Рішення від 28.01.2026 по справі 120/4815/24

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

28 січня 2026 р. Справа № 120/4815/24

Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Комара П.А., розглянувши письмово в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом: товариства з обмеженою відповідальністю "ВІКІТАН" до: головного управління ДПС у Вінницькій області про: визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшов позов товариства з обмеженою відповідальністю "ВІКІТАН" до головного управління ДПС у Вінницькій області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за результатами документальної планової виїзної документальної перевірки ТОВ "ВІКІТАН" головним управлінням ДПС у Вінницькій області складено акт від 14.02.2024 за №6875/02-32-07-01/30641728 на підставі якого винесено податкові повідомлення - рішення від 01.03.2024 №7616/02-32-09-04/30641728, №763/02-32-09-04/30641728 та №7615/02-32-09-04/30641728.

Позивач із прийнятими податковим органом рішеннями не погоджується, вважає їх протиправними та такими, що підлягають скасуванню з огляну на те, що такими товариство вдруге притягнуто до того самого виду відповідальності за те саме порушення, що суперечить статті 61 Конституції України. Крім того, позивач вказує, що Податковим кодексом України не надано права податковим органам вдруге притягувати юридичних осіб до відповідальності за те саме порушення за будь яких умов.

Представником відповідача подано до суду відзив на позовну заяву згідно якого відповідач позовні вимоги не визнав та просить у задоволенні позову відмовити. Зазначено, що по справах щодо оскарження податкових повідомлень-рішень прийнятих за результатами фактичних перевірок ГУ ДПС у Вінницькій області ТОВ "ВІКІТАН" раніше було притягнуто до відповідальності, рішеннями судів скасовані зазначені ппр по формальних обставинах. Судом було встановлено процедурні порушення проведення фактичної перевірки контролюючим органом, які є суто формальними, а тому платника податків не було притягнуто до відповідальності.

У справах ТОВ "ВІКТАН" до ГУ ДПС у Вінницькій області №120/5728/20-а, №120/5229/20-а, №120/7015/20-а та №120/215/21-а зазначені податкові повідомлення рішення скасовано з формальних підстав недотримання вимог проведення перевірки.

Інших заява по суті до суду не надходило.

Розглянувши подані учасниками справи документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено таке.

13.11.2023 року на підставі наказу ГУ ДПС у Вінницькій області на проведення документальної планової виїзної перевірки від 10.10.2023 №2836к, наказу на перенесення термінів проведення перевірки від 26.10.2023 №2989к та направлень на проведення документальної планової виїзної перевірки від 26.10.2023 №4697, №4699 працівників ГУ ДПС у Вінницькій області управління контролю за підакцизними товарами, а саме, заступником начальника відділу контролю за обігом марки акцизного податку управління контролю за підакцизними товарами Головного управління ДПС у Вінницькій області Бурдейним Олександром Васильовичем та головним державним інспектором відділу контролю за виробництвом та обігом спирту, спиртовмісної продукції, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального, обслуговування акцизних складів та податкових постів управління контролю за підакцизними товарами Головного управління ДПС у Вінницькій області Гріциною Ілоною Юріївною здійснено документальну планову виїзну перевірку ТОВ "ВІКІТАН" (код ЄДРПОУ 30641728)за період діяльності з 01.04.2019 по 30.06.2023 в частині перевірки достовірності, повноти нарахування та сплати акцизного податку, дотримання вимог податкового та іншого законодавства щодо обліку та обігу пального.

Перевіркою встановлено, зокрема, порушення вимог підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України (із внесеними змінами та доповненнями), а саме, перевіркою обладнання акцизних складів ТОВ "ВІКІТАН" рівнемірами-лічильниками рівня пального у резервуарі та їх реєстрації у Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у введеному в експлуатацію резервуарі, згідно поданих довідок про розпорядника акцизного складу пального, акцизні склади пального, розташовані на них резервуари пального, витратоміри та рівнеміри (форма J0210301), довідок коригування та наданих до перевірки дозволу Управління Держпраці у Вінницькій області N?233.19.05 від 16.07.2019 року, дозволу Центрального-західного міжрегіонального управління державної служби з питань праці №Д3-460/Ц3/1-23 від 16.02.2023 року, сертифікатів відповідності, технічних паспортів на рівнеміри, актів про виконання робіт по установці рівнемірів та свідоцтв про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки встановлено, що ТОВ "ВІКІТАН" для обліку приймання, зберігання і відвантаження пального, обладнало резервуари рівнемірами-лічильниками рівня пального, а саме, що ТОВ "ВІКІТАН" у порушення підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України (із внесеними змінами та доповненнями), у період з 01.04.2020 року по 14.09.2020 року:

