Ухвала від 28.01.2026 по справі 548/2140/25

ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 548/2140/25 Номер провадження 22-ц/814/1943/26Головуючий у 1-й інстанції Лідовець Т. М. Доповідач ап. інст. Пікуль В. П.

УХВАЛА

28 січня 2026 року м. Полтава

Полтавський апеляційний суд в особі судді-доповідача судової палати з розгляду цивільних справ Пікуля В.П., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , в інтересах якого діє представник - адвокат Сидоренко Альона Сергіївна, на рішення Хорольського районного суду Полтавської області від 22 грудня 2025 року по справі за позовом ОСОБА_1 , представник позивача - адвокат Сидоренко Альона Сергіївна, до ОСОБА_2 , за участі третьої особи, органу опіки та піклування в особі служби у справах дітей виконавчого комітету Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області, третьої особи, військової частини НОМЕР_1 , про встановлення факту перебування неповнолітніх дітей на утриманні вітчима,-

встановив:

23 січня 20026 року до Полтавського апеляційного суду надійшла апеляційна скарга ОСОБА_1 , в інтересах якого діє представник - адвокат Сидоренко А.С., на рішення Хорольського районного суду Полтавської області від 22 грудня 2025 року.

Статтею 355 ЦПК України визначено, що апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Матеріали цивільної справи, на підставі яких вирішуються питання, передбачені статтями 357, 358, 359 ЦПК України до суду апеляційної інстанції не надійшли.

Відповідно до частини 3 статті 359 ЦПК України в ухвалі про відкриття апеляційного провадження зазначається строк для подання учасниками справи відзиву на апеляційну скаргу та вирішується питання про витребування матеріалів справи.

Вважаю, що вирішення питання про відкриття апеляційного провадження у справі можливе після перевірки форми і змісту апеляційної скарги за фактом надходження матеріалів справи та вивчення відомостей, що в ній містяться. Відповідно до пункту 15.5 Перехідних положень ЦПК України, апеляційний суд вважає за необхідне витребувати матеріали даної справи у суду першої інстанції та відкласти вирішення питань, пов'язаних з рухом апеляційної скарги, які визначені главою 1 розділу V ЦПК України, до надходження матеріалів справи.

Керуючись статтями 354-361 ЦПК України,

ухвалив:

Витребувати з Хорольського районного суду Полтавської області матеріали цивільної справи № 548/2140/25 за позовом ОСОБА_1 , представник позивача - адвокат Сидоренко Альона Сергіївна, до ОСОБА_2 , за участі третьої особи, органу опіки та піклування в особі служби у справах дітей виконавчого комітету Хорольської міської ради Лубенського району Полтавської області, третьої особи, військової частини НОМЕР_1 , про встановлення факту перебування неповнолітніх дітей на утриманні вітчима.

Відкласти вирішення питань, пов'язаних з рухом апеляційної скарги, до надходження матеріалів справи.

Ухвалу для виконання надіслати до Хорольського районного суду Полтавської області.

Матеріали цивільної справи невідкладно направити до Полтавського апеляційного суду.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: В.П. Пікуль

Попередній документ
133626884
Наступний документ
133626886
Інформація про рішення:
№ рішення: 133626885
№ справи: 548/2140/25
Дата рішення: 28.01.2026
Дата публікації: 29.01.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Полтавський апеляційний суд
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Залишено без руху (09.02.2026)
Дата надходження: 23.01.2026
Розклад засідань:
22.10.2025 15:30 Хорольський районний суд Полтавської області
24.11.2025 13:45 Хорольський районний суд Полтавської області
22.12.2025 14:00 Хорольський районний суд Полтавської області