Справа № 158/3886/25
Провадження № 2/0158/292/26
27 січня 2026 року м. Ківерці
Ківерцівський районний суд Волинської області в складі:
головуючого судді - Корецької В.В.,
при секретарі - Процик Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Ківерці в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» в особі Волинської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» до ОСОБА_1 про стягнення вартості донарахованих (необлікованих) об'ємів газу,-
26 грудня 2025 року ТОВ «Газорозподільні мережі України» в особі Волинської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» звернулось до суду з цивільним позовом до ОСОБА_1 про стягнення вартості донарахованих (необлікованих) об'ємів газу.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що відповідач по справі ОСОБА_1 приєдналася до умов договору розподілу природного газу із ТОВ «Газорозподільні мережі України» за зразком типового договору та станом на 01.12.2023р. була приєднана до газорозподільної мережі за адресою: АДРЕСА_1 . За вказаною адресою здійснювався фактичний відбір природного газу (споживання), тобто відповідач по справі є споживачем, що стверджується підписаною заявою-приєднанням до умов договору розподілу природного газу від 09.04.2024.
01.11.2024р. працівниками Волинської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» за вищевказаною адресою було знято лічильник газу марки: Metrix, типорозмір G 4, заводський номер № 00133519, 2011 року випуску для експертної повірки. На місці демонтажу зазначеного лічильна газу (ЗВТ) працівниками Оператора ГРМ було встановлено зупинку лічильного механізму, про що було складено акт про порушення №747 від 01.11.2024р. Зазначений акт про порушення складався в присутності споживача - відповідача по справі ОСОБА_1 , яка його підписала без жодних зауважень, заперечень та пропозицій.
Відповідно до протоколу щодо направлення ЗВТ на позачергову чи експертну повірку від 01.11.2024р., демонтований лічильник газу в присутності споживача - відповідача по справі ОСОБА_1 , було поміщено у спеціальний пакет та опломбовано пломбою з унікальним номером 0234958 та повідомлення про дату, годину та місце засідання комісії з експертизи (експертної повірки). Протокол підписано ОСОБА_1 без зауважень. Упакований належним чином в пакет з поліетилену та опломбований захисною пломбою, вищезазначений лічильник газу було доставлено на експертизу/експертну повірку.
На експертизу/експертну повірку 06.11.2024р. споживач - Горошкіна М.Ю. не прибула, подала письмову заяву про проведення експертного дослідження у її відсутності, тому експертиза/повірка проводилась уповноваженою комісією Оператора ГРМ без присутності споживача та/або уповноваженої від споживача особи.
Актом експертизи лічильника газу та/або пломб №640-17-06-24 від 06.11.2024р. було підтверджено наявність механічних пошкоджень у вигляді зламу клапана вимірювального блоку та наявності на ньому залишків речовини схожої на клей, на задній верхній частині корпусу лічильника наявні потертості та подряпини. Зазначеним актом експертизи несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ не виявлено. Натомість встановлено факт пошкодження лічильника газу, що ймовірно і призвело до зупинки лічильного механізму.
За результатами проведеної повірки, лічильник газу марки: Metrix, типорозмір G 4, заводський номер №00133519, 2011 року випуску було визнано непридатним, про що Державним підприємством «Львівський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» в особі Волинської філії видано довідку «Про непридатність законодавчо-регульованого засобу вимірювальної техніки» №72/1-1686 від 07.11.2024р.
Так, з результатів повірки встановлено: Похибка лічильника за об'ємної витрати: q3 Qmax - 100 %; q2 0,2 Qmax - 100 %; q1 Qmin - 100 %.
За результатами повірки, відповідно до границь допустимих значень відносної похибки лічильників газу, було виявлено перевищення допустимих значень відносної похибки по усіх показниках:
Qmax - 100 % при допустимому значені - 3%;
0,2 Qmax - 100 % при допустимому значені - 3%;
Q min - 100 % при допустимому значені - 6%.