1. на акцизному складі №1007597, здійснювало господарську діяльність із зберігання, приймання та відпуску пального без облаштування рівнемірами-лічильниками резервуарів та їх реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників в кількості три 3 одиниці: Ємність №22, Ємність №21 та Ємність №54.

Крім того, відповідно наданих до перевірки змінних звітів АГЗС (ф. 14-ГС), встановлено факт, що ТОВ "ВІКІТАН" у порушення підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України (із внесеними змінами та доповненнями), у період з 01.04.2020 року по 14.09.2020 року на акцизному складі №1007597, здійснювало фізичний відпуск пального споживачам, через витратоміри-лічильники без позитивного результату повірки та оцінки відповідності та їх реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників в кількості 2 одиниці: ГРК Шельф 100-1 LPG, заводський №4616.

2. на акцизному складі №1007598 здійснювало господарську діяльність із зберігання, приймання та відпуску пального без облаштування рівнемірами-лічильниками резервуарів та їх реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників в кількості три 3 одиниці: Ємність №1340, Ємність №317.

Крім того, відповідно наданих до перевірки змінних звітів АГЗС (ф. 14-ГС), встановлено факт, що ТОВ "ВІКІТАН" у порушення підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України (із внесеними змінами та доповненнями), у період з 01.04.2020 року по 14.09.2020 року на акцизному складі №1007598, здійснювало фізичний відпуск пального споживачам, через витратоміри-лічильники без позитивного результату повірки та оцінки відповідності та їх реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників в кількості 1 одиниця: ГРК УЗСГ-01, заводський №042.

3. на акцизному складі №1007599 здійснювало господарську діяльність із зберігання, приймання та відпуску пального без облаштування рівнемірами-лічильниками резервуарів та їх реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників в кількості 1 одиниця: Ємність №17839.

Крім того, відповідно наданих до перевірки змінних звітів АГЗС (ф. 14-ГС), встановлено факт, що ТОВ "ВІКІТАН" у порушення підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України (із внесеними змінами та доповненнями), у період з 01.04.2020 року по 14.09.2020 року на акцизному складі №107599, здійснювало фізичний відпуск пального споживачам, через витратоміри-лічильники без позитивного результату повірки та оцінки відповідності та їх реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників в кількості 1 одиниця: ГРК Шельф 1000-1 LPG, заводський №2842.

4. на акцизному складі №1007600 здійснювало господарську діяльність із зберігання, приймання та відпуску пального без облаштування рівнемірами-лічильниками резервуарів та їх реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників в кількості три 2 одиниці: Ємність №112771, Ємність №112773.

Крім того, відповідно наданих до перевірки змінних звітів АГЗС (ф. 14-ГС), встановлено факт, що ТОВ "ВІКІТАН" у порушення підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України (із внесеними змінами та доповненнями), у період з 01.04.2020 року по 14.09.2020 року на акцизному складі №1007597, здійснювало фізичний відпуск пального споживачам, через витратоміри-лічильники без позитивного результату повірки та оцінки відповідності та їх реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників в кількості 1 одиниця: ГРК АСТРА, заводський №00030.

5. на акцизному складі №1007601 здійснювало господарську діяльність із зберігання, приймання та відпуску пального без облаштування рівнемірами-лічильниками резервуарів та їх реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників в кількості три 2 одиниці: Ємність №1369, Ємність №2515.

