ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
про залишення позовної заяви без руху
"27" січня 2026 р. Справа № 300/319/26
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Микитин Н.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправними дій та бездіяльності, скасування рішення від 21.07.2025, зобов'язання до вчинення дій, -
ОСОБА_1 , в інтересах якого діє представник Комарницький Едуард Григорович, звернулася до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, згідно якого просить суд:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 04.11.2024 у справі № 300/3532/24 щодо часткового (неповного) зарахування ОСОБА_1 з 02.01.2024 до страхового стажу для обчислення пенсії періодів роботи з 21.06.2010 - 29.04.2011, з 16.02.2012 - 12.10.2015, а також щодо повного неврахування до страхового стажу періоду роботи з 20.02.2019 - 03.12.2020;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області з 02.01.2024 провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , із врахуванням в повному обсязі страхового стажу за періоди роботи з 21.06.2010 - 29.04.2011, з 16.02.2012 - 12.10.2015, та з 20.02.2019 - 03.12.2020 з врахуванням раніше проведених виплат;
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 04.11.2024 у справі № 300/3532/24 щодо виключення із загального розрахунку стажу та незарахування ОСОБА_1 з 02.01.2024 додатково по одному року до страхового стажу за кожний повний рік стажу роботи на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком 1 в періоди роботи з 03.10.1994 - 31.05.2001, 13.08.2001 - 12.05.2002, 01.01.2003 - 07.01.2003, 26.04.2023 - 04.05.2023, 10.01.2006 - 09.01.2006, 01.02.2006 - 15.02.2006, 23.08.2006 - 01.09.2006, 01.01.2007 - 14.01.2007, 01.04.2007 - 04.07.2007, 01.08.2007 - 31.08.2007, 29.12.2007 - 07.01.2008, 26.04.2008 - 04.05.2008, 19.09.2008 - 24.10.2008, 01.11.2008 - 30.11.2008, 28.12.2008 - 11.01.2009, 01.02.2009 - 03.02.2009, 23.02.2009 - 06.04.2009, 19.04.2009 - 12.05.2009, а також період з 13.05.2009 по 20.06.2010;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області з 02.01.2024 провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 шляхом зарахування додатково по одному року до страхового стажу за кожний повний рік стажу роботи на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком 1 в періоди роботи з 03.10.1994 - 31.05.2001, 13.08.2001 - 12.05.2002, 01.01.2003 - 07.01.2003, 26.04.2023 - 04.05.2023, 10.01.2006 - 09.01.2006, 01.02.2006 - 15.02.2006, 23.08.2006 - 01.09.2006, 01.01.2007 - 14.01.2007, 01.04.2007 - 04.07.2007, 01.08.2007 - 31.08.2007, 29.12.2007 - 07.01.2008, 26.04.2008 - 04.05.2008, 19.09.2008 - 24.10.2008, 01.11.2008 - 30.11.2008, 28.12.2008 - 11.01.2009, 01.02.2009 - 03.02.2009, 23.02.2009 - 06.04.2009, 19.04.2009 - 12.05.2009, а також період з 13.05.2009 по 20.06.2010;
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 04.11.2024 стосовно неврахування заробітної плати (доходу) ОСОБА_1 згідно довідок про заробітну плату № 23-256 від 03.08.2023 за період роботи з 01.02.2019 по 31.12.2020 та № 23-391 від 04.08.2023 за період роботи з 01.01.2012 по 01.10.2015, видані філіалом компанії "Петро Газ ЛЛП" Республіка Туркменістан;
- скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про відмову у перерахунку пенсії від 21.07.2025;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області з 02.01.2024 здійснити розрахунок пенсії ОСОБА_1 , із врахуванням заробітної плати (доходу) згідно довідок про заробітну плату № 23-256 від 03.08.2023 за період роботи з 01.02.2019 по 31.12.2020 та № 23-391 від 04.08.2023 за період роботи з 01.01.2012 по 01.10.2015, видані філіалом компанії "Петро Газ ЛЛП" Республіка Туркменістан та відповідно виплатити пенсію, з урахуванням раніше виплачених сум;
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо проведення індексації пенсії ОСОБА_1 шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який використовувався для призначення/перерахунку їх пенсії, на коефіцієнт збільшення - 1,023;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити з 01.03.2025 індексацію пенсії ОСОБА_1 шляхом послідовного збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні за 2021-2023 роки, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (13 559,41 грн), на коефіцієнт збільшення у розмірі 1,115 відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 25.02.2025 № 209 "Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році" та у зв'язку із вказаним провести з 01.03.2025 перерахунок і виплату пенсії, враховуючи виплачені суми;
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 надбавки до пенсії у розмірі 20% за проживання у гірській місцевості відповідно до Закону України "Про статус гірських населених пунктів в Україні";
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 з 02.01.2024 щомісячної надбавки до пенсії у розмірі 20% за проживання у гірській місцевості відповідно до частини другої статті 6 Закону України "Про статус гірських населених пунктів в Україні", з урахуванням раніше виплачених сум.
