Справа № 161/19613/25
Провадження № 3/161/150/26
21 січня 2026 року м.Луцьк
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Антіпова Т.А., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,-
-за ст.185 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
24 вересня 2025 року до Луцького міськрайонного суду Волинської області надійшов для розгляду протокол про адміністративне правопорушення серії ВАД № 662103 від 20.09.2025 року, за ст.185КУпАП відносно ОСОБА_1 .
За змістом складеного протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що 19 вересня 2025 року, о 23:00 годин, в місті Луцьк, площа Театральний майдан, ОСОБА_1 вчиняв злісну непокору законній вимозі працівника поліції, а саме не виконував неодноразове розпорядження поліцейського про припинення правопорушення, хотів звільнити свого товариша, якого затримали працівники поліції, та відмовлявся залишити визначене місце поліцейським.
Своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судові засідання, які неодноразово призначались судом, ОСОБА_1 не з'явився з невідомих суду причин, будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи.
Згідно із ст. 268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. При розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 44, статтями 51, 146, 160, 172-4 - 172-9, 173, частиною третьою статті 178, статтями 185, 185-1, статтями 185-7, 187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою. У разі ухилення від явки на виклик органу внутрішніх справ або судді районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду цю особу може бути органом внутрішніх справ (Національною поліцією) піддано приводу.
Про судове засідання, призначене на 14.10.2025 року, ОСОБА_1 був повідомлений смс-сповіщенням, сформованим у АСДС Луцького міськрайонного суду Волинської області (електронною судовою повісткою); судовою повісткою на адресу зазначену в постанові серії ВАД № 662103 від 20.09.2025 року.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.
Так, про судове засідання, призначене на 03.11.2025 року, ОСОБА_1 смс-сповіщенням, сформованим у АСДС Луцького міськрайонного суду Волинської області (електронною судовою повісткою).
Окрім цього, постановою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 14.10.2025 року застосовано примусовий привід до ОСОБА_1 .
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, привід виконаний не був.
Так, про судове засідання, призначене на 18.11.2025 року, ОСОБА_1 смс-сповіщенням, сформованим у АСДС Луцького міськрайонного суду Волинської області (електронною судовою повісткою).
Окрім цього, постановою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 03.11.2025 року застосовано примусовий привід до ОСОБА_1 .
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, привід виконаний не був.
Так, про судове засідання, призначене на 11.12.2025 року, ОСОБА_1 смс-сповіщенням, сформованим у АСДС Луцького міськрайонного суду Волинської області (електронною судовою повісткою).
Окрім цього, постановою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 18.11.2025 року застосовано примусовий привід до ОСОБА_1 .
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, привід виконаний не був.
Так, про судове засідання, призначене на 21.01.2026 року, ОСОБА_1 смс-сповіщенням, сформованим у АСДС Луцького міськрайонного суду Волинської області (електронною судовою повісткою).
Окрім цього, постановою Луцького міськрайонного суду Волинської області від 11.12.2025 року застосовано примусовий привід до ОСОБА_1 .
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, привід виконаний не був.
Перевіривши матеріали справи, та надавши оцінку доказам, наявним в ній, суд доходить висновку, про закриття провадження у справі про адміністративні правопорушення, з наступних підстав.
Відповідно до п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.
Судом при розгляді справи встановлено, що згідно відомостей, викладених в протоколах про адміністративні правопорушення, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 185 КУпАП, 19.09.2025 року (а.с.1).
Приймаючи до уваги викладене та враховуючи, що стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, згідно ч. 2 ст. 38 КУпАП, а всі без виключення вжиті судом заходи забезпечення явки до ОСОБА_1 виявились безрезультатними, отже, при вирішенні питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності, першочерговим є встановлення судом дотримання строку накладення адміністративного стягнення, за умови закінчення якого суд або уповноважений орган взагалі позбавлені можливості досліджувати та вирішувати питання про наявність в діях особи ознак адміністративного проступку. (Такий правовий висновок викладений у постанові Верховного Суду від 11.07.2018 у справі №308/8763/15-а).
Внаслідок чого, станом на 21.01.2026 року, з незалежних від суду причин, сплинув строк накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 .
За вищевказаних обставин, суд доходить до висновку про закриття провадження у справі, відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративні правопорушення строків накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст.ст. 38, 187, 247, 283, 284 КУпАП,-
Провадження у справі про вчинення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративного правопорушення, передбаченого ст.185 КУпАП, на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП - закрити у зв'язку із закінченням, передбаченого ч. 2 ст. 38 КУпАП строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області Т.А. Антіпова