Крім того, відповідно наданих до перевірки змінних звітів АГЗС (ф. 14-ГС), встановлено факт, що ТОВ "ВІКІТАН" у порушення підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України (із внесеними змінами та доповненнями), у період з 01.04.2020 року по 14.09.2020 року на акцизному складі №1007601, здійснювало фізичний відпуск пального споживачам, через витратоміри-лічильники без позитивного результату повірки та оцінки відповідності та їх реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників в кількості 1 одиниця: ГРК УЗСГ-01, заводський №2208.

6. на акцизному складі №1007602 здійснювало господарську діяльність із зберігання, приймання та відпуску пального без облаштування рівнемірами-лічильниками резервуарів та їх реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників в кількості три 1 одиниця: Ємність №34323105.

Крім того, відповідно наданих до перевірки змінних звітів АГЗС (ф. 14-ГС), встановлено факт, що ТОВ "ВІКІТАН" у порушення підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України (із внесеними змінами та доповненнями), у період з 01.04.2020 року по 14.09.2020 року на акцизному складі №1007602, здійснювало фізичний відпуск пального споживачам, через витратоміри-лічильники без позитивного результату повірки та оцінки відповідності та їх реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників в кількості 1 одиниця: ГРК УЗСГ-01, заводський №2020.

7. на акцизному складі №1007603 здійснювало господарську діяльність із зберігання, приймання та відпуску пального без облаштування рівнемірами-лічильниками резервуарів та їх реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників в кількості три 1 одиниця: Ємність №21.

Крім того, відповідно наданих до перевірки змінних звітів АГЗС (ф. 14-ГС), встановлено факт, що ТОВ "ВІКІТАН" у порушення підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України (із внесеними змінами та доповненнями), у період з 01.04.2020 року по 14.09.2020 року на акцизному складі №1007603, здійснювало фізичний відпуск пального споживачам, через витратоміри-лічильники без позитивного результату повірки та оцінки відповідності та їх реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників в кількості 2 одиниці: ГРК УЗСГ-01, заводський №2169.

8.на акцизному складі №1007604 здійснювало господарську діяльність із зберігання, приймання та відпуску пального без облаштування рівнемірами-лічильниками резервуарів та їх реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників в кількості 1 одиниця: Ємність №9327.

Крім того, відповідно наданих до перевірки змінних звітів АГЗС (ф. 14-ГС), встановлено факт, що ТОВ "ВІКІТАН" у порушення підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України (із внесеними змінами та доповненнями), у період з 01.04.2020 року по 14.09.2020 року на акцизному складі №1007604, здійснювало фізичний відпуск пального споживачам, через витратоміри-лічильники без позитивного результату повірки та оцінки відповідності та їх реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників в кількості 2 одиниці: ГРК УЗСГ-01, заводський №872.

9. на акцизному складі №1007605 здійснювало господарську діяльність із зберігання, приймання та відпуску пального без облаштування рівнемірами-лічильниками резервуарів та їх реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників в кількості 23 одиниці: Ємність №1238, Ємність №1236.

Крім того, відповідно наданих до перевірки змінних звітів АГЗС (ф. 14-ГС), встановлено факт, що ТОВ "ВІКІТАН" у порушення підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України (із внесеними змінами та доповненнями), у період з 01.04.2020 року по 14.09.2020 року на акцизному складі №1007605, здійснювало фізичний відпуск пального споживачам, через витратоміри-лічильники без позитивного результату повірки та оцінки відповідності та їх реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників в кількості 1 одиниця: ГРК УЗСГ-01, заводський №035.

10. на акцизному складі №1007606 здійснювало господарську діяльність із зберігання, приймання та відпуску пального без облаштування рівнемірами-лічильниками резервуарів та їх реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників в кількості 3 одиниці: Ємність №29318.

Крім того, відповідно наданих до перевірки змінних звітів АГЗС (ф. 14-ГС), встановлено факт, що ТОВ "ВІКІТАН" у порушення підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України (із внесеними змінами та доповненнями), у період з 01.04.2020 року по 14.09.2020 року на акцизному складі №1007606+, здійснювало фізичний відпуск пального споживачам, через витратоміри-лічильники без позитивного результату повірки та оцінки відповідності та їх реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників в кількості 1 одиниця: ГРК УЗСГ-01, заводський №23.

