Справа № 201/991/26
Провадження № 1-кс/201/265/2026
27 січня 2026 року м. Дніпро
Слідча суддя Соборного районного суду міста Дніпра ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Соборного районного суду міста Дніпра в режимі відеоконференції клопотання старшого слідчого в ОВС 3 відділення слідчого відділу 3 управління (з дислокацією у м. Сіверськодонецьк Луганської області) ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях капітана юстиції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Луганської обласної прокуратури ОСОБА_5 , про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22025130000000216 від 16 квітня 2025 року за підозрою ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України,
Слідча за погодженням прокурора звернулася до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22025130000000216 від 16 квітня 2025 року за підозрою ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
Клопотання мотивоване тим, що на початку серпня 2023 року, але не пізніше 12.08.2023 (більш точний час в ході досудового розслідування з об'єктивних причин встановити не виявилось можливим) у громадянина України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебуваючи на тимчасово окупованій території м. Антрацит Ровеньківського району Луганської області, виник злочинний умисел направлений на добровільне обрання депутатом до незаконного органу влади на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційної адміністрації держави-агресора, зокрема до т.зв. «ради муніципального округу муніципальне утворення Антрацитівський муніципальний округ Луганської народної республіки» (мовою оригіналу: «совет муниципального округа муниципальное образование Антрацитовский муниципальный округ Луганской народной республики»), яка розташована за адресою: Луганська область, Ровеньківський район, м. Антрацит, вул. Леніна, буд. 1.
12.08.2023 ОСОБА_6 , реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на добровільне обрання депутатом до незаконного органу влади, створеному на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора, знаходячись на тимчасово окупованій території м. Антрацит Ровеньківського району Луганської області, більш точної адреси під час досудового розслідування з об'єктивних причин встановити не виявилось за можливе, добровільно зареєструвався від т.зв. «Луганського регіонального відділення політичної партії ЛДПР - ліберально-демократична партія росії по єдиному виборчому окрузі» (мовою оригіналу - «Луганское региональное отделение политической партии ЛДПР - либерально-демократическая партия россии» по единому избирательному округу») кандидатом в депутати до так званої «ради муніципального округу Антрацитівський муніципальний округ першого скликання» (мовою оригіналу - «Совета муниципального округа Антрацитовский муниципальный округ первого созыва»), про що т.зв. «територіальною виборчою комісією міста Антрацита та Антрацитівського району» (мовою оригіналу - «териториальной избирательной комиссией города Антрацита и Антрацитовского района») винесено рішення №12/78.
У період з 01 по 10 вересня 2023 року, у відповідності до законодавства рф та т.зв. «лнр», на тимчасово окупованій території Луганської області проведено незаконні «вибори депутатів народної ради Луганської народної республіки першого скликання та вибори депутатів представницьких органів муніципальних утворень Луганської народної республіки першого скликання».
За результатами проведених незаконних виборів, т.зв. «рішенням територіальної виборчої комісії міста Антрацит та Антрацитівського району лнр» (мовою оригіналу: «решением территориальной избирательной комиссии города Антрацит и Антрацитовского района лнр) № 24/135 від 18.09.2023 «Про реєстрацію обраного депутата ради муніципального округу Антрацитівський муніципальний округ першого скликання ОСОБА_6 » (мовою оригіналу: «О регистрации избранного депутата совета муниципального округа Антрацитовский муниципальный округ первого созыва ОСОБА_7 »), обрано до незаконного органу влади, створеного на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційної адміністрації держави-агресора, а саме до т.зв. «ради муніципального округу муніципальне утворення Антрацитівський муніципальний округ Луганської народної республіки».
Згідно з т.зв. «положенням про раду муніципального округу Антрацитівський муніципальний округ лнр» - «рада муніципального округу муніципальне утворення Антрацитівський муніципальний округ лнр» - це представницький орган місцевого самоврядування, який має право представляти інтереси населення та приймати від його імені рішення, що діють на всій території округу».
У подальшому, ОСОБА_6 , продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, на першій сесії депутатів т.зв. «ради муніципального округу Антрацитівський муніципальний округ першого скликання», яка відбулась 19.09.2023 добровільно висунув свою кандидатуру на посаду т.зв. «члена постійної комісії по соціальній політиці та справам молоді ради муніципального округу муніципальне утворення Антрацитівський муніципальний округ лнр», та в результаті відкритого голосування був обраний на зазначену посаду, на якій здійснює свою протиправну діяльність на тимчасово окупованій території м. Антрацит Ровеньківського району Луганської області
Таким чином, громадянин України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, а саме в добровільному обранні до незаконного органу влади, створеному на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційної адміністрації держави-агресора.
