Постанова від 28.01.2026 по справі 756/19976/25

28.01.2026 Справа № 756/19976/25

Ун.№756/19976/25

Пр. № 3/756/265/26

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 січня 2026 року суддя Оболонського районного суду м. Києва Майбоженко А.М., за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , захисників Шевченко Ю.Г., Писаренка О.О., прокурора Тостановського А.Т., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Управління стратегічних розслідувань в Херсонській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , громадянки України, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 та проживає за адресою: АДРЕСА_2 , державний виконавець Суворовського відділу державної виконавчої служби у місті Херсоні Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса),

за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

09.12.2025 на адресу Оболонського районного суду м.Києва надійшли справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_2 за ст.172-6 КУпАП, а саме за несвоєчасне подання без поважних причин декларацій особи, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021, 2022 роки, а також декларацій за 2023 рік, що подається при звільненні та після нього.

Постановою від 16.12.2025 ці справи об'єднані в одне провадження.

У судовому засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності та її захисники просили закрити провадження у справі, посилаючись на відсутність події і складу адміністративного правопорушення, мотивуючи це наступним.

Вважають, що ОСОБА_1 дійсно не своєчасно подала декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави. Нею не отримувалось жодних повідомлень з колишнього місця роботи, НАЗК, Національної поліції чи інших правоохоронних органів щодо неподання нею декларацій. Відразу, коли ОСОБА_1 стало відомо про пропуск строку подання декларацій - вони були нею подані.

ОСОБА_1 не була повідомлена НАЗК про виявлення агентством факту неподання нею декларації, як то передбачено Порядком перевірки факту подання суб'єктами декларування декларацій відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та повідомлення Національного агентства з питань запобігання корупції про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій, затвердженого наказом НАЗК від 20.08.2021 №539/21, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 06.10.2021 за №1303/36925.

Крім того, у ОСОБА_1 був відсутній мотив для несвоєчасного подання декларації, оскільки жодного активу у декларації не приховано, її діями шкоди державі чи суспільству не нанесено. При складанні протоколу пояснення, які надавались ОСОБА_1 не враховані.

Самі протоколи не містять даних щодо часу та місця вчинення правопорушення, про що зазначено у постановах Херсонського міського суду Херсонської області від 27.11.2025, якими справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 повернуто для належного оформлення. Ці недоліки при дооформленні справи не усунуті.

Крім того, просили зважити на і пояснення та докази, якими вони обґрунтовуються, що були надані ОСОБА_1 при складанні протоколу 25.09.2025, згідно яких декларацію за 2021 рік вона планувала подати у строк, визначений Законом, а саме до 01.04.2022. 24.02.2022 почалось повномасштабне вторгнення РФ на територію України. У цей час вона перебувала у м.Харків, де отримувала ступінь магістра права у Національному юридичному університеті ім. Я.Мудрого і 24 лютого мала повернутись до Херсону. У зв'язку з боями, обстрілами і подальшою окупацією міста вона туди не повернулась і 11.03.2022 виїхала за межі території України, де перебувала до 14.04.2024. З новин їй було відомо, що компанію декларування зупинено і про її відновлення вона не була обізнана. Про це її повідомила колега у липні 2025 року і вона ( ОСОБА_3 ) негайно подала всі чотири декларації.

Прокурор у судовому засіданні надав висновок щодо справи, у якому вважав доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненому правопорушенні та не своєчасному поданні чотирьох декларацій особи, уповноважених на виконання функцій держави. Просив притягнути її до відповідальності та накласти відповідне стягнення.

Заслухавши осіб, присутніх у судовому засіданні, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

Відповідно до наказу начальника південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) від 26.05.2021 N?1333/К «Про призначення ОСОБА_1 » ОСОБА_1 призначено з 01.06.2021 на посаду державного виконавця Суворовського відділу державної виконавчої служби у місті Херсоні Південного міжрегіонального управління Міністерства Юстиції (м. Одеса), та враховано, що вона має 9 ранг державного службовця в межах категорії «В» посад державної служби.