Вказані дані стали підтвердженням несправності роботи лічильника газу (позаштатний режим роботи вузла обліку газу), яке призвело до викривлення даних обліку природного газу.
14.11.2024 комісією Оператора ГРМ з розгляду актів про порушення, на яку споживач - відповідач по справі ОСОБА_1 не прибула, участь уповноваженого представника не забезпечила, за актом про порушення №747 від 01.11.2024 року, складеним представниками Оператора ГРМ за наслідками виявленого виду порушення, передбаченого підпунктом 1 пункту 3 глави 2 розділу XI Кодексу ГРМ, що кваліфікується як пошкодження ЗВТ (лічильника газу) або робота комерційного ВОГ чи його складових в позаштатному режимі, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним ВОГ не обліковується або обліковується некоректно і виражається у виявленому комісією з експертизи лічильника газу пошкодженню лічильника газу марки: лічильник газу марки: Metrix, типорозмір G 4, заводський номер №00133519, 2011 року випуску, було прийнято рішення провести визначення необлікованих об'ємів природного газу та їх вартості у відповідності до абзацу 1 пункту 8 глави 3 розділу XI Кодексу ГРМ. Рішення комісії оформлене протоколом №14/11/24 від 14.11.2024р.
На виконання вищезазначеного протокольного рішення комісії, відділом обліку та розрахунків за розподіл газу населенню Волинської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» за відповідний розрахунковий період було визначено обсяги необлікованих об'ємів природного газу, які у вартісному еквіваленті становлять 7052,76 грн.
Позивач, на стадії можливості досудового врегулювання спору, направляв відповідачу по справі ОСОБА_1 письмову вимогу від 17.12.2024р. про відшкодування вартості необлікованого (донарахованого) об'єму природного газу, проте така вимога залишена без задоволення та жодного реагування.
На підставі вищевикладеного, просить позов задовольнити та стягнути з ОСОБА_1 на користь ТОВ «Газорозподільні мережі України» в особі Волинської філії вартості донарахованих (необлікованих) об'ємів газу у сумі 7052,76 грн., а також судові витрати пов'язані зі сплатою судового збору.
Ухвалою судді Ківерцівського районного суду Волинської області від 29.12.2025р. відкрито провадження у даній цивільні справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін. Встановлено відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення цієї ухвали для подання відзиву на позовну заяву.
29.12.2025р. відповідач по справі ОСОБА_1 подала до суду відзив на позовну заяву у якому позовні вимоги не визнає, просить в задоволенні позову відмовити в повному об'ємі з підстав неправильно застосував позивачем норми Кодексу ГРМ, недоведеністю вини відповідача та порушення принципу добросовісності та досудового врегулювання спору /а.с. 39-40/.
01.01.2026р. представник позивача по справі подав до суду відповідь на відзив у якому позовні вимоги підтримує в повному об'ємі, просить позов задовольнити. Крім того зазначає, що твердження та власні висновки відповідача, викладені у відзиві на позовну заяву, не відповідають фактичним обставинами по справі, наявним у справі матеріалам і не спростовують викладеної правової позиції позивача /а.с. 60-61/.
02.01.2026р. від відповідача по справі ОСОБА_1 до суду надійшли заперечення на відповідь на відзив у якому вказує, що позивач не надав належних і допустимих доказів, які б підтверджували її вину або наявність причинно-наслідкового зв'язку між її діями та виявленими відхиленнями в роботі лічильника /а.с. 66/.
Представник позивача по справі в судове засідання не з'явився, подав до суду заяву про підтримання позовних вимог та розгляд справу у його відсутності /а.с. 73/.
Відповідач по справі ОСОБА_1 подала до суду заяву про розгляд справи у її відсутності. Просить в задоволенні позову відмовити в повному об'ємі /а.с. 56/.