У зв'язку зі збройною агресією рф, воєнним станом в Україні, захопленням м. Антрацит Ровеньківського району Луганської області та проведенням бойових дій, беручи до уваги те, що існують достатні підстави вважати, що ОСОБА_6 перебуває на тимчасово окупованій території України та обґрунтовану неможливість вручити повістку про виклик особи, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135 КПК України, в газеті «Урядовий кур'єр» № 252 (8177) від 10.12.2025, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора опубліковано повістки про виклик останнього на 30.12.2025, 04.01.2026 та 05.01.2026 за зазначеною в повістці адресою для проведення слідчих та процесуальних дій у кримінальному провадженні № 22025130000000216 від 16.04.2025, отримання письмового повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, допиту в якості підозрюваного тощо.
Жодного разу у визначений час громадянин України ОСОБА_6 у призначене місце не з'явився, про неможливість та причини неприбуття не повідомив.
Враховуючи наведені вище обставини, слідчим за погодженням з прокурором 06.01.2026, з дотриманням вимог ст. ст. 111, 135, 278 КПК України, ОСОБА_6 повідомлено про підозру у відповідності та у спосіб, передбачений чинним кримінальним процесуальним законодавством України (опубліковано повідомлення про підозру на веб-сайті Офісу Генерального прокурора та в газеті «Урядовий кур'єр» № 4 (8196), яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження).
Таким чином, 06.01.2026 у вказаному кримінальному провадженні ОСОБА_6 набув статусу підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, а саме у добровільному обранні до незаконного органу влади, створеного на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційної адміністрації держави-агресора, а саме т.зв. «депутатом ради муніципального округу муніципальне утворення Антрацитівський муніципальний округ лнр».
Одночасно з повідомленням ОСОБА_6 про підозру в порядку, передбаченому ст. 135 КПК України, в офіційному виданні «Урядовий кур'єр» № 91 (8016), яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, опубліковано оголошення із повісткою про виклик останнього до слідчого відділу 3 управління ГУ СБУ у Донецькій та Луганській областях, за адресою: м. Дніпро, площа Шевченка, буд. 7, каб. 131 на 10.01.2026, 12.01.2026 та 13.01.2026, для вручення йому письмового повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, допиту як підозрюваного, а також проведення інших слідчих та процесуальних дій. Крім того, вказана повістка розміщена на веб-сайті Офісу Генерального прокурора у рубриці «Повістки про виклик та відомості про здійснення спеціального досудового розслідування».
Жодного разу у призначений час підозрюваний ОСОБА_6 у визначене місце не з'явився, про неможливість та причини неприбуття не повідомив.
13.01.2025 на підставі ст. 281 КПК України підозрюваного ОСОБА_6 оголошено в розшук.
Підозра ОСОБА_6 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, а також факт перебування останнього на тимчасово окупованій території, повністю обґрунтовується зібраними у провадженні доказами:
• повідомленням про вчинення кримінального правопорушення від 16.04.2025 відповідно до якого ОСОБА_6 добровільно обрано до незаконного органу влади, створеного на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційної адміністрації держави-агресора, а саме обрано т.зв. «депутатом ради муніципального округу муніципальне утворення Антрацитівський муніципальний округ лнр»;
• інформацією з Державної прикордонної служби від 01.05.2025, відповідно до якої починаючи з 04.11.2017 по 01.10.2021 (перетнув державний кордон України з рф у напрямку «виїзд») ОСОБА_6 постійно виїжджав до тимчасово окупованої території та території держави - агресора (рф);
• протоколами допитів свідків ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , які показали, що особисто знайомі з ОСОБА_6 , а також підтвердили факт обрання останнього на тимчасово окупованій території т.зв. «депутатом ради муніципального округу муніципальне утворення Антрацитівський муніципальний округ лнр»;
• протоколами пред'явлення для впізнання за участі вищевказаних свідків за фотознімком ОСОБА_6 ;
• протоколами оглядів від 02.10.2025 та 03.10.2025 в ході яких встановлено публікації з фотознімками та відеозаписами на яких встановлено ОСОБА_6 , та в яких повідомляється про роботу окупаційної влади на тимчасово окупованій території та займану останнім посаду т.зв. «депутата»;
• висновком судово - портретної експертизи від 24.10.2025, згідно якого на виявлених під час огляду мережі Інтернет фотознімках зображений саме ОСОБА_6 ;
• протоколом огляду від 02.10.2025, яким встановлено т.зв. «положение о совете Антрацитовского муниципального округу лнр» (мовою оригіналу);
• протоколом огляду від 29.09.2025, яким встановлено т.зв. «решение от 18.09.2023 № 24/135 «О регистрации избранного депутата Совета муниципального округа муниципальное образование Антрацитовский муниципальный округ первого созыва ОСОБА_7 »;
• іншими доказами у даному кримінальному провадженні.