Відповідно до наказу начальника Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) від 19.07.2021 N?2012/К «Про особовий склад працівників відділів державної виконавчої служби у Херсонському регіоні Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса)» ОСОБА_1 визнано такою, що з 19.07.2021 працює на посаді державного виконавця Суворовського відділу державної виконавчої служби у місті Херсоні Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса).

З листа Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) від 11.09.2025 N?38135/12-31, наказом управління юстиції від 02.05.2022 N?1605-к «Про встановлення простою» з 03.05.2022 встановлено простій, що виник не з вини працівників, до припинення обставин, що його викликали, у роботі Суворовського відділу державної виконавчої служби у місті Херсоні управління юстиції. ОСОБА_1 з 03.05.2022 по 01.02.2023 перебувала у простої та функціональні обов?язки не виконувала.

Наказом начальника Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) від 30.01.2023 N?626/К «Про звільнення ОСОБА_1 » ОСОБА_1 звільнено з 01.02.2023 з посади державного виконавця Суворовського відділу державної виконавчої служби у місті Херсоні Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) за взаємною домовленістю відповідно до частини другої статті 86 Закону України «Про державну службу».

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про державну службу», державна служба це публічна, професійна, політично неупереджена діяльність із практичного виконання завдань і функцій держави.

Відповідно до п. 1 Положення про Суворовський відділ державної виконавчої служби у місті Херсоні Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (далі Положення), затвердженого наказом начальника Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) від 16.07.2021 N? 500/03-08, Суворовський відділ є органом державної виконавчої служби, який входить до системи органів Міністерства юстиції України, є структурним підрозділом та підпорядковується Південному міжрегіональному управлінню Міністерства юстиції (м. Одеса).

Відповідно до п. 3 Положення, Суворовський відділ державної виконавчої служби у місті Херсоні, відповідно до покладених на нього завдань, забезпечує реалізацію державної політики у сфері примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), готує пропозиції щодо формування та реалізації державної політики у сфері виконання рішень тощо.

Відповідно до п. 12 Положення, Суворовський відділ державної виконавчої служби у місті Херсоні, є юридичною особою, має печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням.

Відповідно до ч. 2 ст. 1 Закону України «Про державну службу», державний службовець-це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, його апараті (секретаріаті), одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов?язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, а також дотримується принципів державної служби.

Отже, служба в Суворовському відділі державної виконавчої служби у місті Херсоні Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) є державною, а ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді державного виконавця Суворовського відділу, є державним службовцем.

Відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», державні службовці є суб?єктами, на яких поширюється дія цього Закону, та суб?єктами відповідальності за правопорушення, пов?язані з корупцією.

Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов?язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 8 Закону України «Про державну службу», державний службовець зобов?язаний дотримуватися Конституції та законів України, діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 5 ст. 32 Закону України «Про державну службу», на державних службовців поширюються обмеження, передбачені Законом України «Про запобігання корупції.

Згідно з ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«г» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов?язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі-Декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до п.п. 1 п. 2 розділу II «Порядок подання декларації» наказу Національного агентства з питань запобігання корупції від 23.07.2021 N? 449/21 «Про затвердження форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.07.2021 за N? 987/36609, щорічна декларація- декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону (щороку), абзацу другого частини другої статті 45 Закону (після припинення діяльності (після звільнення)) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року. Законом можуть бути встановлені інші строки подання щорічної декларації.

Відповідно до п. 2-7 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Крім того, згідно з абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції, особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані до 1 квітня наступного року після року припинення діяльності подати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Таким чином, ОСОБА_1 як державний виконавець Суворовського відділу державної виконавчої служби у місті Херсоні Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) була зобов?язана подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2021 та 2022 роки, а також за 2023 рік (при звільненні) та за 2023 рік (після звільнення) не пізніше 23:59 годин 31.01.2024 включно.

Ці декларації були нею подані 14.07.2025:

- о 20:27 годині - за 2021 рік;

- о 20:37 годині - за 2022 рік;

- о 20:50 годині за 2023 рік (при звільненні);

- о 21:06 годині за 2023 (після звільнення).

За приписами ч. 1 ст. 172-6 КУпАП адміністративна відповідальність передбачена за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно з ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.