11. на акцизному складі №1007607 здійснювало господарську діяльність із зберігання, приймання та відпуску пального без облаштування рівнемірами-лічильниками резервуарів та їх реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників в кількості2 одиниці: Ємність №1238, Ємність №1233.

Крім того, відповідно наданих до перевірки змінних звітів АГЗС (ф. 14-ГС), встановлено факт, що ТОВ "ВІКІТАН" у порушення підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України (із внесеними змінами та доповненнями), у період з 01.04.2020 року по 14.09.2020 року на акцизному складі №1007607, здійснювало фізичний відпуск пального споживачам, через витратоміри-лічильники без позитивного результату повірки та оцінки відповідності та їх реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників в кількості 1 одиниця: ГРК УЗСГ-01, заводський №2211.

12. на акцизному складі №1007608 здійснювало господарську діяльність із зберігання, приймання та відпуску пального без облаштування рівнемірами-лічильниками резервуарів та їх реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників в кількості 1 одиниця: Ємність №1706.

Крім того, відповідно наданих до перевірки змінних звітів АГЗС (ф. 14-ГС), встановлено факт, що ТОВ "ВІКІТАН" у порушення підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України (із внесеними змінами та доповненнями), у період з 01.04.2020 року по 14.09.2020 року на акцизному складі №1007608, здійснювало фізичний відпуск пального споживачам, через витратоміри-лічильники без позитивного результату повірки та оцінки відповідності та їх реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників в кількості 1 одиниці: ГРК Шельф 100-2 LPG, заводський №10817.

13. на акцизному складі №1007609 здійснювало господарську діяльність із зберігання, приймання та відпуску пального без облаштування рівнемірами-лічильниками резервуарів та їх реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників в кількості три 1 одиниця: Ємність №20861.

Крім того, відповідно наданих до перевірки змінних звітів АГЗС (ф. 14-ГС), встановлено факт, що ТОВ "ВІКІТАН" у порушення підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України (із внесеними змінами та доповненнями), у період з 01.04.2020 року по 14.09.2020 року на акцизному складі №1007609, здійснювало фізичний відпуск пального споживачам, через витратоміри-лічильники без позитивного результату повірки та оцінки відповідності та їх реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників в кількості 1 одиниці: ГРК УЗКС-01, заводський №9306.

14. на акцизному складі №1011795 здійснювало господарську діяльність із зберігання, приймання та відпуску пального без облаштування рівнемірами-лічильниками резервуарів та їх реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників в кількості 1 одиниці: Ємність №60.

Крім того, відповідно наданих до перевірки змінних звітів АГЗС (ф. 14-ГС), встановлено факт, що ТОВ "ВІКІТАН" у порушення підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України (із внесеними змінами та доповненнями), у період з 01.04.2020 року по 14.09.2020 року на акцизному складі №1011795, здійснювало фізичний відпуск пального споживачам, через витратоміри-лічильники без позитивного результату повірки та оцінки відповідності та їх реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників в кількості 2 одиниці: ГРК УЗСГ-01, заводський №7686.

15. на акцизному складі №1011796 здійснювало господарську діяльність із зберігання, приймання та відпуску пального без облаштування рівнемірами-лічильниками резервуарів та їх реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників в кількості 1 одиниці: Ємність №59.

Крім того, відповідно наданих до перевірки змінних звітів АГЗС (ф. 14-ГС), встановлено факт, що ТОВ "ВІКІТАН" у порушення підпункту 230.1.2 пункту 230.1 статті 230 Податкового кодексу України (із внесеними змінами та доповненнями), у період з 01.04.2020 року по 14.09.2020 року на акцизному складі №1011796, здійснювало фізичний відпуск пального споживачам, через витратоміри-лічильники без позитивного результату повірки та оцінки відповідності та їх реєстрації в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників в кількості 1 одиниці: ГРК УЗСГ-01, заводський №2171.