Приписами пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
У позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування (частина 1 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України).
Так, частиною 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів (пункт 4); виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини (пункт 5).
Частиною першою статті 5 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1 - 4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень (частина 2 статті 5 КАС України).
При цьому, суд завертає увагу, що статтею 382 КАС України визначаються спеціальні способи судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах, зокрема, до них належать: зобов'язання суб'єкта владних повноважень надати звіт про виконання судового рішення, накладення штрафу за невиконання судового рішення та інше.
Відповідно до вимог статті 383 КАС України особа-позивач на користь якої ухвалено постанову суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такої постанови суду або порушення прав позивача, підтверджених такою постановою суду.
Отже, процесуальним законом встановлено порядок виконання судових рішень в адміністративних справах та визначено певну послідовність дій, які необхідно вчинити для того, щоб зобов'язати відповідача належним чином виконати рішення суду.
Суд звертає увагу, що вищезазначені норми КАС України мають на меті забезпечення належного виконання судового рішення. Підставами їх застосування є саме невиконання судового рішення, ухваленого на користь особи-позивача, та обставини, що свідчать про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, пов'язаних з невиконанням судового рішення.
Наявність у КАС України спеціальних норм, спрямованих на забезпечення належного виконання судового рішення, виключає можливість застосування загального судового порядку захисту прав та інтересів стягувача шляхом подання нового позову. Судовий контроль за виконанням судового рішення здійснюється в порядку, передбаченому КАС України, який не передбачає можливості подання окремого позову, предметом якого є спонукання відповідача до виконання судового рішення.
Відтак, перевіряючи на відповідність позовну заяву вимогам статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, суд встановив, що представник позивача у прохальній частині серед іншого просить суд - визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 04.11.2024 у справі № 300/3532/24 щодо часткового (неповного) зарахування ОСОБА_1 з 02.01.2024 до страхового стажу для обчислення пенсії періодів роботи з 21.06.2010 - 29.04.2011, з 16.02.2012 - 12.10.2015, а також щодо повного неврахування до страхового стажу періоду роботи з 20.02.2019 - 03.12.2020; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області з 02.01.2024 провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , із врахуванням в повному обсязі страхового стажу за періоди роботи з 21.06.2010 - 29.04.2011, з 16.02.2012 - 12.10.2015, та з 20.02.2019 - 03.12.2020 з врахуванням раніше проведених виплат; визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 04.11.2024 у справі № 300/3532/24 щодо виключення із загального розрахунку стажу та незарахування ОСОБА_1 з 02.01.2024 додатково по одному року до страхового стажу за кожний повний рік стажу роботи на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком 1 в періоди роботи з 03.10.1994 - 31.05.2001, 13.08.2001 - 12.05.2002, 01.01.2003 - 07.01.2003, 26.04.2023 - 04.05.2023, 10.01.2006 - 09.01.2006, 01.02.2006 - 15.02.2006, 23.08.2006 - 01.09.2006, 01.01.2007 - 14.01.2007, 01.04.2007 - 04.07.2007, 01.08.2007 - 31.08.2007, 29.12.2007 - 07.01.2008, 26.04.2008 - 04.05.2008, 19.09.2008 - 24.10.2008, 01.11.2008 - 30.11.2008, 28.12.2008 - 11.01.2009, 