про залишення позовної заяви без руху
28 січня 2026 року ЛуцькСправа № 140/981/26
Волинський окружний адміністративний суд у складі судді Стецика Н.В., одержавши заяву ОСОБА_1 до Волинської обласної прокуратури про визнання протиправними та скасування наказів, зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернувся із позовом до Волинської обласної прокуратури в якому просить:
1.Визнати протиправними та скасувати наказів керівника Волинської обласної прокуратури від 19.11.2025 за №1542к «Про затвердження висновку щодо результатів оцінювання якості роботи прокурорів окружних прокуратур Волинської області» в частині затвердження задовільного результату оцінювання якості роботи прокурора Ківерцівського відділу Луцької окружної прокуратури Янковського Сергія Олександровича, та наказів керівника Волинської обласної прокуратури від 09.12.2025 за №1680к «Про преміювання прокурорів Волинської обласної прокуратури та окружних прокуратур Волинської області» та від 22.12.2025 за № 1743к «Про внесення змін до наказу Волинської обласної прокуратури від 09.12.2024 №1680к «Про преміювання прокурорів Волинської обласної прокуратури та окружних прокуратур Волинської області», в частині не виплати щорічної премії прокурору Ківерцівського відділу Луцької окружної прокуратури ОСОБА_1 , роботу якого оцінено задовільно, у розмірі 27 відсотків суми мого посадового окладу;
2.Зобов'язати Волинську обласну прокуратуру здійснити виплату ОСОБА_1 щорічну премію за 2025 рік, з урахуванням виникнення права на заробітну плату відповідно до ст. 81 Закону України «Про прокуратуру» в розмірі 27 відсотків суми посадового окладу.
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Відповідно до ч. 3 ст. 3 КАС провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Строк звернення до адміністративного суду визначений ст. 122 КАС.
Так, згідно з ч. 1 ст. 122 КАС позов може бути подано в межах строку звернення адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 122 КАС для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно з ч. 3 ст. 122 КАС для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
За правилами ч. 5 ст. 122 КАС для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Позивачем заявлено позовні вимоги про скасування наказів керівника Волинської обласної прокуратури № 1542к від 29.11.2025, № 1680к від 09.12.2025 та № 1743к від 22.12.2025, в той час як адміністративний позов подано 26.01.2026.
Відповідно до частини шостої статті 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
Позивач не навів підстав для поновлення строку звернення до суду.
Згідно з ч.1 ст.123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Таким чином, оскільки позовна заява не відповідає вимогам статті 161 КАС України її слід залишити без руху, надавши позивачу строк на усунення недоліків шляхом подання до суду заяви про поновлення строку на звернення до суду з позовними вимогами, а також доказів щодо поважності причин такого пропуску.
Керуючись статтями 122, 123, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
Позовну заяву ОСОБА_1 до Волинської обласної прокуратури про визнання протиправними та скасування наказів, зобов'язання вчинити дії, - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - п'ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз'яснити, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк позовна заява і додані до неї документи будуть повернуті позивачу без розгляду.
Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Суддя Н. В. Стецик