СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 1-кс/759/674/26
ун. № 759/1929/26
28 січня 2026 року
Слідчий суддя Святошинського районного суду м.Києва ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2
розглянувши клопотання старшого слідчого СУ Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей та документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42025110000000306 від 18.09.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України,
27 січня 2026 року до слідчого судді Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання старшого слідчого СУ Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , що зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 , та зберігається в інформаційно-комунікаційній системі « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а саме:
- інформації стосовно анкетних даних пацієнтів (ПІБ, дата народження, контактний номер телефону, ІНН код, адреса мешкання), які отримували медичну послугу за кодом С16А «Операції на кришталику. Висока складність (встановлення штучного кришталика)» в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Одеської обласної ради (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) протягом 2024-2025 років із прив'язкою до номера ID ЕМЗ та ID епізоду.
Клопотання мотивовано тим, що КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Одеської обласної ради (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) протягом 2024-2025 років із ІНФОРМАЦІЯ_4 уклало два договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій № 3543-E124-P000 від 07.02.2024 та № 1585-Е125-Р000 від 12.02.2025 відповідно яких передбачено те, що ІНФОРМАЦІЯ_5 зупиняє оплату грошових коштів за лікування пацієнтів у разі відсутності будь-якого обладнання, передбаченого переліком, визначеним умовами закупівлі медичних послуг за таким пакетом.
Одночасно встановлено те, що протягом 2024-2025 років на балансі КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Одеської обласної ради відсутні штучні кришталики, необхідні для надання медичних послуг за кодом С16А та С16А-01 «Операції на кришталику. Висока складність (встановлення штучного кришталика)», які надаються в межах пакету № 3 «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах.
Однак, службові особи КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Одеської обласної ради, усвідомлюючи той факт, що на балансі відсутні штучні кришталики, необхідні для надання медичних послуг, діючи в порушення умов договору, клінічних протоколів МОЗ України та галузевих стандартів вносили до електронної системи охорони здоров'я відомостей про надання медичних послуг за кодом С16А «Операції на кришталику. Висока складність (встановлення штучного кришталика)», як безкоштовно надані послуги, за рахунок бюджетних коштів, однак фактично вказані послуги надавалися виключно на платній основі за кошти пацієнтів.
У подальшому службові особи КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Одеської обласної ради з метою отримання оплати за безкоштовно проведене лікування пацієнтів формували, затверджували та подавали до ІНФОРМАЦІЯ_6 щомісячні звіти в яких зазначали лікування випадків за пакетом № 3 «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах» (медична послуга за кодом С16А «Операції на кришталику. Висока складність (встановлення штучного кришталика)», які фактично проводилися на платній основі за кошти пацієнтів, а саме:
-звіт №0001998526S24D2B за квітень 2024, який містив відомості щодо 24 пролікованих випадків
-звіт №0001998526S24Е2B за травень 2024, який містив відомості щодо 17 пролікованих випадків
-звіт 0001998526S24F2B за червень 2024, який містив відомості щодо 20 пролікованих випадків
-звіт №0001998526S24G2B за липень 2024, який містив відомості щодо 7 пролікованих випадків
- звіт №0001998526S24H2B за серпень 2024, який містив відомості щодо 19 пролікованих випадків
-звіт №0001998526S24І2B за вересень 2024, який містив відомості щодо 27 пролікованих випадків
-звіт №0001998526S24J2B за жовтень 2024, який містив відомості щодо 41 пролікованих випадків
-звіт №0001998526S24К2B за листопад 2024, який містив відомості щодо 25 пролікованих випадків
- звіт №0001998526S24L2B за грудень 2024, який містив відомості щодо 17 пролікованих випадків
- звіт №0001998526S24L2К за грудень 2024, який містив відомості щодо 25 пролікованих випадків
- звіт №0001998526S25А2А за січень 2025, який містив відомості щодо 13 пролікованих випадків
- звіт №0001998526S25В2А за лютий 2025, який містив відомості щодо 25 пролікованих випадків
- звіт №0001998526S25С2А за березень 2025, який містив відомості щодо 24 пролікованих випадків.
ІНФОРМАЦІЯ_7 на виконання умов зазначених договорів та на підставі затверджених ОСОБА_4 звітів на розрахунковий рахунок КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Одеської обласної ради було здійснено перерахування бюджетних коштівза медичні послуги «C16A Операції на кришталику. Висока складність (встановлення штучного кришталика)».