01.02.2009 - 03.02.2009, 23.02.2009 - 06.04.2009, 19.04.2009 - 12.05.2009, а також період з 13.05.2009 по 20.06.2010; визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 04.11.2024 стосовно неврахування заробітної плати (доходу) ОСОБА_1 згідно довідок про заробітну плату № 23-256 від 03.08.2023 за період роботи з 01.02.2019 по 31.12.2020 та № 23-391 від 04.08.2023 за період роботи з 01.01.2012 по 01.10.2015, видані філіалом компанії "Петро Газ ЛЛП" Республіка Туркменістан, в той же час наявність у КАС України спеціальних норм, спрямованих на забезпечення належного виконання судового рішення, виключає можливість застосування загального судового порядку захисту прав та інтересів стягувача шляхом подання нового позову, оскільки процесуальним законом встановлено порядок виконання судових рішень в адміністративних справах та визначено певну послідовність дій, які необхідно вчинити для того, щоб зобов'язати відповідача належним чином виконати рішення суду.
Враховуючи вищевикладене, позивачем не належно сформульовано прохальну частину позову, що свідчить про невірно обраний спосіб судового захисту та не дає можливості суду чітко визначити предмет даного спору, зокрема спірні правоідносини, що охоплюються виконанням рішення суду, яке набрало законної сили, у справі 300/3532/24 відповідно до ст 383 КАС України.
Крім того, відповідно до пункту 8 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, в позовній заяві зазначаються, зокрема, перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Проте, як вбачається з позовної заяви та доданих до неї копій документів, представник позивача обґрунтовує позовні вимоги переліком документів та інших доказів, без зазначення їх найменування.
Враховуючи вищевикладене, судом встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам, визначеним статтею 160 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно частини 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI (надалі, також - Закон №3674-VI).
Відповідно до частини 2 статті 9 Закону України "Про судовий збір", суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Суд зазначає, що представником позивача, в якості доказу сплати судового збору до позовної заяви долучено квитанції про сплату судового збору за номером № 2429-4449-1617-4813 від 21.12.2025 в сумі 4844,70 грн., за номером № 7907-5569-4969-9028 від 29.12.2025 в сумі 968,96 грн та за номером № 1702-1252-2871-4798 від 20.01.2026 в сумі 576,10 грн.
В той же час, платіжні доручення № 2429-4449-1617-4813 від 21.12.2025 в сумі 4844,70 грн та № 7907-5569-4969-9028 від 29.12.2025 в сумі 968,96 грн, за аналогічними номерами, датою та розміром було подане позивачем до Івано-Франківського окружного адміністративного суду 22.12.2025 у справі № 300/9198/25, що підтверджується довідкою відділу документального забезпечення - канцелярії Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 21.01.2025.
Відтак, відповідного зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України згідно платіжних доручень № 2429-4449-1617-4813 від 21.12.2025 в сумі 4844,70 грн та № 7907-5569-4969-9028 від 29.12.2025 в сумі 968,96 грн, за подання позовної заяви по адміністративній справі №300/319/26 не відбулося.
Додатково суд зазначає, що позивач не позбавлений права повернення сплаченого судового збору у справі № 300/9198/25 на підставі поданої ним заяви, відповідно до частини 2 статті 7 Закону України "Про судовий збір".
За таких обставин, суд вважає, що вказане платіжні доручення № 2429-4449-1617-4813 від 21.12.2025 в сумі 4844,70 грн та № 7907-5569-4969-9028 від 29.12.2025 в сумі 968,96 грн не є належними доказами сплати судового збору за поданням до суду даної позовної заяви, оскільки вказані кошти сплачені за подання іншого позову.