Суд вважає, що, оскільки судочинство здійснюється на засадах змагальності, сторони по справі скористались правом на подання до суду відзиву на позовну заяву, відповіді на відзив, заперечень на відповідь на відзив та подали до суду заяви про розгляд справи у їх відсутності, суд розглядає справу на підставі наявних у справі доказів у відсутності сторін по справі.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи та надані у справі докази, суд приходить до наступного висновку.
Згідно ст.4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Зі змісту ст.12 ЦПК України вбачається, що цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до вимог ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно зі ст.509 ЦК України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
У відповідності до ст. 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно з ч. 1 п. 4 ст. 611 ЦК України, у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема відшкодування збитків.
Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 29.11.2023 №2224 «Про внесення змін до додатка до постанови НКРЕКП від 26.12.2022 №1839 та врегулювання питань щодо провадження ТОВ "Газорозподільні мережі України" діяльності з розподілу природного газу» розширено територію господарської діяльності ТОВ "Газорозподільні мережі України" на всій території Волинської області, що надає право ТОВ "Газорозподільні мережі України" в особі Волинської філії ТОВ «ГРМУ» надавати послуги з розподілу природного газу на території Волинської області.
Відповідно до п. 3 Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 №2494, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 06.11.2015 року за №1379/27824 (далі у тексті рішення також Кодекс ГРМ) дія цього Кодексу поширюється на операторів газорозподільних систем, замовників доступу та приєднання до газорозподільної системи, споживачів (у тому числі побутових споживачів).
Розділом VI Кодексу ГРМ передбачено, що доступ споживачів, у тому числі побутових споживачів, до газорозподільної системи для споживання природного газу надається за умови та на підставі укладеного між споживачем та оператором ГРМ (до ГРМ якого підключений об'єкт споживача) договору розподілу природного газу, що укладається за формою Типового договору розподілу природного газу, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30.09.2015№2498 (далі у тексті рішення також Типовий договір розподілу природного газу).
Дана постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30.09.2015 №2498, зареєстрована в Міністерстві юстиції України 06.11.2015 за №1384/27829.
Відповідно до умов п.1.1-1.3 Типового договору розподілу природного газу цей Договір є публічним та регламентує порядок і умови забезпечення цілодобового доступу Споживача до газорозподільної системи, розподіл (переміщення)природного газу газорозподільною системою з метою його фізичної доставки до межі балансової належності об'єкта Споживача та переміщення природного газу з метою фізичної доставки Оператором ГРМ обсягів природного газ у до об'єкті в споживачів, а також правові засади санкціонованого відбору природного газу з газорозподільної системи. Умови цього Договору однакові для всіх споживачів України та розроблені відповідно до Закону України «Про ринок природного газу» і Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30.09.2015 № 2494. Цей Договір є договором приєднання, що укладається з урахуванням вимог статей 633, 634, 641 та 642 ЦК України на невизначений строк. Фактом приєднання Споживача до умов цього Договору (акцептування договору) є вчинення Споживачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти Договір, зокрема надання підписаної Споживачем заяви-приєднання за формою, наведеною у додатку 1 (для побутових споживачів) або у додатку 2(для споживачів, що не є побутовими) до цього Договору, яку в установленому порядку Оператор ГРМ направляє Споживачу Інформаційним листом за формою, наведеною у додатку 3 до цього Договору, та/або сплата рахунка Оператора ГРМ, та/або документально підтверджене споживання природного газу.
Судом встановлено, що відповідач по справі ОСОБА_1 приєдналася до умов договору розподілу природного газу із ТОВ «Газорозподільні мережі України» за зразком типового договору та станом на 01.12.2023р. була приєднана до газорозподільної мережі за адресою: АДРЕСА_1 . За вказаною адресою здійснювався фактичний відбір природного газу (споживання), тобто відповідач по справі є споживачем, що стверджується підписаною заявою-приєднанням до умов договору розподілу природного газу від 09.04.2024р. /а.с. 9/.
Між сторонами укладено договір розподілу природного газу, умови якого є обов'язковими для сторін, зокрема такий передбачає вимогу не допускати несанкціонованого відбору природного газу.
