декларацій ОСОБА_1 не встановлені.

Таким чином, ОСОБА_1 , припинивши діяльність на посаді головного спеціаліста відділу обробки заяв про оформлення посвідки на тимчасове проживання управління з питань тимчасового та постійного проживання іноземців та осіб без громадянства Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області, будучи суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно 04.11.2024 року, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (при звільненні), чим порушила вимоги абзацу першого ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», а також, 17.12.2025 року, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (після звільнення), чим порушила вимоги абзацу другого ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», тобто, вчинила правопорушення, пов'язані з корупцією, відповідальність за які передбачено ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, а отже, не можуть бути визнані як малозначимі. Тому, незалежно від виду суб'єкту та його службової діяльності, та інших характеристик, його обов'язком є діяти лише в рамках закону.

Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 26.05.2015 року № 5-рп/2015 з питань офіційного тлумачення положень ч. 1 ст. 276 КУпАП, місцем вчинення правопорушення є адміністративно-територіальна одиниця, на яку поширюється юрисдикція відповідного органу, уповноваженого законом розглядати справу про адміністративне правопорушення.

ОСОБА_1 не виконала вимоги абзацу першого та другого ч. 2 ст. 45 Закону, які виникли у неї, як у головного спеціаліста відділу обробки заяв про оформлення посвідки на тимчасове проживання управління з питань тимчасового та постійного проживання іноземців та осіб без громадянства Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області, тобто, місцем вчинення є ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області, яке розташоване за адресою: м. Київ, вул. Березняківська, 4-А.

Датою і часом вчинення правопорушень ОСОБА_1 , пов'язаних з корупцією, є фактичний час і дата несвоєчасної подачі щорічної декларації особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (при звільненні), тобто 04.11.2025 року о 15 годині 39 хвилин.

Зокрема, датою і часом вчинення правопорушень ОСОБА_1 , пов'язаних з корупцією, є фактичний час і дата несвоєчасної подачі щорічної декларації особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (після звільнення), тобто 17.12.2025 року о 14 годині 29 хвилин.

Датою виявлення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією є дата завершення збору доказів, встановлення особою, уповноваженою на складання протоколів про адміністративне правопорушення, фактичних даних для висновку про наявність в діях особи вини у вчиненні правопорушення, встановлення складу адміністративних правопорушень та складання протоколів за участю особи - ОСОБА_1 , а саме 07.01.2026 року.

Юридичними наслідками у даному випадку є несвоєчасне, без поважних причин подання ОСОБА_1 до Національного агентства з питань запобігання корупції, у визначений Законом строк, декларації особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (при звільненні) та щорічної декларації особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (після звільнення).

Наказом Національної поліції України від 05.04.2024 року № 363 «Про деякі питання складання уповноваженими особами Національної поліції України протоколів про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією», на ДВБ НПУ покладено повноваження щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 1724 - 1729 (за винятком правопорушень, учинених службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище) та 1729-1, 1729-2 КУпАП, стосовно працівників апарату Міністерства внутрішніх справ України, органів, закладів, установ та підприємств, що належать до сфери управління Міністерства внутрішніх справ України, центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України, військовослужбовців та працівників Національної гвардії України, поліцейських, відряджених до органів державної влади, установ та організацій із залишенням на службі в поліції, які перебувають на посадах, передбачених статтею 3 Закону України «Про запобігання корупції», а також осіб, яких звільнено зі служби (роботи) в апараті Міністерства внутрішніх справ України, органів, закладів, установ та підприємств, що належать до сфери управління Міністерства внутрішніх справ України, центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України, та Національній гвардії України, за умови, що вчинене такими особами адміністративне правопорушення було пов'язане з проходженням служби (роботою) вказаних органах державної влади, органах, закладах, установах та підприємствах, що належать до сфери їх управління, і застосування передбачених Законом заходів забезпечення провадження в цих справах.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнала, щиро каялася, прохала обмежитись мінімальним штрафом.

Прокурор у судовому засіданні зазначила, що протоколи складені правомірно і у діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, прохала накласти на останню адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі.

Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, з'ясувавши думку прокурора, дослідивши наявні матеріали справи, оцінивши докази у їх сукупності, приходжу до наступного.

Відповідно до ст. 245 КУпАП, одним з завдань провадження в справах про адміністративне правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідно із ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Статтею 9 КУпАП передбачено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, які пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частина 1 ст. 172-6 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» № 1700-VII від 14.10.2014 року (далі - Закон № 1700-VII), державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

Згідно зі статтею першою вказаного Закону, суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до наказу т.в.о. начальника Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області Олександра Пустовіта від 03.11.2021 року № 735-кт, ОСОБА_1 призначено на посаду головного спеціаліста відділу обробки заяв про оформлення посвідки на тимчасове проживання управління з питань тимчасового та постійного проживання іноземців та осіб без громадянства Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області з 12.11.2021 року.

Згідно з наказом т.в.о. начальника Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області Олександра Пустовіта від 13.12.2021 року № 818-кт, ОСОБА_1 присвоєно 9 ранг державного службовця з 14.12.2021 року.

Відповідно до посадової інструкції державного службовця, затвердженої начальником Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області Вячеславом Гузем, з якою ОСОБА_1 ознайомлена, посада головного спеціаліста відділу обробки заяв про оформлення посвідки на тимчасове проживання управління з питань тимчасового та постійного проживання іноземців та осіб без громадянствавідноситься до категорії «В» посад державної служби, тобто, ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону.