Адміністративне правопорушення визнається вчиненим з необережності, коли особа, яка його вчинила, передбачала можливість настання шкідливих наслідків своєї дії чи бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення або не передбачала можливості настання таких наслідків, хоч повинна була і могла їх передбачити. (стаття 11 КУпАП)

Склад правопорушення - це сукупність об'єктивних та суб'єктивних ознак, що дозволяють кваліфікувати діяння як конкретне правопорушення. Кожний склад правопорушення обов'язково складається з таких елементів: об'єкт, об'єктивна сторона, суб'єкт, суб'єктивна сторона. Відсутність хоча б одного з цих елементів свідчить про відсутність у діянні особи складу правопорушення, що виключає відповідальність особи за вчинене нею діяння.

Суб'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП характеризується виключно виною у формі прямого умислу за інтелектуальною ознакою.

Інтелектуальна ознака прямого умислу полягає в усвідомленні особою суспільно небезпечного характеру свого діяння та у передбаченні його суспільно небезпечних наслідків.

Усвідомлення означає не лише розуміння фактичних обставин вчиненого діяння, які стосуються об'єкта, предмета, об'єктивної сторони конкретного правопорушення, а й повне розуміння його суспільної небезпеки. Здебільшого наявність усвідомлення винним суспільної небезпеки свого діяння є очевидною, про що свідчать фактичні обставини справи. Якщо особа не усвідомлює суспільно небезпечний характер своїх дій чи бездіяльності, це може свідчити про її неосудність або про відсутність умислу на вчинення правопорушення.

Передбачення - це розумове уявлення особи про результати своєї дії (бездіяльності). При вчиненні злочину винний усвідомлює зміст конкретних наслідків свого діяння, їх суспільно небезпечний характер (шкоду, яка буде заподіяна суб'єктам посягання), а також неминучість або можливість настання таких наслідків.

Вольовий ознака прямого умислу характеризується бажанням настання суспільно небезпечних наслідків. Під бажанням розуміють прагнення досягти конкретного результату, що передбачає свідому і цілеспрямовану діяльність особи.

Бажання - це воля, спрямована на досягнення чітко визначеної мети.

Аналіз вищевикладеного, дає підстави дійти висновку, що склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП є формальним, об'єктивною стороною якого є наявність прямого умислу на несвоєчасне подання декларації без поважних причин.

При цьому, формальний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, полягає в тому, такий склад не містить ознаки настання шкідливих матеріальних наслідків.

Натомість при формальному складі правопорушення обов'язковою є наявність суб'єктивної сторони, яка, за загальним правилом, характеризується умислом або необережністю.

Таким чином, на думку суду, для притягнення особи до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП має бути встановлено за наслідками розгляду справи, що особа, уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, знала про обов'язок подати декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями у певний строк, проте усвідомлено без наявності на те поважних причин вирішила її не подавати і умисно не подала таку декларацію.

У інформаційному листі судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов'язані з корупцією від 22 травня 2017 року, зазначено, що суб'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ст.172-6 КУпАП, характеризується наявністю вини у формі прямого чи непрямого умислу, вчинення цього діяння через необережність виключає притягнення особи до адміністративної відповідальності.

До моменту введення воєнного стану в Україні у лютому 2022, як уже зазначалось вище, строк подання щорічних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування було встановлено ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» - щорічно до 01 квітня за минулий рік.

Згодом, Законом України «Про внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції" щодо особливостей застосування законодавства у сфері запобігання корупції в умовах воєнного стану» від 08.07.2022 № 2381-IX, який набрав чинності 03.08.2022, розділ XIII "Прикінцеві положення" Закону України "Про запобігання корупції" доповнено, зокрема, п.2-7, яким установлено, що суб'єкт декларування зобов'язаний подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, кінцевий строк подання якої припадає на період дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні", протягом дев'яноста календарних днів з дня його припинення чи скасування.

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» від 20.09.2023 № 3384-IX, який набрав чинності 12.10.2023, внесено зміни до Закону України "Про запобігання корупції" і, зокрема, у розділі XIII "Прикінцеві положення" пункт 2-7 викладено у такій редакції установити, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.