Враховуючи наведене, достовірно встановлено, що підозрюваний ОСОБА_6 :
- обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України;
- переховується від органів слідства з метою ухилення від кримінальної відповідальності (ухиляється від явки на виклик слідчого, прокурора, зокрема, не прибув на виклик без поважної причини більше 2 разів);
- перебуває на тимчасово окупованій території України.
Таким чином, наявні достатні підстави для проведення у кримінальному провадженні за № 22025130000000216 від 16 квітня 2025 року стосовно підозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,спеціального досудового розслідування кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та просила його задовольнити з підстав, наведених у ньому.
Захисник у судовому засіданні просив вирішити клопотання на розсуд суду, оскільки він е мав змоги узгодити позицію з підозрюваним.
Заслухавши доводи слідчого та захисника, дослідивши матеріали клопотання, слідча суддя дійшла висновку про таке.
06 січня 2026 року складено письмове повідомлення про підозру ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України. Таким чином, у зв'язку з неявкою ОСОБА_6 за викликом до слідчого ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях і неможливості йому безпосереднього вручення письмового повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення в газеті «Урядовий кур'єр» № 4 (8196) від 06 січня 2026 року, яка є засобом масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора від 06 січня 2026 року опубліковано повідомлення про підозру та повістку про виклик особи - ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на 10 січня 2026 року, 12 січня 2026 року, 13 січня 2026 року, за зазначеною в повістці адресою для проведення слідчих та процесуальних дій у кримінальному провадженні № 22025130000000216, отримання письмового повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, допиту підозрюваного тощо.
Таким чином, 06 січня 2026 року у вказаному кримінальному провадженні ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , набув статусу підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, а саме у добровільному обранні до незаконного органу влади, створеного на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційної адміністрації держави-агресора.
Наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_6 у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, повністю підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме: повідомленням про вчинення кримінального правопорушення від 16.04.2025 відповідно до якого ОСОБА_6 добровільно обрано до незаконного органу влади, створеного на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційної адміністрації держави-агресора, а саме обрано т.зв. «депутатом ради муніципального округу муніципальне утворення Антрацитівський муніципальний округ лнр»; інформацією з Державної прикордонної служби від 01.05.2025, відповідно до якої починаючи з 04.11.2017 по 01.10.2021 (перетнув державний кордон України з рф у напрямку «виїзд») ОСОБА_6 постійно виїжджав до тимчасово окупованої території та території держави - агресора (рф); протоколами допитів свідків ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , які показали, що особисто знайомі з ОСОБА_6 , а також підтвердили факт обрання останнього на тимчасово окупованій території т.зв. «депутатом ради муніципального округу муніципальне утворення Антрацитівський муніципальний округ лнр»; протоколами пред'явлення для впізнання за участі вищевказаних свідків за фотознімком ОСОБА_6 ; протоколами оглядів від 02.10.2025 та 03.10.2025 в ході яких встановлено публікації з фотознімками та відеозаписами на яких встановлено ОСОБА_6 , та в яких повідомляється про роботу окупаційної влади на тимчасово окупованій території та займану останнім посаду т.зв. «депутата»; висновком судово - портретної експертизи від 24.10.2025, згідно якого на виявлених під час огляду мережі Інтернет фотознімках зображений саме ОСОБА_6 ; протоколом огляду від 02.10.2025, яким встановлено т.зв. «положение о совете Антрацитовского муниципального округу лнр» (мовою оригіналу); протоколом огляду від 29.09.2025, яким встановлено т.зв. «решение от 18.09.2023 № 24/135 «О регистрации избранного депутата Совета муниципального округа муниципальное образование Антрацитовский муниципальный округ первого созыва ОСОБА_7 »; іншими доказами у даному кримінальному провадженні.
Таким чином, ОСОБА_6 , обґрунтовано підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
Слід зазначити, що поняття «обґрунтована підозра» не визначене у національному законодавстві та, виходячи з положень ч. 5 ст. 9 КПК України необхідно взяти до уваги позицію Європейського суду з прав людини, відображену у пункті 175 Рішення від 21 квітня 2011 року у справі «Нечипорук і Йонкало проти України», відповідно до якої термін обґрунтована підозра означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об'єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення (рішення у справі «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30 серпня 1990 року, п.32, Series A, N 182).
