вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
Іменем України
27.09.10Справа №2а-9364/10/16/0170
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Александрова О.Ю., при секретарі Габрись П.С.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим
до Приватного підприємства «Торес Плюс»
про стягнення заборгованості в сумі 33054,03 грн.,
за участю представників:
від позивача - Шилін В.С., довіреність № 94/10 від 16.04.2010 року;
від відповідача - не з'явився;
Суть спору: Державна податкова інспекція в м. Сімферополі АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про стягнення з Приватного підприємства «Торес Плюс» заборгованості в сумі 33142,93 грн., у тому числі: 1683,28 грн. з податку на прибуток підприємств; 31293,30 грн. з податку на додану вартість; 166,35 грн. з комунального податку.
Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 26.07.2010 року відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.
Позивачем 03.09.2010 року надав суду клопотання про уточнення позовних вимог, в якому просив суд стягнути з відповідача 33111,93 грн. заборгованості, у тому числі 1652,28 грн. з податку на прибуток підприємств; 31293,30 грн. з податку на додану вартість; 166,35 грн. з комунального податку.
У судовому засіданні, відбулось 27.09.2010 року, представником позивача було надано клопотання про уточнення позовних вимог, в якому просив суд стягнути з відповідача 33054,03 грн. заборгованості, у тому числі 1652,28 грн. з податку на прибуток підприємств; 31235,40 грн. з податку на додану вартість; 166,35 грн. з комунального податку. Уточнені позовні вимог представник позивача просив задовольнити у повному обсязі з підстав, наведених у адміністративному позові.
Відповідач заперечення на позовну заяву до суду не надав, явку свого представника в судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце його проведення повідомлений належним чином через засоби масової інформації, про причини неявки суд не повідомив.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши пояснення представника позивача, суд
Приватне підприємство «Торес Плюс» 05.09.2006 року зареєстроване виконавчим комітетом Сімферопольської міської АР Крим як юридична особа, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію серії А00 № 439484.
Відповідно до довідки № 131/29-0 від 04.12.2009 року відповідач з 09.09.2006 року перебуває на обліку в ДПІ в м. Сімферополь АР Крим як платник податків за № 5023.
Згідно зі статтею 4 Закону України «Про систему оподаткування», платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні особи, на яких відповідно до Законів України покладений обов'язок сплачувати податки і збори.
Пунктом 4.1 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку вказує у податковій декларації.
Згідно з пунктом 5.3.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.
Статтею 9 Закону України «Про систему оподаткування» встановлено, що платники податків зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Судом встановлено, що 04.10.2006 року відповідачем отримано свідоцтво платника податку на додану вартість № 00891473.
Відповідно до пункту 10.2 статті 10 Закону України «Про податок на додану вартість» платники податку, відповідають за дотримання достовірності та своєчасності визначення сум податку, а також за повноту та своєчасність його внесення до бюджету відповідно до закону.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем в порядку податкової звітності до ДПІ в м. Сімферополь АР Крим було надано декларації з податку на додану вартість:
- № 226515 від 20.10.2009 року за вересень 2009 року на суму 6012,00 грн.;
- № 269810 від 21.12.2009 року за листопад 2009 року на суму 2603,00 грн.;
- № 298576 від 20.01.2010 року за грудень 2009 року на суму 863,00 грн.;
- № 26724 від 22.03.2010 року за лютий 2010 року на суму 20857,00 грн.;
- № 55655 від 20.04.2010 року за березень 2010 року на суму 1783,00 грн.
Згідно з п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Проте, у визначені законодавством строки, відповідачем сума самостійно визначеного податкового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 32118,00 грн. сплачена не була.
Крім того, даними актів проведених посадовими особами ДПІ в м. Сімферополі АР Крим невиїзних документальних перевірок встановлено також інші порушення відповідачем вимог податкового законодавства.
Так, згідно з актом № 10271/15-2/34581909 від 22.10.2009 року відповідачем в порушення п.п. 5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» несвоєчасно проведено сплату податкових зобов'язань по деклараціях з податку на додану вартість № 21989 від 19.03.2009 року, уточнюючого розрахунку № 21996 від 19.03.2009 року та № 31041 від 27.04.2009 року.
Акт перевірки був направлений відповідачу поштою, однак не був вручений у зв'язку з відсутністю товариства за юридичною адресою, про що складено акт № 6385/15-2/34581909 від 05.11.2009 року.