01.11.2024р. працівниками Волинської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» за вищевказаною адресою було знято лічильник газу марки: Metrix, типорозмір G 4, заводський номер № 00133519, 2011 року випуску для експертної повірки. На місці демонтажу зазначеного лічильна газу (ЗВТ) працівниками Оператора ГРМ було встановлено зупинку лічильного механізму, про що було складено акт про порушення №747 від 01.11.2024р. Зазначений акт про порушення складався в присутності споживача - відповідача по справі ОСОБА_1 , яка його підписала без жодних зауважень, заперечень та пропозицій /а.с. 11-12/.
До порушень споживача та несанкціонованого споживача, які кваліфікуються як несанкціонований відбір природного газу з ГРМ (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування необлікованих об'ємів (обсягів) природного газу, належать: несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (комерційного ВОГ, зокрема лічильника газу).
Згідно з п.1 глави 10 розділу Х Кодексу ГРМ якщо під час перевірки (обстеження) комерційного ВОГ або при контрольному огляді вузла обліку за домовленістю сторін або ініціативою Оператора ГРМ чи споживача (суміжного суб'єкта ринку природного газу) була ініційована експертиза щодо перевірки пошкодження пломб/ЗВТ чи несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ, вони мають діяти з урахуванням положень цієї глави.
Відповідно до п.п. 5 п.4 глави 1 розділу XII Кодексу ГРМ, різниця між об'ємом (обсягом) надходження природного газу в ГРМ протягом місяця (календарного року) і об'ємом (обсягом) природного газу, який розподілений по підключених до/через ГРМ об'єктів споживачів та переданий в суміжні ГРМ протягом зазначеного періоду, - є об'ємом (обсягом) фактичних втрат та виробничо-технологічних витрат природного газу в ГРМ, понесених Оператором ГРМ протягом зазначеного періоду.
Експертиза засобу вимірювальної техніки/експертиза пломб - комплекс заходів, які здійснюються комісією з проведення експертизи ЗВТ та пломб, яка затверджується наказом Оператора ГРМ, або суб'єктами судово-експертної діяльності, діяльність яких регулюється Законом України «Про судову експертизу», з метою отримання даних щодо відповідності засобу вимірювальної техніки/пломб параметрам, визначеним їх виробниками, їх цілісності чи відповідності метрологічним характеристикам, а також пересвідчення у відсутності інших ознак впливу на засіб вимірювальної техніки/пломбу, які можуть свідчити про втручання в засіб вимірювальної техніки/пломбу та викривлення результатів вимірювання.
Після проведення експертизи ЗВТ проведена його позачергова повірка відповідно до Порядку проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 08 лютого 2016 року № 193 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 24 лютого 2016 року за № 278/28408.
Повірка засобів вимірювальної техніки - сукупність операцій, що включає перевірку та маркування та/або видачу документа про повірку засобу вимірювальної техніки, які встановлюють і підтверджують, що зазначений засіб відповідає встановленим вимогам.
Відповідно до протоколу щодо направлення ЗВТ на позачергову чи експертну повірку від 01.11.2024р., демонтований лічильник газу в присутності споживача - відповідача по справі ОСОБА_1 , було поміщено у спеціальний пакет та опломбовано пломбою з унікальним номером 0234958 та повідомлення про дату, годину та місце засідання комісії з експертизи (експертної повірки). Протокол підписано Горошкіною М.Ю. без зауважень /а.с. 13/.
На експертизу/експертну повірку 06.11.2024р. споживач - Горошкіна М.Ю. не прибула, подала письмову заяву про проведення експертного дослідження у її відсутності /а.с. 14/.