При цьому, обставини здійснення підозрюваною конкретних дій та доведеність її вини потребують перевірки та оцінки у сукупності з іншими доказами у кримінальному провадженні під час подальшого досудового розслідування.
Такий висновок узгоджується з правовими позиціями, наведеними у рішеннях Європейського Суду з прав людини, зокрема, у справі «Мюррей проти Сполученого Королівства» № 14310/88 від 23 жовтня 1994 року, в яких суд зазначив, що факти, які є причиною виникнення підозри не повинні бути такими ж переконливими, як і ті, що є необхідними для обґрунтування вироку чи й просто висунення обвинувачення, черга якого надходить на наступній стадії процесу кримінального розслідування.
Так, для вирішення питання щодо обґрунтованості повідомленої підозри, оцінка наданих слідчому судді доказів здійснюється не в контексті оцінки доказів з точки зору їх достатності і допустимості для встановлення вини чи її відсутності, доведення чи не доведення винуватості особи, що здійснюється судом при ухваленні вироку, а з метою визначити вірогідність та достатність підстав причетності тієї чи іншої особи до вчинення кримінального правопорушення, а також чи є підозра обґрунтованою, щоб виправдати подальше розслідування або висунення обвинувачення.
Водночас, слідчому судді під час вирішення питання про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування не надається весь обсяг доказів, зібраних під час досудового розслідування та дані щодо джерел їх отримання. Такі матеріали мають надаватися суду при судовому провадженні відповідного кримінального провадження та саме на цій стадії, передбачено здійснення оцінки доказів з точки зору належності, допустимості, достовірності та сукупності доказів з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення.
Відповідно до практики Європейського суду з прав людини вимога розумної підозри передбачає наявність доказів, які об'єктивно зв'язують підозрюваного з певним злочином і вони не повинні бути достатніми, щоб забезпечити засудження, але мають бути достатніми, щоб виправдати подальше розслідування або висунення звинувачення (рішення у справі «Мюррей проти Об'єднаного Королівства» від 28 жовтня 1994 року, «Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Сполученого Королівства» від 30 серпня 1990 року).
При цьому, на стадії досудового розслідування кримінального провадження, слідчий суддя не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема, не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи невинною у вчиненні злочину, а лише зобов'язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих доказів визначити, що причетність особи до вчинення кримінального правопорушення є вірогідною та достатньою.
Так, слідча суддя, дослідивши матеріали клопотання за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин провадження, керуючись законом, оцінюючи сукупність зібраних доказів лише щодо пред'явленої підозри з точки зору їх достатності та взаємозв'язку, не вирішуючи наперед питання про винуватість підозрюваної у вчиненні інкримінованого їй злочину, правильність кваліфікації її дій, допустимість доказів щодо встановлення винуватості підозрюваної, вважає, що зміст клопотання та долучених до нього матеріалів кримінального провадження можуть свідчити про існування фактів і інформації, які можуть переконати об'єктивного спостерігача у тому, що підозрювана могла вчинити інкриміноване їй правопорушення.
Також встановлено, що постановою слідчого від 14 січня 2026 року на підставі ст. 281 КПК України підозрюваного ОСОБА_6 оголошено в розшук.
Водночас, чинне процесуальне законодавство не визначає, якими саме доказами має бути доведено, що особа перебуває у будь-якому із видів розшуку, однак регламентує, що про оголошення розшуку (державного та міжнародного) органом досудового розслідування має бути винесена відповідна постанова (ч. 2 ст. 281 КПК України), що в даному випадку і було здійснено органом досудового розслідування шляхом винесення постанови про оголошення підозрюваної в розшук.
Згідно з ч. 5 ст. 139 КПК України ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним, обвинуваченим, який оголошений у міжнародний розшук, та/або який виїхав, та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, є підставою для здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження.
Разом з тим, відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 297-1 КПК України спеціальне досудове розслідування (in absentia) здійснюється стосовно одного чи декількох підозрюваних згідно із загальними правилами досудового розслідування, передбаченими цим Кодексом, з урахуванням положень цієї глави.
Спеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні зокрема щодо злочинів, передбачених статтями 109, 110, 110-2, 111, 111-1, 111-2, 112, 113, 114, 114-1, 114-2, 115, 116, 118, частиною другою статті 121, частиною другою статті 127, частинами другою і третьою статті 146, статтями 146-1, 147, частинами другою - п'ятою статті 191 (у випадку зловживання службовою особою своїм службовим становищем), статтями 209, 255-258, 258-1, 258-2, 258-3, 258-4, 258-5, 348, 364, 364-1, 365, 365-2, 368, 368-2, 368-3, 368-4, 369, 369-2, 370, 379, 400, 408, 436, 436-1, 437, 438, 439, 440, 441, 442, 443, 444, 445, 446, 447 Кримінального кодексу України, стосовно підозрюваного, крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошений у міжнародний розшук.
Здійснення спеціального досудового розслідування щодо інших злочинів не допускається, крім випадків, коли злочини вчинені особами, які переховуються від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошені у міжнародний розшук, та розслідуються в одному кримінальному провадженні із злочинами, зазначеними у цій частині, а виділення матеріалів щодо них може негативно вплинути на повноту досудового розслідування та судового розгляду.
У зв'язку із збройною агресією Російської Федерації, воєнним станом в Україні, проведенням бойових дій, захопленням та окупацією м. Антрацит Луганської області (місце роботи підозрюваного) та м. Донецька Донецької області (місце реєстрації підозрюваного), конкретне фактичне місцезнаходження підозрюваного ОСОБА_6 на цей час невідомо, проте зібрані докази дають достатні підстави вважати, що підозрюваний перебуває на тимчасово окупованій території Донецької чи Луганської областей де переховується від органів слідства з метою уникнення кримінальної відповідальності.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 297-2 КПК України клопотання слідчого, прокурора про здійснення спеціального досудового розслідування повинно містити, зокрема, відомості про те, що підозрюваний виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, та/або відомості про оголошення підозрюваного в міжнародний розшук.
Закон України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» №1207-VII від 15 квітня 2014 року визначає статус території України, тимчасово окупованої внаслідок збройної агресії Російської Федерації, встановлює особливий правовий режим на цій території, визначає особливості діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій в умовах цього режиму, додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб (стаття 2 цього Закону).
Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 1-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» тимчасово окупована Російською Федерацією територія України (тимчасово окупована територія) - це частини території України, в межах яких збройні формування Російської Федерації та окупаційна адміністрація Російської Федерації встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування Російської Федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації Російської Федерації.
Відповідно до ч. 2 ст. 3 цього Закону адміністративна межа між тимчасово окупованою територією та іншою територією України визначається Кабінетом Міністрів України.
Згідно із до ч. 3 ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», Порядок вручення повістки про виклик особи, стосовно якої існують достатні підстави вважати, що така особа виїхала та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, а також правові наслідки ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним, обвинуваченим, який виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, визначаються Кримінальним процесуальним кодексом України.
Відповідно до ч. 1 ст. 297-5 КПК України, повістки про виклик підозрюваного у разі здійснення спеціального досудового розслідування надсилаються за останнім відомим місцем його проживання чи перебування та обов'язково публікуються в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора. З моменту опублікування повістки про виклик у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора підозрюваний вважається належним чином ознайомленим з її змістом.
Матеріали клопотання свідчать, що підозрювана належним чином викликалася для повідомлення про підозру та проведення процесуальних дій, у спосіб передбачений законом, а саме через засоби масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на сайті Офісу Генерального прокурора, проте не з'явилася у призначений час та не повідомила про причини неприбуття, та згідно матеріалів клопотання перебуває на тимчасово окупованій території, а відтак слід вважати, що підозрювана переховується від органів слідства на тимчасово окупованій території України, з метою ухилення кримінальної відповідальності.
Враховуючи вищевикладене, зважаючи на надані слідчій судді матеріали кримінального провадження, що можуть свідчити про причетність до вищевказаного кримінального правопорушення, а також, враховуючи той факт, що остання переховується від органів досудового розслідування, з метою ухилення від кримінальної відповідальності, оголошена у розшук та перебуває на тимчасово окупованій території України, слідча суддя дійшла висновку про наявність обґрунтованих підстав, визначених ст. ст. 297-1, 297-2, 297-4 КПК України, для задоволення клопотання про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні по обвинуваченню ОСОБА_6 .
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 135, 139, 297-1-297-5 КПК України, слідча суддя
Клопотання слідчого,погоджене прокурором, - задовольнити.
Надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22025130000000216 від 16 квітня 2025 року за підозрою ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено та проголошено 27 січня 2026 року.
Слідча суддя ОСОБА_10