На підставі акту перевірки позивачем 05.11.2009 року були прийняті податкове повідомлення - рішення № 0018931502/0, в якому визначено суму податкового зобов'язання відповідача з податку на додану вартість за фінансовими санкціями у розмірі 80,00 грн. та податкове повідомлення - рішення № 0018941502/0, в якому визначено суму податкового зобов'язання відповідача з податку на додану вартість за фінансовими санкціями у розмірі 105,50 грн.
Зазначені податкові повідомлення - рішення були направлені відповідачу, однак, не були ним отримані, у зв'язку з відсутністю підприємства за юридичною адресою.
Згідно з підпунктом 6.2.4. пункту 6.2. статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III встановлено, що у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги або повідомлення вважається днем їх вручення.
Оскільки в такому випадку юридично день розміщення вважається днем вручення, то підлягає застосуванню підпункт 5.2.1. пункту 5.2. статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», який наголошує, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту. Оскільки податкове зобов'язання було визначено на підставі пункту 4.2. Закону N 2181-III, суд приходить до висновку, що в даному випадку день розміщення такого податкового повідомлення-рішення на дошці податкових оголошень (повідомлень) вважатиметься не тільки днем його вручення, а й днем його узгодження.
На підставі зазначено вище та акту № 9543/15-2 від 12.11.2009 року податкові повідомлення - рішення від 05.11.2009 року № 0018931502/0 та № 0018941502/0 розміщені на дошці податкових оголошень (повідомлень) з 12.11.2009 року.
Згідно з актом № 3728/15-2/34581909 від 19.03.2010 року відповідачем в порушення п.п. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» несвоєчасно подано декларацію з податку на додану вартість за березень 2009 року, граничний строк подання якої настав 20.04.2009 року, фактично декларація подана 27.04.2009 року.
На підставі акту перевірки позивачем 29.03.2010 року прийнято податкове повідомлення - рішення № 0004821502/0, в якому визначено суму податкового зобов'язання відповідача з податку на додану вартість за фінансовими санкціями у розмірі 170,00 грн.
Згідно з актом № 5859/15-2/34581909 від 05.05.2010 року відповідачем в порушення п.п. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» несвоєчасно подано декларацію з податку на додану вартість за лютий 2010 року, граничний строк подання якої настав 22.03.2010 року, фактично декларація подана 25.03.2010 року.
На підставі акту перевірки позивачем 05.05.2010 року прийнято податкове повідомлення - рішення № 0006451502/0, в якому визначено суму податкового зобов'язання відповідача з податку на додану вартість за фінансовими санкціями у розмірі 170,00 грн.
У зв'язку з несвоєчасною сплатою узгодженої суми податкових зобов'язань відповідачу на підставі ст.16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» була нарахована пеня у розмірі 57,90 грн.
Таким чином, сума зобов'язань відповідача з податку на додану вартість, з урахування самостійно визначних зобов'язань та нарахованих контролюючим органом фінансових санкцій, становить 32581,50 грн.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем частково було сплачено заборгованість з податку на додану вартість, у зв'язку з чим загальну суму заборгованості було зменшено до 31235,40 грн.
У порядку, визначеному ст. 71 КАС України, відповідачем не було надано доказів протиправності прийнятих позивачем податкових повідомлень-рішень, а також доказів сплати заборгованості з податку на додану вартість у повному обсязі.
Відповідно до наданих ДПІ в м. Сімферополі АР Крим відомостей, відповідач є також платником податку на прибуток.
Порядок, підстави та строки сплати податку на прибуток, надання податкової звітності встановлений Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994 року N 333/94, п.п. 11.1 якого передбачені такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.
Таким чином, відповідач зобов'язаний щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем податкового кварталу, подавати до ДПІ в м. Сімферополі декларації з податку на прибуток.
Посадовими особами ДПІ в м. Сімферополь АР Крим 19.03.2010 року було проведено камеральну перевірку платника податку на прибуток.
За результатами проведеної перевірки складено акт № 3795/15-1/34581909 від 19.03.2010 року, в якому зафіксовано порушення відповідачем п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств».
На підставі п.п.17.1.4 п.17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» до відповідача були застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1897,00 грн.
На підставі акту перевірки, позивачем 31.03.2010 року прийнято податкове повідомлення-рішення №0006431501/0, в якому визначено суму податкового зобов'язання відповідача з податку на прибуток підприємств у розмірі 1897,00 грн.