Зазначена сума не підлягала компенсації ІНФОРМАЦІЯ_8 , а відтак є матеріальною шкодою (збитками), завданими ІНФОРМАЦІЯ_9 , оскільки відповідна медична послуга вважається фактично не наданою через відсутність на балансі та обліку КНП необхідних медичних виробів - штучних кришталиків.
Вказане підтверджується листами МОЗ від 29.09.2025 №25/30505/2-25, а також розрахунком ІНФОРМАЦІЯ_8 .
В ході проведення досудового розслідування встановлено що до вчинення кримінального правопорушення ймовірно причетні наступні особи: т.в.о. генерального директора КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ООР ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_10 ; директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_12 ; завідувач офтальмологічного відділення КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ООР ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_13 .
Так встановлено, що операції на кришталику «Висока складність (встановлення штучного кришталика)» здійснював ОСОБА_6 .
Також, за вказівкою завідуючого офтальмологічного відділення ОСОБА_6 , пацієнти здійснювали купівлю медичних виробів «Інтраокулярних лінз» у ОСОБА_7 , який є засновником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 ».
Після проведення вказаної операції ОСОБА_6 та його підлеглі працівники, вносили відомості до Електронної системи охорони здоров'я щодо надання повного пакету медичних послуг, хоча достовірно знаючи, що медичний виріб було закуплено пацієнтом.
Також встановлено, що ОСОБА_4 як т.в.о. генерального директора КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ООР було відомо про відсутність в закладі медичних виробів «Інтракулярних лінз» необхідних для проведення зазначеної категорії операцій, а також про те, що вказані лінзи закуповуються пацієнтами.
Проте, останнім щомісячно упродовж 2024-2025 років, затверджувались подані звіти щодо наданих медичних послуг до яких включались і послуги щодо заміни кришталиків.
Крім того, на виконання доручення, наданого в порядку ст. 40 КПК України, від оперативного підрозділу, а саме Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України надійшли матеріали відповідно до яких встановлено, що службовими особами КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ООР на постійній основі проводились закупівлі товарів та послуг через систему « ІНФОРМАЦІЯ_14 » та укладались договори, які підписувались т.в.о генерального директора ОСОБА_4 . Однак, останнім не забезпечено закупівлі жодної інтраокулярної лінзи чим проігноровано норми Порядку реалізації програми медичних гарантій, а також положення, визначенні укладеними договорами про медичне обслуговування населення з ІНФОРМАЦІЯ_8 . Такі дії з боку керівництва закладу призвели до завдання збитків державному бюджету в особливо великих розмірах.
В судове засідання слідчий не з'явився, просив розглядати справу без його участі, клопотання підтримав та просив задовольнити у повному обсязі.
Особа у володінні якої знаходяться речі до суду до суду не викликалась у відповідності до ч. 2 ст. 163 КПК України.
Відділом розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Київській області, за процесуального керівництва Київської обласної прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 42025110000000306 від 18.09.2025, за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.
Згідно ч. 4 ст. 132 КПК України, для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов'язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходиться таку речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно частини 5, 6 статті 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не виключають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Враховуючи вищевикладене, а також неможливість отримати відомості в інший спосіб та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 159, 160, 163, 164, 165, 166, 395 КПК України, суд, -
Клопотання старшого слідчого СУ Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей та документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42025110000000306 від 18.09.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України - задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчому СУ ГУНП в Київській області ОСОБА_3 , а також іншим слідчим, які входять до складу групи слідчих, та прокурорам групи прокурорів у вказаному кримінальному провадженні № 42025110000000306 від 18.09.2025 на здійснення тимчасового доступу до речей і документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , що зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 , та зберігається в інформаційно-комунікаційній системі « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а саме:
- інформації стосовно анкетних даних пацієнтів (ПІБ, дата народження, контактний номер телефону, ІНН код, адреса мешкання), які отримували медичну послугу за кодом С16А «Операції на кришталику. Висока складність (встановлення штучного кришталика)» в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Одеської обласної ради (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) протягом 2024-2025 років із прив'язкою до номера ID ЕМЗ та ID епізоду.
Строк дії ухвали - два місяці з дня постановлення ухвали.
Відповідно до частини 1 ст.166 КПК України, у разі не виконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів оскарженню не підлягають, крім ухвал про тимчасовий доступ до речей і документів, яким дозволено вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутності яких фізична особа - підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність.
Слідчий суддя ОСОБА_1