ОСОБА_1 було звільнено з посади державного виконавця Суворовського відділу державної виконавчої служби у місті Херсоні Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) з 01.02.2023 року, тобто у час дії п.2-7 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», яким відтерміновувався строк подання декларацій, зокрема державними службовцями, протягом дев'яноста календарних днів з дня його припинення чи скасування.

Згідно відомостей про перетин Державного кордону України, у період з 07.08.2023 по 22.01.2024 ОСОБА_1 перебувала за межами території України. І саме у цей період законодавцем прийнято Закон про відновлення декларування у строк до 31.01.2024 і він набрав чинності.

ОСОБА_1 та її захисниками подано суду щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2020 рік, яка була подана нею під час перебування на посаді 22.02.2021, з якої вбачається, що у ній було задекларовано квартиру АДРЕСА_3 , частина якої належить на праві власності декларанту, а також отримані протягом року доходи - допомогу по безробіттю і заробітну плату, отриману за основним місцем роботи - міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції.

У деклараціях за 2021, 2022, 2023 роки, поданих 14.07.2025 року, ОСОБА_1 зазначено про наявність цього ж майна та заробітної плати, отриманої за основним місцем роботи -міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції.

Згідно відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про джерела та суми нарахованого доходу за період з січня 2020 по лютий 2023 року ОСОБА_1 отримано дохід у розмірі, що відповідає задекларованому нею розміру доходів.

Відповідно до Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно станом на 20.01.2026 у власності ОСОБА_1 перебуває лише частка вищезазначеної квартири.

Згідно даних щодо послідовність дій користувача Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які вчинила ОСОБА_1 за період з 01.01.2024 по 15.07.2025, вбачається, що перший вхід користувачу у систему відбувся 13.07.2025 і завершився 14.07.2025 поданням чотирьох декларацій.

Матеріали справи не містять даних про те, що неподання своєчасно декларацій ОСОБА_1 було виявлено НАЗК, правоохоронними органами, її колишнім роботодавцем. У поясненнях ОСОБА_1 зазначила, що про необхідність подання декларацій вона дізналась у липні 2025, одразу виправивши свою помилку, подавши ці декларації.

Саме після цього НАЗК, а згодом Управлінням стратегічних розслідувань в Херсонській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України виявлено вчинення правопорушення та розпочато процедуру складання відповідних протоколів.

За таких обставин, суд вважає, що виявлення уповноваженими органами факту несвоєчасного подання декларацій ОСОБА_1 пов'язано виключно з її діями 14.07.2025, коли нею були подані відповідні декларації до реєстру.

Крім того, ст. 247 КУпАП передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема у випадку закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу (п.7).

Згідно з ч.4 ст.38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 51, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

На думку суду, у випадку наявності у ОСОБА_1 умислу на несвоєчасне подання декларації без поважних причин та бажання уникнути відповідальності за вчинене порушення, вона могла скористатись необізнаністю уповноважених органів про неподання нею своєчасно декларацій і після 31.01.2026 клопотати про неможливість початку провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно неї (ст.247 КУпАП).

За таких обставин суд враховує те, що на момент відновлення процесу декларування майна державними службовцями ОСОБА_1 була майже за рік звільнена з відповідної посади, перебувала за кордоном, що, на думку суду, значно ускладнило отримання нею інформації про зміни у законодавстві України та можливість подання декларації. А також згодом нею самостійно виявлено допущені порушення та усунуто їх шляхом подання декларацій, які містили лише ті відомості, як були відомі державі щодо належного їй майна і доходів, що і раніше поданих деклараціях.

Аналізуючи зазначене, суд враховуючи положення ст.62 Конституції України, згідно якої усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь вважає недоведеним те, що ОСОБА_1 усвідомлено без наявності на те поважних причин вирішила не подавати і умисно не подала необхідні декларації за 2021, 2022 та 2023 роки.

Відповідно до п.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Відсутність у діях ОСОБА_1 умислу на вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, виключає наявність у її діях його складу, що згідно п.1 ст.247 КУпАП є підставою для закриття провадження у справі.

Керуючись ст.247 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.172-6 ч.1 КУпАП відносно ОСОБА_1 закрити у зв'язку з відсутністю в її діях події та складу адміністративного правопорушення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Оболонський районний суд міста Києва протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя А. М. Майбоженко