Крім того, на підставі даних АІС "Податковий блок", "Ведення окремих реєстрів", "Реєстр ВПР", "Довідка про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпустку) та залишків пального на акцизному складі пального" за період з 01.04.2020 по 30.06.2023, встановлено факти не подання ТОВ "ВІКІТАН" до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, електронних документів, що мітять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального, в кількості 13 електронних документів за 13 звітних діб, а саме: Акцизні склади: №1007597, 1007598, 1007599, 1007600, 1007601, 1007602, 1007603, 1007605, 1007607, 1007608, 1007609, 1011795, 1011796.

За результатами акта документальної планової виїзної перевірки від 14.02.2024 №6875/02-32-0701/30641728 ГУ ДПС у Вінницькій області винесено податкові повідомлення - рішення від 01.03.2024:

- №7613/03-3209-04/30641728, яким застосовано фінансові санкції у розмірі 440 000 грн. за порушення пп. 230.1.3 п. 230 ст. 230 ПК України.

- №7615/02-32-09-04/30641728 в 300 000 грн. за порушення пп. 230.1.2 п. 230.1 ст. 230 ПК України.

- №7616/02-32-09-04/30641728 в розмірі 13 000 грн. за порушення пп. 230.1.3 п. 230.1 ст. 230 ПКУ.

Не погоджуючись з вказаними податковими повідомленнями-рішеннями відповідача, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов наступного висновку.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України від 02.12.2010 № 2755-VI (у редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин, далі - ПК України).

Так, зі змісту позовної заяви, судом встановлено, що вимоги ТОВ "ВІКІТАН" щодо визнання протиправними та скасування ппр від 01.03.2024 №7613/02-32-09-04/30641728 та №7615/02-32-09-04/30641718 обґрунтовуються тим, що податковим органом за порушення, що встановлені Актом перевірки №6875/03-32-07-01/30641728 від 14.02.2024 уже було притягнуто до відповідальності податковими повідомленнями - рішеннями від 16.10.2020 №0000450904 та №0000460904, від 22.03.2021 №00/2362/0901, від 23.09.2020 №0000113204 та №0000103204, від 01.10.2020 №0000170901, від 23.11.2020 №1606, від 24.11.2020 №00108100705, від 10.12.2020 №3067 та №3066, від 24.11.2021 №0010870705, від 17.09.2020 №0000063204 та №0000073204, від 12.11.2020 №1046/02-32-09-03, від 09.11.2020 №773 та №771, від 03.09.2020 №0002883203 відповідно до фактичних контрольних заходів. Таким чином, на переконання сторони позивача оскаржуваними у цій справі податковими повідомленнями - рішеннями товариство вдруге притягнуто до того самого виду відповідальності за те саме порушення.

У ході судового розгляду справи судом встановлено, що ппр від 16.10.2020 №0000450904 та №0000460904, від 22.03.2021 №00/2362/0901, від 23.09.2020 №0000113204 та №0000103204, від 01.10.2020 №0000170901, від 23.11.2020 №1606, від 24.11.2020 №00108100705, від 10.12.2020 №3067 та №3066, від 24.11.2021 №0010870705, від 17.09.2020 №0000063204 та №0000073204, від 12.11.2020 №1046/02-32-09-03, від 09.11.2020 №773 та №771, від 03.09.2020 №0002883203 за результатами розгляду судами адміністративних справ №120/5728/20-а, №120/5229/20-а, №120/7015/20-а та №120/215/21-а визнано протиправними та скасовано.

Зокрема, у справі №120/215/21-а податкові повідомлення - рішення Головного управління ДПС у Вінницькій області від 10 грудня 2020 року за № 3067 та від 10 грудня 2020 року за № 3066 визнано протиправними та скасовано з підстав недотримання податковим органом вимог до оформлення наказу на проведення перевірки, зокрема, у наказі відсутні будь-які посилання на конкретні фактичні підстави призначення перевірки, крім посилання на норми, що їх регулюють, не відображено, у рамках яких заходів відповідач встановив невідповідність діяльності позивача вимогам чинного законодавства, на підставі яких відомостей або документів були встановлені факти сумнівності або ж сумнівність яких саме операцій була встановлена податковим органом.