Вказане податкове повідомлення-рішення на підставі акту № 2557/15-1 від 09.04.2010 року розміщено на дошці податкових повідомлень (оголошень).
Як вбачається з матеріалів справи, сума заборгованості з податку на прибуток підприємств відповідачем була сплачена частково та станом на день розгляду справи становить 1652,28 грн.
Види місцевих податків і зборів, їх граничні розміри та порядок обчислення і спрямований на зміцнення бюджетів місцевого самоврядування визначені Декретом Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» від 20.05.1993 року № 56-93, відповідно до ч. 1 якого комунальний податок належить до місцевих податків.
Згідно зі ст. 15 Декрету комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків і зборів відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.
Місцеві податки і збори перераховуються до бюджетів місцевого самоврядування в порядку, визначеному Радами народних депутатів, якими вони встановлюються. Стягнення не внесених в установлений термін місцевих податків і зборів здійснюється згідно з чинним законодавством.
Підпунктом 4.1.4. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків).
Таким чином, відповідач зобов'язаний щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем податкового кварталу, подавати до ДПІ в Бахчисарайському районі АР Крим декларації з комунального податку.
Посадовими особами ДПІ в м. Сімферополі АР Крим 14.12.2009 року була проведена документальна невиїзна перевірка відповідача з питань своєчасності подання розрахунків і сплати комунального податку за ІІІ квартал 2009 року за період з 01.07.2009 року по 14.12.2009 року.
За результатами перевірки складено акт № 924/15-3/34581909 від 14.12.2009 року, в якому зафіксовано порушення відповідачем п. «б» п.п.4.1.4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» в частині несвоєчасного подання розрахунку комунального податку за ІІІ квартал 2009 року, граничний термін подання якого настав 09.11.2009 року, фактично розрахунок поданий 11.11.2009 року.
На підставі акту перевірки позивачем 16.12.2009 року прийнято податкове повідомлення-рішення № 0010941503/0, в якому визначено суму зобов'язання відповідача за штрафними санкціями у розмірі 170,00 грн.
Вказане податкове повідомлення-рішення отримане відповідачем 21.12.2009 року, про що свідчить відмітка на корінці цього рішення.
Сума заборгованості за фінансовими санкціями відповідачем була сплачена частково у розмірі 30,11 грн.
Крім того,у зв'язку з несвоєчасною сплатою сум заборгованості з урахуванням положень ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідачу була нарахована пеня у розмірі 0,96 грн.
Відповідачем до ДПІ в м. Сімферополі АР Крим 08.02.2010 року в порядку податкової звітності було надано податковий розрахунок комунального податку за IV квартал 2010 року № 311296 на суму 25,50 грн.
Однак, у визначені законодавством строки відповідачем сума заборгованості з комунального податку у розмірі 25,50 грн. сплачена не була.
Таким чином, станом на день розгляду справи сума заборгованості відповідача з комунального податку становить 166,35 грн.
Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірі, встановлених законодавством.
Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами.
Приймаючи до уваги те, що відповідач не надав у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, доказів сплати заборгованості в сумі 33054,03 грн., суд вважає, що позовні вимоги належить задовольнити.
У судовому засіданні, яке відбулось 27.09.2010 року, оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Відповідно до вимогш ст 163 КАС України постанова оформлена та підписана 04.10.2010 року.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Приватного підприємства «Торес Плюс» (95000, АР Крим, м. Сімферополь, пр. Перемоги, 241, кв. 6; ЄДРПОУ 34581909; р/р № 260002352801, № 260510352801 в філії КРУ АТ «Б» «Фінанси та кредит», м. Сімферополь, МФО 384889) заборгованість:
- з податку на додану вартість у розмірі 31235,40 грн. (код податку 14010100 в дохід державного бюджету м. Сімферополь на р/р 31112009700002 в ГУ ДКУ в АРК, ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026);
- з податку на прибуток у розмірі 1652,28 грн. (код податку 11021000 у дохід державного бюджету м. Сімферополь на р/р 31112009700002 в ГУ ДКУ в АРК, ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026);
- з комунального податку у розмірі 166,35 грн. (код податку 16010200 у дохід державного бюджету м. Сімферополь на р/р 33214828700004 в ГУ ДКУ в АРК, ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026).
У разі неподання апеляційної скарги, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення.
У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Александров О.Ю.