Актом експертизи лічильника газу та/або пломб №640-17-06-24 від 06.11.2024р. було підтверджено наявність механічних пошкоджень у вигляді зламу клапана вимірювального блоку та наявності на ньому залишків речовини схожої на клей, на задній верхній частині корпусу лічильника наявні потертості та подряпини. Зазначеним актом експертизи несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ не виявлено. Натомість встановлено факт пошкодження лічильника газу, що ймовірно і призвело до зупинки лічильного механізму /а.с. 15-20/.
Верховний Суд у постанові від 18.11.2021 р. по справі №903/160/21 зазначив, що зміна конструкції лічильника газу безумовно призводить до викривлення даних обліку природного газу . У постанові від 16.01.23 р. по справі №454/1321/21 зробив висновок, що порушення пломби, пошкодження захисного покриття під кришкою облікового засобу, подряпини на захисному вкладиші у їх сукупності, свідчать про наявність втручання зі сторони споживача у засіб обліку природного газу, що у свою чергу призвело до викривлення даних обліку.
Аналогічна позиція висловлена Верховним Судом в постановах від 02.07.2019 у справі № 904/2741/18, від 18.05.2021 у справі № 902/417/20, від 11.08.2021 у справі №927/89/18).Відповідач здійснювала оплату за надані послуги з розподілу природного газу, тобто, приєдналася до умов договору розподілу природного газу на умовах типового. Цей Договір є договором приєднання, що укладається з урахуванням вимог статей 633,634, 641 та 642 Цивільного Кодексу України на невизначений строк.
Договір розподілу регламентує порядок та умови забезпечення цілодобового доступу відповідача до газорозподільної системи, розподіл (переміщення) природного газу газорозподільною системою з метою його фізичної доставки до межі балансової належності об'єкта відповідача та переміщення природного газу з метою фізичної доставки обсягів природного газу до об'єкту споживача, а також правові засади санкціонованого відбору природного газу з газорозподільної системи.
За результатами проведеної повірки вищезазначеного лічильника газу, його було визнано непридатним, про що Державним підприємством «Львівський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» в особі Волинської філії видано довідку «Про непридатність законодавчо-регульованого засобу вимірювальної техніки» №72/1-1686 від 07.11.2024р. З вказаної довідки також вбачається, що за результатами повірки встановлено, що відповідно до границь допустимих значень відносної похибки лічильників газу, було виявлено перевищення допустимих значень відносної похибки по усіх показниках: Qmax - 100 % при допустимому значені - 3%; 0,2 Qmax - 100 % при допустимому значені - 3%; Q min - 100 % при допустимому значені - 6%. Вказані дані стали підтвердженням несправності роботи лічильника газу (позаштатний режим роботи вузла обліку газу), яке призвело до викривлення даних обліку природного газу /а.с.21/.
Протоколом №14/11/24 від 14.11.2024р. комісії ГРМ з розгляду актів про порушення, складеного згідно акту про порушення №747 від 01.11.2024 року, прийнято рішення про визначення необлікованих об'ємів природного газу та їх вартості у відповідності до абзацу 1 пункту 8 глави 3 розділу XI Кодексу ГРМ. Рішення комісії оформлене протоколом №14/11/24 від 14.11.2024р. /а.с. 22/.
У відповідності до п.п.1п.11глави 5розділу XI Кодексу ГРМ, розрахований відповідно до вимог цього розділу необлікований (донарахований) об'єм природного газу, що припадає на період до 01числа місяця, в якому прийнято рішення комісії щодо задоволення акта про порушення (тобто до закритого балансового періоду),не потребує коригування (включення до) закритих періодів, а його вартість в повному обсязі має бути компенсована споживачем (несанкціонованим споживачем) Оператору ГРМ. При цьому вартість природного газу визначається за цінами закупівлі природного газу Оператором ГРМ протягом періоду необлікованого природного газу.
На виконання вищезазначеного протокольного рішення комісії, відділом обліку та розрахунків за розподіл газу населенню Волинської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» за відповідний розрахунковий період було визначено обсяги необлікованих об'ємів природного газу, які у вартісному еквіваленті становлять 7052,76 грн. /а.с. 24-25, 27/.