Таким чином, позивачем не долучено до позовної заяви належних доказів про сплату судового збору, оскільки платіжне доручення № 1702-1252-2871-4798 від 20.01.2026 в сумі 576,10 грн, яке містяться в матеріалах позову свідчить про сплату судового збору в неналежному розмірі.
З урахуванням вимог частини 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зазначає наступне.
За змістом вимог частини 1 і 2 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI (надалі, також - Закон №3674-VI).
Згідно із статями 1 та 2 Закону України "Про судовий збір", судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Пунктом 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно частини 1 статті 2 Закону України "Про судовий збір" платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Відповідно до пунктом 1 частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 статті 4 зазначеного Закону встановлюються ставки судового збору, зокрема, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2026 рік" від 03.12.2025 №4695-IX, встановлено прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 1 січня 2026 року у розмірі 3328 гривні.
Виходячи із прохальної частини позовної заяви, судом встановлено, що представником позивача заявлено наступні вимоги немайнового характеру, саме:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 04.11.2024 у справі № 300/3532/24 щодо часткового (неповного) зарахування ОСОБА_1 з 02.01.2024 до страхового стажу для обчислення пенсії періодів роботи з 21.06.2010 - 29.04.2011, з 16.02.2012 - 12.10.2015, а також щодо повного неврахування до страхового стажу періоду роботи з 20.02.2019 - 03.12.2020;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області з 02.01.2024 провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , із врахуванням в повному обсязі страхового стажу за періоди роботи з 21.06.2010 - 29.04.2011, з 16.02.2012 - 12.10.2015, та з 20.02.2019 - 03.12.2020 з врахуванням раніше проведених виплат;
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 04.11.2024 у справі № 300/3532/24 щодо виключення із загального розрахунку стажу та незарахування ОСОБА_1 з 02.01.2024 додатково по одному року до страхового стажу за кожний повний рік стажу роботи на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком 1 в періоди роботи з 03.10.1994 - 31.05.2001, 13.08.2001 - 12.05.2002, 01.01.2003 - 07.01.2003, 26.04.2023 - 04.05.2023, 10.01.2006 - 09.01.2006, 01.02.2006 - 15.02.2006, 23.08.2006 - 01.09.2006, 01.01.2007 - 14.01.2007, 01.04.2007 - 04.07.2007, 01.08.2007 - 31.08.2007, 29.12.2007 - 07.01.2008, 26.04.2008 - 04.05.2008, 19.09.2008 - 24.10.2008, 01.11.2008 - 30.11.2008, 28.12.2008 - 11.01.2009, 01.02.2009 - 03.02.2009, 23.02.2009 - 06.04.2009, 19.04.2009 - 12.05.2009, а також період з 13.05.2009 по 20.06.2010;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області з 02.01.2024 провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 шляхом зарахування додатково по одному року до страхового стажу за кожний повний рік стажу роботи на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком 1 в періоди роботи з 03.10.1994 - 31.05.2001, 13.08.2001 - 12.05.2002, 01.01.2003 - 07.01.2003, 26.04.2023 - 04.05.2023, 10.01.2006 - 09.01.2006, 01.02.2006 - 15.02.2006, 23.08.2006 - 01.09.2006, 01.01.2007 - 14.01.2007, 01.04.2007 - 04.07.2007, 01.08.2007 - 31.08.2007, 29.12.2007 - 07.01.2008, 26.04.2008 - 04.05.2008, 19.09.2008 - 24.10.2008, 01.11.2008 - 30.11.2008, 28.12.2008 - 11.01.2009, 01.02.2009 - 03.02.2009, 23.02.2009 - 06.04.2009, 19.04.2009 - 12.05.2009, а також період з 13.05.2009 по 20.06.2010;
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 04.11.2024 стосовно неврахування заробітної плати (доходу) ОСОБА_1 згідно довідок про заробітну плату № 23-256 від 03.08.2023 за період роботи з 01.02.2019 по 31.12.2020 та № 23-391 від 04.08.2023 за період роботи з 01.01.2012 по 01.10.2015, видані філіалом компанії "Петро Газ ЛЛП" Республіка Туркменістан;
- скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про відмову у перерахунку пенсії від 21.07.2025;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області з 02.01.2024 здійснити розрахунок пенсії ОСОБА_1 , із врахуванням заробітної плати (доходу) згідно довідок про заробітну плату № 23-256 від 03.08.2023 за період роботи з 01.02.2019 по 31.12.2020 та № 23-391 від 04.08.2023 за період роботи з 01.01.2012 по 01.10.2015, видані філіалом компанії "Петро Газ ЛЛП" Республіка Туркменістан та відповідно виплатити пенсію, з урахуванням раніше виплачених сум;
