справа № 380/4540/25
про прийняття справи до провадження
27 січня 2026 року
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Брильовський Р.М., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії,
встановив
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовом до військової частини НОМЕР_1 (далі-відповідач), у якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність військової частини НОМЕР_1 щодо не нарахування та невиплати позивачу підйомної допомоги на нього в розмірі місячного грошового забезпечення, на дружину - ОСОБА_2 , сина - ОСОБА_3 та доньку - ОСОБА_4 по 50 відсотків місячного грошового забезпечення у зв'язку з переїздом на нове місце військової служби в інший населений пункт на нове місце дислокації військової частини НОМЕР_1 до АДРЕСА_1 та добових у розмірі 6000,00 грн;
- зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити позивачу підйомну допомогу на нього в розмірі місячного грошового забезпечення, на дружину - ОСОБА_2 , сина - ОСОБА_3 , доньку - ОСОБА_4 по 50 відсотків місячного грошового забезпечення у зв'язку з переїздом на нове місце військової служби в інший населений пункт на нове місце дислокації військової частини НОМЕР_1 до АДРЕСА_1 ;
- зобов'язати військову частину НОМЕР_1 виплатити позивачу суму добових витрат у розмірі 6000,00 грн.
Ухвалою судді Львівського окружного адміністративного суду від 13 березня 2025 року відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами (суддя Кисильова О.Й.)
Рішенням Вищої ради правосуддя №100/0/15-26 від 22.01.2026 звільнено ОСОБА_5 з посади судді Херсонського окружного адміністративного суду (відряджена до Львівського окружного адміністративного суду) у зв'язку з поданням заяви про відставку.
Відповідно до Розпорядження №7/р від 26.01.2026 проведено повторний автоматизований розподіл справи.
Згідно з повторним протоколом автоматизованого розподілу між суддями вказану позовну заяву передано для розгляду судді Брильовському Р.М.
Виходячи з вищезазначеного, суддя вважає за необхідне прийняти справу до провадження.
Відповідно до ч.ч. 2, 6 ст.12 КАС України та оцінюючи справу за критеріями, переліченими у ч. 3 ст. 257 КАС України, які суд враховує при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження, суддя дійшов висновку, що ця справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.
Керуючись ст. ст. 12, 160, 161, 171, 248, 257-261 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
ухвалив:
Прийняти до провадження адміністративну справу №380/4540/25.
Справу розглядати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Сторонам надати додаткові пояснення щодо підстав та предмету спору.
Копію ухвали суду надіслати (вручити, надати) учасникам справи (їх представникам).
Інформацію по справі, що розглядається учасники справи можуть отримати за адресою: https://adm.lv.court.gov.ua/sud1370/ на офіційному вебпорталі судової влади України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя Брильовський Р.М.