17.12.2024р. позивачем здійснювались заходи щодо досудового врегулювання спору, шляхом направлення відповідачу письмової вимоги про відшкодування вартості необлікованого (донарахованого) об'єму природного газу. Споживач досудову вимогу не виконала /а.с. 23, 26/.
Відповідно до ч. 1 ст. 1166 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної чи юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Лічильник газу є власністю споживача.
Відповідно до п.3 ч.2 ст.13 Закону України «Про ринок природного газу» споживач зобов'язаний, зокрема: не допускати несанкціонованого відбору природного газу.
Згідно з п. 3 ч. 3 ст. 7 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», споживач зобов'язаний забезпечувати цілісність обладнання приладів (вузлів) обліку комунальних послуг відповідно до умов договору та не втручатися в їхню роботу.
У відповідності до п. 3 ч. 2 ст. 7 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», споживач зобов'язаний забезпечувати цілісність обладнання приладів (вузлів) обліку комунальних послуг відповідно до умов договору та не втручатися в їхню роботу.
Відповідно до п.1 глави 6 розділу Х Кодексу ГРМ саме власник комерційного ВОГ або суб'єкт господарювання, що здійснює його експлуатацію на підставі відповідного договору з власником, забезпечує належний технічний стан комерційного ВОГ та його складових (зокрема ЗВТ) та відповідає за дотримання правил експлуатації комерційного вузла обліку та його складових (ЗВТ).
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги є підставними та підлягають до задоволення як такі, що відповідають вимогам закону, оскільки такі підтверджені належними і допустимими доказами.
При цьому заперечення відповідача по справі щодо неправильно застосував позивачем норми Кодексу ГРМ, недоведеністю вини відповідача та порушення принципу добросовісності та досудового врегулювання спору не знайшли свого підтвердження в ході розгляду даної цивільної справи.
На підставі ч. 1 ст. 141 ЦПК судові витрати у справі понесені позивачем і документально підтверджені, пов'язані із сплатою судового збору у розмірі 2422 грн. 40 коп. підлягають стягненню з відповідача в користь позивача.
Матеріали даної цивільної справи не містять доказів щодо підстав звільнення відповідача від сплати судових витрат на підставі п. 9 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», про що у письмовій заяві зазначала відповідач, що вона є особою з інвалідністю ІІ групи.
Керуючись ст.ст. 2, 4, 5, 12, 13, 141, 247, 258-259, 263-265, 268, 354-355 ЦПК України, на підставі ст.ст. 526, 611, 1166 ЦК України, Кодексу газорозподільних систем, Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та Закону України «Про ринок природного газу», суд,-
Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» в особі Волинської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» до ОСОБА_1 про стягнення вартості донарахованих (необлікованих) об'ємів газу - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» в особі Волинської філії (р/р НОМЕР_2 в АТ «СЕНС БАНК», МФО 300346, код ЄДРПОУ 23494714) вартості донарахованих (необлікованих) об'ємів газу у сумі 7052 (сім тисяч п'ятдесят дві) грн. 76 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» в особі Волинської філії ТОВ (р/р НОМЕР_3 в Філія - ВОУ АТ «Ощадбанк», МФО 303398, код ЄДРПОУ 45279226) судові витрати пов'язані зі сплатою судового збору у розмірі 2422 (дві тисячі чотириста двадцять дві) грн. 40 коп.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до Волинського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня проголошення судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
На виконання п. 4 ч. 5 ст. 265 ЦПК України суд зазначає повне найменування сторін та інших учасників справи:
позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Газорозподільні мережі України» в особі Волинської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України», адреса: м. Луцьк, вул. Франка, 12 Волинської області, код ЄДРПОУ 44907200;
представник позивача - Каліщук Володимир Павлович, адреса: м. Луцьк, вул. Франка, 12 Волинської області;
відповідач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 .
Суддя Ківерцівського районного суду В.В. Корецька