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо проведення індексації пенсії ОСОБА_1 шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який використовувався для призначення/перерахунку їх пенсії, на коефіцієнт збільшення - 1,023;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити з 01.03.2025 індексацію пенсії ОСОБА_1 шляхом послідовного збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні за 2021-2023 роки, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (13 559,41 грн), на коефіцієнт збільшення у розмірі 1,115 відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 25.02.2025 № 209 "Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році" та у зв'язку із вказаним провести з 01.03.2025 перерахунок і виплату пенсії, враховуючи виплачені суми;
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 надбавки до пенсії у розмірі 20% за проживання у гірській місцевості відповідно до Закону України "Про статус гірських населених пунктів в Україні";
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 з 02.01.2024 щомісячної надбавки до пенсії у розмірі 20% за проживання у гірській місцевості відповідно до частини другої статті 6 Закону України "Про статус гірських населених пунктів в Україні", з урахуванням раніше виплачених сум.
При цьому, кожна з вимог про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії хоч і є пов'язаними, водночас такі вимоги мають різний предмет доказування. Тобто, позивач просить суд зобов'язати відповідача вчинити різні дії, які не є похідними, оскільки за кожною оскаржуваною позивачем дією розуміється вчинення відповідачем різних дій.
Відтак, суд зазначає, що дана позовна заява містить одинадцять позовних вимог немайнового характеру, п'ять з яких, є похідними.
Суд звертає увагу на те, що абзацом 2 частини 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Відтак, розмір судового збору за подання до адміністративного суду позову із заявленими ОСОБА_1 шістьма позовними вимогами немайнового характеру із застосуванням, на підставі частини 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір", понижуючого коефіцієнта становить 6387,00 грн (1064,50 х 6).
Таким чином, враховуючи часткову сплату судового збору в сумі 576,10 грн, вищенаведений недолік необхідно усунути шляхом подання до суду документа про сплату судового збору у розмірі 5810,90 грн.
Згідно положень частини 1 статті 9 Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Суд зазначає, що інформація щодо платіжних реквізитів для перерахування судового збору міститься на офіційному веб-порталі "Судова влада" в розділі "Івано-Франківський окружний адміністративний суд".
Враховуючи вищевикладене, судом встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам, визначеним статтями 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У зв'язку з вищевикладеним, згідно з вимогами статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків.
На підставі наведеного, керуючись статтями 160, 161, 169, 241-243, 248, Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправними дій та бездіяльності, скасування рішення від 21.07.2025, зобов'язання до вчинення дій - залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк з дня вручення (отримання) копії цієї ухвали для усунення вказаних недоліків шляхом подання:
- позовної заяви із належно оформленою прохальною частиною позовної заяви та із зазначенням найменування переліку документів та інших доказів, що додаються до заяви;
- документа про сплату судового збору у розмірі 5810,90 грн.
Роз'яснити, що в разі неусунення недоліку у визначений строк позовна заява буде повернена.
Копію цієї ухвали надіслати представнику позивача через підсистему "Електронний суд".
Перебіг процесуальних строків, початок яких пов'язується з моментом вручення процесуального документа учаснику судового процесу в електронній формі, починається з наступного дня після доставлення документів до Електронного кабінету в розділ "Мої справи".
Відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Суддя Микитин Н.М.