28 січня 2026 року
м. Хмельницький
Справа № 673/888/24
Провадження № 22-ц/820/695/26
Хмельницький апеляційний суд у складі судді Гринчука Р.С., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Летичівської селищної ради Хмельницького району Хмельницької області на рішення Деражнянського районного суду Хмельницької області від 22 грудня 2025 року, суддя Грицишина Л.В., у справі за заявою Летичівської селищної ради Хмельницького району Хмельницької області, заінтересовані особи: 1) ОСОБА_1 , 2) Зяньковецький психоневрологічний інтернат Хмельницької області 3) ОСОБА_2 про звільнення від виконання обов'язків опікуна ОСОБА_1 та призначення над недієздатною особою - ОСОБА_2 опікуна директора Зяньковецького психоневрологічного інтернату Хмельницької області,
встановив:
На вказане рішення Летичівська селищна рада Хмельницького району Хмельницької області подала апеляційну скаргу з пропуском строку на апеляційне оскарження.
Відповідно до ч. 1 ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Частинами 2, 3 ст. 354 ЦПК України передбачено, що учасник справи якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині 2 статті 358 цього Кодексу.
Згідно з ч. 3 ст. 357 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Як вбачається з матеріалів справи Деражнянським районним судом Хмельницької області повний текст оскаржуваного рішення виготовлено 22 грудня 2025 року. Таким чином, останнім днем подачі апеляційної скарги на рішення Деражнянського районного суду Хмельницької області від 22 грудня 2025 року був день 21 січня 2026 року, в той час, як апеляційна скарга була подана до суду 22 січня 2026 року, тобто з пропуском встановленого ЦПК України строку. Однак, апелянтом не подано клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження.
За таких обставин відповідно до ч. 3 ст. 357 ЦПК України апелянту слід надати можливість звернутися до апеляційного суду протягом десяти днів з дня вручення ухвали з заявою про поновлення строку, в якій навести причини пропуску строку апеляційного оскарження або у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.
Відповідно до п. 2 ч. 4 ст. 356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються копії скарги та доданих письмових матеріалів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, якщо така скарга та додані матеріали подаються до суду в електронній формі через електронний кабінет. У разі подання скарги та доданих матеріалів в електронній формі через електронний кабінет до неї додаються докази надсилання її копії та копій доданих матеріалів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 43 цього Кодексу.
Однак всупереч вимог вищезазначеної статті, апелянтом не додано копій апеляційної скарги з додатками іншим учасникам справи.
Згідно з ч. 2 ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, а також у разі несплати суми судового збору застосовуються положення статті 185 ЦПК (залишення без руху).
Таким чином, подальший рух апеляційної скарги неможливий.
Керуючись ст.ст. 354, 357 ЦПК України, суд,
ухвалив:
Апеляційну скаргу Летичівської селищної ради Хмельницького району Хмельницької області на рішення Деражнянського районного суду Хмельницької області від 22 грудня 2025 року залишити без руху та надати строк 10 днів з дня вручення копії даної ухвали для подання заяви про поновлення строку, в якій навести причини пропуску строку апеляційного оскарження, подання копій апеляційної скарги та доданих письмових матеріалів відповідно до кількості учасників справи до Хмельницького апеляційного суду.
У разі невиконання вимог цієї ухвали до вказаного строку у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено або апеляційна скарга буде повернута апелянту.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Р.С. Гринчук