Рішеннями судів у адміністративний справах №120/5728/20-а, №120/5229/20-а, №120/7015/20-а податкові повідомлення - рішення також скасовано у зв'язку із недотриманням податковим органом при призначенні фактичних перевірок діяльності ТОВ "ВІКІТАН" вимог податкового законодавства, а саме у наказі на призначення фактичної перевірки не розкрито зміст наявності підстав для призначення такої перевірки.

При розгляді зазначених вище адміністративних справ судами не було досліджено порушення, встановлені податковим органом, а податкові повідомлення- рішення скасовано з процедурних підстав.

Згідно із підпунктом 20.1.4 пункту 20.1 статті 20 ПК України контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.

Пунктом 75.1 статті 75 ПК України передбачено, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Фактична та документальна перевірки мають різні правові підстави (ст. 75 ПКУ). Якщо суд скасував ППР за результатами фактичної перевірки через процедурні помилки, орган ДПС може призначити документальну перевірку за умови дотримання вимог ст. 77 або 78 ПКУ.

Підсумовуючи викладене суд доходить висновку, що під час розгляду справи, з урахуванням доводів позивача, не встановлено притягнення двічі до відповідальності за одне і теж порушення.

Враховуючи, що позивач фактично не оспорює встановлені відповідачем порушенням вимог Закону, а підстави позову зводяться до неприпустимості притягнення до відповідальності двічі, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову в частині позовних вимог про визнання протиправними та скасування ппр 01.03.2024 №7613/02-32-09-04/30641728 та №7615/02-32-09-04/30641718.

Визначаючись щодо позовних вимог в частині визнання протиправним та скасування ппр ГУ ДПС у Вінницькій області від 01.03.2024 №7616/02-32-09-04/30641728, суд виходить з наступного.

Згідно Акту перевірки від 14.02.2024 №6875/02-32-07-01/306417258 на підставі даних АІС "Податковий блок", "Ведення окремих реєстрів", "Реєстр ВПР", "Довідка про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального" за період з 01.04.2020 по 30.06.2023, встановлено факти неподання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального ТОВ "ВІКІТАН" за 31.12.2020 в кількості 13 електронних документів по акцизних складах : 1007597, 1007598, 1007599, 1007600, 1007601, 1007602, 1007603, 1007605, 1007607, 1007608, 1007609, 1011795, 1011796.

Позивач мотивуючи позовні вимоги зазначив, що за дане порушення на підставі актів фактичної перевірки ГУ ДПС у Вінницькій області від 23.06.2023 та від 07.07.2023 ТОВ "ВІКІТАН" раніше було притягнуто до відповідальності ппр №100908/02-32-09-04/30641728 від 18.07.2023 та №11494/02-32-09-04/30641728 від 31.07.2023.

Судом встановлено із системи Діловодство спеціалізованого суду, що рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 11.03.2024 у справі№120/14157/23, яке набуло законної сили на підставі постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду, відмовлено у задоволенні позову ТОВ "ВІКІТАН" про визнання протиправними та скасування ппр ГУ ДПС у Вінницькій області від 18.07.2023 № 10908/02-32-09-04/30641728, № 10907/02-32-09-04/30641728.

Зокрема, зазначено, що в акті фактичної перевірки від 23.06.2023 вказано, що перевіркою подання довідок про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) залишків пального на акцизному складі № 1007597 (електронна форма документу J0210401) на підставі даних АІС "Податковий блок", "Ведення окремих реєстрів", "Реєстр ВПР", "Довідка про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обліку (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального" встановлено факти неподання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, електронних документів містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального ТОВ "Вікітан" за період з 25.09.2020 по 23.06.2023 в кількості один електронний документ за одну звітну добу, а саме за 31.12.2020 такий документ не подано.

Суд дійшов висновку про обґрунтованість застосованої податковим органом санкції у розмірі 1000 гривень за порушення товариством з обмеженою відповідальністю "Вікітан" підпункту 230.1.3 пункту 230.1 статті 230 ПК України.