Відповідно до наказу начальника Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області Вячеслава Гузя від 25.09.2024 року № 645/кт, ОСОБА_1 звільнено, відповідно до частини другої статті 86 Закону України «Про державну службу», з припиненням державної служби з 30.09.2024 року.

Згідно з абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до Роз'яснення Національного агентства з питань запобігання корупції № 4 від 13.11.2023 року «Щодо фінансової доброчесності: застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку)», декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону протягом 30 календарних днів з дня припинення діяльності.

Така декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності, яка передбачає обов'язок подання декларації, перебування на посаді, яка зумовлює здійснення такої діяльності.

Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру, крім декларації кандидата на посаду.

Днем припинення діяльності є останній день виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у пп. «а», «в» - «ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону, у тому числі перебування на посадах, зазначених у п. 1, пп. «а», «в» - «ґ» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону.

Відлік строку подання декларації при звільненні починається з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення діяльності

Частина перша статті 241-1 КЗпП України «Обчислення строків, передбачених цим Кодексом» визначає, що строки виникнення і припинення трудових прав та обов'язків обчислюються роками, місяцями, тижнями і днями. Частина п'ята вказаної статті встановлює, що коли строки визначаються днями, то їх обчислюють з дня, наступного після того дня, з якого починається строк.

Таким чином, строком перебування особи в часі, як такої, що «припиняє діяльність», зазначеного в абзаці першому ч. 2 ст. 45 Закону, є останній день перебування працівника в трудових правах та обов'язках визначених у наказі про звільнення, а з наступного дня особа вважається звільненою, тобто такою що припинила трудові права та обов'язки.

На виконання вищезазначених вимог, ОСОБА_1 , як особа, яка припинила 30.09.2024 року діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов'язана була подати декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (при звільненні) протягом 30 календарних днів з дня припинення діяльності, тобто, не пізніше 30.10.2024 року, однак, подала її лише 04.11.2024 о 15 годині 39, хвилин, що підтверджується даними з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Зокрема, згідно з абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"- "ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

На виконання вищезазначених вимог, ОСОБА_1 , як особа, яка припинила 30.09.2024 року діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов'язана була подати щорічну декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (після звільнення) не пізніше 31.03.2025 року, однак, подала її лише 17.12.2025 року о 14 годині 29 хвилин, що підтверджується даними з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином, ОСОБА_1 , припиняючи з 30.09.2024 року діяльність на посаді головного спеціаліста відділу обробки заяв про оформлення посвідки на тимчасове проживання управління з питань тимчасового та постійного проживання іноземців та осіб без громадянства Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області (далі - ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області), маючи 9 ранг державного службовця у межах категорії «В» посад державної служби та будучи суб'єктом декларування відповідно до пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції» (далі - Закон), суб'єктом, згідно з приміткою до ст. 172-6 КУпАП, як особа, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, у порушення абзацу першого ч. 2 ст. 45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин подала 04.11.2024 року о 15 годині 39 хвилин, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (при звільненні).

Зокрема, ОСОБА_1 , припинивши діяльність на посаді головного спеціаліста відділу обробки заяв про оформлення посвідки на тимчасове проживання управління з питань тимчасового та постійного проживання іноземців та осіб без громадянства Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області (далі - ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області), маючи 9 ранг державного службовця у межах категорії «В» посад державної служби та будучи суб'єктом декларування, відповідно до пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції» (далі - Закон), суб'єктом, згідно з приміткою до ст. 172-6 КУпАП, у порушення абзацу другого ч. 2 ст. 45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин, подала 17.12.2025 року о 14 годині 29 хвилин, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (після звільнення).

Таким чином, як вбачається з матеріалів справи про адміністративне правопорушення, вина особи, що притягається до адміністративної відповідальності, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, повністю доведена, у розумінні ст. 251 КУпАП, належними та допустимими доказами, а саме: протоколами про адміністративне правопорушення № 17 та № 18 від 07.01.2026 року; рапортами; письмовими поясненнями; наказу т.в.о. начальника Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області Олександра Пустовіта від 03.11.2021 року № 735-кт; наказом т.в.о. начальника Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області Олександра Пустовіта від 13.12.2021 року № 818-кт; наказу начальника Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області Вячеслава Гузя від 25.09.2024 року № 645/кт; посадовою інструкцією державного службовця, затвердженою начальником Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у м. Києві та Київській області Вячеславом Гузем; інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також, повним визнанням вини ОСОБА_1 у судовому засіданні.

За таких обставин, враховуючи характер вчиненого правопорушення, вважаю, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.

Положеннями ст. 40-1 КУпАП передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутні дані, які б підтверджували звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору, а відтак, з неї слід стягнути судовий збір за ухвалення постанови про накладення адміністративного стягнення.

Керуючись ст. ст. 23, 24, 40-1, 172-6, 283, 284 КУпАП, Законом України «Про судовий збір»,-

ПОСТАНОВИВ:

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що на день розгляду справи становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 665 гривень 60 копійок.

Роз'яснюється, що в разі несплати штрафу в строк, встановлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, сума штрафу буде стягнена в порядку примусового виконання постанови в подвійному розмірі.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Дніпровський районний суд м. Києва.

Строк пред'явлення до виконання три місяці.

Суддя