Також, судом встановлено, що рішенням Вінницького окружного адміністративного суду від 17.06.2024 у справі №120/14156/23 у задоволенні позову відмовлено, зокрема, щодо визнання протиправним та скасування ппр №11494/02-32-09-04/30641728 від 31.07.2023.

В рішенні суду йдеться, що в акті фактичної перевірки від 07 липня 2023 року вказано, що перевіркою подання довідок про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обігу (отримання/відпуску) залишків пального на акцизному складі № 1007601 (електронна форма документу J0210401) на підставі даних АІС "Податковий блок", "Ведення окремих реєстрів", "Реєстр ВПР", "Довідка про зведені за добу підсумкові облікові дані щодо обсягів обліку (отримання/відпуску) та залишків пального на акцизному складі пального" встановлено факт неподання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального товариства з обмеженою відповідальністю "ВІКІТАН" за період з 01 листопада 2020 року по 07 липня 2023 року в кількості один електронний документ за одну звітну добу, а саме такий документ не подано за 31 грудня 2020 року.

Суд дійшов висновку про обґрунтованість застосованої податковим органом санкції у розмірі 1000 гривень за порушення товариством з обмеженою відповідальністю "Вікітан" підпункту 230.1.3 пункту 230.1 статті 230 ПК України.

Наведене вище свідчить про те, що податковим органом притягнуто ТОВ "ВІКІТАН" до відповідальності підпункту 230.1.3 пункту 230.1 статті 230 ПК України в частині неподання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального ТОВ "ВІКІТАН" за 31.12.2020 в кількості два електронні документи за одну звітну добу, а саме за 31.12.2020 по акцизних складах 1007601 та 1007597.

В той же час, факти неподання до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального ТОВ "ВІКІТАН" за 31.12.2020 в кількості 11 електронних документів по акцизних складах : 1007598, 1007599, 1007600, 1007602, 1007603, 1007605, 1007607, 1007608, 1007609, 1011795, 1011796 позивачем не спростовано.

За підсумками наведеного, суд дійшов висновку про правомірність застосованої податковим органом санкції за порушення товариством з обмеженою відповідальністю "Вікітан" підпункту 230.1.3 пункту 230.1 статті 230 ПК України в розмірі 11 000 грн., а тому ппр ГУ ДПС у Вінницькій області від 01.03.2024 №7616/02-32-09-04/30641728 протиправно застосовано до позивача відповідальність у розмірі 2000 грн.

Оскільки, підставами позову стороною позивача зазначено протиправність вдруге притягнення до того самого виду відповідальності за одне і те ж порушення, відтак судом при розгляді справи не досліджується склад встановлених правопорушень за наслідками перевірки.

Відповідно до ч.1 ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень (ч. 1 ст. 2 КАС України).

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про те, що адміністративний позов підлягає частковому задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 132 КАС України, судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

Частина 3 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства (КАС) України встановлює принцип пропорційного розподілу судових витрат при частковому задоволенні позову. Якщо позов задоволено частково, витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених вимог.

Враховуючи, що при зверненні до суду позивачем сплачено судовий збір у розмірі 11 295 грн., відтак пропорційно до задоволеної частини позовних вимог бюджетному відшкодуванню підлягає сума судового збору у розмірі 30 грн. (2000/753000*11295).

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Головного управління ДПС у Вінницькій області від 01.03.2024 №7616/02-32-09-04/30641728 в частині застосування за порушення товариством з обмеженою відповідальністю "ВІКІТАН" підпункту 230.1.3 пункту 230.1 статті 230 ПК України в розмірі 2 000 грн.

В іншій частин позовних вимог відмовити.

Стягнути на корить товариства з обмеженою відповідальністю "ВІКІТАН" за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Вінницькій області витрати зі сплати судового збору у розмірі 30 грн.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) рішення (ухвалу) суду або якщо розгляд справи здійснювався в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Інформація про учасників справи:

Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю "Вікітан" (22800, Вінницька обл., м. Немирів, вул. Гайсинське шосе, буд. 2, код ЄДРПРОУ 30641728)

Відповідач: Головне управління ДПС у Вінницькій області (21028, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, буд. 7, код ЄДРПОУ 44069150)

Суддя Комар Павло Анатолійович